• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

ČTI MĚ Hledáme jméno pro nový svět!

DeletedUser312

Guest
teď jsem se dočetl že může být jen jeden návrh.... tož teda .... Midgard ..... aby se ti lidi necítili tak utlačovaní :-D


Yggdrasil
Álfheim
Svartálfheim
Midgard


........
V severské mytologii se můžeme setkat s několika značně odlišnými druhy elfů.

Světlí nebo také sliční elfové jsou lidem podobné bytosti vysokého štíhlého vzrůstu s dlouhými, většinou tmavými vlasy, jemnými rysy obličeje a špičatýma ušima. Obývají lesy nebo travnaté pláně, neznají zemědělství a žijí z darů přírody. Jsou členy družiny boha plodnosti Freye a mají na starosti růst rostlin. Obývají Álfheim, jeden z devíti světů jasanu Yggdrasilu.

Tmaví nebo černí (norsky svart) elfové jsou malého vzrůstu a žijí pod zemí. Zřejmě mohou být různého vzhledu, poznávacím znakem jsou však opět špičaté uši. Často se o nich hovoří jako o skřítcích nebo permonících, liší se však od trpaslíků. Ti žijí ve Svartálfheimu........

.........
Álfové (v jednotném číslem álf nebo álfr) jsou mytologické bytosti z severské mytologie nazýváni také alp, elbe, alf, aelf nebo alb. Etymologicky souvisí jejich jméno s bílou barvou a světlem, jsou podobní slovanským skřítkům a trpaslíkům, anglosaským elfům a irským sidhe. Jejich jméno je také základem mnoha germánských jmen jako je Alfréd či Alvar.

Dělí se na světlé álfy (Liosálfar) a temné álfy (Svartálfar, Dökkálfar).

Světlí álfové kteří jsou "jasnější než slunce" žijí v Álfheimu (Ljósálfheim), světu nad Midgardem, domovem lidí. Jsou příbuzní Vanů, tvoří družinu boha Freye a pohybují se také mezi bohy v Ásgardu. V jednom příběhu je dokonce bohyně Freya obviněna Lokim že její milenci byli kromě Ásů i mnozí álfové. Jejich působnost zřejmě souvisí s plodností a přírodou. V severských ságách občas také dochází k sňatku mezi álfem a člověkem.

Temní álfové kteří jsou "černější než smola" žijí v podzemním Svártalfheimu (Niddavelir). Podle jednoho z mýtů vznikli jako červi hodující na hnijícím těla obra Ymira. Jsou to skvělí kováři, jeden z nich Andavári vykoval pro Ódina kouzelný prsten Draupnir. Později se přerodili v trpaslíky (dvergar)
Álfové (v jednotném číslem álf nebo álfr) jsou mytologické bytosti z severské mytologie nazýváni také alp, elbe, alf, aelf nebo alb. Etymologicky souvisí jejich jméno s bílou barvou a světlem, jsou podobní slovanským skřítkům a trpaslíkům, anglosaským elfům a irským sidhe. Jejich jméno je také základem mnoha germánských jmen jako je Alfréd či Alvar.

Dělí se na světlé álfy (Liosálfar) a temné álfy (Svartálfar, Dökkálfar).

Světlí álfové kteří jsou "jasnější než slunce" žijí v Álfheimu (Ljósálfheim), světu nad Midgardem, domovem lidí. Jsou příbuzní Vanů, tvoří družinu boha Freye a pohybují se také mezi bohy v Ásgardu. V jednom příběhu je dokonce bohyně Freya obviněna Lokim že její milenci byli kromě Ásů i mnozí álfové. Jejich působnost zřejmě souvisí s plodností a přírodou. V severských ságách občas také dochází k sňatku mezi álfem a člověkem.

Temní álfové kteří jsou "černější než smola" žijí v podzemním Svártalfheimu (Niddavelir). Podle jednoho z mýtů vznikli jako červi hodující na hnijícím těla obra Ymira. Jsou to skvělí kováři, jeden z nich Andavári vykoval pro Ódina kouzelný prsten Draupnir. Později se přerodili v trpaslíky (dvergar)

dovolil jsem si tošku gůůůůglit :-D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Raduzz , bohužel to nelze použít.
Původně jsem to chtěla navrhnou ,ale je to název společnosti...
Viz pravidla soutěže .
 

Deleted User - 35985

Guest
Teď jsem si pořádně pročetl pravidla soutěže.
Prosím o zařazení tohoto názvu do soutěže.
Ostatní škrtněte. Předchozí zprávu jsem smazal.

SALPENER
 
Nahoru