• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Recenze Hizballah

  • Zakladatel vlákna DeletedUser226
  • Vytvořeno

DeletedUser226

Guest
Úvodem chci jen podotknout, že různá MMO hraji již přes 10let a vystřídal jsem několik titulů.

Elvenar je jeden z těch titulů, ve kterém se nebojuje proti ostatním hráčů, přesněji se jedná o budovatelskou strategii s pár "vojenskými" prvky, které můžete použít, jen v boji proti AI, při obsazování nalezišť surovin, které kromě mramoru a hedvábí nemají pro mě žádné opodstatnění (po více než měsíčním hraní, možná až někdy v daleké budoucnosti). Navíc, co se útočení a jednotek týká, tak střety nemusíte vůbec používat, vždy jde řešit věci diplomatickou cestou za příslušný poplatek. Pokud zrovna nedostanete úkol, která mám stále i po více než měsíci hraní a tyto prvky bych hodnotil pozitivně, protože máte zkrátka nějaký hmatatelný cíl, než jen "slepé" stavění.

Co se týká samotného budování - v kostce, jde hlavně o to "narvat" co nejvíc (obytné budovy na mince, manufaktury na výrobu a kulturní budovy na kulturu, která vám zvyšuje produkci a další - cesty, zbrojnice, tržiště) do co nejmenšího prostoru (opravdu toho prostoru je velmi málo), tak aby jste z toho vyprofitovali tolik, aby jste se mohli rozšířit dále a využívat k tomu postupem času vyzkoumané prvky, což je taková klasika se začarovaným kruhem, pokud chcete vybočit a mít např. více stavitelů (a stavět více staveb naráz než jen 2); nebo budovy, které nezabírají tolik místa a plní daleko lépe funkci, než jejich kolegové, které vystavíte normálně, musíte zainvestovat do drahokamů, hlavně kulturní budovy, nějaké "kouzelné" manufaktury za drahokamy nekoupíte, ale postavíte je co by dup, vyzkoumáte ihned atd, atd...což je nezmar této doby (ale neříkám, že se jedná o pay to win, jen zdůrazňuji, že free to play neznamená vše zdarma, nějak se hráči, kteří jsou ochotni zaplatit zvýhodnit musí, to dá rozum, proč jinak by si pak něco kupovali, když by neměli výhody, jestli někdo namítne, že vás nikdo nenutí nic platit - má pravdu, ale pokud řekne, že máte možnost si vydělat drahokamy berte to s HODNĚ velkou rezervou, ono 3 odměnení lidi za měsíční event je výsměch). To, že u hry budete sedět non-stop nese jen pramalou výhodu, což si myslím, že jde naopak k dobru.

Výzkum - čas potřebný ke shromáždění jednoho výzkumného bodu trvá hodinu a tečka, nelze urychlit, pouze tím, že dobydete část provincie dostanete bod navíc a můžete mít maximálně 10 výzkumných bodů, pak je musíte investovat do konkrétních prvků, protože další výzkumné doby vám nenabíhají (jednodušeně máte "zásobník jen na 10hodin"). ZHRUBA na výzkum jedné věci potřebujete 30-40 výzkumných bodů. Odemknutí po dosáhnutí požadovaného množství výzkumných bodů stojí pak ještě další suroviny.

Jak jsem již řekl na začátku, jedná se MMO, ale spolupráce zde vězí pouze v návštěvách svých sousedů 1x za 23hodin, s tím že jim kliknete na budovu, vy dostanete odměnu a mu se zvýší například kultura. Což je podle mého názoru velmi chabé, snaží se to zachránit společenství, které se hodí asi tak hlavně kvůli obchodu bez postihu, to je např. pro mě jediný důvod proč v něm jsem a to musí být ještě k tomu společenství, které má dost aktivních hráčů, kteří něco opravdu obchodují.

Takže nakonec přikládám hodnocení, které k recenzi patří a hru hodnotím slovy "odpočinková, nemastná a neslaná klikačka". Doufám, že po dalších měsících hraní, budu moci říct něco jiného.

Děkuji
S pozdravem
Tomáš

Na konec se omlouvám, nepojmenoval jsem jí svým nickem a teď nevím, jak to opravit, romě založení nové recenze.
 
Nahoru