• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

HÁDANKY

DeletedUser56

Guest
Zdravím hráče ELVENAR

dovolila jsem si založit vlákno s hádankama > ráda luštím a doufám, že se zde najdou i další a přidají se.

Zde je moje první hádanka pro Vás > jde o doplňení tabulky, která by se měla ukázat v odkaze a instrukce jsem k doplňení napsala.


Těším se na prvního > kdo správně doplňí a vyzve mě na odvetu v hádání.



V hádance je 5 národností v 5-ti domech, přičemž každý něco kouřil, pil a choval.

Dohromady 5 národností, 5 domů, 5 značek cigaret, 5 nápojů a 5 domácích zvířat.



Národnosti: Brit, Dán, Němec, Nór, Švéd

Barvy domů: Bílá, červená, modrá, zelená, žlutá

Cigarety: Blend, Blue Master, Dunhill, Pall Mall, Prince

Nápoj: čaj, káva, mléko, pivo, voda

Dom. zvířata: kůň, kočka, pes, rybičky, pták


Každý pije, kouří atd. jen jedno.

Pokud bydlí někdo v červeném domě, tak tam bydlí sám a všichni ostatní bydlí jinde, v domech jiné barvy.

Pokud někdo chová psa, tak každý chová něco jiného a tak dál.

Výsledkem je teda tabulka, která je na začátku prázdna, ale podle specifických pokynů se zaplňuje, až je kompletně hotová.

Postup řešení je na každém z Vás.

Rada: Kdo luští SUDOKU bude ve své vodě.


http://prntscr.com/7r2epa

(v odkazu náhled tabulky )


• Brit bydlí v červeném domě
• Švéd chová psa
• Dán pije čaj
• Zelený dům stojí hned vlevo od bílého
• Majitel zeleného domu pije kávu
• Ten, kdo kouří Pall Mall, chová ptáka
• Majitel žlutého domu kouří Dunhill
• Člověk z prostředního domu pije mléko
• Nór bydlí v prvním domě
• Ten, kdo kouří Blend, bydlí vedle toho, kdo chová kočku
• Ten, kdo chová koně, bydlí vedle toho, kdo kouří Dunhill
• Ten, kdo kouří Blue Master, pije pivo
• Němec kouří Prince
• Nór bydlí vedle modrého domu
• Ten, kdo kouří Blend, má souseda, který pije vodu

BUDE STAČIT, KDYŽ NĚKDO NAPÍŠE JAKÉ ZVÍŘE CHOVÁ DÁN A CO PIJE NĚMEC.


Nagual
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
Nemec pije vodu
dán chová psa

ale nemec fajčí nejakého princa to je čo ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser56

Guest
Ahoj bohužel Tvá odpověď je špatně

A >PRINCE < jsou cigarety
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser56

Guest
Martine > NE :p

A pokud budeš tipovat tak se jasně dobereš ke správné odpovědi ,ale to není rozluštění > proto ti k tomu přidám jednu na víc a to je kdo kouří PaLL MAll < když jsi se vydal cestou TIP. ;)

Čekám tedy 3 správné odpovědi ;) < Od TEBE
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser56

Guest
Chytrá > Herní podpora < SPRÁVNĚ :)

Jen dotaz > jak jsi na to přišla pokud možno tak po pravdě : Díky
 

DeletedUser56

Guest
OK : Postup je tedy jasný a tak dám další se stejným principem .


Na stole je 5 notebooků - různých značek, velikostí disku, barou, kancelářskými balíčky a operačním systémem.
Který z nich je značky Samsung?




Značky: Acer, Hewlett Packard, Lenovo, Samsung, Toshiba

Disky: 160 GB, 250 GB, 320 GB, 500 GB, 750 GB

Barvy: bílá, černá, hnědá, růžová, stříbrná


Kanc. balíky: Abiword, Google Docs, LibreOffice, Microsoft Office, OpenOffice


O. Systémy: FreeBSD, Linux, Windows 7, Windows Vista, Windows XP


http://prntscr.com/7r8720
(v odkazu náhled tabulky)


• Acer má disk velikost 500 GB
• LibreOffice není na notebooku s FreeBSD
• Poslední notebook má OS FreeBSD
• Notebook s Abiwordem má 250 GB místa na disku
• Windows 7 je mezi Hewlett Packardem a notebookem s FreeBSD
• Bílý kousek používá Windows Vista
• Růžový notebook je vedle hnědého
• Samsung nemá 320 GB disk a ani není vedle NB s takovým diskem
• Bílý notebook nepoužívá Microsoft Office
• Ten, který má Microsoft Office, má i Windows 7
• OpenOffice má některý notebook mezi bílým a růžovým
• Lenovo má Google Docs jako hlavní kancelářský balík
• Notebook s Windows XP je vedle Toshiby
• 750 GB disk má ten notebook, který má Microsoft Office
• Libreoffice se nachází na disku s velikostí 500 GB
• První notebook je bílý a nepoužívá Linux
• Notebook s FreeBSD je vedle růžového notebooku
• Hewlett Packard je uprostřed
• Nalevo od NB s diskem 750 GB se píše v Abiwordu
• Napravo od notebooku s Linuxem je stříbrný notebook



Nagual
 

DeletedUser9

Guest
Nepřišla jsem na to, teda snažila jsem se, ale dalo mi to práci, ale tak 50:50 to byl tip. Pořád jsem to nemohla nějak poskládat, nakonec mi pomohla menší podpora od strejdy :) Do dalšího hádání už nejdu, je to pro mě půl den :-D
 

DeletedUser56

Guest
Jasný i tak díky za odpověď a strejda má POKLONU - Sama jsem to luštila dva dny :cool:
 

DeletedUser34

Guest
no to sa vám lúšti keď som vám to na typoval tak čo ine ostalo ak nie kone a káva :D :D :D :D:D:D:D
 

DeletedUser34

Guest
no sú to dobré hádanky ale strašne dlho musí človek kombinovať ja som si roskreslil asi 4 A4 papiere ale aj tak my to nevyšlo
 

DeletedUser9

Guest
Mi tam nepasovaly asi 4 věci, přišel strejda a bylo to ;) každopádně do dalšího řešení se už asi pouštět nebudu, zaberete to moc času :p
 

DeletedUser34

Guest
môj hlavolam

Nachádzaš sa v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú 3 žiarovky v stolných lampách, každý vypínač patrí k nejakej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej nevidno. Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ku ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami smieš vstúpiť iba raz?


a ešte jednu nech máte viac zábavy

Jeden muž žije na desiatom poschodí a každý deň zíde do práce výťahom. Ale keď sa večer vracia, ide na siedme poschodie výťahom a potom peši po schodoch na desiate poschodie. Priamo na desiate poschodie ide výťahom iba ak je ešte niekto vo výťahu alebo ak v ten deň pršalo.
Prečo?
 

DeletedUser56

Guest
Nachádzaš sa v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú 3 žiarovky v stolných lampách, každý vypínač patrí k nejakej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej nevidno. Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ku ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami smieš vstúpiť iba raz?

1 -zapnutí prvního vypínače je důležité doba ponechání v ON (žárovka se zahřeje) a nevcházet do místnosti
2-zapnout a vejít do místnosti je jasné, že žárovka , která svítí patří k danému vypínači a ta co je teplá patří k tomu co se zapnul jako první.

Jeden muž žije na desiatom poschodí a každý deň zíde do práce výťahom. Ale keď sa večer vracia, ide na siedme poschodie výťahom a potom peši po schodoch na desiate poschodie. Priamo na desiate poschodie ide výťahom iba ak je ešte niekto vo výťahu alebo ak v ten deň pršalo.
Prečo?
Ten muž je liliput :p


A kdo vyluští tu moji druhou ???? :(


môj hlavolam

Nachádzaš sa v miestnosti s 3 vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú 3 žiarovky v stolných lampách, každý vypínač patrí k nejakej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej nevidno. Ako zistíš, ktorý vypínač patrí ku ktorej žiarovke, ak do miestnosti so žiarovkami smieš vstúpiť iba raz?

Martine > když už hádanku tak ji napiš ručně a třeba pozmeň, ale > nekopírovat :rolleyes:
a ešte jednu nech máte viac zábavy

Jeden muž žije na desiatom poschodí a každý deň zíde do práce výťahom. Ale keď sa večer vracia, ide na siedme poschodie výťahom a potom peši po schodoch na desiate poschodie. Priamo na desiate poschodie ide výťahom iba ak je ešte niekto vo výťahu alebo ak v ten deň pršalo.
Prečo?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru