• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Embla

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

2696.jpg


Tento rozhovor vznikl ve spolupráci s naší bývalou kolegyní Iddun a vámi hráči. Vážím si každé otázky, kterou jste mi položili a proto se pokusím na všechny odpovědět. ;)

1. Odkud jsi a kolik je ti let?
Pocházím ze severních Čech. Vzpomínám si, že jako malá jsem často bloudila s tátou v lesích kolem Cínovce. Lesy kolem byly plné hříbků, jen já nosila muchomůrky. Líbila se mi jejich krásná červená barva. Ty mi ovšem nikdy táta nedovolil donést až domů. :rolleyes:
Chcete-li vědět kolik je mi let, tak víc jak 30. (Neptejte se ženy po třicítce na věk, nikdy vám neodpoví)

2. Kolik času denně v Elvenaru strávíš a jak se to slučuje s tvým osobním životem? Co tě motivuje u hry nadále zůstávat?
Ač se to zdá, že tu jsem pořád, je to o tom, že ráno pouštím Pc a vypínám ho pozdě večer. Takže, kdykoliv můžu nakouknu a můj osobní život to ovlivňuje docela dost. Ono by stačilo zeptat se mé drahé polovičky.
A co mě motivuje i nadále zůstávat? Odpověď je prostá - je to Elvenar. Dokud mě bude tahle hra bavit, tak se mě prostě jen tak nezbavíte. :D

3. Co tě vedlo k tomu, aby ses stala moderátorkou fóra?
No abych byla upřímná bylo to mé přání a jsem moc ráda, že bylo splněno. Jsem člověk, co přetéká nápady, tak jsem doufala, že mám co nabídnout. Už je to přes dva roky, co jsem se stala moderátorkou a musím říct, že mě to moc baví. Nejen vytváření nových témat, ale i kontakt s hráči. Proto bych chtěla poděkovat všem, co odpoví na mou nabídku do osobnosti. Bez vaší odezvy by to opravdu nešlo.

4. S novou rasou se rozhořela diskuze o další rozšíření. Zajímalo by mě, jaký ty máš názor na omezený prostor ve hře?
Ač se zdá, že omezený prostor ve hře je velice svazující, je to něco co mě na tom baví. Musím totiž přemýšlet o všem co kam postavím. Orientovat se velikostí budov také estetičností městečka. Je jasné, že mé rozhodnutí postavit některé divy souvisí s otázkou, co mi do budoucna přinesou. Odmítám stavět něco, co pak budu bourat, zrovna u zmiňovaných divů je to zbytečná škoda investovaných bodů.

5. Jedna z tvých předností na fóru (kromě Ozvěn) je vytváření vědomostních soutěží? Máš ty sama ráda takový druh soutěží a kde bereš inspiraci?
Mám moc ráda vědomostní soutěže a Elvenar je pro ně stvořen. Má spousty různých budov, jednotek, kouzel a spřátelených ras. Člověk může dát fantazii volnost a pokaždé vymyslí něco nového. To stejné vlastně platí i pro Ozvěny. Stačí se rozhlédnout kolem a nápady na nové číslo se hrnou.

6. Co si myslíš o událostech a úkolech. Případně o všech odměnách, které poskytují?
Každá událost, která se ve hře objeví je něčem v zajímavá, přesto i já mám výhrady třeba k některým úkolům. Stavět budovu na vyšší level je pro hráče jako já vysilující. Znamená to něco zbourat, abych mohla stavět od znova a já tak nerada bourám.
Jiná debata přichází o rotujících truhlách. Člověk musí přemýšlet co která poskytne. Většinou stejně padne to, co nejméně potřebuji. Je to otázka štěstí. Odměny jsou na další diskuzi, proto já vybírám jen ty, které opravdu potřebuji.

7. Stejně tak mě zajímá tvůj názor na dobrodružství?
Dobrodružství je na diskuzi samo o sobě, protože z 80% řeším hru přes mobil. Musím si tedy rozmyslet, co budu vyrábět. Většinou tak hlásím spolku jednotnou výrobu. Nedá se tam zjistit co vyrábím, pokud si to nepamatuji. To překlikávání úkolů je úmorné a jsem jedna z vás kdo volá po vylepšení. Já jsem totiž ve spolku ta co provokuje, že se blíží Dobrodružství a jako jdeme do toho. :D

8. Blíží se k nám velikonoce, slavíš nějak tento svátek? Máš ráda pomlázky a malovaná vajíčka?
Mám ráda moc velikonoce. Ovšem musím přiznat, nemám ráda klasická vajíčka. Teda není to tak, že bych je nikdy nejedla, ale nemusím je.
Místo klasické tradice jsem si udělala svou vlastní. Rozdávám těm co přijdou čokoládová vajíčka plněná lentilkami, medvídky nebo oříšky v čokoládě. Doporučuji někdy vyzkoušet vyrobit vlastní ručně vyráběná vajíčka. Sice se trochu zapatláte čokoládou, ale to určitě nikomu nevadí. :)
Mazanec u nás také najdete, ale úplně nejraději mám doma pečeného beránka. Ať už klasického šlehaného nebo mramorového oba polévané kvalitní čokoládou. V neposlední řadě patří k tomuto svátku i výzdoba bytu, hlavně narciskami. Což je to květina, která k velikonocům prostě patří.

9. Co ráda děláš ve volném čase? Máš nějaké záliby?
Volného času už moc nemám, mám doma rok a půl staré dítko. Můj život se točí kolem něj a také Elvenaru, což je asi moje největší záliba.
Pokud mi to čas dovolí, vracím se k tomu co mám nejraději a to jsou květiny. Mojí profesí než jsem odešla na mateřskou byla Floristka. Což je aranžovaní květin pro jakoukoliv slavnostní příležitost. A pokud se chcete zeptat jakou květinu mám nejraději, tak je to jednoznačně slunečnice. Je to velice krásná květina. V mládí otáčí za sluncem a ve stáří díky dozrávání semen klesá k zemi.
 
Naposledy upraveno:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png



10. Jak ses dostala k Elvenaru? Otázka 10 - 17 od Forseti
Kdysi dávno mě kamarád přemluvil k hraní na Forge of empires. Zatímco on je doteď hrou nadšen, u mě nastal opačný efekt. To napadání mezi hráči mi vůbec nevyhovovalo a boje už vůbec ne. Ve chvíli, kdy jsem byla připravená hru navždy opustit, všimla jsem si reklamy na novou fantasty hru Elvenar. Mám ráda fantasty, tak jsem si řekla, že to zkusím. S úlevou jsem zjistila, že je to mírumilovná hra s grafikou, která mě naprosto uchvátila. Od té chvíle jsem plně podlehla kouzelnému světu elfů.

11. Která funkce se ti ve hře líbí nejvíce?
Já mám strašně ráda Akademii kouzel. Od chvíle, co byla přidána do hry jsem její velký fanoušek. Nejraději mám ovšem kouzlo inspirující rozjímání. Přihlašuji se sice do hry několikrát za den, ale nemusím tak řešit body. Stačí je někam vysypat jednou za den a je po starostech.
Nově přidaná řemeslná výroba se mi moc líbí. Přiznám se, že ji využívám velmi často. Jen nějak nestíhám vyrábět spojovací činidlo. Je to asi to jediné co mi vadí, rozhodnout se zda vyrábět kouzla, nebo činidla. Jsem přesvědčená že posunula Akademii na další úroveň a udělala ji tak ještě zajímavější.
Přesto i tak někde ve skrytu duše doufám, že to není poslední změna, která se objevila. Akademie si zaslouží víc pozornosti než doteď.


12. Jak tě napadlo, že začneš vytvářet herní měsíčník?
No abych byla upřímná, tohle mě napadlo ještě v době, kdy jsem nebyla součást týmu. Na fóru se stále něco děje. Říkala jsem si, že by bylo fajn, kdyby se člověk dočetl novinky a zajímavosti na jednom sladěném místečku.
Jsem člověk, který když pustí fantazii ven, lítá z něj tolik nápadů. Tím bych chtěla moc poděkovat naší kolegyni Iddun, která si vyslechla nespočet mnohdy i bláznivých nápadů.


13. Proč měsíčník dostal jméno Ozvěny lesa? Byly i jiné návrhy?
Návrhů bylo několik, nakonec jsme odhlasovali název Ozvěny z lesa. Někde cestou se to "z" ztratilo a věřte, že jsem v tom nevinně.:D Rozhodně musím říct, že se mi ten název líbí a ještě víc se mi líbí logo, které nakreslila moderátorka Nótt. A upřímně nejen logo k Ozvěnám ale vše, co nakreslila. Patří jí opravdu velký dík za všechny ty krásné obrázky.

14. Který hráč podle tebe zatím poskytl nejzajímavější rozhovor? Se kterým se ti povídalo nejlépe?
Každý, se kým jsem si povídala byl něčím zajímavý. Opravdu si vážím každého hráče, který mě v danou chvíli pustí k sobě do soukromí a je ochotný odpovídat na všechny mé otázky. Zároveň musím napsat, že respektuji rozhodnutí i těch několik hráčů, kteří nabídku odmítli.
Zpětně si vybavuji, že asi největší očekávání bylo u rozhovoru s Mattem! Opravdu jsem ocenila, že si udělal čas a ochotně odpověděl na všechny otázky. Nesmím ovšem zapomenou na fakt, že jsem se zaláskovala do jeho neskutečně roztomilého pejska. :rolleyes:


15. Přemýšlela jsi někdy o tom, že některé číslo Ozvěn lesa bude úplně poslední?
Dokud ses nezeptal, ani mě to nenapadlo! Pevně věřím, že toho má před sebou měsíčník ještě hodně. Stále se tu objevuje spoustu novinek. Jsem přesvědčená, pokud bych z nějakého důvodu nemohla já. Určitě by se našel někdo, kdo by Ozvěny převzal a dál hráčům posílal zprávy o všech elvenarských novinkách.

16. První číslo vyšlo před dvěma roky, tj. v dubnu 2017. Vyjde měsíčník i za další dva roky, tj. v dubnu 2021?
Já věřím že ano. Určitě. Tak mi teď proběhl hlavou takový nápad. Jakmile měsíčník vyjde na pětileté výročí, což bude v dubnu 2022, Můžeme vymyslet nějakou hodně zajímavou soutěž. ;)

17. A na závěr nejdůležitější otázka: máš nějaká domácí zvířátka?
Kdysi jsem měla fretku, bylo to skvělé a hravé zvířátko. Docela nedávno přibylo trochu neplánovaně do naší rodiny štěně. Musím říct, že od malička jsme měli několik pejsků. Tenhle psík překvapil velkou dávkou energie. Byla jsem připravená se o pejska postarat dokud se nenajde nový majitel, protože byl poslední z vrhu a nikdo ho nechtěl. No a teď, když si sedne naproti mně a kouká těma očíčkama asi (určitě) nemám to srdce se ho vzdát.

18. Hrála jsi/ hraješ Elvenar? Pokud ano, je nějaká rasa, která pro tebe byla nejtěžší? A která tě například nejvíce zaujala?
Rasa, která mi byla asi nejbližší byly víly, pěstovaly kromě jiného i slunečnice. Jejich budovy se mi moc líbily, asi hlavně pro ten nádech všudypřítomných květin. Nejtěžší pro mě byla rasa orků a goblinů. Hlavně asi proto tu ošklivost co v sobě mají. Například vyrábět jejich trus se mi fakt nechtělo. Celkově jejich výroba mi přišla moc dlouhá a nekonečná.

19. Kdyby jsi mela možnost něco ve hře změnit, co by to bylo?
Kdysi dávno bych odpověděla, že ty boje. Opravdu nejsem typ hráče co rád bojuje. Poté, co jsem pomalu přišla na to jak nejefektivněji bojovat, pouštím se do bitev trochu víc než dřív. Přeci jen vyjednávat vše co mi přišlo pod ruku, nebylo to nejlepší řešení a často to končilo zdecimování veškerého mého skladu.
Jediné co mi opravdu chybí, jsou zprávy v mobilu. Pevně věřím, že je to opravdu otázka času.


20. Jak to děláš, že si pořád udržuješ tak dobrou náladu? Na fóru působíš přirozeně, uvolněně a vždy nad věcí. I skrz některé příspěvky, u kterých by snáze popudlivý člověk vypěnil. Jak to dokážeš zvládnout? Otázka 20 - 23 od CorwinOfAmber
Občas i já zdánlivě klidná osoba vypěním. Někdy je opravdu lepší věnovat pozornost něčemu jinému. Myšlenky se v hlavě rozleží a člověk přijde na to, že všechno se dá vyřešit, mnohdy po dobrém. Ale musím přiznat, že dost často mi pomáhá tabulka kvalitní čokolády. Každému, kdo má těsně před výbuchem doporučuji vložit do úst 70% čokoládu, zavřít očka a jen vnímat tu chuť.

21. Jak funguje mezi vámi moderátory přidělování avatarů? (Všiml jsem si, že si s novou rasou vždy měníte avatary, nyní u konstruktů tomu tak ale nebylo.)
Bylo tomu i tentokrát, jen to trvalo déle se rozhodnout. Ale abych ti odpověděla. Opravdu nemáme žádnou povinnost avatary měnit. Za sebe musím říct, že jsem vždy nadšená z každé nové rasy. Znamená to, že se ve hře budou dít nové věci, což je důvod proč chci změnit svůj avatar. Ovšem u konstruktů jsem i já byla trochu nejistá, žádný se mi nelíbil. Nakonec jsem si tedy vybrala ten, nad kterým se musím pousmát kdykoli ho vidím.

22. Kreslíš? (teď nemyslím jen ručně kreslenou grafiku k měsíčníku, ale obecně) A s tím souvisí i další otázka - píšeš?
Kreslení mi nikdy moc nešlo. Psaní ano to mě hodně baví. Psát i do poznámek všechno co mě napadne každou blbůstku. Ve škole jsem si psala deník a ten i teď občas otevřu a napíšu do něj nějakou tu myšlenku. Psaní všeho možného je asi ten důvod, proč mě baví vytvářet Ozvěny, Osobnost, soutěže nebo oblíbené soutěžinky.

23. Kočky nebo psi?
Mám ráda všechna zvířátka se kterými je možné se mazlit. Pokud chceš jednoznačnou odpověď, tak rozhodně pejsky. Kočka je totiž tvor velmi paličatý. Pokud nemá tu správnou náladu vystrčí drápky a dá jasně najevo, že se mazlit prostě nebude.

24. Měsíčník má své pravidelné rubriky a články. Uvažuješ i o nějaké nové rubrice? Otázka od Sycorax
Občas o tom přemýšlím, zda něco přidat nebo naopak ubrat. Zatím se žádná nová rubrika neplánuje, ale co není může být. Mám v hlavě i ve svých poznámkách spousty nápadů. Dost z nich zůstane tam kde má na papíře. Pevně věřím, že ty nejlepší časem propracuji.

25. Ako si dospela k svojej prezývke? Bol jej výber pre teba slobodný alebo ste mali v rámci tímu ponúknutú množinu tematicky súvisiacich prezývok? Otázka od iDavis
Své přezdívky vybíráme ze severské mytologie. Rozhodnutí bylo lehké. Vybrala jsem si Emblu, protože znázorňuje první stvořenou ženu, jako v Genesis Eva.

26. Na tolik otázek abys měla hlavu jako CML (centrální mozek lidstva). Já mám jen jednu: zvládneš to všecko v pohodě? Otázka od Green Jane
Moc ti děkuji za krásnou otázku. Jsem toho názoru, že všechno se dá zvládnou v pohodě. Stačí chtít. ;)

Doposud jsem to byla já, kdo se ptal. Dostat se do opačné role, je opravdu velká zkušenost. Musím říct, že o to víc si vážím všech těch, co se v Osobnosti již vyskytli a zároveň i těch co teprve oslovím.
Na závěr bych chtěla poslat velké dík celé komunitě tohoto fóra, všem těm co diskutují ať už pozitivně nebo negativně. Všechny reakce jsou pro nás důležité.
A ještě bych dodala, chraňte přírodu a zvířátka. Mějte se všichni krásně a buďte k sobě tolerantní.
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru