• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nelze ověřit Hra neukládá provedené operace

Vicky1177

Mistr slova
Verze hry:
1.65.3 -(8e7efb809) (2018-10-18 7:25)
Prohlížeč a jeho verze:
Google Chrome Verze 70.0.3538.67 (Oficiální sestavení) (64bitový)
Verze Flash Playeru:
31.0.0.122 64-bit
Operační systém:
Windows 8 Pro
Rozlišení obrazovky:
1400 x 1050 px True Color
Herní svět:
cz1 Arendyll
Výskyt chyby na stupnici od 1 do 5:
4/5
Detailní popis chyby:
od dnešního spuštění hry lze provést maximálně dva příkazy (hra příkaz potvrdí) poté se vše stane neklikatelné (kontextové menu se objevuje). Nutno refreshovat hru. Po refreshi hry (Chrome 70 64 -bitový) opakovaně zjištěno, že hra tyto příkazy neuložila / nepřičetla a nutno je provést znovu. A stav se opakuje, opět max 2 - 3 příkazy (potvrzeno), opět refresh, opět příkazy neuloženy. Někdy doprovázeno chybovou hláškou "Omlouváme se, stala se chyba..." , někdy ne, během sestavovaní tohoto hlášení jiné chybové hlášení, že"nelze ziskat aktuální informace o hře" Na dotaz u ostatních členů našeho společenství zjištěno, že se s tím rovněž v minulosti setkali, ovšem jim se hra jen sama refreshuje a poté pokračuje.

Kroky, které vedou k chybě:
1. běžné operace ve hře (obsluha dílen, manufaktur)
2. sbíraní měsíčních střepin
3. operace se střepinami v eventu Dožínky

Screen (obrázek) chyby: Není

Na závěr: z tohoto důvodu pravděpodobně nezískám třetí hlavní budovu...
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Smím se prosím zeptat, zda nemáš hru v prohlížeči otevřenou tzv. v pozadí na jiném panelu/okně/kartě? Pro takové případy je totiž tento problém velmi typický. Případně setkáváš se s tímto problémem i v jiném prohlížeči?
 

Vicky1177

Mistr slova
Hezký den, odpověď na otázku 1) ne, nemám, kromě hry mám otevřené jen čtyři další panely v jedné instanci Chrome. Ohledně otázky 2) zkusím otevřít ve FF Quantum.

Zkušenosti z FF Quantum: odezva hry je lehce pomalejší, ale stále reaguje, odpovídá i přičítá (aktuálně je neklikatelná pouze prostřední ze tří postavených zbrojnic, hlásí hotovo, ale nelze vybrat). Hláška omlouváme se, stala se chyba... se nezobrazuje.
Restartován router, nahlíženo do nastavení Flashe, jestli není něco zakázáno (není).
Teď mě napadá jestli to nemá souvislost se včerejším ranním update prohlížeče GCH na verzi 70...

13:09: A ještě doplňuji, že aktuálně po návratu do GCH sebrána produkce zásob, při pokusu zadat výrobu nových je polovina dílen sice vybraná, ale nelze zadat novou výrobu, neklikatelné. Opět nutný refresh hry...

Děkuji,
Vicky1177
 
Naposledy upraveno:

Vicky1177

Mistr slova
Tady ještě přikládám screen z hry. Chtěla jsem upravit výcvik jednotek, ale po kliknutí na jednotku mírně ztmavla obrazovka (dál se nestalo nic) a než jsem nahodila típač obrázků, objevila se chybová hláška...

Schránka684.jpg
 

Prealiena

Velmistr písma
Já se s takovými hláškami setkávám jenom na mobilu, když je špatný signál, nebo na kompu, když mám občas 100% vytížený disk.
Zkontroluj si ve správci úloh, jestli tě něco nezpomaluje.
 

Vicky1177

Mistr slova
Jo, taky to znám, ale v případě vytíženého disku mi hra jen normálně "spadne" a znovu se restartuje. Ale aby si nepamatovala poslední operace, to vidím prvně. V tomto případě byl disk na 5 - 10 % a CPU kolem 30 procent. Žádná další otevřená aplikace, v chromu otevřený čtyři okna + hra, na pozadí jen systémové služby. Běžně to bez problému chodí i s okny 10+ a třeba dalšími dvěma souběžně běžícími programy a RAMkou na 80%...

Doplnění, dělá to jen Chrome, když to spustím ve FF, hláška se neobjeví, ale jsou pomalejší odezvy operací ve hře a občas nějaká budova (dílna/mnf) nelze vybrat / dát vyrábět...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser341

Guest
Potvrzuji, že tohle okýnko se mi občas objevuje taky (Chrome 69.0.3497.100), ale nikdy jsem o žádné zdroje nepřišel, nebo jsem si toho ani nevšiml. V podstatě tomu tedy nevěnuji pozornost, data se vždycky zpětně dosbírají...
 

Vicky1177

Mistr slova
@ramaloke : Já jsem o žádné zdroje / suroviny nepřišla, ty se přičetly / odečetly při dalším refreshi, jen spekuluji o tom, o kolik mě neustálé freshování hry připravilo střepin. O tom, že nemám třetí hlavní odměnu raději nemluvit...
 

Vicky1177

Mistr slova
@ramaloke: Se směj :cool:... Psala jsem "spekuluju", protože střepiny se objevovaly at random... Ale to je fuk, je po eventu, Inno se nedobralo k ničemu, tak je to už pasé...
 

Vicky1177

Mistr slova
@Tým hry Elvenar: Hezký večer, jen zdvořilý dotaz: Jak dlouho bude nahlášená chyba ve stavu "ověřujeme"? A na okraj: chybová hláška "Omlouváme se..." se mi po dnešní aktualizaci objevuje i ve verzi HTML5, která před tím chodila zcela korektně na stejné konfiguraci. Viz můj příspěvek v sekci"Diskuse o hře". Ach jo... :rolleyes::rolleyes:
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Doplnění, dělá to jen Chrome, když to spustím ve FF, hláška se neobjeví, ale jsou pomalejší odezvy operací ve hře a občas nějaká budova (dílna/mnf) nelze vybrat / dát vyrábět...
Omlouváme se, ale sama sis odpověděla na svoji otázku. Jelikož se s problémem setkáváš pouze v Google Chrome, půjde patrně o chybu ve tvém prohlížeči, s čímž bohužel ale nedokážeme pomoci, doporučujeme tedy používat jiný prohlížeč.

Případně doporučujeme Google Chrome přeinstalovat nebo nainstalovat starší verzi, každopádně to ale nemůžeme zaručit, že tento postup pomůže.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Forseti
Vážený pane Forseti,
s chybou ve FLASH verzi jsem se setkávala v obou používaných browserech. I já se omlouvám, ale nereflektujete novou aktualizaci z dnešního dopoledne. Přepnula jsem do HTML5 verze, která byla funkční přesně do nahrání zmíněné aktualizace a nyní mi ukazuje tutéž chybovou hlášku jako verze Flash. A neračte se zlobit, nepůjdu proti doporučení Googlu i Mozilly, že browser se má udržovat co nejaktuálnější jen proto, že vývojáři Innogames se potýkají s problémy.
Přeji hezký večer a klid v duši.
 
Nahoru