• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Emhyr var Emreis II

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png


ft.jpg


1. Jak se jmenuješ, odkud jsi a kolik ti je let?
Zdravím všechny, jmenuju se Tom, považuju se za Ostraváka, i když loni jsme se s manželkou přestěhovali do domečku v Rychvaldu. Jinak v červenci dovrším odkroucený 34. rok.

2. Jak dlouho už hraješ Elvenar? A vzpomeneš si, co tě ke hře přitáhlo?
Nějak si nejsem jistý, asi brzo dokončím druhý rok? Každopádně už docela dlouhé roky jsem vždycky nějakou onlinovku hrál a když jsem aktuálně nic neměl, tak mi to po čase začalo chybět. Elvenar na mě z reklam vyskakoval už nějakou dobu, ale upřímně řečeno, nemám rád Elfy a moc se mi do toho nechtělo. Přitáhl mě k tomu nakonec brácha, který začal a říkal, ať si založím ve stejném světě taky účet. Když jsme se tam nedokázali najít, tak se ukázalo, že on je na nějakém anglickém serveru (možná to byla beta?). Taky s hraním samozřejmě už dávno skončil a já tomu klasicky zase propadl. A to jsem měl ambice hrát to na pohodu, nikam se nehnat... ale já se znám. Dělat něco polovičatě mě prostě nebaví.

3. Máš nějaký nápad, čím by šlo tuhle hru oživit tím správným směrem, nebo jsi spokojen kterým se Elvenar ubírá?
Jéje, nápadů by bylo. Ať už dílčí vylepšení nebo i směřování nových kapitol. Přiznám se, že spřátelené rasy mě přestaly bavit někde možná u temných elfů. Připadá mi to na jedno brdo. Teď jsem si dost sliboval od 16. kapitoly, ale z dostupných informací to vypadá na obrovské zklamání. Uměl bych si představit něco úplně jiného, epičtějšího. Ať už třeba společnou obranu Unuru před nájezdníky nebo zámořské objevy či jiné dobrodružné výpravy a kdyby mi někdo dal hodinu času, vymyslel bych určitě něco lepšího, než tohle. Uvidíme, co bude dál. Asi by mi stačila i malá hozená kostička ve formě urychlení bojů v turnajích. Vzhledem k mému průzkumu se pohybuju někde nad 50 provinciemi a odklikávat to na automat už je otázka cca půl hodiny. Prsty z toho bolí a zábava to moc není... Alespoň, že máme fajn společenství. To je silná motivace hrát.

4. Co rád děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Já jsem sportovní typ. Vždycky jsem rád hrál fotbal, ale poslední roky jsem propadl badmintonu. Každopádně teď s vyhlášeným nouzovým stavem už trpím ohromným absťákem, který se dá lehce utišit jen občasným běháním. To mě sice nebaví, ale lepší, než nic. I ten pasivní sport mi chybí a asi ještě nějakou dobu chybět bude.

Na počítačové hry už moc není čas a s věkem ani chuť (elvenar mi stačí), nicméně druhou vášní, které jsem propadl jsou deskové hry. Bohužel, teď se nám taky příliš nedaří se scházet.

No a nakonec musím vyjmenovat největšího žrouta času a tím je syn, který na začátku dubna oslavil první rok. Už nám před pár týdny začal chodit, takže nám tady lítá po baráku a vysává energii. Ale radosti přináší spoustu.

A aby to bylo úplně komplet, tak už jsem narazil na to stěhování, takže časožroutské jsou i práce kolem baráku. Ty desítky tun hlíny a jílu, co jsem odvozil v kolečkách atd.

5. Jaké práci se věnuješ v reálném životě?
Dělám na krajském úřadě v Ostravě. Klasická úředničina by mě asi zabila, ale my žádáme o dotace z evropských zdrojů pro krajské investice a to je přece jen o něco zábavnější. Sice papírů a administrativy kolem taky spousta, ale alespoň to má nakonec nějaký hmatatelný výsledek. Já nejčastěji dělám školské projekty, takže nové laborky, vybavení učeben nebo třeba skleníky pro zemědělku atp.

6. Co znamená tvá přezdívka ve hře a má pro tebe nějaký význam?
Když jsem vytvářel účet, tak jsem nechtěl používat přezdívku/y, které mám jinde, ale přijít s něčím novým. V té době jsem tuším znovu po chvilkách louskal sapkowského Zaklínače a já jsem ten Nilfgaard měl vždycky rád. Nick byl zabraný, tak jsem přidal římskou dvojku. Ale nic hlubšího v tom není. Klidně bych mohl být "Králíček Ušáček". Btw. škoda, že nejde měnit nick, docela se mi to zalíbilo.

7. Zajímalo by mě, jakou rasu sis vybral a proč? Jaká spřátelená rasa ti byla nejbližší?
Už jsem to psal, elfy jsem ve fantasy nikdy neměl rád, takže lidi byli jasná volba (i když ty taky třeba ve fantasy hrách moc nemusím...). Myslím, že elfy nejlépe popisuje Terry Pratchett ve svých knížkách. Doporučuju, kdo nečetl.

8. Využíváš aplikaci v mobilu nebo hraješ jen na Pc?
Obecně mám radši PC a to stolní PC. Nicméně s tím, jak ve hře pokračuju, tak bylo nezbytné si čím dál víc vypomáhat appkou a teď, kdy už se dají vkládat i VB do divů, tak by se dalo přejít čistě na ni. To ale není nic pro mě, takže pokud je PC k dispozici, je to favorit.

9. Chtěla bych znát tvůj názor k Dobrodružství společenství? Jaké jsou tvé pocity z přepracované verze?
Nevím, co je myšleno přepracovanou verzí. Jestli jen to, že není nutné mezi úkoly přeskakovat kvůli odznakům, tak fajn, ale je to málo. Určitě by se dalo vymyslet mnohé, aby to bylo zábavnější. Princip bych neměnil, ale to je asi tak všechno. No a jak už jsem několikrát psal na fóru, zážitek z DS kazí účty založené jen kvůli DS naplněné malými výrobnami, bez jiného cíle. Úplně to kazí tu hlavní myšlenku poctivého soupeření mezi společenstvími. I proto nejsem zastáncem navyšování odměn, protože by to jen podpořilo tyhle vykuky kličkujícími v rozvolněných vodách pravidel. Mě by to bavilo hrát už jen kvůli tomu, aby se ukázalo, čí společenství je schopné lepší spolupráce (samozřejmě by to chtělo i trošku poupravit podmínky pro získání odznaků, ale asi chápete, kam mířím).

10. Co si myslíš o událostech a jejich úkolech a odměnách?
Nechci se nechat strhnout proudem stěžovatelů, nicméně poslední eventy mě taky rozladily. Asi bych se přiklonil na stranu těch, kteří volají po méně událostech, ale kvalitněji připravených s lepšími (nebo alespoň pestřejšími) odměnami. Elvenar se mi poslední dobou zdá šitý hodně horkou jehlou - čest výjimkám (třeba věž).

11. Stejně tak by mě zajímal tvůj názor na Věž věčnosti. Co si myslíš o odměnách a také obtížnostech bojů nebo vyjednávání s duchy?
Když věž přicházela, tak čistě z popisu jsem si říkal, že to bude propadák. Ale po kratší době hraní mě chytla a jedu pokaždé až navrch. Pokud jsem kvůli turnaji nestavěl bonus domky, tak jedu prakticky jen vyjednáváním, protože mě to prostě baví. Sice to stojí suroviny a utratím i diamanty (nemám evidenci, ale věž mě přijde tak na 150 dia za pokusy - odměny to většinou převýší), ale je to zábava a myslím, že odměny to kompenzují. Snad se mi podaří nalámat i celé společenství, abychom ji dávali pravidelně celou. Už se nám to povedlo 3x, z toho minule i bez jakékoli předchozí domluvy, takže třeba to není otázka až tak daleké budoucnosti.

12. Bojuješ v provinciích či v turnajích? Případně je pro tebe lepší vyjednávání nebo boj?
Provincie jen vykupuju. Škoda cenných vojáků a navíc nemám nějaký brutální overscouting, takže ceny jsou pořád v klidu (třeba oproti turnajům). V turnajích naopak se snažím bojovat. Konec konců tomu přizpůsobuju i skladbu svých prastarých divů. Vše je podřízeno hlavně turnajům. Vyjednávám jen tam, kde čekám až příliš velkou úmrtnost. Ale vzhledem k časové náročnosti turnajů a nedostatku času osobního, to nemám čas moc vyhodnocovat, takže tak "baj voko".

13. Co si myslíš o Akademii kouzel a všemu co nabízí?
S příchodem řemeslné výroby jeden z pilířů hry. A díky věži a odměnám jede nonstop (přesto zásoby činidel i úlomků rostou. Aktuálně když se podívám, tak mám 288/509.000). No a klasicky, vzhledem ke svému městu, bych rád z receptů odebral všechny ty runy, jednorožce a malé nesmyslíky a dal tam úplně jiné odměny. I když si uvědomuju, že bych pak asi rychle roztočil všechny své zásoby vstupů i urychlovačů.

14. Co Tě na Elvenaru nejvíce baví? Otázka od hráčky Linadella
Vždycky jsem měl rád budovatelské strategie. Ze startu jsem myslel, že Elvenar by mohlo být něco takového. A i když se časem ukázalo, že tomu tak úplně není, tak hra je ideální pro nás, co už toho času na hraní tolik nemáme. Dokázal jsem si v tom najít to svoje. A až jednou nastane čas jít o dům dál, bude to určitě hodně těžká volba.

15. Vidím, že svého syna už od útlého mládí vedeš k fotbalu. Kdyby sis mohl vybrat, tak kterému týmu by měl fandit? Byl by to tým, který aktuálně vévodí první české fotbalové lize? Nebo bys preferoval ten, který vyhrál minulý ročník? Otázky od Forseti
Abych to vzal úplně z jiného konce… Jak vybral? Tohle je vážná věc. Fandím přece domácím, BEZ OHLEDU NA VÝSLEDKY. Nejvíc Mě vytáčí takový ten „gloryhunting“, kdy lidé přelétají, jako korouhvičky, jen aby měli na krku tu správnou šálu. Že, pane Krajčo… Ale jestli si vybere baník nebo Karvinou, to už bude na něm. Koneckonců, pořád je tady i Slavia Orlová a nebo ten náš Slavoj Rychvald.

16. Slyšel jsem, že tě baví angličtina. Jak ses k ní dostal?
No, baví… Řekněme, že ji slušně ovládám. Jazyky jsem vždycky nesnášel, ale měli jsme drsnou učitelku, která to do nás prostě nabouchala i proti naší vůli. Za čtyři chyby byla pětka, to byly časy. No a nakonec většina z nás udělala i FCEčko.
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
17. Co jako spolek preferujete? Kolik času věnuješ hře? Otázka od ElfNostradamus
Já bych nejradši hrál všechno, ale jsem realista. Jsem rád, že jsem před časem dokopal ostatní k tomu, že dávat turnaj na deset truhel není žádná fuška. Teď ještě, aby to samé pochopili u věže. Snad časem. Ty odměny za to stojí. Akorát DSko necháváme čím dál víc plavat. Pokud nějak zásadně nezmění formát, není důvod dělat víc, než truhly a dost.
A kolik času věnuju já? Záleží, kolik ho mám. Ale počítal bych to na desítky minut denně. Samozřejmě, jednou za čas, při zásadnějších přestavbách nebo podobně, u toho padne nějaká ta hodinka, ale to už si musím naplánovat pečlivěji. Potřeboval bych, aby měl den mnohem víc hodin…

18. Máš nějaké další koníčky než jen hraní Elvenaru? Otázky od Pauleo
Už jsem to asi odpověděl. Sport, deskovky nebo obecně jakékoli hry a pohyb. To mě baví. Jsem soutěživý typ. Ale sem tam je fajn se i mrknout na nějaký ten film nebo si něco přečíst. A než se narodil malý, tak jsem si užil i den u moře nebo na koupališti, kde se člověk prostě jen vyvalí a celý den vlastně nic nedělá, jen chytá ten vitamín D (nebo který…)

19. Hraješ nebo hrál jsi v minulosti i nějaké další hry (žánr nehraje roli)?
Tak obecně, vždycky mě bavily hlavně budovatelské strategie. Různé tycoony nebo AoEII. A pak jsem měl rád i RPGčka typu Baldurs’s Gate nebo HOMAM a dokud to vycházelo pro PC, tak i série NHL (a mimo to NFS3). Ale kolik času jsem strávil i u obyčejných min nebo solitairu… No a ještě předtím videohry od Vietnamců a Super Mario nebo tanky :D Ale vlastně bych úplně zapomněl na hru, která to časově asi všechno převálcuje a to je Football Manager. Je to pestré, ale obecně spíš strategičtější hry než prosté mlátičky.

20. Mezi jakou komunitou spřátelené rasy bys v reálném životě chtěl žít?
Ha, asi mezi žádnou :D Nikdy jsem tímhle směrem nepřemýšlel (a teď nemyslím jen Elvenar). Beru to tak, že pokud se mi nelíbí svět kolem mě, jaký je, mám se ho pokusit změnit a ne utíkat do fantasie. To je pasivní přístup.

21. Jaká kapitola tě nejvíc bavila (bez ohledu na zkušenosti ve hře)?
Těžko posoudit, ale řekněme možná ta druhá nebo třetí. To už jsem byl tak pěkně rozehraný, ale zároveň jsem ještě hltal úplně všechno nové, co hra přinášela. Řekněme si na rovinu, že v pozdějších kapitolách už je spousta součástí hry jen balast, co člověk ani nevnímá, protože mu nic nepřináší.

22. Užíváš si hru celým svým obsahem a nebo tě baví jen a pouze počítat?
Asi jsem částečně odpověděl v minulé otázce. Jsem spíš ten počítací typ, ale s tím jsem i začal tuhle hru hrát. Myslel jsem, že je to budovatelská strategie (časem se ukázalo, že moc ne, ale to už teď až tak nevadí). Nicméně vždycky je důležitá i tématika, takže když přijde fajn téma, užiju si to. Když ne, přetrpím a čekám na další.

23. Míváš obavy z každého nového obsahu ve hře a nebo je to pro Tebe vždy jasná výzva?
Jak kdy a jak co. Neřekl bych obavy, ale na něco se těším a něco mi je třeba líto, že to vymysleli tak pitomě :D Ale že bych se bál, že mi nějaká novinka zkazí hru, to bych neřekl. A pokud by se stalo, tak s tím třeba skončím. To je život, resp. to je hra.
Přiznám na sebe, že jsem dřív docela dlouho hrál Farmeramu. Tak nějak mě to chytlo, dokonce ze mě vymámili i nějaký ten reálný peníz. Ale když mě během úprav hry nutili čím dál víc klikat nebo kupovat vylepšení, aby to vůbec bylo hratelné, tak jsem si řekl a dost a ze dne na den skončil. Jde to. Vždycky jde skončit. U Elvenaru je sice rozhodování těžší s ohledem na společenství, nicméně opakuji, je to jen hra a ta nemá člověka ovládat (nebo řekněme, přiměřeně :D )

24. Kdybys byl sám na pustém ostrově, a mohl by sis vybrat svého reálného zvířecího kamaráda, jaký by to bez ohledu na délku života byl?
To není otázka pro mě. Přiznávám, že zvířata moc nemusím. Nebo jinak, rád se na ně dívám, rád je potkám v přírodě, ale nemám rád takové to chovatelství. Připadá mi to jako týrání. A taky mám pocit, že lidé se ke zvířatům utíkají před lidmi. Zvířata můžou ovládat, zatímco s ostatními lidmi se musí snažit vyjít a to je často složité. Zase mi to připadá, jako takový pasivní přístup. Pokud mi chybí společnost, nekoupím si psa, ale půjdu radši mezi ty lidi… Stejně se většina lidí chová jako zvířata (nebo ještě hůř). Takže na opuštěný ostrov možná něco, co by mě okamžitě sežralo a byl by klid :D Tygry jsem měl vždycky rád.

25. Moc ti děkuji za tvůj čas. Chtěl bys něco říct na závěr?
Hlavně bych rád všem vzkázal, že i když do toho dáváte svůj cenný čas a peníze, tak to má být hlavně zábava. Zkuste někdy přidat trochu klidu, nadhledu a pokud bych mohl mít přání, vykašlete se na obcházení pravidel. Všechen ten trapný pushing, multiúčty a ostatní věci, jen proto, abyste někomu (ale spíš sobě) něco dokázali... stojí vám to opravdu za to? Akorát tím rozházíte herní vyrovnanost a všichni pak máme méně odměn, náročnější úkoly a více zášti v sobě. Poselstvím by tak mohlo být motto - PŘEMÝŠLEJTE a NEBUĎTE SEBESTŘEDNÍ SOBCI!

Díky za otázky, za možnost se s vámi podělit o část své názory. Snad jsem se nikoho nedotknul. Díky taky českému Elvenar týmu za jejich obětavou a nevděčnou práci a uvidíme se ve hře.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru