• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Elvenar Tým

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

Team1.png
3.jpg

Forseti

Jak vnímáš vývoj této hry? Předpokládám, že máš s InnoGames mnoho zkušeností. Myslíš si, že v porovnání s jinými hrami je vývoj Elvenaru dostatečně prosperující pro jeho buducnost?

Pokud srovnám Elvenar před dvěma a půl lety (tehdy byla spuštěna jeho česká verze) a současný Elvenar, tak se jedná, podle mého názoru, o takový malý zázrak. V tu dobu Elvenar obsahoval pouze 5 kapitol ve stromu výzkumů a šlo stavět budovy nebo postupovat na mapě světa, moc dalších funkcí hra nenabízela.
Ale dnes? Wow! Dočkali jsme se společenství, díky kterým se můžeme sdružovat v partě 24 fajn hráčů, můžeme měřit své síly v turnajích a dobrodružstvích společenství, můžeme získávat cenné odměny ve speciálních událostech a úkolových liniích... Dále naše města navštívilo 6 spřátelených ras, dokážeme postavit mocné prastaré divy nebo vyrábět několik druhů zajímavých kouzel. A určitě stojí za zmínku nově spuštěná mobilní aplikace. Jak tedy vnímám vývoj této hry? Velmi pozitivně!
Na druhou stranu mě velmi mrzí, když nám hráči vyčítají, že nové verze Elvenaru většinou vždy obsahují nějakou chybu. Často tuto stížnost doprovází argument, že „jiné počítačové hry“ jsou úplně bez chyb. Bohužel to se pletou jablka s hruškami. „Jiné počítačové hry“ jsou vyvíjeny několik roků, přičemž po jejich vydání vývojáři vydají pár nutných oprav a tím celý vývoj hry končí. My naopak každých 14 dnů do Elvenaru přinášíme zcela nový herní obsah. Je proto v podstatě nemožné zajistit to, aby nové verze Elvenaru byly bez jakýchkoliv chyb. Ty jsou holt daní za to, že neustále máme ve hře nějaké novinky.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Já jsem v tomto ohledu velmi nenáročný, k dobře odvedené práci mi stačí jedna věc: a tou je klid. Naneštěstí se moc často v takovém prostředí nepohybuji, což způsobuje to, že v mých odpovědích v tiketech a na fóru najdete spoustu překlepů.

175.jpg

Ódin

Co všechno musí řešit členové herní podpory? Máte nějaký postup, jak řešit problémy, se kterými si případně nevíte rady?
Řešit musíme vše, co nám hráči pošlou. Od jednoduchých rad, až po vzácně složité případy, kdy se neobjedeme bez spolupráce s techniky z InnoGames. Můžeme však zatím zaklepat na dřevo, že těchto případů není mnoho a s drtivou většinou si dokážeme poradit sami, případně to dáme dokupy na týmovém chatu.
Co se týče postupů, tak existuje minimálně jeden, který se hráčům moc nelíbí a občas nám moc nepomáhají. Týká se to ověřování hlášených chyb, kdy jsme nuceni hráče požádat, aby standardně promazali cache a cookies; vyzkoušeli jiný prohlížeč apod. Velice snadno poznáme, když tak hráč učiní, či nikoli. Musím však upozornit na to, že mezi hráči oblíbený program CCleaner není v tomto ohledu úplně optimální a dané soubory nepromaže úplně. Proto apelujeme na promazání tzv. natvrdo, přímo v prohlížeči. Ve většině případů tyto rady pomohou, pokud nikoli, hledáme možnou příčinu, tedy ověřujeme postupy, které vedou k dané chybě - postupy si vyžadujeme u postižených hráčů. Pokud se nám podaří chybu reprodukovat, hlásíme ji dále a zkoušíme, zda nepomůže jiný postup, ale k výsledku bez chyby. Bohužel většinu chyb se nám nepodaří obejít, pak jsme bezmocní a musíme, stejně jako hráči, počkat na opravu ze strany InnoGames. Pak jsou další dotazy, které řešíme již individuálně v závislosti na typu problému/dotazu.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Jelikož tikety, případně jiné problémy, řeším v průběhu celého dne, tak si žádné zvláštní podmínky nevytvářím.
Ani když pracuješ na Wiki?
Ani to ne. To dělám většinou v práci a tam si nevytvořím zvláštní podmínky, abych se neproflák.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Řeknu to jednoduše. Kdybych neměl dítě, neslavil bych je. Tudíž mojí jedinou tradicí je, že je nějak přetrpím.
Předsevzetí si zásadně nedávám, nemám k nim důvod.

2345.jpg

Dagr

Když bys měl možnost být na chvíli vývojářem a měl kompetenci cokoliv ve hře změnit nebo do ní přidat, co by to bylo?
Tak jestli můžu říct více věcí... Mně osobně by se líbilo, kdyby se ve hře zavedli nějací hrdinové, kteří by se dali různě vylepšovat a poskytovali by různé bonusy - ať už ke sběru surovin, rychlosti výroby nebo třeba přímo v turnajových a provinčních bojích. Také se mi líbil jeden nápad na fóru, kde někdo navrhoval vytvoření bitevních kouzel, tj. kouzel, která by se používala opět v turnajových či provinčních bitvách. Pak mě ještě napadá nějaký systém přetváření runových úlomků na jiné - třeba nová sekce tržiště.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Ani ne. Samozřejmě k tomu potřebuji počítač a ve chvíli, kdy se soustředím na tiket, nejsem moc schopný vnímat okolí - k nesmírné "radosti" mé drahé polovičky -, ale nic speciálního nevyžaduji.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Přiznám se, že opět má drahá polovička je do těchto věcí mnohem více zainteresovaná než já. Samozřejmě máme stromeček, adventní věnec, cukroví apod., ale já na těch věcech nelpím tolik. Nejvíc se mně na tom líbí, že jsme spolu, užíváme si volno a klid, dáme si něco dobrého a hlavně si uděláme radost dárky. Líbí se mi, když někdo rozbalí dárek ode mne a má z něho opravdu radost.
Co se týče nového roku a předsevzetí - dřív jsem si je dával, v posledních letech to nějak vynechávám. Nějak nevidím důvod, proč zrovna na nový rok se do něčeho pustit - když mi něco vadí nebo něčeho chci dosáhnout, můžu si takové předsevzetí dát kdykoliv během roku.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
1696.jpg

Magni


Jsou rozdíly mezi prací herní podpory a prací moderátora - vidíš v tom nějaký podstatný rozdíl, případně jaký?

Myslím si že rozhodně. Vůbec bych se nebál říct, že skoro ve všem. Moderátoři se starají o herní fórum jako takové a hlavně o komunitu hráčů. Vymýšlejí všelijaké soutěže, měli by udržovat určité části fóra v chodu a aktivitě a také by měli pomáhat hráčům se základními dotazy. Jednoduše řečeno jsou moderátoři ti tvořiví, kreativní a upovídaní lidé, kteří tvoří tu příjemnou atmosféru mezi hráči a hrou. Herní podpora je takový přesný opak, co se práce týká. My tu jsme pro takové to testování, zkoumání, šťourání se v možnostech hry a snaze vyřešit hráčův problém. Takový ten technický typ, který by měl vědět, jak se věci mají a fungují. Mít nápady, jak chyby vyřešit a jak předat hráči potřebné informace, což si myslím, že je na naší práci obecně to nejtěžší. Jinak jsme ale na herní podpoře taky zdatně upovídaní, proto si občas na fórum také zajdeme popovídat.
Tak či onak, ani jedna práce není lehká a obě jsou někdy nedostatečně oceněné některými hráči, byť se ze sebe všichni snažíme dostat maximum a udělat vše, co je v našich silách. Nepřekvapuje mě to a ani nezaráží, patří to k tomu a je to prostě tak. Jen je to někdy škoda.


Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Vysloveně speciální asi ne, i když pár nějakých „svých“ asi ano. Za normálních a běžných okolností ne. To mi vystačí klávesnice, monitor a chvíle času. Ovšem někdy je situace, kdy práce vyžaduje více úsilí anebo více času. Většinou to jsou nějaké problémy či chyby, kde je potřeba všelijaké zkoušení, počítání, šťourání anebo i jenom sepsání rozumného a smysluplného textu. V takovém případě pak potřebuji klid a ticho. To hlavně z toho důvodu, aby se člověk nespletl nebo aby jednoduše neztratil myšlenku či nápad. No a pokud u něčeho trávím delší čas, pak mám rád k práci něco dobrého k snědku nebo nějakou dobrou hudbu.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Tradice vysloveně asi ne, spíše takové ty základní vánoční věci. Na tradicích a zvycích si nijak zvlášť nepotrpím. Na Vánocích mám rád ten klid, pohodu, brzkou tmu, světla ozdob v oknech domů a na ulicích, sníh a prostě celkově ten krásný a příjemný čas, kdy všichni zvolní, uvolní se a odpočinkují. To mám na Vánocích nejraději a to pro mě Vánoce znamenají – klid, pohodu, dobroty a blízcí lidé, s kterými se člověk potkává o Vánocích nebo kolem vánočního času.
Předsevzetí si nedávám. Pokud něco chci udělat nebo změnit, tak se vezmu a jdu to udělat nebo změnit. Pokud něco nechci, nedokope mě do toho nikdo, natož nějaké předsevzetí. Nový rok pro mě není v tomto nijak speciální, abych si zrovna v tu dobu dával předsevzetí.


1929.jpg

Iddun


Hráči mají možnost vidět, že členové týmu pracují na tvorbě oznámení, poznámek k verzím hry, soutěží atd. Je to podle časových možností, nařízení z vyšších pozic nebo jen na základě vlastních rozhodnutí?
Velice záludná otázka! Jedná se o kombinaci všeho. Co se týká oznámení k novým verzím anebo novinek, které jsou implementované do hry, tak to je práce, kterou máme danou "shora". Překládáme texty z angličtiny, upravujeme je a pak je dáváme k dispozici hráčům. Samozřejmě tu platí, že všichni v týmu jsme dobrovolníci, takže pracujeme na všem společně, vždy podle časových možností. Jsou dny, kdy máme hodně času k vypracování potřebných textů, občas se najdou dny, kdy musíme reagovat prakticky hned. Už proto nás je v týmu více, abychom pokryli co největší dobu z celého dne.
Co se týká soutěží, tak ty jsou čistě naše tvorba, z valné většiny autorská tvorba moderátorské části týmu. Na jiných fórech nejsou pravidelně pořádané soutěže za odměnu v podobě diamantů, jako se to snažíme dodržovat u nás. Jako moderátoři se snažíme hráčům zpestřit jejich hru a pečlivě vymýšlíme soutěže, které by je mohly bavit.
Kdybych to měla jakýmsi způsobem shrnout, tak věci týkající se hry jsou dány nařízením z vyšších pozic. Pokud se podíváme na běh fóra, diskuze, práci s nápady, soutěže...tak to je vše čistě naše rozhodnutí, na kterém pracujeme my. Snad se nám daří udržovat příjemné prostředí, do kterého by se hráči rádi vraceli.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Speciální podmínky? Jakože bych si sedla k počítači, udělala si kafe a svačinku a vrhla se soustředěně na moderátorskou práci? To ne. Speciální podmínky si nevytvářím. Často však mám otevřené fórum a dělám svoji práci do "reálného" života. S tím, že se dívám, zda je potřeba na něco dohlédnout. Co by se dalo brát za speciální podmínky, tak je naše týmové spojení na Skypu, skrz které vše řešíme. Hned se pracuje lépe, když máme bezva kolegy, kterým si můžu postěžovat anebo se s nimi podělit o zážitky. Možná právě tohle bych nazvala speciální podmínkou při práci pro tým.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Jéé, Vánoce a vánoční tradice, tak to je moje. V rodině máme určité tradice, které jsme si vytvořili, a dělají Vánoce pravými Vánocemi. Vždy 23. večer zdobíme stromek a posloucháme koledy nebo se u toho díváme na pohádky. Pár let zpátky jsme si s mamkou vytvořily novou tradici, že spolu pečeme celé rodině, včetně sourozenců a jejich rodin, vánočku. A kolem půlnoci vždy dostávám dárky k svátku, protože se jmenuji Eva. A ráno, na Štědrý den, když se vstane, tak jedeme na hřbitov, kde se sejdeme celá rodina a jedeme vždy k někomu domů a tam slavíme a rozdáváme si dárečky se strejdou a tetou a jejich rodinou. Odpoledne se pak přesuneme každý do svého a v nejbližším rodinném kruhu slavíme svůj Štědrý večer s večeří (samozřejmě ryba s bramborovým salátem!), rozdáme si potom dárky, které nám přinesl Ježíšek a jdeme na půlnoční mši. Takže to je tradice, která se u nás v rodině dodržuje už dobrých 45 let, a já se na to vždy moc těším.
Předsevzetí už nějakou dobu nepraktikuji, stejně jsem je nikdy nesplnila. Na co však dám, tak to je pranostika "Jak na Nový rok, tak po celý rok", snažím se tedy 1. ledna být milá, vstřícná a užívat si každé chvíle se všemi, které mám ráda.

3071.jpg

Dellingr

Každé fórum má svoji mentalitu, svoji atmosféru a něco, co je na něm prostě jedinečné. Jak vnímáš tyto aspekty a komunitu na tomto fóru?
I přes někdy negativní atmosféru je komunita na našem fóru skvělá. Hráči mají spousty nápadů, které by občas stačilo doladit k dokonalosti. Strategie a návody ukazují, že jsou už ve hře hráči, kteří umí skvěle poradit. Svým vlastním životem si žije Umělecký koutek, kde je vidět váš talent. Obdivuji práci a kreativitu všech těch, kdo do výtvarného koutku nějakým dílkem přispěli. Velkou fantazii předvádíte v našich soutěžích, někdy je opravdu těžké rozhodnout o vítězi. Také musím zmínit Herní koutek, kde se všichni rádi bavíte. Prostě fórum Elvenaru je o všech těch, co mají hru rádi, chtějí nám všem něco říct, ať je to chyba, nápad, zapojení se do soutěže nebo prostě jen pokecat o maličkostech hry nebo chlouby vlastní kreativity.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Ano, někdy nechávám věci na poslední chvíli a pak je dělám ve spěchu a stresu.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Když nebudu počítat zdobení vánočního stromečku, kapra s bramborovým salátem a půlnoční mši, tak ne. Ale mám jednu vlastní předvánoční tradici, a to návštěvu vánočních trhů. Samozřejmě koukání na pohádky, to mě taky hrozně baví.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
2716.jpg

Nótt

Co vše je náplní práce moderátora. Máte práci rozdělenou nebo jsou předem dané vaše aktivity?
Práce moderátora. No, svým způsobem máme každý své rubriky, o které bychom se měli starat, ale myslím, že si vypomáháme navzájem. Hodně pomáhám s překladem textů do češtiny a ráda vymýšlím nové soutěže pro hráče a pomáhám s nimi - vyhodnocování atd.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Většinou si aspoň vyklidím stůl, aby na něm bylo místo, ale to dělám většinou než se pustím do nějaké činnosti. Často povypínám jiné internetové stránky, které s přípravou pro Elvenar nesouvisí. Ráda si k překladům či soutěžím udělám hrnek kafe nebo čaje a pak k tomu zasednu.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?
Dělám si každoročně vánoční adventní věnec a nějakou ozdobu na dveře. Ke zvykům počítám i pečení cukroví a k velké nelibosti přítele i vánoční úklid, což není zvyk jako takový, ale od dětství to s tím mám spojené, když jsme to dělávaly s mámou. Co se týče klasických vánočních zvyků, věřím, že když se zasedne k štědrovečernímu stolu, nemá se vstávat, dokud všichni nedojí. Jo a neumím si představit čekání na Vánoce bez adventního kalendáře. Ale jinak mám ráda, když se celá rodina sejde a povídá a jí cukroví apod. Tuhle tradici my držíme už od mého dětství a doufám, že i moje generace v tom bude pokračovat.


2696.jpg

Embla

Jsi hlavní tvůrkyní měsíčníku na fóru - jak ses k tomuto nápadu dostala? Vytváříš všechno sama? A kde bereš neustálou inspiraci? Řeší se v časopise na fóru autorská činnost? (Otázka položená od Iddun.)
Vytvářet časopis bylo kdysi moje přání a v Elvenaru mi to bylo umožněno. Nápad se v mé hlavičce zrodil skoro okamžitě po přijetí do týmu. Mojí největší inspirací je samotný Elvenar. Je to hra plná nápadů, novinek a přátelského prostředí, pak už stačí jen moje fantazie a nápady se hrnou. Autorská činnost časopisu se řeší, můžu použít pouze obrázky spojené s hrou nebo cokoliv spojené s InnoGames. Proto si pomáhám kreslenými obrázky, s jejichž tvorbou mi pomáhá Nótt - její kreslená loga a také lístečky jsou dechberoucí. Tím se dostávám k otázce, zda vytvářím vše sama. Odpověď je tedy jasná, je to o spolupráci celého týmu, i když kompletní poskládání daného čísla je na mně. Stejně tak se můžu vyjádřit k Osobnosti Elvenaru, kde opět potřebuji spolupráci daného člověka, kterého zpovídám. Tím bych chtěla poděkovat všem, co reagují na mé zprávičky a jsou ochotní věnovat čas a odpovídat na mé všetečné otázky. Plně si totiž uvědomuji, že někdy nejsou lehké.

Vytváříš si nějaké speciální podmínky, když pracuješ pro tým?
Potřebuji hrnek dobré čokolády a fantazii, bez ní mi to jaksi nejde. Vždycky jsem si myslela, že k práci potřebuji ticho a klid, ale poslední dobou zjišťuji, že čím větší chaos si kolem sebe vytvářím, tím lepší výsledek ze mě vypadne. Dost často bombarduji Iddun novými nápady a občas myslím i blbůstkami, tak se stala mojí velkou rádkyní. Za to má můj veliký dík.

Blíží se Vánoce a mě by zajímalo, jestli máš nějaké vánoční tradice, které dodržuješ? A dáváš si předsevzetí do nového roku?

Vánoce a tradice kolem nich mám ráda. Klasická večeře u nás není jen o bramborovém salátu a řízku, ale velikém stolu s celou rodinou. Ryby se u nás nebaští, tak alespoň kapra okukuji v kádích kolem obchodů. Cukroví bylo vždy mou výsadou, letos ovšem peče maminka. Miluji zdobení stromečku, vlastně i výzdobu celého bytu, to je něco do čeho mi už přítel nemluví. Vždy to přeženu, ale výsledek stejně stojí za to. Ovšem mám jednu tradici, kterou si vzít nenechám. Poohlédnu se vždy po uplynulém roku, vždy se najde někdo, kdo je ten rok pro mě něčím výjimečný, komu vyrobím dáreček já sama. Letos byl krásný a pro mě zvláštní rok, a tak dárečky budou dva.
Předsevzetí si dávám, ale zcela běžně někam vyšumí. A přesto si každý rok nějaké dám.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru