• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kalendář FISKERsFURY CZ

DeletedUser4225

Guest
Kalendář má 684 dní, je to kvůli vzdálenosti planety od Sluncí. Máme 18 měsíců, dlouhé 38 dní, které jsou dlouhé 31 hodin. Počet měsíců byl určen podle změn ročního období. Každé období trvá 2 měsíce. První a čtvrté bylo nejhorší, vznikalo při nich mnoho, mnoho úmrtí. První období bylo období Ledové zkázy, kde teplota klesala až na -117°C, první dny v tomto období teplota prudce klesá, a vznikají ledy, sníh atp. Druhé období je období Dešťových větrů. Teplota se držela okolo 5-10°C, a nebyla minuta kdy v tomto období nepršelo nebo nefoukalo (síla větru může být natolik silná, že se proti němu nedá chodit). Třetí období je období Rozvoje rostlin. Teplota se drží okolo 20-40°C, což je pro rostliny na této planetě skvělé, a velmi rychle rostou, vyvíjí se, aby další rok byly ještě silnější a vyprodukovaly mnohem více surovin. Čtvrté období je období Suchého ohně. Toto období není každým rokem stejné jako ty ostatní. Jeden rok může teplota v tomto období být pouze 60°C (toto je spíše Suché období), ale další rok může vystoupat na 100°C (a toto je zase na druhou stranu spíše období Ohně). Páté období je období Klidu. Všechno se uklidní po předešlých obdobích, teplota je příjemně okolo 25°C, obě Slunce svítí, občas jsou oblaky na zlato-rudém nebi. Nebe má zlato-rudou barvu, kvůli obsahu různých látek v atmosféře. Poslední šesté období je období Ochranné. Toto období je určeno především pro rostliny. V atmosféře se tvoří látka, která když prolétává vzduchem okolo rostlin, tak jim dává sílu, aby se ubránily krutým mrazům a stihly se na to včas připravit. Měsíce se nazývají velmi jednoduše, a to první nebo druhý měsíc daného období. (např.: Druhý měsíc Suchého ohně.., První měsíc Ledové zkázy..), a dny nemají jména, ale pouze čísla.

To je ode mě vše. Děkuji, a snad se vám to bude líbit :).
 

DeletedUser2345

Guest
Ne že bych chtěl rýpat, ale opravdu by měla teplota jít až do -117°C ? Mám trochu obavu, že takovou zimu by nic moc nepřežilo... A naopak, ten čtvrtý měsíc, teplota až 100%? Jakože by člověk vyšel ven a uvařil se? Popravdě už těch 60°C mi přijde trochu hůř slučitelné s životem... :)
 

DeletedUser467

Guest
Kdybychom chtěli rejpat, tak by tahle soutěž vůbec nebyla, protože vzhledem k tomu jak běží eventy ve hře, tak je ten kalendář úplně stejný jako náš :) Takže nechme ho, ať si jeho fantasie vytvoří jaký kalendář chce. V jeho fantasii přece nemusí fungovat stejné přírodní zákony jako u nás na Zemi ;)
 

DeletedUser4225

Guest
Ne že bych chtěl rýpat, ale opravdu by měla teplota jít až do -117°C ? Mám trochu obavu, že takovou zimu by nic moc nepřežilo... A naopak, ten čtvrtý měsíc, teplota až 100%? Jakože by člověk vyšel ven a uvařil se? Popravdě už těch 60°C mi přijde trochu hůř slučitelné s životem... :)
Se omlouvám, já zapomněl na to že tam jsou i lidi :D já si řekl že elfové jsou jiní, takže jsou odolnější :D to mě napadlo :D, a jak řekla Thespia, v mé fantasii nemusí fungovat stejné zákony jako na Zemi :).
 

DeletedUser2345

Guest
Však pojetí času je jedna věc - zatímco my to vnímáme jako den, v Elvenaru může uběhnout více času - čas je relativní :)

Omlouvám se, pokud to vyznívalo jako kritika, píšu jako soukromá osoba, neříkám, že to má špatně nebo něco takového, jen jsem se divil... Na Antarktidě se teploty pohybují okolo -40 až -70, nejnižší teplota byla tuším naměřená kolem -90... Při -117 stupních by už asi zahynuly veškeré rostliny, zvířata apd. Svou poznámkou jsem se spíš chtěl ujistit, že to není překlep, nebo zda místo °C nešlo o °F...
Nicméně, jak píšete, není to Země a pokud je to místo nějak prosycené magií - což svět Elvenaru jistě je - může to tam fungovat opravdu jinak...
 

DeletedUser4225

Guest
Ano, svět Elvenaru je "prosycen" magií, takže to tam může fungovat jinak, ale jak jsem téže psal, je tam období, jenž ty rostliny ochrání před uhynutím mrazem. Alespoň tak bylo myšleno to Ochranné období. A zvířata jsou schované, instinktivně. Jako je to má první věc co jsem takhle vymýšlel, proto má v sobě nějakou tu chybku, ale přece jenom v jiném světě, můžou být jiné stvoření, které předčí naše lidské chápání, fyzikální i přírodní zákony, navíc v tom jiném světě mohou být tvory vyvinutější než my.
 
Nahoru