• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Hra s roky

Linergie

Guest
1972 - narodila se moje maminka... :p To se snad počítá ne???

PS: Pokud to neuznáte, tak jinak Okinawa se po 27 letech okupace USA vrátila Japonsku. Pokud si to pamatuji dobře bylo to někdy v květnu.

By Lin :p
 

graywolff

Guest
Jsem už hlava sklerotická, ale vzpomínám si, že jsem se v roce 1970 stěhoval s rodiči z Otinovsi do Prostějova, z chaloupky do paneláku, což byl šok nadmíru velký, který ovlivnil celý můj život.

Ale vážně, paměť mi už neslouží, tak troška matematiky - 6.7.1970 - 555 výročí od upálení mistra Jana Husa (není to moc kulaté, ale docela pěkné číslo).

A do třetice, pro skutečnou událost toho roku, musím přece jen požádat o pomoc strejdu Googla a tetu Wiki:
1970 - Freddie Mercury založil skupinu Queen

Tímto bych poprosil o ukončení platnosti pravidla o nepoužívání internetových pomůcek. Když je něco tak dávno, že si to už nepamatuje dědek jako já, jak to mají vědět přátelé mnohem mladší ;)
 

DeletedUser98

Guest
1960 - se narodili : tenista - Ivan Lendl ,
herci - Marek Vašut, Ilona Svobodová, Ivana Andrlová,
houslový virtuóz - Jaroslav Svěcený
zpěvák - Michal David


P.S. a že jsem se narodila i já tam asi nemám psát, abych si neudělala ostudu :cool:
 

graywolff

Guest
1958 - vzniklo Evropské hospodářské společenství, předchůdce EU
 

DeletedUser112

Guest
1957 - Lothar Hermann si po opise Sylvie, svojej dcéry, uvedomuje, že otec priateľa jeho dcéry je Adolf Eichmann, na príkaz ktorého boli na Lotharovi vykonané pokusy v dôsledku ktorých oslepol.
 

Carmen

Guest
Zimní olympijské hry 1956 probíhaly od 26.ledna do 5. února v Italskémměstě, Cortina d'Ampezzo. Tyto hry byly unikátní z několika důvodů: všechna sportoviště až na jedno byly od sebe velmi málo vzdálené, hry byly první, které se spoléhaly na sponzory, a byly první zimních olympijské hry, které se vysílaly v televizi.
Her se zúčastnilo celkem 32 zemí. Nejpočetnější výpravu vyslal Sovětský svaz. Sověti také získali nejvíce medailí. Tyto ZOH byly jedny z mála her vůbec, na které neměla vliv politická situace v zúčastněných zemích.
 
Nahoru