• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Lesní duch Facesit

  • Zakladatel vlákna DeletedUser5559
  • Vytvořeno

DeletedUser5559

Guest
"Nebojte děti. Tento příběh znám a velmi rád Vám ho dovyprávím". Řekl strom, stojící uprostřed hlavního sídla.
Takže, když se jinoch dostal do nepřístupné části lesa, tak si uvědomil velmi zvláštní věc.
Celou cestu až sem se za ním les uzavíral! Jakoby ho nechtěl pustit zpátky.
Když došel na místo kterého už nešlo jít dál, les se za ním uzavřel tak, že nemohl ani zpět ... a co víc .... stále více ho začal svírat.
"Hej, posvátný duchové, vyslyšte mě ... " zvolal do větvoví a kořenů, které ho téměř svazovali.
"Zde nejsi vítán ....!" ozvalo se.
"Nabízím změnu, světlo do tohoto temného koutu světa." Řekl nebojácně jinoch.
Pak se kořeny a větve začali samy rozestupovat a před ním se objevila cestička, které vedla do velmi krásné, měsícem osvětlené louky.
Došel až na ní, rozhlédl se a spustil ...
"Mohu tě vidět, duchu lesa?"
"Stojím přímo za tebou, jinochu"
Jinoch se prudce otočil, ale stále neviděl nic.
"Kde? Nevidím tě."
"Jsem přímo před tebou, ještě krok a šlápneš na mě"
Pak sklopil hlavu a uviděl malý stromek.
"Ty jsi duch lesa?" Zeptal se udiveně jinoch.
"Ano" odvětil malý stromek.
"Jaký návrh pro mne máš jinochu? ... " Zeptal se duch lesa.
"Jen tě musím na něco upozornit. Pokud se mi tvůj návrh nebude líbit, zemřeš! "
Jinoch se však nezalekl a sebevědomě řekl ...
"Navrhuji postavit zde vesnici"
"Cože?!" Rozzlobil se duch. A už se začali kořeny obmotávat kolem nohou jinocha.
"Počkej duchu ... vesnice bude uctívat vše, co je lesu svaté. Bude celá dřevěná. Vše bude ze dřeva." Pokračoval jinoch.
"Domy, stáje, vše bude dřevěné. Bude zde obrovský oltář, na kterém si budeme připomínat svátost a vzácnost dřeva."
Na to duch odpověděl ...
"Dobře. Nechám tě zde vybudovat vesnici. Ale pod jednou podmínkou." Duch se odmlčel.
"Jakou?" Zeptal se jinoch.
"Až bude vesnice hotová, proměním tě ve strom. Staneš se součástí lesa."
" Uff, ... ".
"No .... pokud je to podmínka, jak dát lidem domov, pak ji přijímám." Řekl jinoch a ihned se pustil do stavby vesnice.
"Z vesnice se stalo později město. Naše město. A tento příběh je pravdivý" ... zašeptal statný strom ohromeným dětem.
 
Nahoru