• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

elementálové

luterina

Veterán
@aikomi , jestli má @Baxcze bonusovku na živoucí zboží manufakturu na prkna, tak ta produkuje živoucí zboží elfí pryskyřici a ve výzkumu je tedy též zvýšení výroby na elfí pryskyřici a ne na měsíční kámen
 

aikomi

Mistr slova
@Baxcze Ano beru zpět, jak píše @luterina ty vlastně budeš vyrábět pryskyřici, ne měsíční kámen. Jsem to omylem prohodila. Vše jsem opravila v předchozím příspěvku.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser6933

Guest
Jsem z toho trochu zmatená . Mám bonus na dřevo a ted jsem v Elemetalech a tam mam bonus na mesicní kámen . Uz jsme jednu pilu premenila a delam v ni pryskyrici , ale to je asi chyba ze? mam teda prkna vylepsovat pouze do lvl 24 a ted zacit stavet mramor a co nejdriv ho dotahnout nad 24 lvl a budu tezit bonusove ten kámen?
 

DeletedUser4336

Guest
Malasara: Přesně tak, manu na prkna máš jen na prkna, a na svůj bonus budeš potřebovat mramor, kde budeš stavět zase jen měsíčník, který budeš měnit na trhu za ostatní.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Malasara aby to nebylo tak matoucí pro Tebe, tak Tvoji bonusovou výrobu jednoduše zjistíš tak, že si otevřeš Hlavní sídlo, kde Tvé Bonusové standartní zboží bude označené zlatou barvou, u bonusového živoucího zboží to bude označeno bledě-modrou barvou.
Podle toho se vždy orientuj a vyráběj. Ostatní zboží díky těmto bonusovým vyměníš v Tržnici
 

Showstall

Pokročilý žák
Mě by zajímal názor v této kapitole na sbírání many. S manou mám pořád problém, nedostatek.
V současné době mám 5x vrbu a z úkolu postavenou jednu vinnou farmu.
Je dobré nechávat vrby, nebo je nahradit vinnými farmami a v případě kolik bych jich měl postavit.
Nebo jiný tip na získávání dostatečného množství many a následně semínek.
 

Lovec Krys

Legenda
@showstall Už dávno nahradit. Nejlépe nějakými eventovkami. Při nedostatku semen se taktéž dají přidat eventovky (třeba i těmi z řemeslné výroby).
5 vrb je málo i na Lesní elfy, natož Elementály.
 

Lovec Krys

Legenda
@Emhyr var Emreis II Za předpokladu, že máš dostatečný přísun kouzel. A s novým turnajem jich tak moc nebude. V mnoha případech je lepší mít nějaký stabilní zdroj many bez nutnosti vyklikávat desítky či stovky kouzel a efekt Dračího opatství využívat jen občas.
 

DeletedUser4336

Guest
Nějaký přísun je dobré mít i s opatstvím, aby udržoval nějakou rozumnou zásobu many, a opatství pak dodá nedostatek vlivem rozpadu, aby nebylo třeba stavět a vylepšovat bludiště, popř. umožní získávat manu i bez čekání. A záleží i na úrovni divu. Nový turnaj spuštěn doufám nikdy nebude.
 
tak jasně, pro běžný provoz to nějaký domeček chce (ještě, že mám staré sety), ale ta spotřeba many není moc velká. A jednorázovky pokryje právě drak. Myslím, že k těm pár desítkám kouzel se dohrabe každý :)
 

Saux

Znalec fóra
Na Opatství nedám dopustit, ale mám samozřejmě i jiné budovy na manu. Spíš bych se chtěl zeptat, co byste mi doporučili na semínka? Mám stabilně okolo 100K, ale netuším, jestli je to dost, nebo málo?
 

Lovec Krys

Legenda
@Saux Záleží na kapitole. Zejména v ambasádách spotřeba dost vzrostla, jelikož jsou semínka potřeba na skoro každou novou úroveň divů (ať už 32+ anebo 1+ u divů z kapitol Elvenarů a Ambasád (pokud je někdo staví, s novým turnajem se dle mého názoru vyplatí akorát Termální pramen (zejména pokud jedete s minimem nebo zcela bez pop/kult. hybridů, v kombinaci s kouzelnými obytkami je to lepší než pop/kult hybridy)) a taktéž všechny nové úrovně zbrojnic a manufaktur(každá stojí 50K+) pojídají semena ve velkém (mých 9 zbrojnic mě stálo přes milion semen) a k tomu je samozřejmě potřeba živit manufaktury na prošlé zboží.
Doporučuji mít v zásobě alespoň pár semenoplodých kulturek, které se dají vyndat z inventáře v případě potřeby (u mně to jsou Lodě Amuniů a Pikantní trh s potravinami z předcházejících eventů).
 
už divy konstruktů žerou semena... taky jsem najednou pocítil jejich nárazový nedostatek. Ale to se poddá :) Tržiště a EOC dávají docela dost a ještě potřebuju doplnit tak jednou nebo dvěma kuturkama z nějakého nadcházejícího eventu a bude dobře
 

DeletedUser4336

Guest
Já jednu dobu stavěl v Elvenarech ty stánky z akademie, měl jsem asi tři (každý 4x3 polí), protože v událostech na fazole nic kloudného nepadalo. Teď je mám v garáži.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@showstall ohledně Tvého problému s nedostatkem many zkus si pročíst toto vlákno z dubna "


-tam se rozvášnili obě skupiny - jak pro Dračí Opatství, tak pro Bludiště. Věřím, že toto Ti ohledně many pomůže.

Co se týče Božských semínek, ty budou dle mě téma na dalších x/y kapitol. Pokud budeš mít možnost postavit Soumračné Věže, doporučuji. Co nejdřív ho nalevelovat aspoň na level 11. Mám ho na 16.levelu, rozpad se snížil téměř o polovinu, navíc díky motivaci to denně přidá cca 7.500 semínek, a to už jde hodně poznat. K tomu určitě Festivalové obchodníky z Akademie, neb jsou na semínka téměř nejlepší ve hře.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Emhyr var Emreis II no vidíš to.. já to mám přesně naopak. Dívám se na Elvenarské Obchodní centrum jak na Bludiště (aktivní sběr 3h,...) Kdežto Soumračné věže vnímám jako Dračí Opatství (Nemusím se o to starat a je třeba kdykoliv během dne udělat pár kliknutí myší) :)

Každý se někde v něčem najdeme, dle dispozic a stylu hry. To mě baví:) Proto není nikdy jen jedna univerzální odpověď :)
 

Lovec Krys

Legenda
Hlavní efekt Elvenarského obchodního centra je hlavně posílení magické výroby, produkce semínek v množství, které to produkuje, je spíše bonus.
Opatství umožňuje většině hráčů při dostatečném množství kouzel nemít bludiště, ale to neznamená, že se nemůže bludiště části hráčů hodit. Pak je ještě možnost nemít ani jedno a jet čistě přes manové kulturky (všechny 3 možnosti se dají kombinovat, záleží na konkrétní strategii hráče).
 
Nahoru