• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvarianské hry

iDavis

Legenda
Tak keďže do ligy sa každé kŕmenie počíta, je to určite o dôvod viac, prečo postaviť toho fénixa, ale stále nemám pocit, že by som sa o ligy potreboval akokoľvek trhať.. Tentokrát ma dokonca zaujali niektoré z denných cien, pre ktoré si možno pôjdem (najmä Rejnok obrí, ktorého sa určite bude hodiť mať pár kusov v zálohe, pre podobné nároky na manu ako v 18. kapitole..).
 

VStanikV

Znalec fóra
Já bych popeláka nezatracoval, 2% sice není skoro nic ale dává taky lidi 4960a kultůru 5920. Není to úplně nejhorší budova na manu, živoucího zboží dává sice pramálo ale taky dává napořád 2vb denně (3 by mu sice slušeli víc ale co se dá dělat). Na 4×4 pole si myslím že to docela de.
 

Hexik

Znalec fóra
ano popelaka jsem vyhodnotila ze prinasi vice nez moje knihovna na 7 co dava 2 knizky a jednou za uherak (2dny pruzkum pokud si vzpomenu) par nastroju - chudak uvizla na mrtvem bode prijde mi skoda investovat dal ale dokud se mi vejde do mesta tak dava aspon knizky
 

Jirinazel

Znalec fóra
No, tak popelák je na nic pokud jde o jeho speciální efekt, těch pár bodů navíc v celkovém počtu nehraje roli a je to zase jen náhoda, pokud někdo zrovna těch pár bodů nutně potřebuje. Na druhé straně je to skoro zadarmo - taky bych potřebovala, aby mi stačilo jedno krmení za měsíc. Možná by bylo zajímavé, kdyby toho popeláka bylo možné nakrmit vícekrát, přičemž by se zvyšovalo %. Ostatní výhody - lidi, kultura, mana, zboží, VB - já myslím, že se vyplácí, alespoň na té desítce určitě.
 
Naposledy upraveno:

Tinuviel

Pozorovatel
Popeláky mám na tento event postavený 2, chtěla jsem to zkusit a odvařená ze zisku měny extra moc nejsem. Oproti minulému eventu kouzelníků je celkové získání měny navíc z popeláka poníženo, a to tak, že bonus 2% se projevil až při posledních cca 10 úkolech. U kouzelníků tomu bylo zhruba něco málo za polovinou úkolů. A další změnou je, že zisk měny navíc z dražších obručí je pouze 6%. Zase ve srovnání s kouzelníky, kdy zisk 300 měny byl 6%, což je stejné, a pak tu bylo 200 měny asi s 10% šancí (úplně přesně netuším) - tedy větší šance bonusovou měnu vytočit.
Už teď vím, že poslední artefakt nezískám a vlastně je mi to jedno. Uvidí se ale, jak nám upraví či neupraví možnosti získání měny události navíc v dalších eventech.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Tinuviel
No vidíš, toho jsem si ani nevšimla, těch snížených možností, jenom se mi zazdálo, že by bylo zapotřebí nějak je zvýšit, protože popelák dává málo a z velkých obručí to vůbec nepadá. Za celou hru jsem dostala zpět snad 3x80 a možná dám "triumf" nebo jak se to jmenuje s pomocí boží taky jen na 9 lvl. Eventy mají čím dál tím užší limity, to je celkový trend. O nesmyslnosti ligy už se tu psalo, jakápak aktivita, když jsou úkoly omezené, zastaví tě v polovině hry a pak už nezbývá než platit nebo čekat na náhodu, která nepřijde. Ani v úkolech nemůžeš uplatnit žádný nápad: např. úkol "získej" dával rozličné možnosti, oproti tomu úkol "vyrob" tě odsuzuje k tupému klikání. Jestlipak si někdo všimne, že už to tady nikdo neprožívá. :)
 

GorGlin

Veterán
@Jirinazel
nebuďme neuznalí, i úkol vyrob ti dává možnosti
můžeš vyrábět, nebo vyrábět pod kouzly, pták bouřlivák se taky hodí
veškerá produkce ze setů a levlovacích budov, není to zas tak černobílé
bojím se, že nekonečné úkoly byli odzkoušeny a zamítnuty jako varianta, takže to už se nám nikdy nevrátí
Ale celkově vzato i ten kdo nemá štěstí na eventovou měnu barák nakonec s pomocí DSka stopoří a to je hlavní.
přínos, který dává event městu má dlouhodobě klesající úroveň to je asi pravda, efekt budov se snižuje, budovy se zmenšují, hodnoty instantů klesají, nebo třeba krmení úplně zmizelo
já netuším jak Inno hodnotí u levlovaček možnost je nakrmit, ale z mého pohledu je to u několika budov naprosto bezvýznamné, protože při aktuální produkci krmení na to nebudu mít nikdy
a že to vypadá, že bude další panda, která by zvládla každé tři dny jedno
Já chápu, že hráč musí trpět, být rozerván nerozhodností a touho mít víc a víc a VÍC A JEŠTĚ VÍC a ta nakonec překoná jeho lakotnost a hráč pustí chlup.
Ale nejsme si jistý, jestli je to správný přístup u něčeho tak pomíjivého, jako je krmení.
 

athlo

Pozorovatel
Já moc nechápu, na co si stěžujete. :(
Rádi riskujete, rádi si vybíráte obruče s odměnami, jaké se vám líbí. Pak dostane odměnu, která se vám líbí, ale nedostanete krmení pro koníka, co přesně je teda zle?
Já mám pocit, že jsou události vyváženější. Každý si teď může vybrat jak bude hrát a podle toho dostane kvalitní odměny / finální úroveň hlavní budovy / body do ligy.
Já jsem si chtěl vyzkoušet, jestli se dá dostat do zlaté ligy. Hraji velmi ukázněně, a vybírám si jenom "levné" obruče. I se započítáním případného extra krmení pro koníka je pořadí od nejlepší, pro mou strategii, takovéto: 19, 21, 41, 51, 77. Přesně v tomto pořadí si je vybírám. Ostatní ani neuvažuji, protože by mi přinesly jenom malý pokrok.
Jsem ve zlaté lize? zatím ano
Mám na 10. úroveň triumfu? ano, už mám i druhý Triumf
Získal jsme zajímavé výhry? je mi to jedno, vesměs jsem dostával kouzelné suroviny nebo vojáky. Sem tam 10/11 VB.
Triumf mi připadá velmi dobře udělaný, v podstatě stačí získat 7. fázi, kdy už Triumf vypadá pěkně a nabízí všechny možnosti.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
@GorGlin
V mnoha věcech Ti dám za pravdu, s úkoly to není tak zoufalé, v základě s nimi nemám problém akorát mi trochu chybí úkol získej - na rozdíl vyrob. A pak taky, že jsme se tu s Tinúviel bavily o krmení pro mořské koníky, nikoli pro ptáky, tak to nám trochu uniklo. Prostě mě zaujalo, jak porovnala klesající procento eventové měny. Jiná věc je to, co píšeš o získatelnosti devátého artefaktu v DS. "Ale celkově vzato i ten kdo nemá štěstí na eventovou měnu barák nakonec s pomocí DSka stopoří a to je hlavní." Dala jsem si tu práci a spočítala všechny sousedy ve svém dosahu. Ze 300 lidí 170 hraje ve společenstvu, 130 nikoli. Tedy 57% ano, 43% ne. K tomu připočtěme všechny, kteří hrají ve spol. jednoho hráče (viz já) a kteří hrají ve slabém společenství a tudíž nedosáhnou na druhou a třetí cestu. To bude dohromady kolem 50%. A 50% rozhodně nejsou všichni. Nechci tu zase rozebírat problém samostatnosti, ale téhle odpovědi "DS to jistí pro všechny" se mi v minulosti dostávalo tak často, že jsem nelitovala času. I já doufám, že naposledy. Nebuďme tak neuznalí. Nic ve zlém, ale mohu napsat, co se mi nelíbí, i když netrpím lakotou ani rozervaností. ;)
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Většina hráčů bez společenství už nehraje, jen malá menšina hráčů hraje bez společenství úmyslně, ti ostatní z něj byli vyhozeni poté co přestali hrát (anebo jej sami opustili s tím, že končí).
Velké množství střetů je taky lahůdka (a že jich v událostech je poměrně hodně) pro pokročilé hráče s průzkumem přes 100 hodin. Zvláště, když celý turnaj i věž odehrávají najednou (u mne dvojkombo PA turnaj+věž + NE věž + UT turnaj) aby jejich výsledky neklesaly tak rychle.
Takže např. úkoly typu střety mapa/věž u mne obvykle končí tím, že vyřeším střety na mapě, protože věž jsem odehrál zrovna včera a další bude až za několik dní.
Turnajové obvykle zvládnu i tak, jen pokud přijdou po odehraném turnaji, tak bývá trošku problém je vykoupit, jestliže se tam objeví mana (a bez aktivního fénixe a několika podpůrných budov najednou bojem nemám šanci v provincicích 30+)
 

athlo

Pozorovatel
@Lovec Krys to je nemilé, ale když dokážeš vyřešit Věz nebo Turnaj za jeden den, tak to můžeš řešit až v sobotu/neděli, a ne hned první den, že?
 

Lovec Krys

Legenda
@athlo Důvod pro moje PA-NE-UT kombo je 5 denní trvání podpůrných budov. Pokud se s úkolem trefím časově dobře, tak samozřejmě můžu pár střetů ve věži vybojovat pouze s nakrmeným fénixem i bez podpůrných budov.
 

GorGlin

Veterán
Ne, v pátek nahodis baráky sjedes věž a turnaj a pak další týden v úterý sjedes další věž a turnaj
 

athlo

Pozorovatel
@GorGlin Chápu, snažíš se využít budovy 2x, ale je jenom na tobě, jestli takto chceš hrát i počas her. Mně taky hry nutí změnit styl hraní a jak často hru spouštím. Nechápu, proč by pokročilí hráči měli být výjimka. Mají pokročilí hráči získávat odměny automaticky?
Mně se taky stalo, že jsem si vybral k prozkoumání Velmi těžkou obtížnost a pak jsem musel čekat na další provincii, abych odehrál střety.
Máš na výběr, hrej jak se ti líbí, chceš-li všechny možné odměny, musíš být ještě lepší.
 

GorGlin

Veterán
@athlo
Tady došlo asi k nějakému nedorozumění, ja nic automaticky nechci jen jsem vysvětloval proč se domy staví od pátku do uterka
 

Lovec Krys

Legenda
@athlo Ono velké množství střetů nedělá problémy jen pokročilým hráčům, takoví nízkokapitoloví hráči jsou na tom ještě hůře, jelikož mají v turnaji jen pár otevřených provicií a sice mají rychlý průzkum, ale zase se jim mnohdy nedostává prostředků na výkup/boj.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Lovec Krys
"jen malá menšina hráčů hraje bez společenství úmyslně, ti ostatní z něj byli vyhozeni"
A víš to jistě? Tedy čekala jsem nějaký útok, ale rozhodně ne z téhle strany :D
 

Lovec Krys

Legenda
@Jirinazel Tady: https://www.elvenstats.com si můžeš ověřit, zda daný hráč hraje. Rozhodně si myslím, že většina hráčů bez společenství bude v kategorii nehrající hráč/mrtvé město.
Když vezmu své nejbližší sousedy, tak 2 ze 6 jsou bez společenství, jeden neaktivní od 6/2019, druhý neaktivní od 4/2018.
Jeden z nich nejspíše nikdy nehrál moc dlouho, ale druhý, který je ve vílách má na elvenstats záznamy z turnaje a byl evidentně vyhozen(nebo společenství opustil při posledním přihlášení).
To, že hráč má společenství samozřejmě neznamená, že je automaticky aktivní. Ze 4 mých nejbližších sousedů se společenstvím jsou 3 rovněž neaktivní. Což mi ani nevadí, se 644 dokončenými provinciemi mám sousedů spousty, takže jestliže hraje jen jeden z 10, pořád to je dostatek sousedů (a hned o kousek dál mám hned několik hrajících pokročilých sousedů (od konstruktů nahoru)).
 
Nahoru