• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová funkce dobrodružství

DeletedUser3346

Guest
@ramaloke ale prosím tě když se mezi sebou domluví tak jaké čekání? Tak když se to domluví tak že někdo bude vyrábět to či ono a ti kteří chcou a jsou aktivní a jdou do dobrodružství tak asi ví kdy to vyrobí. Představ si že na jednom flakoně budou makat 3 hráči jen proto že se podívají na mapu pak na sklad a tak si řeknou že to udělají a pak ten rychlejší to hrkne do skladu a ti dva co? Prostě komunikace no. Pokud společenství funguje a stačí i polovina tak nevidím žádný problém a důvod proč sklad zavádět a navíc proč to dosazování nechat jen na velitele nebo zástupce? Teda mimo tu špatnou komunikaci a domluvu a lenost.
 

DeletedUser5181

Guest
@Turunen "když už někdo vyrábí flakony tak to jen tak hala bala aniž by se díval na mapu dobrodružství?"
Tak takovej se vyskytne obvykle. Dobrý je, když si je vyrobí, a pak je tam, aniž by někdo věděl, že je má, prdne přesně v ten okamžik, když je navyráběl někdo jinej, kterej se držel plánu. Čímž se druhej dožere a přestane to "prožívat" a je rázem jeden nekomunikátor, co to vyrábí hala bala a druhej, co mu jede kebulí "Zase to budu dělat zbytečně".
S tím velitelem a nepřítomností je to pravda, ale jak někdo píše, má zástupce.

Z jinýho pohledu ten sklad, nebo jiný vylepšení nejsou tak podstatný jako motivace.
Silně by pomohlo kdyby na konci dobrodružství vylezla tabulka jako moc kdo přispěl (možná někde je, ale nevím o ní). Nad čímž bych, být majitelem byznysu, docela popřemejšlela, protože by se to mohlo jevit zajímavý i komerčně. Ješitnost je bezva vlastnost :)
A nejsilněji kdyby ty budovy, co získáme, byly něco před čím člověk sedne na zadel (ta třetí aspoň). Protože nevím jak kdo, mě se to válí ve skladu, u třetí naposled ztratili lidi elán i proto, že to fakt nebylo nic super.
 

DeletedUser3346

Guest
@Jarsa Tak ano protože sklad je jen vylepšení pro ty co se nedomluví nebo domluví ale zcela nechápou a tak aby i ti co nechápou byly užiteční tak v tom jejich chaosu se přidají že vidí že jeden typ flakonu je ve skladu na nule. Ale vůbec nechápu u dobrodružství společenství smysl skladu když se rozklikne mapa a tam je vidět co je potřeba a jen je potřeba se držet toho prvně domluveného a na dalším postupu se také postupně domlouvat kdo co udělá a kdo nemá čas. A v té mapě je jasně vidět kdo jak přispěl jen to rozkliknout.
Ostatně otázka zásluhovosti je opravdu čistě každého subjektivní názor a snažit se zrovna pro něco co někomu bude dřepět v inventáři a uvedené odměny absolutně nepotřebuje je jen zájem některých hráčů ve společenství ale někomu to vůbec nepomůže spíš naopak.
Někde čtu názor třeba z hlediska turnajů já jsem nahrál tolik a tolik a někdo jen udělal jeden souboj a jak je to nefér že odměnu mají všichni stejnou... no ale v případě nebýt toho jednoho souboje který dosáhl na truhlu by to nebylo že? A jinak dobré ráno jste společenství tak si uvědomte smysl toho slova.

A absolutně nechápu dát možnost veliteli a jejich zástupcům možnost dávát flakony? Proč to nedáte vy? A pokud máte argumenty na tu druhou otázku tak proč by to měl dělat za vás někdo jiný? V tom případě by měl mít velitel i zástupce větší odměny za to že se musí starat o to co je pro obyčejné členy tak moc komplikované. Takže chcete spolupráci rozdílnou ale odměny stejné že?
Společenství co vidí sklad pro dobrodružství a ještě v kombinaci s úpravou pravomoci dosazovat flakony na velitele a jejich zástupce je společenství neschopné. Neschopné se domlouvat i flexibilně a pokud má někdo problém dosazovat flakony ale VB do výzkumu a divů zvládne jde o lenost.
 

Angedev

Velmistr písma
@Turunen : Zvážil jsi třeba taky možnost, že lidi chodí do práce? Během dobrodružství je na chatu komunikace celkem živá a pročítat zpětně 100+ zpráv se chce málokomu. A když se vrátíš zrovna ve chvíli, kdy nikdo není online, tak ti nepomůže ani dotaz, kam máš odznaky vložit. Abys pomohl aspoň nějak, tak je prostě někam vložíš a ejhle, on to byl zrovna bod mimo domluvenou trasu, na zavření bodu nebudete mít dostatek odznaků a ty vložené propadnou. A ano, samozřejmě se dá zvolená cesta poslat hromadnou zprávou, ale kdo používá pouze aplikaci, tak se k té zprávě prostě nedostane.

Spolupráce je pořád stejná, vyrábět musí všichni, liší se jen poslední bod vložení odznaků do mapy. A to už zase není taková dřina, aby za to měly být speciální odměny. Fuknce velitele i jeho zástupců jsou funkce dobrovolné a s jejich přijetím hráči přijali i určitou zodpovědnost. Jde jen o minimalizaci možnosti chyby - čím méně lidí, tím je menší pravděpodobnost, že se někdo uklikne.

A k těm turnajům... Když končíš nějaké 2 - 3 tisíce za 10. bednou, tak tě opravdu nějakých 30 bodů za jednu provincii nevytrhne ;) Desátá bedna by padla i bez toho a hráč inkasuje odměny zadarmo.
 

DeletedUser3346

Guest
@Angedev Tak to je jak pochopitelně těžko pro společenství hrát když se nechce to základní číst na čem se domluvilo a ještě mít ve společenství hráče kteří hrají na appce s vědomím že jde o omezenou verzi s nevýhodami na které se ale ale radši budou vymlouvat a kazit domluvu a postup hráčům kteří popřemýšlí nad tím jestli na to mají čas a kteří si pamatují co zadávají na výrobu tak aby byl plán domluvy plněn a kteří se domlouvají a nedělají v tom bordel jak ti co ve snaze pomoct něco vyrobí nepodívají se na domluvu společenství a prostě to někam hodí.
Ona domluva může vypadat i tak že někdo napíše že se nemůže naplno zapojit že má jiné starosti a jestě plus hraje přes appku a nemá čas číst si co se domlouvá na chatu. A je vyřešené a pomůže se tím víc než vyrobit hlavně něco a hodit to tam ... potom ten kdo si to domluvil že to udělá tak to dělal zbytečně.

A musím se smát těm představám :D:D:D takže dělat zmatek v domluvě to ano a vymlouvat se na appku to taky, hodit na velitele a jeho zástupce ten zmatek který nadělá větší paseku když vyrábět musí všichni jen někdo neví co a tím nadělají větší škodu to taky a pak chytře hodit svoje zmateční chování na velitele a zástupce to ano ale aby za to měli větší odměny to už se nelíbí.

A já psal né o situaci kdy máte bednu jistou ale skoro a opravdu stačí doplnit jen tak málo. A názor hráč inkasuje odměnu zadarmo je to že stále se opravdu nechápe slovo společenství a zadarmo bych neřekl a je to opravdu hloupý názor. Zadarmo by inkasoval ten co by se ani nezapojil.
Je opravdu fascinující jak se chápe to společenství a ten dvojitý metr tolerance kdy někdo napíše že při dobrodružství si domluvu nečte a tak jen tak něco vyrobí bez ohledu na ty hráče co to třeba mají na starost po domluvě a v zápětí že ti co sice udělají i méně bodů v turnaji ale udělají mají odměnu nezaslouženě. No být tím co díky němu co přispěl těch posledních 30 bodů aby byla truhla a pak si tohle číst tak bych měl chuť mít pravomoc a při dalším turnaji těsně před poslední truhlou rozpustit společenství. :p
 

DeletedUser3281

Guest
Zadarmo to je, ta bedna totiž padla proto, že ten co hodí 30 nebo i pár set bodů, prostě udělal tak málo, že to musel dohnat někdo jiný, kdyby totiž všichni jeli tak jak kolektivně mají, znamená to, že každý musí v turnaji nahrát jen 1600 bodů a mají 10. truhlu zajištěnou všichni spravedlivě, ale právě kvůli takových vykukům co nahrají totální výsměch, musí někteří členi plýtvat sílou aby udělali 2-4 tis bodů k dohnání těchto lidí.

Takže tihle co nahrají více jak 1600 v reálu dostávají horší ceny, než ty pod 1600, protože ty truhly se vztahují k celkovému nákladu vůči pozici hráče. Proto nahrát výrazně méně, než je průměr potřebný k 10. truhle v daném počtu je cena zadarmo a nekolegiální přístup.

Tohle celé by vyřešilo, pokud by si cech mohl nastavit systémově minimální bodový vklad pro zisk odměn z truhel. Pokud by totiž šlo vypnout odměny lidem pod limitem, tak mi bude jedno jestli nahrají 30 bodů nebo ne, protože pak by bylo objektivně jasné, že těch 30 bodů nenahráli jen proto aby získali cenu ale věřím tomu, že pak by se tihle vykukové vůbec radši nezapojovali :)
 

DeletedUser5665

Guest
@ExplorerFfff Podej si navrh na ten limit, podporim to :)) To zni vazne dobre, tam pujde fakt videt, kdo chce pomoci alespon necim, kdyz treba i nema tolik casu, nebo kdo se evidentne vozil...
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Ale podívejme se na tu kolegialitu když vy nevíte co vlastně chcete? Tak zapojit by se měli všichni ale pokud někdo nesplní očekávaný limit většiny tak to je špatně a je kritika. A pokud se nezapojí vůbec tak za okolností že závodní koně jsou skoro u poslední truhly a náhodou to nedají tak jsou ti co se nezapojují také špatní. Takže když vám někdo zachrání zadek i málem pro poslední truhlu tak si odměnu nezaslouží a když se na to vykašle tak je vezoucí se vyžírka proto že nesplní vaše očekávání o poslední truhle.
Jste jen sobci co jen remcají z toho že vás zachránil někdo kdo vám pomohl i tím málem a tak vám snížil to vaše průměrné ego.
A proč tento postoj nenastavíte i v dobrodružství? Máme průměr dle závodních koní a kdo ví že to nesplní tak ať se radši nezapojuje vůbec ale i to je vlastně špatně v rámci kolektivu. Tá pružnost vnímání a chápání společenství je hooodně velká co?

A nebo fér řešení pro společenství které takto smýšlí kdo nepomáhá průměrem tak vyhodit. Pak bude společenství jasně určeno a nikdo nebude kritizovat že se někdo veze a nezaslouží si odměny. Ale když někdo ze závodních koní nemá čas na turnaj či dobrodružství tam je tolerance velká že? Kulový tolerance vykopnout také.
 

DeletedUser3281

Guest
Ještě nás nikdy těch 30 nebo 100 možná ani 500 bodů nezachránilo. Takže z mé praxe tohle neexistuje. Nám vždy chybí několik tisíc bodů a to přesně odpovídá těm, co udělají málo, proto jsme si nedávno odhlasovali nový limit, který není těžký ale jednoduše řečeno, chceme abychom síly měli vyrovnané.

A pokud se někdo neúčastní, tak nám to napíše předem a když se to nezvládne, tak pokud se předem omluvil, že prostě toho má hodně, tak minimálně já osobně se na něj nezlobím, pokud tohle nedělá stále, pak nechápu proč je ve spolku který jsme založili proto abychom získávali 10. truhlu.

Posledně nám utekla 10. truhla o 4500 bodů proto, že několik lidí nahrálo totální výsměch ale my jsme ani neplánovali nahrát 10. truhel, takže bohužel to neměli možnost dotáhnout ti nahoře, měli málo otevřených provincii, ale pokud by každý když viděl, že se to celkem rozjelo udělal min 1000 bodů, tu truhlu jsme měli doma zaručeně a proto jsme si po turnaji rozjeli hlasování a bylo jednak zavedeno, že každý druhý turnaj zkusíme 10. truhlu, a při tom musí lidi udělat 1350 bodů a více (6 provincii na 6 hvězd - zívačka) a ten mezi turnaje se vůbec nikdo nemusí účastnit nebo musí nahrát min 500 bodů. Teď první turnaj budeme mít dle nových pravidel a uvidíme jaký bude výsledek, ale již máme tři neomluvené neúčasti. A právě od lidí, kteří dlouhodobě nahrávali málo bodů i když do spolku šli s tím a věděli, že průměrně na 10. truhlu musí nahrát 1600 bodů, takže to fakt nechápu proč s tím tehdy souhlasili a teď by s tím měli problém :)

A nahrát těch 1350 bodů je opravdu snadná věc. Pokud prostě se někomu naše pravidla líbí a má mrtvý spolek, rádi ho uvítáme, máme stále jedno volné místo a ono jak to vypadá bude i několik dalších.
 

Angedev

Velmistr písma
@Turunen : Většinu nechám bez komentáře, protože to vychází úplně nastejno, jako kdybych si doma povídala s dveřmi, a na něco už za mě odpivěděl Explorer. Jen bych chtěla poukázat, že mám funkci zástupce velitele a i přesto bych byla pro, aby do mapy přihazovali jen velitelé a jejich záatupci bez nároku na odměnu. Není to tak, že bych se chtěla zbavit odpovědnosti ;)
 

DeletedUser3346

Guest
@Angedev Ano děkuji za tvůj příspěvek který jasně svědčí o tvém postoji a přístupu z hlediska dobrodružství. Ano všechno za tebe budou dělat ostatní a já budu dělat jen větší zmatek protože je mi za těžko i číst si na čem se společenství domlouvá.
A fakt se divím že někdo takový je zástupce velitele když i v té funkci by se nejradši vezl tím že zase by i dosazování flakonu nechal jen na velitele. Když nemáš čas a víš že budeš stíhat jen sem tam něco zatím co se ostatní domlouvají a jedou tak zodpovědné a férové je rozhodnout se pro to se neúčastnit a tím pomůžeš opravdu víc.
 

Angedev

Velmistr písma
@Turunen : Nikdy jsem neřekla, že mluvím o sobě. Ja čtu zpětně všechny příspěvky a online jsem kdykoliv to jde, ale vím, jak to funguje u ostatních. A vím, že společný sklad by mi usnadnil organizaci. Ale ono je vlastně úplně jedno co napíšu, ty si to stejně zase překroutíš k obrazu svému, viď? ;)
 

DeletedUser3346

Guest
@Angedev Ano společný sklad by usnadnil těm co by vyráběli flakony na základě čeho? Když už si rozkliknou mapu dobrodružství tak snad vidí co je potřeba a pak základ je komunikace a sklad by řešil pohodlnost to řešit ještě výmluva že né každý je online je fakt skvělá :D takto by vyrábělo víc lidí to co má na starost jeden který se domluvil a velitel by musel řešit ten bordel ve skladu kde by se to organizačně takto plnilo i zbytečnými flakony hráčů kteří pomáhají na vlastní pěst. Ale usnadnit organizaci řeší komunikace a domluva a né sklad.
 

DeletedUser3281

Guest
Jak jsme psali úplně by stačilo vědět kdo co má, problém není s tím to tam vložit. To poserou opět stejně jako turnaje spíše, ti co chtějí odměnu za každou cenu. Problém je, že dost lidí má problém udržovat ten excel a i já občas neměl páru kolik čeho mám, protože jsem to celé musel zapisovat a hlídat, fakt mě to nebavilo ale to plánování je prostě nutné a bez excelu to zatím nejde, na tohle chat ani zprávy opravdu nestačí, tudíž je to věc co ve hře chybí.

Přece není cílem hry, nutit lidi používat jiné nástroje?
 

DeletedUser341

Guest
Sklad je přehledné místo. Za mne (z pozice velitele, tedy toho, kdo by to vkládal) má sklad spoustu výhod:
1) když nějaký hráč ví, že nebude moci být u PC pořád, může dát své odznaky někomu jinému, kdo je tam vloží za něj => odznaky nepřijdou vniveč (například minulé dobrodružství nám neplánovaně na celou druhou půlku vypadl hráč, a měl ve skladech desítky odznaků, o které jsme tak přišli - ne špatnou komunikací, ale neplánovanou situací z života mimo hru)
2) v tuto chvíli složitě vedeme tabulku, kam musí každý zapisovat, co vyrobil, abychom věděli, kolik čeho "nevloženého" máme, a kolik tedy je potřeba vyrobit. Že se k ní nedostane z mobilu je chyba autora tabulky (ano, moje), ale to vem čert, napíše na chat, aktuální stav a do tabulky to přecvaká někdo, kdo je u PC. Z hlediska tebou stále omílané komunikace to funguje dobře, ale je s tím spoustu práce. Kdyby vznikl sklad, byl vlastně stále dostupný přehled, kolik toho jako spolek dohromady máme - a snadno by ho viděli všichni, aniž by museli přebíhat do tabulky, tedy mimo prostředí hry
3) odpadne čekání v začátcích - snahou u nás ve spolku je, aby se v každé obtížnosti zapojili všichni, aby dosáhli na odměnu za dokončení dané obtížnosti. První obtížnost je ale obvykle poměrně rychlá, často ji stihneme během prvního dne, a dochází k situaci, kdy uměle čekáme na pár lidí, kteří jsou zrovna ten první den na odpoledních, a v práci sice něco vyrobí, občas i dokážou sebrat, ale kvuli obtížnější komunikaci na aplikaci (a ne každý může v práci sedět u PC, buďme rádi za aplikaci i s jejími omezeními) je nemají třeba kam vložit a pak zpětně něco dovyrábí, dovymýšlí... Takto by dali do skladu, a až by se na jejich výrobu otevřel prostor, vložil by za ně opět ten, kdo by u toho zrovna seděl.

A takto bych mohl pokračovat i pár dalšími... Problém tedy není v komunikaci, ale v časových možnostech lidí, jak tu již psali jiní. A není to o tom, umožnit ze skladu vydávat jen veliteli, či veliteli a zástupcům, ale umožnit lepší organizaci odznaků ve spolku, pomocí nástrojů hry, a ne externích excelových tabulek...
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Aha takže by bylo dobré nová hra pro společenství která by byla o komunikaci a která by trénovala i paměť. Ono totiž tá má problém že si nepamatuje co jí vyrábí dílna s manufakturou a ostatní vůbec i když se domluví co budou vyrábět tak i pojem o tom kolik toho již mají i když můžou hned přidat flakonek a zjistit že mu zbývá ještě udělat 3krát ten úkol. Ono rozdělovat to že víc hráčů dělá víc flakonů a pak nevědět kdo co vlastně dělá není herní problém.
 

DeletedUser3281

Guest
Opět, až budeš hrát a třeba budeš mezi rasami, pochopíš že budeš mít klidně 70 dílen jako to mám občas já a vyrábíš toho tolik, že už jen to otravné přeblikávání je práce. Pro tvou informaci, já během posledního turnaje vyrobil celkem 300 odznaků, kolik ty? Moje slečna vyrobila 240 odznaků a pár dalších lidí mělo také okolo 200+, možná když napíšeš, jak jsi vyrobil celkem 10 věcí tak pochopíme, proč to nechápeš :)
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff jak tohle porovnávání kdo ho má jak velkého souvisí se schopností organizace hráčů ve společenství? Je jasné a dává to logiku když víc hráčů pracuje na jedné věci ale zároveň na dalších 3 až 4 najednou pak chápu že je v tom zmatek a proto se navrhuje třeba pro apku aby se zobrazovala zmenšenina názvu výroby. Takže zmatek v tom dělají ti co v tom mají zmatek už ve vlastním městě. A s tím ti sklad moc nepomůže. Tohle ty nápady skladů a aby to dosazovali jen velitelé atd jsou jen vylepšení výmluv a odvedení pozornosti od vlastní neschopnosti postupovat organizovaně a flexibilně se domlouvat. Jak se říká když dva dělají totéž není to totéž. A nebo v souvislosti s těmi nápady si lze zanotovat ten dělá to a ten zase tohle a všichni dohromady uděláme prd. :D
 

DeletedUser341

Guest
Jsme rádi, že umíš přímo odpovědět na danou otázku :)
Ano, pro někoho, kdo zvládne vyrobit za den 2 odznaky a tím přispěl k velkému výkonu svého ještě většího společenství, je jakýkoli sklad jistě zbytečností.
Pro spolky, kde každý vyrábí desítky odznaků denně, aby zvládli zaplnit všechny trasy dobrodružství (pro zajímavost, minulé dobrodružství spolklo 2730 odznaků plus jáma), je každé zpřehlednění pomocí. A takovýto sklad rozhodně zpřehledněním je. Pro malé spolky je to zbytečností, a chápu, že to tak tedy někomu může připadat :)
 
Nahoru