• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

GoldAngelcz

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost Elvenaru
GoldAngelcz je velmi aktivní hráč jak na fóru, tak ve hře. Proto jsem ráda, že právě on souhlasil s rozhovorem.
angel.png


1. Můžu znát tvé křestní jméno? Z jaké části Česka jsi a kolik je ti let?
Mé jméno je Jiří, je mi 22 let a pocházím z Vysočiny. Momentálně jsem ale víc v Pardubicích, kde studuji vysokou školu.

2. Jak dlouho hraješ Elvenar a co tě ke hře přitáhlo?
Elvenar hraji od léta 2015, registroval jsem se v den, kdy byla spuštěna česká verze. Zhruba za dva měsíce to budou 2 roky tuším. Ke hře jsem se dostal vlastně náhodou, přes Divoké kmeny, které jsem v tu dobu hrál velmi aktivně s přáteli. Elvenar jsem si šel původně jenom vyzkoušet, protože to byla novinka a já jsem zvědavý člověk. Zpravidla u těchto typů her nevydržím dlouho, protože mi chybí akce a boje. No ale Elvenar je asi výjimka potvrzující pravidlo, tak tu klikám městečko už dva roky a pořád mě to baví.

3. Jak vznikla tvoje přezdívka a jaký má pro tebe smysl?
Popravdě už pořádně nevím, tenhle herní nick používám už pěknou řádku let a používal jsem ho vlastně furt a všude, kde bylo potřeba herní jméno. Kdysi dávno, několik let zpět (DK jsem hrál opravdu dlouho) jsem používal kde jakou a nezáleželo mi na tom. Nějak jsem to neřešil, prostě jsem si vymyslel nějaké hustokrutěpřísné jméno a hrál jsem si spokojeně DK. Pak mě napadlo vymyslet si herní jméno, které nebude jen tak klasické „jirka12345679“, „-=vládce_všech_moří=-“ nebo další podobné přezdívky, protože se mi nikdy nelíbily, byly na mě moc přeplácané a zvláštní… No a tak jsem si zkusil vymyslet jméno, které snad i bude vypadat dobře a které bych chtěl používat i jinde než jen na DK (v tu dobu jsem nedělal na internetu nic jiného, než hrál hry). No a vymyslel jsem GoldAngelcz. Původně to bylo bez toho cz, časem jsem pak hrál na jiných hrách i cizí servery s přáteli a přišlo nám fajn tam to cz dát. No a od té doby používám toto jméno vlastně v každé hře.
A co se týká smyslu… Asi tam není nějaký skrytý význam nebo hlubší smysl. Chtěl jsem prostě jméno, co se mi bude líbit a co bude vypadat nějakým způsobem dobře. Jestli se mi to povedlo, nechám na čtenářích, ale mně se líbí, mám ho rád a už jsem na něj zvyklý.

4. Vím, že exceluješ ve světě Arendyll. Neuvažoval jsi o hraní i na druhém světě?
Kdepak, na druhý svět se rozhodně nechystám. Mám tam tedy mini městečko založené, ale nehraji tam vůbec.

5. Tvé druhé místo v žebříčku svědčí o tom, že máš dobrou strategii. Poradil bys něco z ní ostatním hráčům? A neoslovují tě s tím, jak to děláš?
Rad by bylo asi hodně, ale bylo by na strašně dlouho vypsat všechny svoje myšlenky. Rozhodně je potřeba u této hry přemýšlet a asi nejdůležitější věcí v této hře je využít dostupné místo co možná nejlepším způsobem. Každou kostičku. Také je dobré využít všech možností, které hra nabízí, a proměnit je ve svou výhodu a způsob, jak se dostat třeba i o kousíček dál než ostatní. S tím se ovšem pojí i to, že nejde mít úplně vše, a proto je i velmi důležité přemýšlet nad tím, která věc přinese hráči větší užitek. Zní to možná zvláštně, ale i maličkosti jako počet cestiček a správně postavené domečky mohou udělat hodně, stejně tak výběr správného divu. Vím, že u hry se má relaxovat, ale když už něco hraji, snažím se být co nejlepší. Nedokážu hrát „lážo plážo“, protože pak mě hra přestane bavit. Na druhou stranu chápu a respektuji hráče, kteří takovým způsobem hrají. Možná je to dokonce i zdravější. A co se týká umístění, určitě by byl hřích nezmínit diamanty, které mi k tomu samozřejmě také pomohly. Nicméně si troufnu říct, že jich nepoužívám hromadu oproti některým hráčům a přesto jsem na slušné pozici. Tím chci říct, že diamanty zdaleka nejsou vše a jsou hráči, kteří bez nich dosáhli opravdu super míst.

Co se týká hráčů a oslovování, občas někdo napíše o radu či pomoc ve hře. Většinou to jsou dotazy na to, kde najde určitou věc nebo jak splnit nějaký úkol. Také se samozřejmě snažím radit i u nás ve společenství. Rád odpovím a pomůžu každému, když budu vědět a moci. Na fóru i ve hře.

6. Která rasa je ti bližší a máš oblíbenou spřátelenou rasu?
Co se týká herní rasy, tak jednoznačně elfové. U spřátelené rasy jsou to jednoznačně draci a čarodějové. Ať už ve stylu staveb, tak i v systému, na kterém stojí. Snad jen ta velikost toho kampusu mohla být menší, no... A jestli mohu zmínit třeba i nejméně oblíbenou rasu, tak jsou to víly. Byly na mě moc kytičkové a fialové.

7. Bojuješ rád? Jaký je tvůj názor na turnaje ve společenství?
Boj jako takový rád mám. Tahové strategie jsem hltal už jako malý a poctivě jsem trénoval na hře Heroes of Might and Magic. Zde je to ve směs stejné, jen mnohem jednodušší. Turnaje ve společenství jsou rozhodně super. Je to konečně věc, kde se opravdu dá společně spolupracovat se členy společenství. Odměny z něho také nejsou vůbec špatné, ale na druhou stranu je to i slušný žrout vojáčků. A času. A nervů vlastně taky. Obecně bych ale turnaje hodnotil jako dobrou věc ve hře.

8. Společenství má 25 lidí. Nechal bys to tak, jak to je, anebo bys přidal do společenství hráče navíc?
Myslím si, že je to akorát, neměnil bych to. A jestli, tak spíš směrem dolů. Záleží, jak by se tomu pak přizpůsobila hra samotná. Obojí by mělo jistě své výhody.

9. A co takové boje v provinciích? To je téma, které hýbe fórem. Jaký je tvůj názor, případně přemýšlel jsi o řešení co s tím?
Boje v provinciích? Slyšel jsem legendy o tom, že v dávných dobách v nich bojovat opravdu šlo, ale jsou to jen střípky… Ne, ale teď vážně. Co se týká bojů v provinciích, tak ty jsem bohužel nevedl už dlouhou dobu. Inno nám zřejmě nastavilo nějakou laťku a pokud je hráč v provinciích dál, nezvládne střety vybojovat, byť je to sebelepší válečník nebo taktik. Já se přiznám, že v provinciích nebojuji vůbec. Vojáčky šetřím na turnaje, kde ty boje jdou podstatně snáz. Řešení nebo návrhy by asi byly, ale reálné řešení… Nevím, nevím. Myslím si, že takhle to Inno chtělo a tak to už i zůstane. Ale naděje prý umírá poslední, říká se… Změnu v tomhle směru bych určitě uvítal.

10. Který div je podle tebe nejvýhodnější a co říkáš na novou úpravu divů?
Tady bude výběr víc než těžký, protože s poslední úpravou divů už je většina z nich opravdu výhodná. Některé pro bojovníky, některé pro mírumilovné obchodníky a některé dokonce pro všechny. Pokud bych měl vybrat 1 div a odvážit se ho prohlásit za nejlepší, pak bych vybral asi Zlatou propast. Velikost 3x3 a v pozdější fázi hry přidá opravdu obří množství lidiček. A těch není nikdy dost! Co se týká úpravy bonusů divů, tak jedním slovem úžasný.

11. Jaké máš koníčky? Myslím třeba hudbu, filmy nebo sport.
Koníčků už není jako dřív. Co se týká sportu, tak sportuju jen rekreačně. Vrhám stín, skáču do řeči nebo se dívám do dálky. Mezi koníčky bych zařadil určitě své přátele. To znamená jakékoliv aktivity s nimi. Také jsem vášnivý hráč počítačových her, takže určitě bych i to zařadil do svých zálib nebo koníčků, i když je pravdou, že poslední dobou ne tak moc jako dříve. Co se týká hudby, tak mám rád například piano nebo housle, ale jsem otevřený všemu, takže si rád poslechnu vše, co potěší moje uši. Nejoblíbenější kapela by byla jednoznačně Linkin Park. Jo a samozřejmě… Elvenar je také koníček!

12. Přemýšlel jsi někdy o budoucnosti hry? Máš nějakou představu o tom, co by mohlo následovat?
Protože Inno je samé překvápko a vůbec nás novinkami ani změnami nešetří, asi se neodvážím ani přemýšlet nad tím, co vlastně bude. Doufám jen, že to budou samé dobré věci, i když samozřejmě ne vždy se jde úplně všem zavděčit. Hlavně aby hra jako taková neutichla a rozvíjela se pořád dál. To je si myslím to nejpodstatnější.

Děkuji ti za krásný rozhovor. Chtěl bys něco vzkázat hráčům Elvenaru?
Také děkuji za rozhovor i za vybrání. A přeji všem, aby je hra pořád bavila a městečka vzkvétala.


Případnou diskuzi můžete rozvinout zde.

Jako další přislíbila rozhovor Santerr. Pokud byste se jí chtěli na něco zeptat, otázky pište do diskuze.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru