• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Fórum společenství

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

graywolff

Guest
[Shrnutí] - Zavedení privátního fóra pro společenství.

[Podrobnosti] - Ve FoE existuje privátní fórum pro každý cech. Je tam aplikované externí fórum přímo v kódu hry, programátorská ekvilibristika, tleskám. Tady by to taky neškodilo. I když možná je i opačná cesta. Udělat soukromá fóra pro jednotlivá společenství tady ve "velkém" fóru, i to jsem už u jedné hry viděl. Záleží, co je jednodušší, XenForo neznám, nevím, co umožňuje.

[Důvody] - Společenství je skvělá věc, chat mu dost pomáhá, ale pořád mám pocit, že to pro interní komunikaci nestačí. V chatu všechno rychle zmizí, dlouhodobější oznámení se musí buď opakovat nebo rozesílat hromadnými zprávami. Mít to všechno pěkně na jednom místě by bylo skvělé. V našem cechu na FoE jsme privátní fórum hodně používali, mělo i podsekce, takže naprostý luxus.

[Dopad na jiné herní prvky] - Po technické stránce by to hru ovlivnit až tak nemuselo - vložené privátní fórum by bylo zcela autonomní modul. Privátní fóra ve "velkém" fóru by možná bylo třeba manuálně zakládat, ale jsem přesvědčený, že by to moderátoři zvládli (mohlo by se zakládat privátní fórum pouze na požádání šéfa společenství - které společenství by si nepožádalo, muselo by se bez fóra obejít).
 

DeletedUser34

Guest
no odpoveď môže byť hromadná správa pre celi cech keď klikneš správy tam je možnosť poslať hromadnú spravu spolku a keď si ju vhodne nazvete tak sa vám to archivuje kým ju nezmažete ale to zase môže dosť zahltiť schránku ale na teraz ako dočasné riešenie by sa dalo :D
 

DeletedUser160

Guest
Mám taky připomínku - chybí mi v chatu společenstvi zobrazení, kdo je online a kdo ne. Tak musím vyzvídat kdo je, kdy zas bude apod
 

DeletedUser34

Guest
no stým nič nespravíš táto vymoženosť tu ešte neni :D
 

DeletedUser160

Guest
ja s tím nechci nic udělat...od toho, aby s tím něco udělali, jsou tady pááni inženýři!!! :p:p:p
 

DeletedUser275

Guest
Vidět kdo je online, to by bylo fajne, ale já bych uvítala u svých soukmenovců, kdybych mohla vidět suroviny u kterých mají zvýšenou produkci, když je trh prázdný, mohla bych pak jmenovitě dotazovat hráče, zda nemají ve skladech přebytky.
 

DeletedUser34

Guest
no bolo by už na čase aby niečo ako fórum pre spolok bol :)
nakoľko všetko archivovať v správe je dosť neprehľadné a zmetočné, :eek:
aspoň by si človek spravil poriadok a vedeli by všetci členovia kto čo vyrába bez toho aby musly obehnúť každého jedného člena
alebo by si tam mohli dať dovolenky kedy tu nebudú je strašne veľa možností
ono sa nedá všetko písať na chat za prvé tam nikdy neni celé spoločenstvo
a za ďalšie napíšem odkaz a po pridaní pár odkazov už je mimo zorného poľa :rolleyes:
a tak spolkové fórum by bola užitočná vec pre celé spoločenstvo
 

CherryFlower

Guest
Se zprávami je navíc ten problém, že se v nich nedá kopírovat, takže to člověk opisuje pořád dokola, když třeba někdo nový přibyde...
 

DeletedUser34

Guest
ďalšia téma ktorá bysa mhla oživit
foorum společenstva alebo akesi spolkove interne chlieviky kam by si spolok vedel pisat trebarz svoje interna veci len pre clenov spolku
 

DeletedUser2884

Guest
Reaguji na tento straý příspěvek a rád bych věděl, jestli se téma řeší, bude řesit nebo nebude řešit.

Myslím že za ta léta se zavedením nových funkcí a možností ve hře se znásobila potřeba komunikace a předávání informací v rámci společenství. Chat a rozesílání hromadných zpráv ok, ale při dobrodružstvích, turnajích atd by bylo fajn mít opravdu vlastní fórum společenství, které by velice usnadnilo komunikaci a předávání potřebných informací mezi spoluhráči.

Zároveň by bylo velmi využitelné pro začínající hráče. Ano, zde na fóru a ve wiki lze snadno dohledat veškeré potřebné informace, ale z vlastní zkušenosti vím, že ne každý bohužel je schopný nebo ochotný s wiki pracovat. Každý spolek má také nastavené vlastní procesy nebo pravidla, která takto musí při každé změně vedení spolku ručně předávat a informovat, ve zprávách, která snadno zapadnou. Za mne by funkce vlastního fóra společenství byla opravdu velkým posunem ve hře.
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj všem. Také bych přispěl trochou do mlýna. Nevím, jak vypadá fórum/komunikace na PC verzi, ale v mobilní aplikaci je jeden zásadní problém - do již zavedených vláken pro společenství nelze přibírat nové hráče :-(. Máme vlákna k jednotlivým tématům a když přijde nový hráč, nemůžeme ho přidat, takže musíme vše z daného vlákna zkopírovat a založit vlákno nové, což je více než zdlouhavé a dost nepraktické. Pokud by s tím správci něco udělali, bylo by to super.
Ryny
 

Angedev

Velmistr písma
@Ryny Pokud máte vlákno pro celé společenství, ne jen pro vybrané členy, tak tam je seznam pravidelně aktualizován, pokud vím. Jakmile je v něm odeslána nová zpráva, obdrží ji všichni aktuální členové společenství. Tedy ti, kteří již ve spolku nejsou, ji nedostanou, a naopak ji obdrží nově příchozí. Jenom pozor, v okamžiku, kdy si to vlákno někdo smaže, tak už ty zprávy nedostává, i když je mezi příjemci...
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj a díky za rychlou reakci. Nechápu, že jsem si toho doteď nevšiml :). Z mé strany výrazná nepozornost.
Ryny
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru