• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Funkční společenství

Líbilo by se vám bezzubé společenství vyměnit za funkční?


  • Celkový počet hlasujících
    16

DeletedUser450

Guest
Já budu asi poněkud radikální, anžto jsem odkojená Aionem, kde společenství opravdu funguje, jsem proto, aby se zde společenství úplně zrušilo, nebo aby začalo mít nějaký účel. V prvé řadě by založení mělo být spoplatněno a to nikoliv nějakou směšnou částkou, ale nejméně 100 000. Tak odpadne potíž s bambilionem společenství o jednom členu. Dále já, jako velitel, bych měla mít pravomoc nováčkovi do začátku trochu vypomoci. Proč nemůžu nikomu poslat suroviny, nebo třeba dekoraci, pouze v rámci společenství? Osobně bych třeba dala, i něco, jako žolíka, kde může padnout i rozšíření města.
Upřímně v součastnosti jsem schopná poslat maximálně chatem recept na čokoládový dort. Jako velitel jsem úplně naprd. Členové mi napíší, co potřebují, já to dám na trh a vyhandlujem to, ale spolek, jako takový úplně pozbývá smysl. Velmi oceňuji, že tohle je hra budovatelská a ne bojová, tak si myslím, že třeba i v rámci spolku by mohly být soutěže o nejhezčí město, nebo v rámci serveru, jenže tam pak konkurují hráči kteří mají na diamanty, těm kteří na ně nemají. Nicméně i to se dá ošéfovat.
Dále si myslím, že by mělo být možné alespoň 1x zdarma svou pozici na mapě přesunout, chápu, že nějakou dobu trvá, než se přepíší data a v jiných hrách to řeší tak, že hráč po tu dobu (obvykle to trvá 24h) může operovat poze v rámci svého města, žádná sousedská výpomoc ani relikvie. Představte si, že hraji, představím hru přátelům, mapa kolem mne se promaže, kolem mne zůstane x volných pozic a každý z přátel zůstane trčet v jiném koutě mapy. Pokud je hráč ochoten stěhování podstoupit, je mu jasné, že ztratí objevené území, ale bude blízko svého společenství.
 

Santerr

Veterán
Myslím, že už se tu společenství jednou řešilo, bylo by třeba fajn, kdyby se udělala aspoň nějaká provincie společenství, kde by si členové stavěli sídlo a různé budovy, které by jim přidávaly nějaký bonus, samozřejmě, že ne za pár drobných a pár zásob, ale vyvážené tak, aby museli všichni členové nejprve na danou budovu přispět, ať už mincemi nebo surovinami, ale potom by postavená budova mohla dávat všem členům například bonus do kultury. Možná by bylo zajímavé udělat možnost přátelství mezi společenstvími, kdy by členové různých spolků mohli mezi sebou třeba obchodovat bez poplatku nebo něco podobného ;)
Co se týče přesun pozic na mapě - nápad je to zajímavý, nicméně, třeba mě osobně vůbec nevadí, že jsou členové mého společenství od mě většinou dál a to z toho důvodu, že je namotivuju všechny a pak můžu ještě motivovat okolní sousedy, kteří u nás nejsou, tím pádem mám za to víc mincí. I když je pravda, že spousta sousedů kolem mě teď vymizela, ale doufám, že se objeví noví :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
jako takový úplně pozbývá smysl

a co třeba pokec, zábava a noví přátelé a kamarádi? Myslím že společenství je dobrá "funkce", dá hře smysl a místo bezduchého klikání domečků se ve hře i bavit s přáteli a novými lidmi. Což je účel hry - bavit se s lidmi a komunikovat/spolupracovat. Když tohle hráč nechce, nemusí mít přeci ani společenství a může hrát sólo. Což není zrovna herně výhodné.

Proč nemůžu nikomu poslat suroviny

S tímhle rozhodně souhlasím. Ale vím že by to mohlo být zneužíváno a proto je to nejspíš tak. Vezmi si... Hráč si založí třeba tři účty (což může - v souladu s pravidly) tak, aby měl třeba zvýšenou produkci na mramor, prkna a ocel. Bum a je to. Nekonečné zásoby surovin, kde jeden účet bude feedovat zbylými :) To samý i budovy... Trochu inteligentnější člověk by v tom jistě našel způsob jak toho zneužít. Mě jich pár napadá :) Samozřejmě, se surovinami tohle jde trochu obejít, i když nešikovně. A to tak, že dáš pro dotyčného co možná nejvýhodnější nabídku na trh. Ano, není to ideální, ale je to aspoň nějaké omezení v multiúčtech a podvodech. A dotyčnému pomůžeš. Opět, s trochou vynalézavosti a rozumu jde určitě vymyslet efektivní způsob. Též mě napadá...

ale bude blízko svého společenství.

a nač, a proč? :) Vzdálenost přeci nehraje roli v této hře. Tím spíš pokud jsou hráči ve stejném společenstvím. Tam pak bude s jistotou fungovat jak trh, tak motivace. Nic jiného ve hře jako pomoc není :) Takže řešit, jestli je někdo 50 polí daleko místo 5 je, aspoň podle mě, nesmysl. A jiný užitek, než dobrý pocit z toho, že mám kamaráda vedle to stejně mít nebude. Nevím, podle mě zbytečné.

A k tomu přesouvání... To je zajímavý nápad a myslím, že pokud by se trochu domyslel a propracoval, určitě by to nebylo špatné. Například, pozvat hráče do hry (jako je tomu u jiných her - přes email/odkaz), kde pozvaný hráč by se objevil na nejbližším možném místě k hráči, který zval.
Napadá mě, co kdyby hráč měl vybojovaný území (provincie) a za ně položené rozšíření města, které by měl zastavěné budovami. Co pak? (myslím po tom tvém přesunu, jak si psala) Zmizí mu budovy a místo na stavění? A co relikvie? Případně, jak by to bylo za vybojované/vyjednané ZB? Bylo by to hodně složité a myslím, že snad i nemožné na provedení...

To že společenstvím by se hodila nějaká funkce navíc nebo společenské aktivity (ať už stavění společných budov a já nevím co vše ještě) je určitě pravda :) S tím souhlasím. Nápadů na takové možnosti jsou už na fóru nějakou chvíli a někteří měli bezva nápady... Takže z toho bych určitě čerpal...
 

DeletedUser450

Guest
No, já na hráče, které nemám poblíž zapomínám, ale to je vedlejší, nejvíc mi šlo o to, že v současné době je společenství jen k tomu, aby slabší hráči táhli ty silnější v žebříčku níž. Posílání surovin mezi sebou bych určitě nenechala neomezené, udělala bych to podle lvlu, ale tu lvly nejsou, tak v rámci bodů od- do můžu poslat tolik a tolik toho a toho. Jasně že nebudu nováčkovi posílat lektvary, nebo 10000 oceli a kulturní budovy jsem taky myslela spíš ty malé, nebo, když nováčkovi pošlu třeba každý den 1x1 jednoduchou cestu, bude to pro něj super. Pokud mám 15 lidí ve spolku, smím poslat 15 dárků. Možná bych udělala kulturní budovy, které se nedají koupit, ale jen poslat, jako dárek, třeba i tematické, jako halloweenskou a tak, i když je to klišé, někdo si na to potrpí. Jako elf při stavění budov bourám stromy, tak bych, jako rozesílatelné dekorace brala stromy, nebo jezírko, skalku, nic složitého. Přírodní ůtvary s tím bych byla naprosto spokojená, nebo udělat i collectibles sochy zvířat. Klidně něco, co když prodáš, dostaneš 2 zlaté, nebo 1x ocel, nebo nic, ale dá ti to 100 kultury. Na druhou stranu by mohla být třeba budova stájí, nebo povoznictví a podle jejího lvlu bych mohla poslat členům spolku suroviny a cesta by trvala taky podle lvlu. Nicméně, to by si pak člověk musel psát kumu poslal dnes a pod.
Ale mohlo by to být i jako dělnická chatrč, první vůz zdarma, 3 za diamanty.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
No, minimálně zajímavý to určitě je :) Ale muselo by se to silně propracovat. A to silně zdůrazňuju. Představ si, že bys každý den mohla poslat každýmu budovu. Kulturní třeba. Myslím že by to dost ovlivnilo hru, protože by hráči využívali dárků. Naopak, kulturní budovy za suroviny by byly nevyužitý. Nevím, myslím že by to dost zahýbalo celkově s hrou. Ale pokud něco takovýho, tak moc moc promyslet a vyladit tak, aby to hru jako samotnou neovlivnilo a splnilo účel :) Pak by to mohlo být zajímavé
 

DeletedUser450

Guest
Ještě jedna věc, dost důležitá. Mělo by se dát poznat, kdo ze spolku je a kdo není on line. Za prvé pro kontrolu, kdo vůbec hraje a za druhé, by se pak do chatu nemuselo psát- halo je tu dneska někdo?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
O tom stavu jestli je nebo není online se už mluvilo někde. Teď přesně nevím kde, už je to docela doba. Někdo tam zmínil, že by mu vadilo, kdyby se ukazoval jako online.

A pro tu kontrolu. Tam jde lehce poznat kdo hraje, kdo nehraje a kdo si jen kliká pro sebe. Kdo hraje tak roste a motivuje. Kdo nehraje, tak ani jedno. Kdo si kliká pro sebe roste, ale nemotivuje. Jde to odkoukat :)
 

CherryFlower

Guest
Jj, stačí se při motivaci dívat, jestli naskakují jen mince nebo i zásoby ;)
 

DeletedUser450

Guest
Ještě jsem o tom přemýšlela a myslím, že by se to celé dalo řešit tím, že by se v rámci spolku daly rozesílat kulturní stavby s dočasnou působností. Např strom, co bude probukovat 250 kultury po 24 h. Kámen co bude produkovat 250kultury po dobu 12 hodin a pod. O Halloweenu by se daly posílat krocani, dýně, cokoliv. Vlastně ani vzhled moc nehraje roli.

//Frigg - přesunuto do Krčmy, téma Trpaslíci
Dál bych si jen chtěla postesknout, jak těžce jsem byla zklamaná rusáky-trpaslíky, kteří přijedou a mé krásné Elfí město zdevastují a transformují a převálcují na trpasličí. Původně jsem myslela, že budou koexistovat, v tomto případě až dojde na lámání chleba, přestanu hrát. Možná si udělám nový účet, ale město si zničit nenechám.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Frigg

Guest
Odpověď Ódin:
V případě, že by se do hry zavedlo to, že by si hráči mohli ve spolku posílat ať už suroviny, nebo kulturní budovy, tak by se musela změnit pravidla a musel by být zaveden bod o Multiúčtech, jelikož už by z toho plynuly výhody pro hráče, který tohoto zneužíval. Což už v současné době není možné.

//ostatní přesunuto do Krčmy jako nové téma Trpaslíci
 

DeletedUser312

Guest
nechápu jak si někdo představoval posílání domků :D každopádně rozšíření tržiště o kladívka třeba za cinkáče z domků..... to by myslím uvítalo hodně hráčů....
mulťáky a to že tady prakticky tenhle způsob "vyhrávání" ztrácí smysl je prakticky to jediný co mě tady poslední dobou drží .... nedokážu si představit důvod kterej by hráče na tomhle serveru nutil mulťačit.... pokud někdo nechce bejt za každou cenu první .... ale na to mu stačí prodat barák a za dva měsíce až ty prachy utratí tak to má doma :D dýl mu to stejně při těch cenách co tu sou v diamantech nemá šanci vydržet :D
 

DeletedUser450

Guest
Jj, stačí se při motivaci dívat, jestli naskakují jen mince nebo i zásoby ;)
To, ale můžeš udělat jen jednou denně, když se pak třeba za tři hodiny potřebuješ něco zaptat, máš smůlu. Pokud někdo nechce být vidět on- line, ať neleze do společenství.

Odpověď Ódin:
V případě, že by se do hry zavedlo to, že by si hráči mohli ve spolku posílat ať už suroviny, nebo kulturní budovy, tak by se musela změnit pravidla a musel by být zaveden bod o Multiúčtech, jelikož už by z toho plynuly výhody pro hráče, který tohoto zneužíval. Což už v současné době není možné.

//ostatní přesunuto do Krčmy jako nové téma Trpaslíci
Souhlasím, určitě by se mělo ošetřit, aby se nedalo posílat z jedné IP adresy na více účtů a pod.

//Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky do jednoho. Sindri
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ethariel

Guest
Co takhle možnost vypnout/zapnout notifikaci o online pro velitele společenství. To by mohlo řešit situaci, kdy hráči nechtějí aby byli vidět a zakládat si společenství pro ty, kterým se to nelíbí.
IP adresa se dá lehce ošidit. A dokud to jde tak se vždy najde chytrák co to zkusí.
 

DeletedUser312

Guest
tak včil už to víš :-D

/w mezera "xxxxxxx" mezera text zprávy ............místo xxxx napiš jméno svýho spoluhráče z aliance.....
 

Ethariel

Guest
whisper no ... jde spíš o to že jsem nevěděl že chat má i nějaké funkce. Je tu někde téma, kde to je rozvedené?
 
Nahoru