• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

OldMaGorr

Mistr slova
...tím se vysvětluje váš spolek: ...oldmagorr, himagorr, simagorr, ximagorr...hrajete celý panelák pod jednou IP adresou :)
Pod jednou IP adresou nás hraje obvykle 10, někdy 11. Ta adresa se ale mění podle toho zda hrajeme u nás nebo jako tento týden, kdy jsme byli všichni u syna v Praze. Tam ale to možná byly IP adresy dvě protože má v domě dvoje připojení - jedno VDSL a jedno mobilní přes LTE :D, V Praze je totiž na daném místě horší konektivita než u nás na vesnici.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1198

Guest
Pravidla pro hraní z jedné IP adresy existují, to není problém, hraní z více IP adres by nemělo vadit. Ale nástroje, které jistě tým Elvenaru má (jinak by podpora neměla co dělat) umožňují i jiné věci, než jen sledování IP adres. IP adresa je jen jeden z možných pohledů či nástrojů, jak zjistit stav stížnosti, problému, závady či podrušení pravidel.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Trošku ještě off topic k té férovosti: V Elvenaru hratelnost a zábava ze hry nezávisí na "cizincích". Hráči mezi sebou nebojují a to je pro řadu lidí, včetně nás velmi důležité proč hrajeme tuto hru a ne jinou. To co uhraji je v podstatě jen na mně, případně spoluhráčích v cechu. Můžu hrát rychle, pomalu, s diamanty nebo bez nich, soustředit se na divy nebo rychlý postup ve výzkumu, vše podle mého vkusu a preferencí.
Jak hrají "cizinci" by mi mohlo být jedno. Jediné, kde se to projeví jsou ony "žebříčky" a trochu drobných odměn a prestiže za umístění v nich. To se mi zdá být zcela neadekvátní hledání "podvodníků", kteří za to stejně "zaplatí" tím, že se uklikají k smrti.
Pokud hra něco technicky umožňuje tak vytváření komplikovaných psaných pravidel, zákazů a banů nikam rozumně nevede,

A zpět k tématu DS: Stávající koncepce DS mi nepřipadá šťastná. Je to závod v počtu pomocných budov a v klikání myší. Nerozumím proč je počet "odznaků" dán jen a jen počtem dílen/manufaktur a ne také (alespoň částečně) jejich úrovní. To, že by to diskvalifikovalo začátečníky by mohlo být kompenzováno zohledněním např. kapitoly hráče. Já vím, že by to bylo složitější na program, ale v turnajích to docela slušně funguje a jsou pro začátečníky i pokročilé (u když zrovna pro ně se ceny za výkup zvedají až moc).

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1198

Guest
To se mi zdá být zcela neadekvátní hledání "podvodníků", kteří na to stejně "zaplatí" tím, že se uklikají k smrti.

Nesouhlasím, pakliže někdo porušuje pravidla, je třeba to zjistit, zdokumentovat a přijmout náležitá opatření. Sebepracnější podvod je stále podvodem a tudíž porušením pravidel hry. Jsou lidé, kterým na žebříčku záleží (nepočítám se k nim) a pro ně je pak taková zkušenost nemilá. Pakliže strávím půl roku tím, že budu provádět různé fígly a triky mimo pravidla a ošidím tě tím o 1000 korun, také nemávneš rukou a neřekneš.."když mu to za to stálo..." (toliko o principu) :)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Jsou lidé, kterým na žebříčku záleží
A nedají si to rozmluvit, třeba jako moje manželka, která už mne ve hře dávno předběhla a je na to móóóc pyšná.., I vnoučata.
Já chci hlavně zdůraznit, že ve hře zabráníš něčemu jen technickými opatřeními a ne psanými pravidly, zvlášť když jsou psána stylem "množství větší než malé". To se to pak prokazuje a dokazuje.
I v reálném životě jsou situace, kdy si o dotyčném a jeho přístupech pomyslím své a zařadím si ho kam patří a to mi stačí.
BTW: Zrovna to jak postupoval Míšin bílý balet bych za podvod těžko prokazoval. Je zakázáno mít hafo pomocných budov - ne , to má skoro každý. Je zakázáno přijmout dalšího člena cechu - jistě, že ne, byť to bylo účelové. Jak dlouhá přesně má být "neaktivita" toho účelového účtu a co to je? A řada dalších pochybností o dokazatelném porušení pravidel.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1198

Guest
To jsou stále jen vytáčky a výmluvy, proč něco neudělat. Kdo chce, hledá způsoby - kdo nechce, hledá důvody. To je stará a obecně platná pravda. Čím méně bude odhaleno, tím více těm nepoctivým poroste chuť dělat nepravosti a budou otravovat hru všem dalším.
 

luterina

Veterán
my jsme na Sněhulákovi tentokráte v našem lenivém módu s DS spokojení, hrálo nás 11 a zrovna jsme moc místa na dílničky a manufaktury neměli, přes to jsme dali mapy do cíle a ty odměny byly taky moc fajn, děkujeme :)

P.S. ..a tentokrát se nikdo z neustálého klikání nezbláznil...
 

OldMaGorr

Mistr slova
.... proč něco neudělat...
Já nic dělat nebudu a ani nepotřebuju.
.... a budou otravovat hru všem dalším....
Mě nikdo cizí, ať si hraje jak si hraje, hru neotravuje. Vždyť na mou hru to nemá žádný vliv. Otravuje a kazí si nanejvýš svoji vlastní hru. Žebříček z principu neřeším, nota bene ve hře kde si pořadí může každý koupit. A to je ten základní rozdíl mezi mým a tvým přístupem, o který bychom se tu mohli přít donekonečna a bez výsledku.
 

DeletedUser5181

Guest
No, tak já to vidim tak, že když je "Dobrodružství" v reálu Klikfest, navíc s tím otravným hledáním úkolů s poskakujícíma ikonkama (ano, je zábavný mít rozdělaný něco a jinej úkol hledat:), vypadá to, jak to vypadá.
Já z toho teda dobrodružnej pocit nějak nemám. Přijde mi to jako montovna s otravnou prací u pasu s plněním příkazů šéfa ve stylu strč 50x drát do dirky, utáhni 20x šroubek. ("Hele, klacík, no hop, hop")
Bavit se o férovosti je lehce mimo. Ve hrách typu pay 2 win je operovat s fér x nefér docela legrační.....
 

PenyMarket

Znalec fóra
Ahoj, dovolím si citovat můj příspěvek z tohoto tématu.

Pravda je taková, že je nutné rozlišovat dva typy účtů. Pokud jde o hráče, který dobrovolně zboural všechny své budovy a postavil jen ty, které potřebuje k plnění úkolů dobrodružství, tak je to jeho volba, my ho nemůžeme nijak omezovat.

Pokud ale jde o tzv. mrtvý účet, situace je úplně jiná. Co si pod tímto termínem představit? Takový účet je dlouhodobě neaktivní, plus existuje závažné podezření, že již jej nevlastní původní majitel, nýbrž jej ovládá nějaké společenství (případně jiný hráč), kterému předal své přihlašovací údaje. V takovém případě jde o závažné porušení pravidel hry, konkrétně § 3 a 8.


Pokud máš dojem, že se ve hře vyskytují tzv. mrtvé účty, určitě nám je prosím nahlas. My vše rádi prověříme!

Ano? No, možná i opravdu prověříte, ale tím to vše skončí. Hráči který vám to nahlásí napíšete, že ho o výsledku nemůžete informovat a nahlášený hráč pokračuje ve hře v podvádění dál. Asi tak.
 

DeletedUser1198

Guest
Já nic dělat nebudu a ani nepotřebuju.

Mě nikdo cizí, ať si hraje jak si hraje, hru neotravuje. Vždyť na mou hru to nemá žádný vliv. Otravuje a kazí si nanejvýš svoji vlastní hru. Žebříček z principu neřeším, nota bene ve hře kde si pořadí může každý koupit. A to je ten základní rozdíl mezi mým a tvým přístupem, o který bychom se tu mohli přít donekonečna a bez výsledku.
Žebříček je žebříček, ale podvod zůstane podvodem. Proto je třeba jej odhalit a náležitě potrestat. A mimochodem, hráči kteří používají dia a nepodvádějí se pak třeba dočkají té spravedlnosti i v tom žebříčku. Je snadné podvádět, když je odhalení obtížné (nebo strkat hlavu do písku a dělat, že se mně to netýká), ale jen do doby, než se na to přijde a přijde trest (anebo když se to člověka dotýkat začne). A také to opakované a horlivé obhajování toho, že si každý může hrát jak chce utváří můj názor na to, jak se vše ve skutečnosti děje.
 

Anamorka43

Pokročilý žák
No já bych brala kdyby to klikání odznaku bylo jednoduší jako na mobile :) .Protože na notasu či pc ,je to pěkně o ruce.Já poslední dobou musím chodit jen na mobil,abych klikání zvládla.Proč třeba na mobile je jednoduší klikaní? , že se nemusi několikrát otvírat na odznak.Pěkně se to jen zobrazí dává se další.Ale na notasu je to katastrofa.Pro nemocného člověka,co má hodně problému ,má rád tu to hru.Je to ještě více o zdravý :).Doufám že se někdy dočkám i lepší verze na pc.Nerada bych jednou se dočkala že nebudu moc hrát i tuhle hru,kvuli namáhavému klikání, ne jen dobrodružství.
 

DeletedUser467

Guest
Ano? No, možná i opravdu prověříte, ale tím to vše skončí. Hráči který vám to nahlásí napíšete, že ho o výsledku nemůžete informovat a nahlášený hráč pokračuje ve hře v podvádění dál. Asi tak.

Zřejmě když dostatečně platíš, tak si rovnou platíš i beztrestné porušování pravidel....
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Ano? No, možná i opravdu prověříte, ale tím to vše skončí. Hráči který vám to nahlásí napíšete, že ho o výsledku nemůžete informovat a nahlášený hráč pokračuje ve hře v podvádění dál. Asi tak.
Máš prosím ke svému tvrzení nějaký hmatatelný důkaz? Jen během posledního měsíce jsme zablokovali zhruba pět desítek účtů, které porušovaly pravidla hry. Takže opravdu není pravda, že prověřením vše skončí.
Zřejmě když dostatečně platíš, tak si rovnou platíš i beztrestné porušování pravidel....
Mohu se opět zeptat, zda máš k této domněnce nějaký hmatatelný důkaz? Každý hráč, který prokazatelně porušuje pravidla hry, je potrestán. Elvenar tým je složen z dobrovolníků, za svoji práci nejsme nijak finančně odměňováni, takže pro nás vůbec není podstatné, kdo si jak kupuje diamanty, každému měříme stejným metrem.

Každopádně jelikož už jsme off-topic, prosím o zaslání případných reakcí do soukromé zprávy nebo do tiketu. Příspěvky, které se netýkají přímo dobrodružství společenství, budou rovnou smazány.
 

DeletedUser533

Guest
Na prvnim miste?? a to byste si to jako zaslouzili???? :confused: teda nechci nic rikat, ale tyhle ucty vylozene smrdi a slouzi pouze pro ucely na DS a nerikej,ze to neni tak...a v tomhle si ani to 3.misto nezaslouzite...Naopak hrat ferove, je neco, co asi nekteri hraci nepochopi a musi tzv švindlovat.... No a pak asi nevi co je to hra... Ale ja to takovym hracum nezavidim, nebot, oni jsou biti tím,ze to musi cele preklikavat a zabere jim to tolik casu.....
No pokud mas spolek, ktery se dokaze semknout a hrat ferove....to je pak spolek......;)

Ano a takový spolek jsme my Potomci draků. Vždy se semkneme a jedeme jako jeden člověk. A nemusíme dělat podvody jako některé společenství v minulosti.... nicméně i tak mě z hry elvenar jednou čeká syndrom karpálního tunelu :)
 

aikomi

Mistr slova
@Berle presne, to klikani je az nekdy vycerpavajici.....Nejhorsi jsou samozrejme ty kratsi, to pak odnesou nejvice ti, kteri je klikaji.... :rolleyes: No neda se to klikat cely den, z toho by mne pak asi taky pekne..... Pokud jste vyhrali na cz1, tak gratuluji :) Nesleduji tento server, ale slysela jsem uz o Vasem spolku :)
No nasemu spolku se konecne podarilo vyhrat,po xy DS....A jak uz jsem zminovala, memu tymu ( SPOLKU ) patri velky dik za veskery cas, ktery tomu venovali a v posledni vecer jsme se sesli a snazili se co nejvice z toho vytriskat :D
 

DeletedUser3079

Guest
Nevíte v kolik hodin začne Dobrodružko?
Na Gems of Elvenar mají hlášené oficiálně na 17.3. a tady na foru jsem četl že dneska.
Prosím o info jestli budou mít české servery nějaké zpoždění. Děkuji
 
Nahoru