• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

iDavis

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

Tohoto hráče znáte velmi dobře z fóra. Jsem ráda, že si iDavis udělal čas a souhlasil s rozhovorem.

10.jpg.png

1. Prozradíš své jméno, kolik ti je let a kde v současnosti žiješ? Upravená otázka od Maxy
Predpokladám, že z môjho nicku je vám meno jasné – volám sa David, mám 19 rokov a žijem v Bratislave.

2. Jak si na Elvenar narazil a co tě přivedlo na český server? Upravená otázka od Maxy
Spoločnosť InnoGames som spoznal už niekoľko rokov pred Elvenarom, cez hru The West. Keďže som jeden z tých ktorí radi skúšajú nové hry, pravidelne som sledoval stránku spoločnosti a jedného dňa som tam objavil prvú zmienku o tejto hre. Predregistroval som sa, čoskoro mi prišiel kľúč a hneď ako som ju vyskúšal som zistil, že Elvenar si rozhodne nájde miesto na mojom zozname dlhodobých hier. A čo ma priviedlo na český server? Túto otázku som čakal, no odpoveď na ňu je v mojom prípade úplne jasná, je tu proste väčšia aktivita. Viac ľudí na serveri a viac spoločenstiev dáva hre väčšiu výzvu, zatiaľ čo na slovenskom serveri je hráčov menej a už pri inej hre ktorú som pred Elvenarom hrával som sa rozhodol, že v budúcnosti už pôjdem iba na servery české.

3. Hraješ i na slovenském serveru? Pokud ne, tak proč? Pokud ano, kde se lépe hraje a proč? Otázka od Maxy
Na slovenskom serveri nehrám, pár dní po začiatku hry som tam hrával, ale z vyššie uvedených dôvodov som sa neskôr zameral len na český. Kde sa hrá lepšie tak ako som už spomenul, na českom serveri je síce dostať sa vyššie v rebríčku náročnejšie, ale nakoľko mi viac záleží na početnej komunite a celkovo na väčšej výzve hry, som so svojou voľbou maximálne spokojný.

4. Všechny informace o novinkách, tabulky odměn, obrázky apod. jsou tvé vlastní dílo anebo pouze někoho překládáš? Otázka od Maxy
Informácie o novinkách ktoré dávam na fórum si zháňam sám, väčšina z nich je priamo z bety a jej fóra, avšak pre niektoré informácie občas zachádzam aj do iných komunít a ich fór. Tabuľky s odmenami v udalostiach sú taktiež mojou prácou, výnimkou sú jednotlivé hodnoty bonusov podľa kapitol. Je totiž nemysliteľné vlastniť na bete toľko účtov ako tých kapitol je, takže ich získávám od hráčov, ktorí tieto informácie majú zo súborov alebo z úplne iných zdrojov.

5. Kolik ti zabere času tvé zaměstnání a kolik času trávíš u Elvenaru? Je obdivuhodné, jak rychle zvládáš vkládat své informace na fórum. Otázka od OrickJ
Mojím zamestnaním je škola, študujem na gymnáziu. Elvenaru sa venujem väčšinou cez víkendy. Avšak práve nám po mesiacoch čakania konečne spustili vytúženú mobilnú aplikáciu a myslím si, že to zvýši moju aktivitu aj počas ostatných dní. Je jasné, že oveľa viac času som na fóre, ktoré mám jednoducho dostupné aj z mobilu.

6. Dá se podle Tebe hra úspěšně rozehrát v postavení "vlka samotáře" tak, aby hráč pokročil alespoň k první rase, vzhledem k tomu, že herní prostředí není vždy zcela optimální (nedostatek aktivních sousedů, nedostatek obchodujících, případně velká část obchodujících se stejnými surovinami atd.)? Otázka od MoniArda
Som presvedčený o tom, že sa to dá. Pomerne dlhú dobu po začiatku hrania som nebol súčasťou stabilného spoločenstva, a teda cestu vpred som si budoval celkom sám. Nehovorím že neprišli náročnejšie situácie, ale vždy sa dali nejak obstáť a až som sa stal súčasťou funkčného společenstva, možnosti ktoré prinieslo som začal považovať len a len za výhody, ktoré cestu hrou uľahčujú.

7. Když musíš kvůli přestavbě nebo nedostatku místa bourat objekty, likviduješ vždy jen ty, které jsou v dané chvíli nejméně přínosné nebo i Ty, které se Ti nelíbí, případně se do tvého města nehodí? Otázka od MoniArda
Nakoľko sa v hre ešte nedajú dávať budovy naspäť do inventára, je to asi zlá vlastnosť, ale ja ňou proste trpím – ku kultúrnym budovám ktoré mám v meste si vždy vytvorím silný vzťah a nedokážem ich zbúrať. Už je to rok a štvrť od letnej udalosti 2016 a ešte stále mám získané hlavné ceny v meste, aj keď sú bonusmi už dávno nevýhodné. Takže, keď u mňa prebieha prestavba mesta, v prvom rade sa snažím znížiť búranie na úplné minimum, často kvôli tomu radšej čakám až získam nejaké rozšírenia, ale ak už k tomu búraniu dôjde, na rad prídu tie, ktoré sa mi páčia v porovnaní s ostatnými menej.

8. Hraješ i na betě? Myslím, že ano. Jestli se tedy nemýlím, dají se zvládat obě hry? Není to, že někdy jednu šidíš, když jsi unavený? Která změna ve hře Ti v poslední době udělala radost? Otázka od Karindian
Na bete účet mám, ale navštevujem ju iba počas akcií alebo pri testovaní nových funkcií. Nedá sa teda povedať, že by som na nej hrával aktívne. Za jednu z najlepších zmien posledných týždňov rozhodne považujem požehnání, oceňujem na nich to že ich nie je možné získávať permanentným spôsobom ale sú dostupné iba výnimočne, napríklad v akciách, ktorým to skutočne pridáva veľkú hodnotu. Pokiaľ nám do odmien dávajú niekoľko minútové zesilovače, veľa hráčov ich sice nedokáže oceniť, no pripomínam že niekedy môžu byť aj tie cennejšie ako napríklad 14 hodinové, stačí ich nazbierať niekoľko a pre vylepšovanie niektorých budov sa skôr oplatí použiť viac kratších ako jeden dlhý z ktorého veľká časť prepadne.

9. Co říkáš na dobrodružství společenství? Bavilo tě to? A co říkáš odměnám?
Viac než len bavilo! Dobrodružstvá spoločenstiev je presne to čo táto hra pre obohatenie multiplayer línie potrebovala. Je to podľa mňa najlepšie možné spracovanie akcie pre spoločenstvá, ktoré vďaka tomuto dostali v hre úplne novú úroveň. Je to poznať aj na fóre, hráči sa začali viac zaujímať o aktívne spoločenstvá a spoločenstvá o aktívnych hráčov, čo rozhodne posúva hru správnym smerom. Pokiaľ ide o odmeny, myslím si že väčšine spoločenstiev išlo skôr o prestíž ako o odmeny, ktoré boli podľa mňa pri prvej tejto udalosti málo motivujúce. Dúfam, že v budúcnosti sa dočkáme naozaj vzácnych odmien, ktoré budú môcť získať povedzme iba prvé tri spoločenstvá, napríklad nejakú budovu dávajúcu VB, také tu ešte nemáme a som si istý, že by to výrazne zvýšilo motiváciu hráčov a ešte viac zlepšilo celkový dojem z udalosti.

10. Za jakou rasu hraješ a máš oblíbenou spřátelenou rasu?
Hrám za ľudí, s elfmi sa akosi nedokážem stotožniť. Ich architektúra mi príde sice zaujímavá, ale všetky budovy mi tak nejak splývajú. Možno to bude tým, že za nich nehrám a tak ich budovy nepoznám, ale svoje rozhodnutie výberu ľudí som zatiaľ nikdy neoľutoval. Dlhú dobu boli mojou najobľúbenejšou spriatelenou rasou víly. Mestá v tomto štýle pôsobili naozaj úchvatne a nevedel som si predstaviť, že by v budúcnosti mohla prísť rasa, ktorá by ich grafikou prekonala. Až dokým zaviedli čarodejníkov a drakov. Mestá v tejto kapitole pôsobia neskutočne mysticky a z pohľadu na tie fakulty, kampusy, magické knižnice a nekonečné schodiská ide taký zvláštny tajuplný dojem, ktorý mi pripomína film Harry Potter a páči sa mi to, aj keď som ho vlastne nikdy celý nevidel. Myslím, že práve čarodejníci a draci sú mojou najobľúbenejšou spriatelenou rasou.

11. Co rád děláš ve volném čase, když se zrovna nevěnuješ hře Elvenar? Máš nějaké koníčky?
Mojím najväčším koníčkom je jednoznačne gitara, ktorej sa venujem už 9 rokov. Čo sa týka športu, blízko k nemu nemám, ale behávanie a bicyklovanie sa rozhodne radí medzi moje obľúbené činnosti. Rád chodievam von s kamarátmi alebo na prechádzku so psom, mojou obľúbenou fenkou vďaka ktorej som zistil, že zbožňujem psov. A pokiaľ som doma (a nehrám Elvenar), baví ma matematika, takže v prípade nudy sa o nejaký ten čas postará.

12. Chtěl bys něco na závěr říct svým fanouškům na fóru?
Na záver by som napísal ešte jednu vec. V hre sa často stretávame s úpravami, ktoré nie sú vždy pre progres hráčov prospechom. Avšak ešte predtým ako prídete na fórum a budete sa snažiť čo najostrejšou formou vyjadriť svoj negatívny postoj, skúste sa zamyslieť nad situáciou z pohľadu vývojárov, prečo to asi urobili a aký mali na to dôvod a možno pochopíte, že napriek negativnému efektu pre vás ako hráčov je zmena napríklad v oblasti celkového balansu hry naozaj užitočná. Týmto by som sa chcel by som sa poďakovať za pozvanie do rozhovoru.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru