• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

luterina

Veterán
Celkově je hra nudná.

já se teda nenudím..., na chatu je sranda a ty domluvy co kdo má nemá a propočty na trasu mapy to taky vydá za svoje :) a to nemluvím to vzrušení "vyjde to nevyjde to?" ..a i jiná vzrušení :D

Dám výrobu zboží na 9h, 1 nebo 2 dny. Zásoby na minimálně 9 hodin a jdu pryč, přijdu za 9 hodin někdy až za jeden den, vyklikám co je potřeba a zase odcházím.

no jo, tak když u toho nejsi tak se nediv že se nic neděje :p:D
 

DeletedUser5637

Guest
Ahoj,

předem hlásím, že jsem hravá, všechny eventy i turnaje i dobrodružství vyhledávám a celkem mne i baví :)

Ale tohle dobrodružství společenství je jaksi mizerné.. Jestli dobře chápu smysl dobrodružství pro společenství, tak to má v hráčích podpořit myšlenku " Všichni za jedno, jedno pro všechny" Když budeme spolupracovat, na chvilku potlačíme individuální plány, tak za to všichni -bez ohledu na pokrok ve hře- dostaneme odměnu.. A pro splnění těhle časově hrozně náročných úkolů musí makat fakt každý člen.

Jenže..

Když si budu hrát jen na vlastním písečku na indivindi eventech, tak mám možnost získat několikanásobně lepší odměnu? Pak se pravidelně vklíní turnaje s parádními bonusy za truhly.

Tak si začínám myslet, že i naše společenství se brzy zařadí mezi většinu, která dobrodružství společenství nehraje.

Není to škoda?
 

DeletedUser341

Guest
Pojem "makat" je dle mne v tomto hodně přehnaný... Souhlasím s tím, že odměny jsou slabé, byly vždycky, ale... Když vyberu nejjednodušší trasy získám celkem potřebu 881 odznaků (339 z dílen, 224 z manufaktur, 134 kouzel a zbytek), tj. při plném spolku (25 lidí) nějakých 35-36 odznaků na jednoho (16 dílny, 11 manufaktury, 6 kouzla, a zbytek).
Kouzla a "zbytek" posbírám ze standardního chodu města (kouzla řekněme z přispěním turnajů, ale dvě od každého lze dát za ten týden i jen akademií lvl2 v pohodě), a při 10 dílnách, které většina z nás má ve městě (no dobrá, většina má o kousek míň, ale ty 2-4 malé budovy navíc se někam narvou) nejsou problém ani odznaky z dílen (měl bych mít za 3 dny hotovo). Jediný "problém" zůstávají manufaktury, kdy musim postavit tu celou sadu, v tomto konkrétním případě při dvou sadách (to je 6 budov, u elfů 2*(1x2+2x1+2x2)=16 polí) mám za 4 dny opět hotovo, stálo to naprosté minimum úsilí, zvlášť když mám na DS týden - takže podle mne, když si uvolním ve městě na týden místo na ty dvě sady manufaktur a pár dílen (tak, abych jich měl deset celkem), tj. jedno rozšiřko, musím to dát v pohodě. Kdyby tohle udělal v cechu každý, má celý cech odměny za všechny tři obtížnosti "za nic", a proto jsou ty odměny tak slabé... Jen si to spočítat :)
 

DeletedUser2449

Guest
Vám všem které "pobouřila" moje zpráva gratuluji, že máte tak "skvělé" cechy. Že je u nás dlouhodobá neaktivita v chatu kdy občas někdo odpoví jen když se řeší třeba to dobrodružství a stejně nadále jiní pořád zarytě mlčí i když je jasně vidět, že hrají, už beru jako samozřejmost a to mě celkem nepálí.
Docela mě mrzí, že náš velitel už nehraje, minulý cech byl totál mrtvý a tento pomalu umírá.
Nebo, že se nedokážeme domluvit.
Když to takto otevřeně musím vyřknouti, tak plně souhlasím s marilli, ty odměny v dobrodružství jsou fakt málo a je lepší jet ty solo eventy než je.

Jiný cech? Jasně už vidím jak mě někdo bere do nějakého TOP cechu který si určuje jasná pravidla, že je potřeba score a všechno možný.

Každý má právo na svobodné vyjádření, konstruktivní kritiku. Na umlčování jsem háklivý.

Jsem také hravý, ale vše má své meze.

Proč to hraji?

Ty kráso proč to vlastně hraji? To je těžká, převelice těžká otázka. > ironie


Koho tato má zpráva zse "pohoršila", že by mě nejraději pranýřoval, tak se předem HLUBOCE omlouvám.
 

Angedev

Velmistr písma
@katrms : Chápu tvé rozhořčení, ale možná by bylo lepší zvolit trochu jiný přístup, pak by se ti možná někdo ozval, že by tě vzali :) Na jakém světě hraješ a pod jakou přezdívkou? Hráče katrms jsem nenašla...
 

Ludi

Veterán
@katrms Na Elvenaru je velké množství cechů, kde tě rádi vezmou. Nemá cenu zůstávat ve společenství, které nekomunikuje a nespolupracuje. Jsou společenství, která mají přísnější požadavky, ale jsou i jiná, která mají mírnější a přesto jsou aktivní a fajn.

K dobrodružství chci dodat, že ho nemám moc ráda, jelikož to věčný klikání mě nebaví.
V našem společenství je DS dobrovolné. Jenže před začátkem DS jsem právě zbourala výrobu čarodějů, tak přeci ten plac nenechám ladem, že ;) Je nás tentokrát ve společenství několik, co je ve fázi přechodu k jiným osadníkům, tak mastíme jak blázni. Ostatní udělají alespoň něco a je to. Hodně záleží na tom, jestli je místo. Co bude příště nevím. Ale je fakt, že vzájemná komunikace je zábavná. Máme fajn partu.

//Sloučeny příspěvky, Dellingr
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@katrms : ale nikoho tvá zpráva nepobouřila. jen se nediv, že když napíšeš o nefunkčním cechu, každý logicky odpoví - najdi si nový.

pokud je mrtvola i velitel, těžko se to už zachrání.

a také přece nemusíš hledat žádný TOP spolek s vysokými nároky. prostě najdi takový, který bude mít pro tebe přijatelná pravidla. a když po nějaké době zjistíš, že to není ono, můžeš přece zkusit štěstí zase jinde.
 

DeletedUser3346

Guest
@katrms Jak dobrodružství společenství tak i u turnajů platí že společenství se k tomu musí postupně a trpělivě dopracovávat časem, ať už jakoukoliv cestou. Jestli drží aktivní jádro které postupně roste ve hře a přijímá podobné, nebo systém neudělal jsi už druhý turnaj nebo nevešel jsi se do průměru bodů v turnaji vícekrát tak ve spolku končíš. To samé v dobrodružstvích.

Ještě bych chtěl reágovat na moje oblíbené návaznosti z minulých příspěvků. Ano dokážu pochopit náročnost motivace na mapě, popřípadě ve společenství přes pc. Ale kdo za celou dobu si na ten systém stěžoval? Ve hře je kladen důraz na provincie ale většinou jejich úloha je čistě obchodního rázu. A systém mám už tolik sousedů že přes pc mi to zabere fakt hodně času i vzhledem větší náročnosti na výkon počítače je fakt problém. Nikomu zde to nevadilo, radši se řeší jakýkoliv křížek a lenost klikat i o jeden klik navíc a bezvýznamné zobrazování. A fakt zcela nechápu logiku postoje motivuji jen ty od kterých se mi to vrací. Dělat to takto každý tak seskupit pokročilé hráče k sobě což by oživilo i obchod, tak by neměl nikdo nic a celková motivace cca 10% ??? Nedávno byl návrh na přesun hráčů aktivní v motivaci na střed. Tento systém ale je zcela chaotický. Na středu by totiž jen začátečníci a na chvostu paradoxně hráči dále ve hře. Protože ale část nováčků vypadává přesouvání by bylo neustálé.
Takže dle mého systém přesouvání by se měl upravit tak aby bylo fér jak motivuješ ty takové budeš mít i sousedy.

Omlouvám se za většinu textu který moc nesouvisí s vláknem. Ale část ano.

Dobrodružství společenství je spíše pro spolky které mají hráče kteří jsou dále ve hře a můžou si dovolit přistavět manufaktory či dílny navíc. Začátečníci do 3 kapitoly no jim bych popřál hodně štěstí ... nebo rozšíření
 

DeletedUser341

Guest
Spíš těch hodně rozšíření... Zkoušel jsem ve 3. kapitole hrát dobrodružství a musim potvrdit, že to pro cech moc velký přínos nejsi - nicméně na již zmíněné "jednu cestu v každé obtížnosti" to jde i v té 3. kapitole :)
 

Lovec Krys

Legenda
Na dobrodružství jsou nejlepší hráči, kteří:
a) Jsou těsně po přechodu mezi rasami a mají volné místo po předcházející rase a ještě nemají vyzkoumané budovy nové rasy
b) Jsou na konci výzkumu (v podstatě speciální případ bodu a, akorát nová rasa pro ně ještě není ve hře)
c) Se starají o speciální města určená přímo na dobrodružství (města operující na hraně pravidel a někdy i za hranou)


@katrms Jak dobrodružství společenství tak i u turnajů platí že společenství se k tomu musí postupně a trpělivě dopracovávat časem, ať už jakoukoliv cestou. Jestli drží aktivní jádro které postupně roste ve hře a přijímá podobné, nebo systém neudělal jsi už druhý turnaj nebo nevešel jsi se do průměru bodů v turnaji vícekrát tak ve spolku končíš. To samé v dobrodružstvích.
No nevím, jak bys chtěl určit minimální aktivitu v dobrodružství, nicméně spousta společenství se časem dopracovává do stádia, kdy dobrodružství hraje jen část společenství nebo jej celé společenství ignoruje.
 

luterina

Veterán
@katrms - smrťáku, mě tvoje zpráva nepobouřila vůbec, naopak, takže asi "nemáme tak skvělý cech", vlastně by jsi se do toho našeho perfektně hodil, přivítala bych v něm spestření v podobě tvé společnosti, možná bys ocenil i náš mód pana Lenivého bez psaných pravidel, za mě jsi u nás ve Sněhulákovi srdečně vítán ;) :)
 

Baxcze

Znalec fóra
S hráčem katrms v něčem souhlasím.

vyklikávat 20 až 30 sousedů by bylo časově náročné... v tomto má pravdu vyklikávat tolik sousedů je skutečně velmi náročné pokud to jsou sousedé kteří oplácí.Proč by si hráč nemohl udělat nějaký svůj seznam hráčů kteří mu pomoc oplácejí a jedním kliknutím by těmto hráčům dal najednou sousedskou výpomoc.To samé by mohlo fungovat i ve společenství ve kterém hráč právě je.Nás je ve společenství 24 + dalších 34 hráčů v sousedství kteří mi dávají sousedskou výpomoc což je dohromady 58 hráčů.Po vyklikání sousedské výpomoci u mého spolku se mi kolikrát už ani nechce klikat na dalších 34 hráčů ale musím pokud od nich chci dostávat výpomoc to je časově opravdu hodně náročné.

Co se týká DS tak to stále zůstává hodně nedotažené.Neustálé proklikávání úkolama hráče jen odrazuje se této akce účastnit no a ty odměny o tom je škoda mluvit ty za tu námahu opravdu nestojí.Je tu ještě další věc a to je místo na stavbu budov které jsou na tuto akci potřeba.Dokud jsem se pohyboval v epochách od I - V bylo vše v poho a nechápal jsem proč hráči tyto připomínky mají ale jakmile jsem okusil co to je stavět portály a další budovy začal jsem je chápat a to jsem tenkrát ještě nebyl tak daleko že jsem musel mít postavené budovy na manu.Dneska jsem u čarodějů a draků a toho místa je zatraceně málo.Byl jsem rád že jsem postavil fakulty kampus atd..plus mít ještě budovy na manu.Kde to místo brát aby se hráč mohl plnohodnotně zapojit do této akce.Budovy se do inventáře dát nedají aby si hráč mohl udělat místo.Takže koho by to lákalo se do této akce zapojit.DS je nejen pro mě těžce nezáživná a nudná část hry kterou je potřeba ignorovat.Eventy jsou jednoznačně lepší.Nejsou tak náročné a ty odměny za to stojí alespoň některé ano.

Psát sem pro vývojáře zpětnou vazbu skutečně asi nemá cenu jelikož se v DS vůbec nic nezměnilo.To běží pořád stejně.Na nedotaženost DS tu už bylo nesčetněkrát poukazováno i s nějakými těmi návrhy a nápady ale nic se nestalo.Do hry se přidalo nové kouzlo takže odměny za DS se dají alespoň nějak využít tím že je hráč může rozebrat ale otázkou stále zůstává jestli to i tak má cenu ty odměny získávat když už dopředu vím že je rozeberu.I tak to za tu vynaloženou námahu stále nestojí.
 

DeletedUser341

Guest
Námahu? :D :D Ale to už jsem tu jednou psal, jak projít jednu cestu v každé obtížnosti je námaha odpovídající nule... Jen číst, co píšou jiní lidi místo toho jen "otevřít fórum, někam si postěžovat aniž bych cokoli četl, a zase ho zavřít".. Ano, tyhle výkřiky bych být vývojáři taky neřešil :)

A abych nezapomněl, s drobným zpožděním bych chtěl poděkovat Soul Society za napínavý souboj na konci DS, poprvé se nám podařilo Vás i na chvíli takhle před koncem předběhnout, ale zas jste nám to první nenechali... Kdo ví, třeba příště? :)

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6094

Guest
Skončili jsme na 8.místě a dia jsme nepouzili

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

aikomi

Mistr slova
@luterina , @ramaloke za náš spolek jedeme aktivne odznaky bez diamantu, proto vetsinou koncime v top 5 (posledni DS na 2.miste) :) myslim si,ze za ty ceny to nestoji rvat diamanty, ale najdou se takovy,kteri do toho samzorejme cpou....za nas spolek tedy rikam,ze do toho diamanty necpeme. Nebo o nikom nevim od nas kdo by je tam daval. Většinou spise dojedeme na jednodenní vyroby....A kdyz si vezmu,ze se nás učasnilo 23 z 25 clenu,tak 2. místo je krasne zaslouzene...K tomu ne vsichni u nas hrali tak aktivne, vzhledem k mistu,nebo moc nechteli hrat....
 

DeletedUser3346

Guest
@Baxcze Co se týká té motivace na mapě. Ano uznávám že je to fakt nešťastné řešení a nejen přes pc ale i na apce. Bylo by fajn od určité fáze počtu provincií dát možnost rychlejší motivace stejným způsobem jak na aplikaci v rámci společenství. Ovšem taková možnost by nezahrnovala odměnu truhel. Já navrhoval zásluhové motivace na mapě. Upřímně se mi líbí tá ubrečená logika když si dokážete stěžovat na nemotivující sousedy ale motivovat více sousedů než jen ty od kterých se vám to vrací už ne. Já navrhuji určitý koeficient zásluhovosti mít kolem sebe sousedy kteří se v motivacích chovají úplně stejně nebo podobně v té snaze. Ono v mé představě by to bylo i lepší ve fungování. Ti dále ve hře a v provinciích by mimo těch co se motivace vrací tak okolo nich zbytek mapy co třeba ty tím stylem ignoruješ by byl doplněn začátečníkama kteří by se postupně dopracovávali a třeba zlepšovali návratky. Další protiargument je že pořád motivace sypou jen mince. No co takhle návrh na postupnou úpravu zisku zaručených odměn za každou motivaci dle kapitol.

Bavím se na stížnost proklikávání úkolů v DS ... když se to objevilo tak většina názorů byla směru udělat to i pro obyčejné stálé úkoly. Je fakt že úkoly DS při menším soustředění když se úkoly mění v pozici nahoře a dole jde v klidu zrušit i dost náročný úkol na kterém se stojí třeba den. Já bych byl pro potvrzení odmítnutí. Ale chápu že stížnosti a nápady směru snižovat klikání (v nečem jsem za ale většina návrhů je spíše zbytečná) kvůli lenosti. Ale třeba v některých kapitolách počet opakovatelných úkolů by byl dobrý nějaký seznam blacklist na některé úkoly. Co se týče toho místa ano to je problém ale prej cílený rébus hry. Ale fakt mě už točí pořád nápad s inventářem. Nedávno byla debata o jednom návrhu jen dle mého zbytečným který to řeší asi tak jak se říká chodit okolo horké kaše. Klidně ať je to ve formě kouzla získaného v podlední truhle turnaje nebo DS i eventů t je jedno, kouzlo by umožnilo na 24 hodin varianta 1: uvolnit celkovou plochu pro odložení budov ... nebo varianta 2: budovy do inventáře ... Pokud ale po uplynutí času nebudou všechny budovy již přestavěné vrací se město do stavu před přestavbou a taky pokud nebudou všechny budovy ve městě ale mimo nebo v inventáři, nebude město fungovat jako když odstraníš všechny cesty. Ovšem pokud to budou prodejné budovy je možnost je prodat.

A jinak souhlasím že když jsem se díval na odměny z truhel nejlepší byla tá druhá než třetí.

Smazáno část textu. Pokus o vyvolání sporu. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru