• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Soutěž flego

flego

Mistr slova
Ve městě řádí Alf

Tak začíná tento příběh,ale od začátku …
Každých 100 let se koná den svátku přátelství Elfů a Lidí,a jsou vystaveny k prohlídce různé artefakty a symboly tohoto přátelství.Měl jsem to štěstí,že jsem byl jedním z deseti členů vylosovaných„Správní Radou“a mohl se zúčastnit této prohlídky.Ze všeho nejvíce mě zaujala Prakronika mistra Ráva,která byla za sklem otevřená na jednom příběhu,který bych Vám chtěl odvyprávět .
Předem se omlouvám za nepřesnou interpretaci některých částí a větných spojení,ale budu se snažit příběh popsat nejlépe,co jsem si ho zapamatoval …
Příběh se odehrál v nejlidnatější části světa Winyandor v tenkrát malé vesničce beze jména.Povídá se,že jednoho dne za slunečního rozbřesku,zalil oblohu temný mrak. Ze začátku to vypadalo,že se ztratilo slunce,ale po chvíli se začaly objevovat obrysy a hrany nějakého létajícího stroje.Tenkrát z toho byl ve vesničce poprask,lidé sotva pochopili princip kola,a dokázali si podmanit kouzlo oceli,pro nezbytnou výrobu zbraní na svou obranu a k lovu.Ale to už vesmírný koráb přistával na určeném místě pro budoucí obchodní centrum,na nedaleké mýtině poblíž Hlavního sídla.Všichni se seběhli okolo mýtiny, lovci a bojovníci v předních řadách .Po chvíli se z neviditelného otvoru v oblaku páry objevila temná postava.Ze začátku to vypadalo jako velmi malý člověk,ale pak bylo čím dál tím zřetelnější,že je to spíše pes nebo malý medvěd.Když vystoupil a udělal dva kroky,zamával rukou na přátelský pozdrav .
„ Zdravím , jsem Alf a přijel jsem k Vám z planety Melmac(čti Melmek) “,vyblekotal trochu nejistým hlasem.Nevypadal nepřátelsky,spíše jako nějaká dětská hračka,a proto ho lidé mezi sebe s důvěrou přijali .
Po nějakém čase si zvolili Alfa starostou města,využili jeho inteligenci k rozvoji.Od té doby se městečko neuvěřitelně rychlým způsobem změnilo ve město,do kterého se houfně stěhovali lidé z okolních provincií, postavilo se obchodní centrum,dílny a fabriky na vysoké technologické úrovni ...
Alf na svých cestách potkal mnoho planet,na kterých se seznámil s místními obyvateli,a tak netrvalo dlouho,a postupně se díky jeho známostem ve městě objevovaly různě pokročilé technologie,které do města přinášely rasy cizích světů,ať jde o architekturu,výrobu různého zboží či surovin .

Začalo se z výrobou produktu manu a božských semínek,experimentuje se se záhadnými formami Vzduchu,Ohně, Země a Vody .
Ve městě vládne spokojenost …
… A tady můj příběh končí,neboť příští události pokračují na další straně Prakroniky,ale protože je uzavřená ve skleněné vitríně,nemohl jsem v ní listovat .

40.png


Doslov...

Musím se Vám omluvit za striktně přímočarou interpretaci historických událostí našeho města uvedenou v listech Prakroniky v sekci "Střety Civilizací", mám ale pár poznámek sesbíraných z naší knihovny a blízkého okolí našeho města.Poznámky jsou však velice ovlivněny lidovou tvořivostí, proto se nemohly objevit ve svaté Prakronice.
Název "Ve městě řádí Alf"který hrdě vítá nové spoluobčany,cestovatele a poutníky,je nad branami našeho města dodnes,i když momentálně jsem už 68. zastupujícím starostou ..

...když vševěd Alf vylezl z rezavé opálené popelnice,po dvou krocích mu okolo hlavy prolétlo pár šípů a dva oštěpy.Jeden šíp zasáhl jeho zelenookou kočku,která s ním přicestovala jako živá pochutina,a ta utekla do nejbližšího lesíku.I jeho první slova zněla poněkud jinak,a to "Jsem Alf,a přijel jsem k Vám vyřešit problém s kočkama".Alf měl totiž neutuchající chuť na kočky,a pro ně by i zabíjel.I to byl později jeden z důvodů,proč musel opustit svět Elvenaru, a odletěl formovat Všehomír.
Po dalších pěti krocích na něho skočilo pět psů,protože zápachu koček nemohli oddolat.Vlastně vše,co udělal pro naše město,mělo ve své podstatě skrytou podmínku,která se koček týkala.Tak třeba fabriky.Fabriky(manufaktury) měly být původně vystaveny v podobě kočičích hlav.
V první fabrice se měly vyrábět rybí prsty-jako návnada pro kočky.Ve druhé třepetající se gumové myši-návnada pro kočky.Ve třetí fabrice kuličky různých velikostí-jako návnada pro kočky a pro koťátka.A tak to pokračovalo a své nápady chrlil jeden za druhým,jako na běžícím páse.S velkou námahou ho rada města přemluvila a začal se vyrábět mramor,ocel a prkna,později vzácné a magické zboží.To samé probíhalo i s dílnami,kde striktně uvažoval pouze o chovu koček.V každé obytné budově měla být chována jedna kočičí rodinka,v kouzelných budovách pak vyloženě bengálský nebo perský druh.
Starostou města byl údajně zvolen jednomyslně "zelenými"(takhle se původně nazývali lovci lopuchů,a všeho,co na nich žije) s tím,že je ochránce koček,a tedy ochránce fauny.A protože v začátcích bylo vždy více sběračů než lovců,zbytek vesnice musel, i když nechtěně souhlasit.
O tomto městečku se začalo vyprávět,lidé tomu nechtěli věřit,a tak se přicházeli přesvědčit na vlastní oči.Protože neměli kde bydlet,začaly se stavět nové domy,a to byl podnět výstavby všeho,co město potřebovalo...A cizí rasy?.Tohle prý Alf taky neovlivnil.Vstup cizích ras na území našeho města byl přirozený proces,kdy úměrně našemu pokroku a inteligenci jsme byli opětovně navštěvováni spřátelenými rasami a navzájem si pomáhali.My ke vzdáleným zítřkům,oni ke své ztracené minulosti...

15.jpg


Poznámka autora:ALF(Astronomická létající forma)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru