• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová funkce dobrodružství

DeletedUser562

Guest
Ahoj všichni,měla bych návrh,který se týká konce dobrodružství:spousta hráčů se účastní dobrodružství,ale ne každý hráč má možnost účastnit se až do konce,proto bych navrhovala,aby 3 hod. před koncem dobrodružství měli hráči možnost převést produkty,které mají vyrobeny na jednoho člena,který by to dokončil,zajímá mě váš názor.DĚKUJI harakyry
 

Angedev

Velmistr písma
Já bych si spíš představovala hromadný sklad, kam by se všechno házelo a do mapy by přihazoval jen velitel a zástupci. Byl by lepší přehled, kolik čeho je ještě potřeba a nestávalo by se, že někteří přihazují mimo domluvené body.
 

DeletedUser3281

Guest
Ano, Hromadný sklad by byl to nejlepší co by mohlo být!
 

DeletedUser5665

Guest
Tak to by se mi taky hodne libilo :D Vyresilo by to nasi tabulku... ale myslim, ze je to tak nastavene, aby hraci byli nuceni spolu komunikovat...
Ale rozhodne jsem PRO.
 

DeletedUser4918

Guest
Co se týká původního návrhu, nemyslím si, že poslední tři hodiny mohou něco podstatného změnit. Asi by to chtělo propracovanou taktiku a komunikaci, aby každý začal to, co zvládne dokončit... Taky převod odznaku mezi zásobníky dvou členů by asi byl technický oříšek a pochybuju o tom, že potenciální přínos by vyvážil vynaložené úsilí.
K návrhu skladu- lituji, ale jednoznačně proti. Vím, že by to velitelům či vedoucím výprav velmi ulehčilo postup, ale ostatní členy by to automaticky degradovalo z účastníků na pouhé klikače a dost pochybuji, že by se do něčeho takového hrnuli. A hra má především bavit...
 

DeletedUser3281

Guest
Co tě baví na tom, být otravován neustálým koukání do mapy, jestli už je odemčeno? Naopak tohle by ulehčilo práci všem, mohli by se řídit pouze chatem STOP již nevyrábět XY je toho dost do konce... chybí XY...
 

DeletedUser4918

Guest
Tak trochu se to podobá pozici topiče na parníku: Přilož pořádně a neflákej se, sakra...;) V ideálním případě dokonale sehraného a komunikujícího společenstva by to tak snad i mohlo, aspoň trochu, fungovat, ale takové asi neexistuje. A to, když přihodíš poslední odznak a píšeš ostatním, že jsme zase o krok dál, to je myslím to, co lidi táhne, aby se přidali. I když se možná pletu a někomu opravdu stačí produkovat odznaky a přihazovat je do anonymního skladu...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser3281

Guest
No já bych uvítal i funkci, která by na konci vyjela statistiku, kdo vložil kolik jakých odznaků do 1, druhé a třetí etapy dle barev, zatím si to vedu, protože chci aby všichni ve spolku znali, kteří na to kašlali a jen si někam hodili něco pro odměnu. Protože já se s snažím budovat férový spolek.

Nemuselo by to být ani vkládání, to bych klidně přežil současné jak píšeš, ale co je potřeba je vědět CELKEM u všech skladem, to je fakt funkce co nemáme a dělá problémy, protože spousta lidí je líná si aktualizovat excel a my pak jak blbci vyrábíme něco, čeho je kopec a kvůli tomu začne chybět něco dalšího, a někdy to ani není jejich lenost ale prostě nemají čas a jsme rádi, že pomůžou vloží ale už nemají čas informovat.
 

DeletedUser4918

Guest
Jo, takže problém s komunikací... Ten je u nás taky, a nějaký takový nástroj by se určitě hodil, ale technicky by asi byl na začlenění do hry dost složitý. Možná někdy v budoucnu to realizovatelné bude, zatím budeme muset vystačit s chatem a excelem...:)
 

DeletedUser5665

Guest
Ja bych i ocenela zebricek spolecwnstvi, dle vitezstvi...ne dle bodu...pak si kazdy drzi i neaktivni hrace, protoze ma trwba 130 000b. a pokud by ho vyloucili, padli by o XY mist dolu...jsou spolecenatvi, ktera turnaje nehraji aktivne, dobrodruzstvi tez ne, ale maji obsazene vrcholove pricky jen kvuli bodum...
 

DeletedUser3281

Guest
No tak body jsou nám totálně u zadku :D Tedy většině :) Naopak máme rádi menší hráče, mají levné turnaje a tak jsou přínosem :)
 

DeletedUser5665

Guest
Ano, to je logicky, hrsju na stejny zpusob, ale uz jsem videla cechy, kde si ty mrtvoly drzi, jen kvuli bodum, coz mi prijde totalni nesmysl... ale tak to je kazdeho vec.
A co se dobrodruzstvi tyce, neverim v takovou zmenu, bylo by to pak az moc jednoduchy a spolecenstvi ma byt o komunikaci. My to vyresili nasdilenou online tabulkou, kde kazdy vypise co ma a tim mame pomyslny sklad... a pokud jsou hraci do hry zapaleny, tak si tech 5min i treba pred koncem hry najdou :) Kord ted, kdyz to jde i na mobilni verzi :)
 

DeletedUser3346

Guest
Hmm omlouvám se ale pak něco říkejte o tzv. dobře fungujícím společenství které je vždy a všude aktivní a dává turnaje i dobrodružství. Ono je to spíše jak dívčí nebo klučičí kapela která vydrží určitou část období a pokud se členové nemění za mladší tak časem dojde pára i chuť. Stejné je to zde. Neustálé hnaní se dopředu a pak tady píšete kolik hráčů již hru nehraje a že sehnat aktivní hráče do společenství je o štěstí ale dobře vám tak.
Moc mě baví číst tyto nápady a je fakt velká škoda aspoň polovinu z nich že se asi nezavedou ale jestli ano bude to zábavný pohled. Né fakt by to bylo super ale jako video natočené jako film o jedné skupině co se tak snažila i komunikace jim fungovala ale protože zákon schválnosti zrovna veliteli odpojil proud a zástupci to nechali na něm tak dobrodružství již nedokončí. Nebo o společenství co naháže vše do skladu protože se nedomlouvají kdo co bude dělat a zrovna vedení zvolí jinou cestu což 1/3 potěší další třetinu naštve a poslední je to úplně jedno.
Ale jako strategie za neúspěch v dobrodružství může velitel nebo zástupce jsou tohle super návrhy.

Takže jaké jste to dobře fungující společenství když se nedomlouváte a za současného stavu to tam neházíte dle domluvy? Dobře fungující společenství s dobrou komunikací a domluvou nepotřebuje sklad protože vy jste líní se domluvit a dodávat to do mapy dobrodružství a ani že dosazovat to má vedení společenství. Dobře fungující společenství je o každém hráči v něm.

Ale tak čistě ze zvědavosti hlasuji pro zavedení jak skladu tak s tím spojený návrh na manipulační pravomoc jen pro velitele a jeho zástupce a klidně by se to mohlo praktikovat i v turnajích kdy body bude s turnajového skladu přisazovat vedení společenství. A jednou jsem dokonce četl si pamatuju nápad pro sklad odměn společenství což by také měl na starosti velitel či zástupce.
Každopádně já říkám jsem pro a rád se na to budu dívat když se to vše zavede :)
 

DeletedUser5665

Guest
Tak hlavně, že ty ten velitel nejsi, že? :D Jak říkám, je to o tom jen chtít... neříkám, že je jednoduché sehnat hráče do cechu, ale když chceš dá se to - výsledky turnaje - malá společenství - sloučení, Elvenstats. Nebo je pak Tvá varianta,tzn. pojdmě si udělat cech ala hřbitov. Hraješ měsíc a nemáš ani 1000b. skóre? Ty někomu říkej, že je línej :eek:

Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.

Ty jsi bohužel ta druhá varianta, upřímně si nemyslím ani, že Tě hra baví, protože z Tvých výsledků o ní nemůžeš vědět asi ani základ. Za mě jsi pouze těžkej rejpal, co sám dokáže kulový. A když už jsi schopný se tu navážet do nějaké vyváženosti hry, tak nám "všem" udělej radost, na "Elve" se vykašli a naprogramuj si vlastní hru, která bude tak dokonalá, jako Tvé představy....

Za mě konec diskuze s Tebou, ať tu, či v jiném vlákně...

Ještě před týdnem jsem si řikala, škoda že nejsi na Arendyllu, že bychom Tě vzali k nám, ať vidíš, že se to dá, když člověk chce a funguje to. Teď si říkám, zaplať pán bůh, že jsi jen na tom Winyandoru :)

Mě už si fakt přestal bavit, tak se otoč a jdi se pobavit s těma Tvýma 12ti mrtvolama v cechu o tom, jak Ti budou nápomocní v dalším dobrodružství :cool::D
 

DeletedUser5181

Guest
Tak já bych trochu k tématu: To s převodem do hromadného skladu bych podporovala.
Elvenar stejně jako i jiné online hry zvýhodňuje hráče "nespí, nepracuje, furt do toho čučí a každá myšlenka patří hře". Opravdu se vykytují jedinci, kteří spí, pracují a furt do toho nečučí a mají i jiné starosti. Jako lékař jim to naprosto schvaluji.
Logický by tedy bylo, aby tam třeba veledůležitý virtuální odznak vzniklý zběsilým klikáním, nemusel házet hráč, který zrovna potřebuje dělat něco jiného v reálném světě, ale velitel* ze skladu.
Námitka s degradováním hráče v klikaře mi přijde tak trochu divná, vzhledem k tomu, že se mi zjevují nalevo dva xichtíci, kteří mi zadávají různé úkoly, v dobrodružství čtyři xichtíci kteří mi zadávají různé úkoly, a jako degradovaný klikař si tedy při jejich plnění nějak moc nepřipadám.

*Velitel je v Elvenaru celkem svérázná funkce, tak trochu pro masochisty :)
 

DeletedUser3346

Guest
@Jarsa Aha takže velitel nesmí být jak ostatní normální člověk a musí pořád čumět do hry aby náhodou vhodil flakony ze skladu včas do mapy. Proboha co když velitel bude právě v den kdy je konec dobrodružství zaneprázdněn něčím jiným?
A dovolím si rejpavou otázku když už někdo vyrábí flakony tak to jen tak hala bala aniž by se díval na mapu dobrodružství? No protože nechápu když v opačném případě se podíváte na tu mapu a domluvou plánujete proč když se uvolní další postup je tak obtížné ten flakon tam dodat? Dle mého jsou problémy tohoto tématu dvoje a to špatná komunikace a lenost.

Když už se na tu mapu dívám tak to tam i dodám dle domluvy ne? Takže proč ten sklad? Když se něco udělá musí se klikat pak odkliknout i flakon získaný úkolem a to je fakt tak náročné to hodit do mapy dobrodružství?
 

DeletedUser341

Guest
Jako možnost centrálního "úložiště" odznaků pro dobrodružství bych uvítal taky. Pro ty, co chtějí dělat statistiky by pak bylo super přidání "záznamu o vkladech", ale když si vzpomenu, že na FoE jsme na záznamy o vkladech do cechovní pokladny čekali 4 roky, nechci předvídat, jak dlouho by to trvalo tady ;-)

@Turunen - jo, velitel je nadčlověk :)) a aby do toho nemusel čučet furt, má přeci zástupce, ne? :) ono totiž chtít po tom, kdo zrovna vyrábí flakony, aby tady byl přesně v tu chvíli, kdy se otevře bod co flakony vyžaduje, je dost nesmysl, a proto dochází k čekání... možnost dávat suroviny do skladu (a velitel/zástupci to, klidně jednou za den, nahází do patřičných cest) by usnadnila spousta práce všem, a ve výsledku i veliteli (který by nemusel sledovat kdo co kam dal, nadávat lidem, že už jim 5x psal že do oranžové se dávat nemá, atd.)... Jasně, je to o komunikaci, a vytvoření skladu by potřebu komunikace zase snížilo, což určitě není záměr :(
 

Moni Arda

Znalec fóra
Společný sklad by asi dělal problémy a to zejména, pokud by byl vázán na velitele a zástupce pro odebírání odznaků ze skladu a jejích vkládání na mapu. Zaznělo to tu již v několika podobách, ale řada nepředvídatelných okolností různého druhu a nebo prostě jen nespolehlivost daných osob může šance společenství na odměny zhatit. Možnost obsluhy společného skladu všemi by zase mohla způsobit velký problém, protože ne všichni čtou pokyny ohledně vybrané cesty a nebo jsou jen nepozorní a pak mohou vyrobené odznaky naházet jinam, než bylo zamýšleno, což je zase problém, který může vést ke zhoršení šancí získat odměny a nebo tyto šance potopit. Když své odznaky vloží jinam než se má, je to nepříjemné, ale nezlikviduje alespoň odznaky dalších hráčů.

I když je myšlenka společného skladu pro dobrodružství na první pohled velmi lákavá, fungovalo by to podle mne jen u velmi malé části existujících společenství a pro ostatní by to byl spíše zdroj problémů.

Tak jak je to nastaveno nyní, je to asi z plošného hlediska nejlepší i když složitější na koordinaci.
 

DeletedUser341

Guest
To je vcelku zajímavá a logická úvaha... Nabízí se otevřít sklad pro všechny, ale využít jej pouze pro jámu. Problém tady bude ten, že jámu hraje jen minimum cechů (tipuji), takže takový návrh neprojde z důvodu malého využití, ale... Proč to nezkusit? :)
 
Nahoru