• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Evoluce fénixe

DeletedUser3281

Guest
Jako vy klikáte na event, aby jste to mohli pak vyklikat za urychlovače? :D Mě to přijde silně kontraproduktivní, mám urychlovače rád, ale z eventu je netahám jinak než vedlejší odměnu, protože si myslím, že se tam dají najít zajímavější věci, jak "zrychlení" čekání, ono to je možná tím, že jsem již na konci i bez urychlovačů, ale jestli se něco staví den... tak staví no, jako to mě netrápí protože urychlením zase budu stát na něčem jiném a nebo na ničem :D To už mi přijde větší smysl točit ty VB tam jeden den, z těch má člověk trvalý užitek :D
 

DeletedUser3281

Guest
to mi přijde škoda to plýtvat takto, ale to je každého věc no :D Já to používám spíše v eventu, abych měl hotovo když něco vylepšuji kvůli ukolu, nebo když by mi na tom stál ukol v rase a hrozilo propadnutí surovin a tak, jinak ne :) I s minimem používání těchto věcí mám vše rychle a rasu průměrně na dva měsíce.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
urychlovače jsou fajn, ale zase ne tolik, aby to byl můj hlavní cíl v eventu :) nakonec jsem teda neodolal a každém městě dnes utratil 500 kosočtverců. v obou případech 3x hlavní odměna, tedy 12 urychlovačů. a zopár osmi / dvouhodinových.

a jinak plánuji všechno vysypat do kultu fénixe a studánek.
 

voyager-1

Velmistr písma
Taky asi ten kult fenixe a nějaký studně přes leto na prázdnou plochu by se hodily i když jindy jsem na ně kůli místu nehrál. Poprvý mě nezajímají čistě kulturní budovy, Volný kultury mám 140k a do příští kapitoly bude letní event i nějaký další úkoly. Kromě lidí ani nemám po čem jít. Tak jsem si dneska poprvý zaklikal a pár těch 14h. taky vytočil.
 

Anamorka43

Pokročilý žák
Já teda nevím,ale mě kulturní budovy nezajímají,ale co nejvíc peří xD,To že to je zrovna tam kde jsou urychlovače další věc :).Já urychlovače používám jen na dlouhé budovy nebo na vojáky xD
 

tupecpolni

Znalec fóra
Nádhera, událost vynikající - ostatně jako všechny. Dle mne. Krásné, že si každý hrajeme, jak chceme, točíme si, co se nám zlíbí (já včera všechno vytočil za urychlovače, mám je v oblibě), víme, že každý hraje jinak, a nepovažujeme za hloupé a mimo rozum, pokud postupuje kdokoli jinak nežli jinýkoli. Skončíme stejně všichni stejně :D Děkuji velice.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ono asi každý má jinou důležitost kterých prvků. Jiné denní odměny mě moc nezajímají (na budovy nemám místo, ty bych bral leda tak v nižších kapitolách, kde ještě není mana, navíc jich mám už haldu v garáži a stejně tam leží), a z vedlejších mě zajímají hlavně zase urychlovače, body taky můžou padat, jenže jít primárně po takových odměnách znamená castokrát velký pád mincí nebo jiných, kreré naopak nepotřebuji. To že napadají 8h zkracovače je výhoda, protože těch prostředních nejvyužitelnějších beze ztrát mám vždy nejmíň. Felix plameňák je sice zajímavý, ale z důvodu že stejně událost většinou úspěšně nedokončím jako jiní, tak bych stejně měl jen nějaké povyrostlé kuře, a to se mi až tak výhodné zase nezdá, sic furt si ho můžu částečně vystavět, ale kam. I přes možnost hru normálně dokončit vidím v možnosti tu kterou rasu třeba na začátku trochu popostrčit a nezůstat čekat zbytečně déle (některá výstavba trvá dlouho), a jinak primárně na důležité výstavby, které trvají stále déle (kasa, apod.). A zase takový šílenec nejsem, abych měl vše propočítané a nikde se nezasekl, takže pro mě jsou "ty výhodnější" věci spíš teorie (to je to samé jako s tím řemeslničením v akademii, kdy kolikrát i zdálnivě nevýhodná věc může v určitých podceněných fázích hry zachránit zadel), ale v praxi prostě potřebuju něco jiného, a za tím si jdu. Kdybych byl na konci hry, jakože nejsem, tak by mě taky asi zesíky tak nezajímaly.
 

DeletedUser4169

Guest
Na konci jsem a stejně točím ty urychlovače. Prostě si nic jinýho nevyberu a tohle je z hlediska užitnosti takový nejuniverzálnější. Budovy mám z amunů ze zimního, lepší tady nejsou, aby sem to měnil, kultury a populace mám dost. V karnevalu jsem točil na VB požehnání, ale nic moc nepadlo. Tady jsem to vzal opačně, hlavní urychlovače a priorita truhly za 49, kde je drop na VB. Výsledek je že 4x14h mi padlo víc jak dvacetkrát a VB cca 400. To je dobrý. Sice nevím, zda tam nepřijde ještě nějaká zajímavější odměna v denních, ale spíš si to nemyslím. No a oranžový kuře už stojí a můžu ho použít o týden dva dřív, což je zas pár desítek VB navíc.
Nějak ani nevím, vůči čemu to může bejt kontraproduktivní, když seš na konci a co bude dál nevíš :p
 

DeletedUser3281

Guest
Já jsem na konci teprve několik měsíců, resp měl jsem po amunech jen asi dva měsíce čekačku. Tzn zatím jsem ještě budovy měnil, po tomhle eventu už budu mít celé město nové a tak pak další event také nevím, zda vyměním, ano pokud budou budovy lepší tak vyměním, pokud nebudou lepší tak budu točit prostě největší budovu a rozčaruji jí, pak si z toho vytáhnu třeba věci na turnaj. Urychlovače prostě nechápu jako "hlavní cenu" protože ten event mi zabere třeba v čistém času několik dní a řekl bych, že tedy získat urychlovače by mě pak stálo více času, než se na ten event vybodnout. Jasný chápu, že vám to asi smysl dává ale já tam vidím ten rozpor, protože sám někdy urychlovač použiji protože jich napadá hromada "jen tak mimo" ale vede to právě k tomu, že mi urychlovač postaví budovu a ta se třeba pak dva dny fláká, protože jsem moc spěchal a nebo prostě pak čekám na nějaké suroviny a tak, nedá se prostě říct, že by mi použití urychlovačů někdy reálně pomohlo, spíše to jen "posune problém", ten urychlovač je taková půjčka bez úroků a vytloukání klínu klínem.

A čekám na ten kult fenixe, potřebuji 4 budovy ale to by nemělo snad být z 3000 esencí problém, pak uvidím co se ještě ukáže, když tam už větší budova nebude, tak vytočím vše a bude palivo na crafting :)
 

DeletedUser4530

Guest
@ExplorerFfff :
Když jsi na konci, tak ti asi moc smysl urychlovače nedávají. Ale těm co na konci nejsou, a já se mezi ně počítám, tak dávají smysl velký.
A jak Ti psal předřečník, tak i jemu na konci smysl dávají.
Žádné "posouvaní problému" se nekoná. To jsi si patrně nějak nešikovně vsugeroval.
Tož tak.
 

DeletedUser3281

Guest
Právě že ne, tu hru jsem prošel poměrně rychle i bez portálů nebo urychlovačů, ty přidali až ke konci. Jde o to, že ta hra je celkem navazující na sebe a to co člověka reálně brzdí, není těch pár vylepšení budov ale vždy to byli VB a nebo suroviny osadníků, v té hře se mi totiž nikdy zatím nestalo, že by mě více trápilo, že se mi dva dny něco vylepšuje, než to že třeba 5 dní na to vylepšení střádám suroviny. Tzn použitím urychlovače došlo vždy ke kumulaci onoho problému - je zde samozřejmě možné, že moje analytika selhala ale to vzhledem k výsledkům ke hře považuji že spíše mylné, protože ty mám slušné.

Jen to říkám jako radu, osobně je mi to jedno ale třeba si někdo taky uvědomí, že pak velmi častým použitím urychlovače kumuloval problém a časem čekal, a pomůže mu to ve hře lépe plánovat :)
 

DeletedUser4169

Guest
Ono i ty urychlovače můžeš rozebrat, za cca 1400, což určitě není jako největší budova, ale není to až takový rozdíl. Stejně to nejde genalizovat, protože nevíš kolik ti toho padne. A navíc to můžeš použít i jinak, pokud nerozebereš.
Beru to tak, že jsem na konci, mimochodem až nyní bude první pauza, ale další obsah předpokládejme přijde a třeba se to hodí.
Naproti tomu crafting se devalvuje každou novou aktualizací, jsou tam dobrý zdroje, o tom žádná, ale je tam už taková penetrace balastu, že to chodí sporadicky. A tudíš sem si v poslední době vystačil s úlomky z výzvy a z FA. Stejně tě limituje rychlost výroby činidel.
 

DeletedUser3281

Guest
To jo, ten crafting kde do kopru, já tam čekám na RR prakticky měsíc poslední dobou, než se většinou 10 ukáže, je to celé k ničemu. Já to beru ale tak že mě vždy napadalo z eventu hromady urychlovačů "jen tak mimochodem" tzn k těm průměrně 12 denním odměnám nebylo nutné mít jich nedostatek.
 

DeletedUser2988

Guest
Tak ono cpat tu porad dokola, ze to a to je k nicemu a ostatni presvedcovat o sve jedine pravde uz me moc nebavi cist... Kazdy at si hraje hru po svem, ale cist po 150. sahodlouhy komentar se stejnym obsahem je docela vopruz, ktery ani nesouvisi s eventem...

ja jsem s eventem spokojena, neni tolik narocny a jsem za urychlovače rada... zbytek protocim na studnu
 

DeletedUser3281

Guest
Téma urychlovačů tady určitě není po 150, ale souhlasím, že já jak si nepamatuji že jsem něco už psal, napíšu k danému tématu pak často obsahově podobné sdělení znovu, ale všeobecně prostě je v té hře spousta věcí, co se prostě nevyplatí a mě nepřijde nic špatného, na to nějak upozornit. Nestačí na to upozornit jednou, protože prostě toho si nikdo nevšimne, ale když je na to téma, tak to zmínit lze, to že ty asi máš čas číst vše neznamená, že to tak má většina, tzn pak někdo to vidí jen jednou a řekne si, že třeba na tom něco je.

Dám ti příklad věci, která se musí řešit furt, je to to aby lidi nezkoumali nepovinné oddíly, protože to sice bylo napsáno 100x ale to už si nikdo nevšimne a proto to spousta lidí stále neví, že jím to ve hře jen škodí. A že to pár desítek lidí, co u fora leží celý den bude číst 150x to je dań za to, že někdo vše čte, je to asi jako zprávy, taky jednu zprávu budete číst 10x za den v malinko jiné formě a kauzu měsíc :)
 

DeletedUser3281

Guest
Stačilo, dám ti ale tip, pokud nemáš co napsat na to co jsem napsal, nemusíš psát už by stačilo, ale nepiš prostě nic, já nereaguji sám na sebe, má to stejný význam ale minimálně pro mě to působí důstojněji, než značně arogantní "už by stačilo", protože já fakt nepřestanu psát jen proto, že ty si to přeješ, přestávám psát ve chvíli kdy buď řeknu co jsem chtěl říct a nebo není na co reagovat, tomu se říká otevřená diskuze. Nebo chceš abych ti na už by stačilo odpověděl stejně hloupě "fakt nechceš přídavek?" protože podle mě na otázku je slušné odpovědět.
 
Nahoru