• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Iddun

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

1929.jpg

1. Zajímalo by mě, odkud jsi a kolik je ti let?
Moc zdravím všechny Elvenarské bytosti. Jsem typická rozená brňačka. A kolik mi je let? Na to se ženy neptáme. Ale patřím do kolonky 20 - 30 let.

2. Jak jsi přišla ke jménu Iddun? (Otázka od hráče Filipse)
To je pěkná otázka. Jak si jistě všichni hráči všimli, tak tým naší hry má jména zvolená podle severských bohů. Proto jsem se podívala na všechny a pečlivě si pročetla veškeré ženské bohyně a jejich vlastnosti. Iddun mě hned zaujala, byla mi blízká, a proto jsem se rozhodla být její jmenovkyní.

3. Jak jsi objevila tuto hru a co tě k ní přitáhlo? (upravená otázka od Filipse)
K elvenaru jsem se dostala přes reklamu na stránkách online seriálů. Dodnes si pamatuji na 3 úrovně "mramoráka", který se v reklamě ukazoval a moc se mi líbilo jeho grafické zpracování. Ale říkala jsem si, že hrát další online hru bych neměla, proto jsem reklamu ignorovala. Když se mi ukázala asi potřetí, tak jsem neodolala a hru spustila. A o to větší byla má radost, když se mojí bonusovou surovinou stala právě manufaktura na mramor!

4. Máš ráda hry? Které preferuješ, budovatelské nebo bojové?
Hry mám moc ráda, ať už se jedná o společenské nebo počítačové. Jestli se jedná o budovatelské nebo bojové mi je jedno, volím je podle nálady. Občas mam chuť na nějakou akční počítačovou střílečku, někdy na strategii, která mi potrápí mozkové závity... Nejčastěji však volím oddechové hry a na to je Elvenar nejlepší.

5. Co nejvíc se ti na hře líbí a naopak je něco co by si hře vytkla?

Co na této hře miluji, je grafika. Fantasy náměty mě baví a tvůrci hry se po této stránce skutečně překonávají. Líbí se mi i stoupající obtížnost. Na začátku jsme se seznamovali, učili se přemýšlet a budovat, postupem času s příchodem spřátelených ras musíme hlavu zapojovat více, abychom každé místo využili co nejefektivněji. A nesmím zapomenout na příběh hry, který nás provází každým krokem a splněným úkolem.

Jakožto správný moderátor bych měla jistě říct, že na hře není nic, co bych jí vytkla, ale pro potěchu hráčů to nepovím. Chybí mi tu občas snadnější získávání surovin spřátelených ras. Například orkové byli nekoneční a šílela jsem u toho. Na druhou stranu, je potřeba si uvědomit, že se hra neustále vyvíjí a každý zásah do ní má své důvody. My bychom měli zvládnout se jim přizpůsobit a ne neustále na něco nadávat. I když občas to je fakt k vzteku.


6. Jaká spřátelené rasa se ti nejvíce líbí?
Nejraději jsem měla víly. Jejich baráčky a systém zisku surovin se mi líbil. Příběh, který celou kapitolu provázel, byl příjemně poklidný a já se těšila na každou surovinu a každý nový level budovy. Sledovat, jak farmy rostou a mění se...nádhera! Další rasa, která mě zaujala, jsou půlčíci. A je to právě ziskem jejich surovin! Něco tak neotřelého, zajímavého... a já z nich byla více než nadšená.

7. Co říkáš na novinky ve hře, které postupně přichází. Myslím třeba připravovanou mobilní aplikaci.
Každá novinka, která se tu objeví, je úžasná. Už proto, že je vidět, jak se na hře pracuje. Chystaná appka je neuvěřitelně velký krok vpřed a mnoho hráčů potěší. V době chytrých telefonů to je skoro samozřejmost! Náhrady ve formě prohlížečů byly vždy o nervy a "sežraly" tolik dat, že po chvíli jsem to všechno vztekle vypla. Už se nemůžu dočkat toho, jak budu vybírat mince a suroviny tak jednoduše.

8. Také mě zajímá tvůj názor na eventy a úkolové linie, které hru provázejí.
To byla trefa do černého. Už od spuštění hry se na fóru objevovaly návrhy právě na eventy apod. Je to bezvadné porušení stereotypního klikání s možností získat bonusové budovy. Vždy se těším na jakoukoliv řadu úkolů, kterou spokojeně plním a chci mít co nejdříve hotovou, abych získala co nejlepší odměnu. V posledních eventech se do hry zařadilo hledání předmětů v okolí městečka a musím říct, že přesně tohle mi tu dřív chybělo. Určitě je to výborná věc, která se do hry zavedla!

9. Co by měl splňovat hráč, který by chtěl být moderátorem fóra? (Otázka od Forsetiho)
To je ale krásná otázka, za kterou Forsetimu moc děkuji. Jistě hodně hráčů, zvláště těch aktivních na fóru, vidí moderátory jako kohosi, kdo může nějakým způsobem zasahovat. Ale popravdě, je to víc, než jenom sledovat, co kde kdo píše, opravovat texty a slučovat příspěvky. Moderátorská práce je úžasná, ale velice náročná. Přirovnala bych ji k učitelskému povolání - máte před sebou třídu, kterou se snažíte něco naučit, dáváte jim příklady, pomáháte jim, ale učíte je i samostatnosti a odkazujete na různé prameny (učebnice). A pak už záleží jenom na té třídě, jak to dopadne. Buď jsou to žáci, kteří se nevzdávají a snaží se se vším porvat a vy pak máte radost ze své práce... anebo jsou tu ti, co vše bojkotují a jsou tu jenom proto, aby si stěžovali. A přesně tito vám ničí radost z povolání.

Hráč, který by měl odvahu patřit do moderátorského týmu by měl mít především chuť a snahu vylepšovat forum, aby na něho ostatní rádi chodili. Měl by to být komunikativní a kreativní člověk, který by dokázal rozproudit konverzaci, vymýšlet soutěže a hlavně by měl umět srozumitelně psát, aby dokázal šikovně předat myšlenky i těm nejpomalejším. Možná jsem některé vystrašila, ale je to krásná práce pro ty, kteří mají chuť se zapojit do tvorby oblíbené hry.


10. Je to přesně rok, co je Iddun moderátorem fóra. Jak se tedy vůbec do týmu dostala? Změnil se nějak tvůj život za ten rok? (Otázka od Forsetiho)
Páni, to je už rok? Letí to neuvěřitelně! Už takovou dobu jsem součástí toho "za oponou"... Všechno to začalo tak, že jsem byla aktivní hráč na fóru. Zapojovala jsem se do diskuzí, hrála hry, snažila se vyhrát soutěže a bylo mě všude plno. A zřejmě se někomu tato aktivita zalíbila, protože jsem dostala zprávu "shora", zda bych se nechtěla přidat do týmu. A já jsem ctižádostivá a opravdu jsem chtěla být moderátorem, i když mě předtím ani nenapadlo, že bych mohla být něčeho takového součástí.

A pokud mám odpovědět na druhou otázku, tak ano, můj život se za ten rok hodně změnil. Ať už budeme mluvit o mém osobním či zdejším elvenarském životě. Rozhodně jsem se zřejmě osvědčila ve své práci na foru, protože jsem byla povýšena na hlavního moderátora. Stala se ze mě šéfová, která má pod křídly tři naprosto skvělé moderátory, které občas musím popostrčit k větší aktivitě, ale můžu se na ně spolehnout a to je to hlavní!


11. Co všechno je náplní tvé práce hlavní moderátorky a baví tě to?
Částečně jsem na tuto otázku už odpověděla. Mojí prací je kontrolovat ostatní moderátory, zda dělají vše správně, zadávat jim práci, kterou musí splnit, chválit je za úžasné výkony, které předvádí, občas je pokárat za něco, co se jim nepovede... A kromě povinností, kdy dohlížím na ostatní, tak plním i své úkoly okolo fóra, mezi něž se řadí i vymýšlení aktivit a přerovnávání příspěvků.

Možná to zní trochu nudně, ale v kolektivu, ve kterém se nacházím, jsem neuvěřitelně spokojená a tato práce mě moc baví. Učím se při ní pracovat a motivovat, abychom měli příjemné prostředí mezi sebou, což beru jako to největší pozitivum, které mi tato funkce dala.


12. Co ráda děláš ve svém volném čase?
Ve svém volném čase si moc ráda zahraju společenskou hru, podívám se na film, přečtu si knížku, jdu do hor... A nebo taky velice ráda zajdu s přáteli do města na dvojku červeného a pobavím se při nějaké hudbě. Jsem živý tvor, který nemá rád nudu, proto s ní bojuju, jak jen to jde!

13. Chtěla by si něco vzkázat svým fanouškům a fanouškům hry Elvenar?
Zda mám své fanoušky, to tedy nevím, ale rozhodně bych ráda vzkázala všem hráčům, ať si hru užívají takovou, jaká je. Pokud ji mají rádi, tak by neměli hledat jen to špatné. Ráda bych také všem hráčům vzkázala, že členové týmu jsou dobrovolníci, kteří se o vše starají jenom ze své dobré vůle, proto byste se k nim podle toho měli chovat. Opravdu to není někdo zaplacený za to, aby vám odporoval, tak se na to snažte myslet, až budete mít chuť někomu něco vyčítat. Zamrzí to a pak není chuť něco vymýšlet.

A všechny bych chtěla pobídnout k návštěvě zdejšího fóra, protože rozhodně stojí za to! Důkazem je tento časopis, který pro vás vymýšlí Embla a já bych jí tímto chtěla moc poděkovat za práci, kterou tu odvádí! A nemůžu zapomenout na naši kreslířku Nótt, která se akčně vrhla na můj nápad vše sjednotit a nakreslila obrázky, které využíváme pro sdělování zpráv.


Děkuji ti za rozhovor, za tvůj čas a práci, kterou tu odvádíš.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru