• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

GorGlin

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

Další, kdo přijal pozvaní do osobnosti byl hráč @GorGlin. Děkuji za jeho čas a ochotu odpovědět na mé všetečné otázky.

1. Mohu znát tvé jméno, odkud jsi a kolik ti je let?
Jsem Josef, z Prahy a je mi 40 let.

2. Kdy jsi začal hrát Elvenar a vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
To je už víc jak dva roky a pamatuji si reklamu z internetu, kde byla rostoucí manufaktura na mramor. Hrozně mě mrzelo, že si nemůžu vybrat co budu vyrábět.

3. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Je to jméno, které jsem dal své první RPG postavě, od té doby ho používám.

4. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral? A která se ti víc líbí a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla zatím nejbližší? Těšíš se na Amuni?
Hraji za elfy, mám rád fantasy a i jejich budovy se mi líbí víc. Nejbližší jsou mi trpaslíci a i tady to pro mě byla nejlepší rasa. Jsem moc rád že mám bonus na ocel a s tou mi trpaslíci zůstali ve městě do teď. Na Amuni se těším, budovy se mi líbí a bude výzva si přestavět celé město. Bez zlepšení průzkumu je to smutné , ale co jeden nadělá.

5. Je pro tebe nějak důležitá pozice v žebříčku? Případně pozice společenství v žebříčku?
Není, diamanty jsem dal do hry, abych si jí ulehčil. Do TOP10 se nikdy nedostanu. Naštěstí ani ve společenství není nikdo kdo by mě nějak naháněl. Lidé které jsme tu potkal jsou pro mě důležitější.

6. Nedávno skončil velký festival Woodenelvenstock. Co si myslíš o událostech a úkolech, případně o všech odměnách, které přinesl?
Mám rád velké události, přinesou vždy nějaký tématicky pojatý soubor budov. I když musím říct, že orci, tady představení jako ne příliš inteligentní "Sežeň 100 ks mramoru, král chce házet kamení" vystupují před celým Elvenarem, nejsem si jist jestli by jejich poezie oslovila mě a to jsem jen člověk.
Mám pocit, že odměny procházejí změnou a tedy mi nepřijde vhodný moment je posuzovat. Získat denní odměnu je už tak ovlivněno náhodou i když se na ní zaměřím, nemusím jí získat ani jednou. Ano, je tu truhla která mi jí přinese s 30% šancí, ale ta nemusí být k dispozici, ani opakovaně. Ale pokud je šeptanda o možnosti zlepšovat budovy z eventů pravdivá, chápu že jejich získávání je obtížnější. U hlavních odměn mě mrzí, že jsou teď pravidelně setové a pokud nemám kompletní set, nebo zájem o sety, cítím, že to není akce pro mě.

7. Dobrodružství společenství opět bylo vpuštěno do našich měst. Jaké jsou z toho tvoje pocity? Bavilo tě to? Co si myslíš o úkolech a co říkáš odměnám?
Dobrodružství se tentokrát nezúčastním. Ne že bych nechtěl, autoři se mi trefili přesně na dobu dovolené. A mrzí mě to, zase ho trochu upravili a tohle dobrodružství vypadalo dobře, hlavní odměny nejsou jen recyklované budovy, ale něco nového. Kdyby to takhle nechali, mě by to vyhovovalo. To věčné protáčení úkolů mi kazí pocit z dobrodružství asi jako většině hráčů. Týden je to opravdu otravné. Jsem pokročilý hráč a tak ani v nouzi nemohu dát výrobu Obřího glóbu na ocelové manufaktuře. Musíš mít lidi a místo, jinak máš smůlu.

8. Věnuješ se turnajům? Co si myslíš o pozměněných odměnách v turnajích? Jsou pro tebe body v požehnání přijatelnější?
Turnajům se věnuji. Mě změna vyhovuje. Mám skoro dvojnásobek VB a nemusím sedět na konci turnaje u počítače a řešit co s nimi. Třeba plánek až u desáté truhly mi přijde trochu nefér. Stala se z toho elitářská záležitost, kterou získá jen hrstka hráčů. Myslím, že chápu co se za tím skrývá. I když se můžu plést, ale s ohledem na to, že to hrají i děti mi to nepřijde hezké.

9. Poslední dobou se rozhořela diskuze o dalších rozšířeních. Co si o tom myslíš ty? A jak bojuješ s prostorem?
Patřím mezi ty, kterých se to hodně týká, průzkum mi žádný prostor nepřinese a Amuni budu muset pořešit s tím co mám. Na druhou stranu jsem koupil za diamanty i rozšíření, takže si myslím , že pořád jsem na tom dobře. Já se snažím vést město tak aby fungovalo a to se mi zatím daří. Produkuji dostatek všeho co potřebuji, v turnajích každý týden přispěji rozumnou sumou bodů do skupinové kasy a mám i kus volného místa, abych si při události nebo dobrodružství mohl vypomoci nějakou tou dílnou navíc. Když to jinak nepůjde budu muset něco zbourat. Samozřejmě mě to bude mrzet, ale nebude to poprvé a začínám si zvykat. Destrukce je součástí hry.

10. Co se ti ve hře nelíbí, případně co bys třeba pozměnil?
Toho je, že nebude u Amuni zlepšení průzkumu jsem nečekal. S tím jsem prostě počítal po takové době, kdy je to pravidlem. Hrou prochází všeliké změny a hráč s nimi musí počítat, ale musím říct, že požadavky na zlepšený průzkumu v podobě povinných provincií, ještě aspoň kdyby to nebyli právě získané provincie, zůstal, ale zisk v podobě zlevněné ceny a obtížnosti nikde. Já vím, že umím být neuvěřitelný hnidopich, ale mám i rozum a jsem si vědom, že člověk nemůže mít všechno. Jednu věc kterou bych vybral za všechny?
Divy se při zvedání nezmění, to je hrozná škoda. Když jsem postavil klášter, posadilo mě to na zadek. Byla to dominanta města a na šesté úrovni jsem uronil slzu. A teď? Taková chudinka zastrčená i obytky jsou vyšší.

11. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Toho je spousta a s dětmi se člověk věnuje od vyšívání po modelařinu všem možnému. Ale, snažím se hýbat, stále hraji RPG, ta u stolu, to je asi jediné co se dá nějak pojmenovat.

12. Moc ti děkuji za tvůj čas. Měl bys nějaký vzkaz pro hráče a chtěl bys něco říct na závěr?
Není zač. Všem přeji, aby se u hry bavili a nikdy nezapomněli, že je to jen hra.

Redakční pozn.: Odpovědi hráčů v rozhovorech nijak neupravujeme. Ponecháváme je v autentické verzi tak, jak nám byly zaslány.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru