• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

efektivní budova na manu z událostí

Picisek

Učedník
Ahoj ,já potřebuju nejvíc budovy na semínka, ale dopočítat se která budova vychází nejlíp se mi nedaří. Festivalový obchodník má vyrábět v kapitole týmový duch 1660 /138 h. 138x 24 =3312, co potom znamená číslo 1660?
 

Ezran SVK

Učedník
našťastie máme krásnu stránku od iDavisa kde sa to dá krásne pozrieť
vynecháme setové budovy tak to máme takto
1. miesto
1675770338946.png

2. miesto
1675770415943.png

3.miesto:
1675770452729.png

4.miesto:
1675770485789.png

5.miesto
1675770582935.png



dále:

Pozorná zimní sova​

Zapovězené ruiny​

Lávové vejce​

Doktor čaroděj​

Mistr stylu červená panda​

atd.

na semena

Triumf přílivu a odlivu​

Důvtipný mýval​

Sportovní tým Létající chlupáči​

Festivalový obchodník​

Jezírko jeseně​

Lodě Amuniů​

atd
 

GorGlin

Veterán
IDavisovy stranky jsou skvělé, ale ani on tam nemá všechno, takže jsou to jen orientační hodnoty, ktere si každý hráč musí porovnat s tím jak hraje.
Kouzelná chatrč potřebuje mnohem víc cest než větší budovy, na sovu nejde seslat magický dar, lávové jezírko se přestane plnit po 12 hodinách...
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Proto také u sebe započítávám "spotřebu" cest. Dělám to tak, že vycházím z toho, že se většinou připojujeme k cestě kratší stranou. Počet takto zasažených cestářských políček vydělím dvěma, páč na druhé straně také většinou má být nějaká budova, co potřebuje cestu. Alespoň je to tak u mne.
Dal by se na to použít nějaký další koeficient skutečné obsazenosti (viz @GorGlin), nebo započítat u některých budov baraby (třeba u soví jeskyně), ale to už by pro učel požadované informace bylo zbytečně podrobné.
Potom mi třeba u many na prvním místě ale vychází jak chatrč, tak snové jezírko. To se však, co to třetí rok hraju, ještě nikde nevyskytlo. Nebo mi to uteklo.
 

Lovec Krys

Legenda
A v počtu 1 nikomu moc nepomůže. Kdokoliv jde po manových budovách v událostech, obvykle potřebuje více než jednu budovu.
 

GorGlin

Veterán
To ano, ale jedno sezónu staré jezírko za něj vyměním rád.
Když pominul lidí co sázejí hlavně na opatství je produkce many výsledkem součinnosti deseti až dvaceti budov.
 

Lovec Krys

Legenda
Ještě jsou jako zdroj many staré sety, ale to není rada pro nováčky, jelikož tyto sety se ve hře již nedají získat.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Mám vymazlených 14 továren (20), 4 chatrče (20) a 14 pil (20), plus nějaké další budovy a divy, co dávají dohromady s budovami z událostí 1,5M many. No a opatství 26 jako forsáž může přes kouzla přihodit nárazově další 1M (trvale tak 0,24M). To je naprostý stačák.
Chce to hned od začátku many si sní pohrát a neustále si to hlídat. Jako ostatně mnoho dalších věcí.
 
Nahoru