• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Úkoly Event Zvířetník /podzim 2019/

DeletedUser2988

Guest
Ano, souhlasím, dělat za den 6x 15 oparů, 6x 7 relikvii a mezi tim mit 2 az 3 "normalni ukoly" (chleba, vojsko, ocel), mi prijde nedomyslene... opary by mely mit take druhou variantu, protoze co si budem, 6x 15 oparu, kdyz v akademii nic neni a vyrabet zbytecnosti, to je na hlavu postavene
 

ElfNostradamus

Veterán
Dovolím si citovat: Lovec Krys:
Možnost vylepšení náhodného algoritmu úloh: (odstraňuje problém příliš častého opakování úloh).
a) Založená na algoritmu posledního segmentu z předchozího eventu (10 opakujících se úloh, 8 z nich mělo 2 subvarianty a a b).
Algoritmus bude mít více než 2 varianty (např. 3 nebo 4 nebo 5).
Více variant zajistí větší náhodnost, zatímco samotný algoritmus vyloučí neustále se opakující úlohy.

b) Modifikace současného algoritmu
Přidat pamatování určitého počtu úloh (např. 5 nebo 10), uloženo ke každému městu zvlášť.
Při vybírání následující úlohy se pak navíc zkontroluje, zda úloha nebyla již plněna v rámci X posledních úloh. Pokud byla, provede se náhodný výběr znovu.
Toto by rovněž zamezilo opakování úloh.

c) Systém dvouvrstvého segmentu
První úroveň - segment se všemi úlohami daného segmentu (tak jak je tomu dnes)
Druhá úroveň - segment s úlohami z první úrovně bez úloh, které již hráč splnil (tzn. individuálně uložená k městu).
Fungovalo by to následovně:
- Hráč vstoupí do segmentu úloh. Úlohy z první úrovně se zkopírují do druhé úrovně a uloží se k danému městu.
- Poté se budou vybírat úlohy z druhého segmentu, při čemž se pokaždé vybraná úloha ze segmentu odmaže. To se zopakuje Xkrát (např. 5x nebo 10x).
- Poté se segment druhé úrovně vymaže a pokračuje se od začátku (znovu se zkopíruje segment první úrovně (stejný nebo další v pořadí)).
Zaručuje, že se úkoly nebudou opakovat po sobě nebo příliš často.
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :cool:

Já bych to zase tak moc nekomplikoval. Prostě a jasně, bych chtěl jak události, eventy hodil systém úkolů do platformy současného DS ovšem jakmile je úkol splněn tak se počet úkolů krátí. Prostě proč nemít možnost splnit více úkolů najednou? A taky by už bylo spravedlivé a fér vůči hráčům za každý splněný úkol navýšit procentuální šanci na denní odměnu.
 

DeletedUser4336

Guest
Stačilo by, kdyby se úkoly daly vybírat, jenže to by mě ani nenapadlo, zřejmě to tvůrci nechtějí, chtějí tam ten náhodný element.
 

ElfNostradamus

Veterán
cituji: ApolenaR : Chápu zavedení náhodnosti úkolů i požadavky na lvl dílen a manufaktur. Odpadne tak příprava 10 úkolů napřed a redukuje to zvýhodnění měst se spoustou místa na 1lvl dílny a manufaktury... a vlastně mi to přijde jako dobrý nápad. Ale co je naprosto tristní je "náhodnost" úkolů. Přináší to obrovskou míru náhody a stává se to tak naprosto neférové. Kdo má štěstí, dostává jednodušší úkoly typu 400 úlomků apod. Kdo má smůlu, má několikrát po sobě sady nástrojů... Přišlo by mi mnohem lepší, kdyby byl blok např. 40 úkolů, které mohou hráči přijít v jakémkoliv pořadí (odpadne ta "předpříprava"), ale každý úkol jen jednou. Jistá míra náhody zůstane zachována, ale bude to mnohem férovější, že úkoly budou pro všechny stejné. Z tohoto eventu jsem kvůli nepochopitelně náhodným úkolům, kdy mi některé úkoly chodí neustále dokola, zcela otrávená. Snad to vývojáři do příště vymyslí nějak lépe..
 

ElfNostradamus

Veterán
cituji Baumax: Doporučení ke zvážení do dalšího eventu:
a) nedávat zpomalovací úkoly tak často, ale zvýšit počet "bodů" na další odměnu - u Fénixe tuším bylo po získání 40 odměn, že další odměna byla za 40 misto klasických 20 (vestavěná brzda, která neškodí lidem získat v pohodě něco a další odměny jsou těžší)

b) přejít na konečný počet úloh hlavní dějové linky a například dát nekonečné vedlejší úkoly anebo jet na konečný počet úloh - chápu, že někdo to dodělá za týden a pak má 14dní volno, ale proč ne. Osobně jsem trochu unaven neustálou "akcí", pár týdnů bych chtěl město optimalizovat na klasické hraní a ne furt přehazovat na dílny na event na 1lvl mnf na výzvu anebo na dílny a sety mnf na DS. V inventáři mám přes 50 studen nepostavil jsem ani jednu, páč nestíhám mít místo na ně, protože stavím neustále něco jiného co nepotřebuju

c) pokud se bude držet toto schéma eventu nešlo by u některého divu přidat snížení času na průzkum provincií - podotýkám divů, který je cca do kapitoly ork
 
Nahoru