• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Elfové vs. lidé

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser282

Guest
Tak jak jsem se díval do wikipedie, tak lidé mají ve všech ohledech lepší parametry pro budování. Výstavba, silnější jednotky, těžba surovin, pozdější plošný upgrade budov. Bohužel jsem si zvolil elfy a nevím, v čem je tedy jejich výhoda?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Větší výdrž (životy) jednotek - což hraje také důležitou roli v boji, menší budovy (lidé mají většinu budov větších) a myslím že snad i lepší kulturu (dostáváme v některých případech víc kultury z budov). Co se týče těžby surovin, tak pokud nejsou na wiki chyby, tak je to takový vyrovnaný. Elfové mají větší produkci například ve svitcích a elixírech. U křišťálu, kouzelného prachu a drahokamů to je stejné, ale v prvních surovinách dost zaostávají. Tam je podle wiki rozdíl i cca 70% (konkrétně u prken). U mramor mají elfové poloviční produkci. Zase je fakt, že elfové mají o něco menší budovy, takže proto je tam asi kompenzace.


Každopádně máš pravdu a jejich produkce, která je v některých případech až přehnaná ( :D ), je podle mě přemrštěná a mají tak neskutečnou výhodu. S čím samozřejmě souvisí i obchod, kde můžu za stejný čas vyobchodovat víc surovin. Holt jsme si asi nevybrali nejlíp :)))
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
vidíme, že ten počet sedí, takže pokud zapláskáš 48 polí pouze výrobnou dřeva u lidí a nebo 48 polí dřeva u elfů, tak elfi mají dokonce o 10 ks dřeva navrch v tomto případě.

božínku, oni mají o 10 dřeva víc :)))) A na políčko to je o 2 desetiny. Jasný zvýhodnění elfů, o tom není pochyb :D

V tomhle případě mají elfové o totálně zanedbatelnou část produkce větší. Což podle mě nehraje roli v porovnávání nebo dělání závěrů, spíš jen taková zajímavost a šťourání tak, aby elfové fakt vypadali jako zvýhodněný. Takže výsledek je, že lidé jsou na tom líp s lidmi a elfové s kulturou. Zkoumal jsi i jak to mají třeba lidé s kulturními budovami? Jestli třeba nedávají větší počet kultury na políčko? Pokud ano, pak by nebyl problém a bylo by to vykompenzováno. Já teda žádnou budovu takhle nerozebíral, většinou jen pohledem nebo když jsem potřeboval někomu s něčím poradit. Ale věřím, že hra je udělaná tak, aby každá rasa měla své výhody a nevýhody, ale aby byla nějak vybalancovaná a nikdo nebyl škodný na tom, že si vzal tu nebo tu rasu. Musel bys počítat i náklady a dobu stavby aby se mohli dělat nějaký závěry. A každou manufakturu a budovu zvlášť. Stejně tak třeba cenu jednotek, dobu na jejich trénování. To se do toho taky počítá, protože někdo třeba ušetří na budově ale má o něco dražší jednotky (tady jde o kladívka a mince). Pak třeba porovnat strom výzkumů a jejich ceny... Prostě kdybys jó chtěl, musel bys prolézt a propočítat snad všechno abys mohl s jistotou určit, která rasa je na tom opravdu lépe :) Teda aspoň dle mého

...to co jsem psal kdysi dřív o kousek výš asi už moc neplatí. Protože vše se musí přepočítat na políčko aby byl vidět rozdíl, stejně jako jsi to udělal ty. Já to většinou dělám s kulturou ve městě, abych věděl která kulturka se vyplatí nejvíc. Zbytek je pro hraní zbytečný, protože člověk se stejně nerozhoduje jestli postaví elfí nebo lidskou stavbu. Má je jednu. Každopádně je to zajímavý a pokud najdeš nějakou budovu, kde rozdíl je fakt markantní rozdíl, tak to sem určitě hoď :) Mě osobně by to zajímalo, ale jak říkám, podle mě jsou ty rasy v určité vyváženosti a každá má svojí výhodu a nevýhodu. Viz třeba ti vojáci - elfové mají víc životů a lidské jsou zas silnější. Tam by šla i porovnávat délka chodu, protože si myslím, že třeba psi jsou skvělá jednotka a hodně se s nimi dá udělat hned z prvního tahu :) To třeba elfové nemají, ale zas mají svoje dobré jednotky.
 

DeletedUser34

Guest
no nieso až tak zbehli v propočtech ale myslim že terajšie kultúrne budovi trpasličieho veku sú úplne rvnaké pre elfov a pre lidi
takže čo sa kultúry týka od trpaslicej doby su na tom rasi rovnako :D či?
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Samozřejmě, se nerozčiluj :D ono reagovat na 3 měsíce starý téma (a ještě nepřesný) taky není nejlepší nápad. Je to jen slovo ke slovu, tys něco ukázal/nadhodil a já na to napsal názor. Nic víc.


...ono taky před třemi měsícemi, kdy ve hře byly všichni nový se lehko udělala chyba na základě nevědomosti. Proto jsem taky zmínil že to co jsem psal kdysi dřív už neplatí.

Edit2: nicméně, v tom co jsi citoval jsem psal o menších budovách, takže zas tak úplně špatně nebo nepřesně to není. Vlastně jsem měl celkem pravdu. (ty prkna si pak poupravil ty)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Nic mazat nemusíš a určitě nemaž. Ono i z tohohle se třeba někdo poučí/přiučí a minimálně pousměje :) Nech to tak jak to je. A je dobře, že si napravil to co jsem napsal dřív, mohlo to někoho mást a nové hráče hlavně.
 

CherryFlower

Guest
No je pravda, že nováček tady ledacos pochytí a může se zbytečně vyděsit... já jsem třeba úplně na začátku na základě stížností na bonusové suroviny nabyla dojmu, že mám úplně blbou kombinaci a přemýšlela, jestli nezačít znova jako jiná postava. Nakonec jsem to neudělala a jsem ráda :) Moje kombinace je v našem společenství více než potřebná. Problémy se surovinami zkrátka nejsou obecné, ale záleží, kde se člověk ocitne na mapě, kteří sousedi to zabalí, jak se sejde společenství...
Takže nováčci, čtěte, koumejte na fóru, ale dejte hlavně na své vlastní zkušenosti a pohodu :)
 

DeletedUser544

Guest
Tak už jsem svoji chybu napravil, už není žádný problém. Sory, ale já jsem s tím dal práci a jedině co dovedeš GoldAngelcz je kárát mě, že prý zvěličuji a říkám, že elfové mají navrch nad lidmi, protože mi vyšlo, že mají o 2 desetinky více prken než lidé. HNUS. A prý, že jsem napravil co jsi dříve psal o_Oo_O, to už raději ani nekomentuji. Jedině co na to řeknu je, Koho by to mátlo ?!! ty dvě desetiny ? asi člověka bez mozku.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Se zblázni že jsem si na tebe dovolil něco napsat a nejradši se veřejně uraz aby ses mohl cítit jako oběť a ostatní tě mohli litovat :) Neskutečný, vážně... A ještě smažeš něco, s čím jsem prostě a jednoduše souhlasil a co mohlo pomoct ostatním vidět, že opravdu je to relativně vyvážený a že si napravil to co jsem nahoře nesprávně kdysi napsal. Což je sakra dobře, nikdo tě nekáral! Bože, někteří by se měli zamyslet a zhodnotit, jestli se chovají přiměřeně svému věku a ne jak malý děti. Doufám že ti není víc než 12 let, protože jestli jo, nechápu tvoje nesmyslný reakce.

Edit:


to MOJE CO JSEM NAPSAL MÁTLO LIDI. To pro ujasnění.
 

Sindri

Guest
Jelikož jeden z účastníků této hádky své příspěvky smazal, toto téma zamykám, nedává smysl. Pokud se někdo pustí do porovnávání (podloženého i matematickými výpočty nejlépe) obou ras v různých aspektech, tak myslím, že opravdu nejen já budu rád.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru