• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Elvarianské hry

Lovec Krys

Legenda
Jak někdo poznamenal na betě, rozložení artefaktů v ligách je více méně nesmyslné:
Artefakty navíc jsou ve stříbru a zlatu, ale hráči v obou ligách dosáhnou na plně vyvinutou budovu i bez nich, takže artefakty navíc dávají smysl jen pro hráče ve zlaté, kteří by aspirovali na druhou budovu (ale na její plné rozvinutí si buď musí hodně připlatit anebo počkat na artefakty ve věži za x měsíců).
Artefakt ve stříbru pak nedává naprosto žádný smysl. Vezmeme li v úvahu, že množství událostní měny zůstane nezměněn, pak hráči ve stříbře budou mít plně vyvinutou budovu i bez artefaktu navíc a jestli skončí s jednou budovou lv10 anebo k tomu budou mít základu a 1-2 artefakty navíc už vyjde na stejno.
Naopak hráči, kterým budou artefakty chybět (část bronzových a všichni pod nimi), žádný artefakt z lig nedostanou (ti se max. mohou spolehnout na to, že bude DS(to zatím ani nevíme)).
 

GorGlin

Veterán
Jsem v nové rase a potřeboval bych nějakou pěknou kulturní.
Z tohoto pohledu je současný event velké zklamání.
Největší čistě kulturní budova 2x3 pole je smutná.
 

kasimir

Učedník
@Lovec Krys - myslím, že vzhledem k tomu co budova dává, ji nemá smysl stavět. Pokud ji srovnám s jinými budovami - třeba jen se sovou, tak její přínos je skoro poloviční (no, o něco víc, ale ne o moc). Jediná výhoda této budovy jsou přepínatelné odměny, ale kvůli tomu si zaplácávat místo nebudu. Tedy nebude budova a nejsou potřeba ani artefakty, jakkoliv s tebou s hodnocením odměn v ligách souhlasím.
 

Lovec Krys

Legenda
@kasimir Záleží jak pro koho. Třeba čistě na semínka je to dobrá budova pro hráče, kterým nestačí produkce tržiště (ať už z důvodu nízkých úrovní divů anebo z důvodu produkce unuria, anebo obojího, případně z důvodu vylepšování velkého množství semínkově náročných budov (hráči v kap. 15+ ví, o čem mluvím)).
Významnou výhodou je to, že evo budovy lze teď již teleportovat. Takže i ty méně užitečné lze čas od času na něco využít (za předpokladu dostatku teleportů (hráči se 100 a více teleporty mohou provádět ve vesnicích doslova psí kusy, zatímco hráči s pár nebo 0 toho moc neodteleportují) a místa).
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Od 26. do 53. úlohy 12 x zboží v ne malém množství. Vskutku nápadité, obzvláště, když to následuje za sebou. Gratulka.

P.S.: Můžete hádat, co je první denní úkol...
 

kasimir

Učedník
@Lovec Krys No, vzhledem k tomu, že každý kdo potřebuje produkci unuria, má zajištěnou produkci semen festivalovými obchodníky (mimochodem s lepší výtěžností na políčko než je tato budova), tak opravdu nevím, pro koho.
Teleportace EVO budov je fajn, ovšem v nižších kapitolách nemá moc smysl (jen na rozčarování ve vyšší kapitole) a ve vyšších - není lepší to neřešit a při současné inflaci eventů si nepočkat měsíc či dva na jinou budovu?? Třeba rejnok je fajn a jedna rozumná budova v eventu se většinou najde :)
 

Lovec Krys

Legenda
@kasimir Nevím, jak v nižších kapitolách, ale v 18. kapitole má rozhodně lepší produkci semen než festivalový obchodník.
Obchodník: 4x3(12), 1660/12h=11,5 semene/h/pole
Triumf (lv9): 4x4(16), 8265/24h=21,5 semene/h/pole

Já si z událostí vybírám už nějakou dobu prakticky výhradně VBčka. V případě potřeby si festivalové obchodníky vyrobím a pár mívám v inventáři pro případ potřeby a pokud potřebuji extra manu, tak mám v inventáři připravených 15 lávových vajec (jsou sice 3 kapitoly staré, ale 2 z nich byl nárůst produkce many směšný, takže ještě moc nezastaraly).
Ještě mě čeká v téhle kapitole poměrně dost vylepšování, takže já tu budovu asi postavím právě na semena a po dokončení vylepšování budov případně schovám.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Mě se tahle událost líbí prakticky ve všem, počínaje grafikou a konče budovou na semínka. Akorát nevím, jestli jí dám dohromady, protože mi nepadá vůbec žádné krmení nazpátek. Na 46 úkolu, až na poslední tisícovku všechno vyházené, liga bronz a výtěžek: dva krabi, jeden leviatan a jeden rejnok, hromady VB do šuplíku, popř. nějaká ta armáda. VB do divů potřebuji, vojáky taky, ale to se dá získat i jinak, na to nemusím hrát event. Bojím se o ty koníky, než dojedou, že pochcípají hlady.
 

voyager-1

Velmistr písma
já většinou kombinuju ty nejslabší (19) s těma za 77 a 78
Liga mi je tentokrát celkem ukradená. Knihovna v bronzu je svým způsobem lepší než kolo ve zlatý a stříbrný alespoň co se týče VB a nic jinýho v něm vyrábět nepotřebuju. Pár VB a KR navíc. Artefakty snad budou v DS
 

Hexik

Znalec fóra
no ja osobne tu hlavni budovu zkoumala jen na bete zatim pro kapitolu orku a prisla mi fajn sice zadny top ale prave moznost vyberu produkce se mi hodne (vcetne toho ze si zapnete a do doby prepnuti zustava nastaveno) libi nakonec ted je fajn ze co se mi nehodi muzu aktualne zase odportit

denni odmeny vybiram podle kapitoly mesta od 9 se snad hodi vsechny vyrobni trebas ten rejnok se mi libil takze se mi povedlo 2 ziskat v nizsich kapitolach radej beru knizky ci jednotky

kazdopadne jsem nazoru ze se kazdy event vyplati ikdyby clovek nestavel tu vylepsovaci budovu a trebas to naklikal pak kdyz jsou ty vb, neni potreba spechat kdyz si to clovek dobre rozlozi da se to celkem dobre uhrat (delam na 2 mestech zaroven a vetsinou dozenu zamceny tak za 2 tydny coz neni rychle ale na splneni vsech a ziskani prubeznych odmeny dostacujici) je pravda ze ukolu na produkci a na relikvie je tam hodne me trebas vic stvou ty na relikvie
 

Jirinazel

Znalec fóra
No, úkoly na relikvie už mě tolik neštvou, od té doby co mám na dobrou radu svoje společenstvo, za což všem děkuji, i když jsem zpočátku myslela, že si ze mě dělají legraci. Za předešlé bídy jsem se s relikviemi naučila docela dobře hospodařit a teď se vejdu. Na DS se stejně spoléhat nemohu i když jsem posledně hrála, ale jen jednu cestu, prostě proto, že jeden člověk nemůže uhrát 50 nápojů na jednu trpasličí placku a odevzdat jich najednou třeba deset, to by mi u toho šíblo. A ten artefakt bude určitě až na konci.
 

Hexik

Znalec fóra
jako taky ty relikvie zvladam a zvladala jsem je v meste s cervenyma provinciema i tak je nemam rada napoje se delaji docela dobre ale je na to potreba cas a misto na dilnicky se 100 dilnama mas 2 napoje za 2 minuty teoreticky zalezi jak rychle to seberes po vyrobeni taky uz bych rada vedela ci bude nebo ne
jinak artefakt byva na konci druhe a treti mapy
 

kasimir

Učedník
@Jirinazel a jak získáváš relikvie když nejede turnaj? Já jich mám dost - několik tisíc od každého, ale abych je vyráběl v akademii to se mi fakt nechce a turnaj bude zase až v úterý ........
 

Jirinazel

Znalec fóra
@kasimir Zrovna tak jak píšeš - vyrábím v akademii, sbírám z podpor, taky ze střetů na mapě (poslední střet v provincii za tři kousky), teď i z Poutníka (taky tři kousky) - v takovém případě je každá pokladem. V turnaji to jde hladce, je lepší si na něj počkat. Na 54 úkolu si to mohu dovolit. Už mám třetího kraba :) a ani jedno krmení nazpátek :(.
 

Hexik

Znalec fóra
mozna to sem nepatri ale ds po eventu bude takze to na 10 dame +- vsichni

no co se tyka tech relikvii taky je vyrabim kdyz se mi vyskytnou ve vyrobe a kolikrat i ty co nepotrebuju a kdyz je do turnaje daleko a chci se hnout resim i strety na mape zatim se to jeste da mit nejake prozkoumane v zasobe
 

Melindra

Učedník
Změnitelná produkce je zajímavá funkce ale z jiných eventovych budov máme okolo tří odměn a tady jenom jednu...
 
Nahoru