• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

forthefirst

Učedník
kasimir - bohužel nás k tomu nutí přístup INNO k eventům, kdy spoustě hráčů ve spolku chybí artefakty na dotažení eventových budov na level 10. Takže musí tu blbárnu hrát všichni, aby pomohli ostatním, tak, jak to má ve správném společenství být.
 

GorGlin

Veterán
Kdo hraje DS jen tak aby získal odměny a zapojí se celé společenství to mají raz dva hotové.
Problém je právě v tom, že často jsou ve spolcích lidi co se jen vezou.
Já doufám, že DSko bude, protože nečekám, že je reálné plošně záskat devět artefaktů.
 

flego

Mistr slova
To je pravda,ale všichni hráči nejsou "skokani" a pokud jsem někde dva roky, snažím se vybudovat "odolnější spolek" necítím potřebu své lidi opouštět jen kvůli artefaktu,ale to je na jinačí diskusi. Hold někdo dává přednost něco si vybudovat, né hned jít za lepším. I o tom to je , toť můj názor.
 

GorGlin

Veterán
Bohužel pro větší společenství je malé město problém, protože jeho příspěvek ke směně je spíš symbolicky a to si každý dovolit nemůže.
Hlavně u klíčových surovin.
 
To je pravda,ale všichni hráči nejsou "skokani" a pokud jsem někde dva roky, snažím se vybudovat "odolnější spolek" necítím potřebu své lidi opouštět jen kvůli artefaktu,ale to je na jinačí diskusi. Hold někdo dává přednost něco si vybudovat, né hned jít za lepším. I o tom to je , toť můj názor.
pokud není spolek ani po dvou letech schopný dohrát 3 kola DS, je něco asi špatně ;)
 

OldMaGorr

Mistr slova
Na dohrání DS po jedné cestě na všech třech mapách a dostat všechny odměny stačí i 10 odhodlaných a spolupracujících hráčů, někdy i míň.
 

Vicky1177

Mistr slova
"Pokud není spolek ani po dvou letech schopný dohrát 3 kola DS, je něco asi špatně"
Třeba to, že spolek se už nechce honit a vyměňovat zásoby, mince, etc. za něco, co jde získat i jinak, rychleji a s menšími náklady na čas a ty zásoby?
Nemluvím o jakýchkoli artefaktech, ty jsou do DS nastrčeny proto, aby byla alespoň nějaká účast... My jsme v posledním DS dali nejlepší umístění za celý rok a hned nám utekli dva členové do spolku horšího o 100 míst. :rolleyes:
 

DeletedUser4336

Guest
No ono je to tím, že každý hráč má jiný pohled na to, proč hraje, a co od hry očekává. Odcházet hráče kvůli tomu, že se po nějakém čase občas chtěl dosáhnout nějaký cíl, popř. se kvůli třeba jen nepatrné účasti zavedly nějaké podmínky např. na turnaje, popř. penalizace za nesplnění směšných podmínek, už viděl. Na druhou stranu, u DS mi nepřijde nějaký problém z každé mapy jednu cestu dohrát, dalo se to, když jsem byl i v o hodně slabším společenství, kde se hráči nijak neorganizovali, a každý si dělal víceméně co chtěl, jen to třeba trvalo až do konce. Zda se to za tu dobu nějak změnilo nedokážu posoudit, ale nemyslím si, že by hra byla nastavena tak, aby slabší společenství běžným provozem města, nedokázala efektivně dosáhnout na odměny z truhel. Já třeba VB do divů, které jsou v DS poslední dobou občas zastoupeny, získávám rád, sic mě DS nebaví, a beru ho jen jako že prostě je. A co se hráče sólisty týče, nevím jak bych např. ke konci hry splnil neodmítnutelný úkol "vyřeš 5 turnajových střetů" (teda bez nutnosti zakládání dalšího solospolečenství), když nová kapitola zatím není, takže ona sólistům jako takovým moc hra nakloněná není.
 

flego

Mistr slova
Taky jsme dohráli tři cesty,ale ta migrace lidí je bohužel obrovská, navíc nemáme pravidla,kde lpíme na bezprostřední účasti společných akcí po celou dobu jejich trvání,pokud se neslezou lidi,co u PC sedí od rána do večera,tak to není ani možné. Ti,kdo takové lidi poskládali, těm to přeji,ale není důvod si myslet, že všechna společenství udělají dva artefakty, získají plánek a vyjedou věž až na vrchol,tedy že ten zbytek nestojí za nic. Pro někoho je důležitější komunita, než celkové umístění a ceny :)
 

Danber7777

Pokročilý žák
Já si myslím,že u DS nemusí lidi být zalezlí 24hod denně Třeba já vyráběl skoro celé minulé DS 24hod výrobu Takže jsem u toho nemusel být skoro vůbec,ale stejně jsem pořád sledoval jak se naši drží a nakonec jsme skončili na velice hezkém místě
 

flego

Mistr slova
...nemyslím si, že by hra byla nastavena tak, aby slabší společenství běžným provozem města, nedokázala efektivně dosáhnout na odměny z truhel...
... To ale odporuje 24 hodinové výrobě @Danber7777 (třeba výroba ve třech druzích dílen na diamantový náhrdelník, dvoudenní výroba soch...),a nemluvím o přípravě města,tedy místa pro takovouto výrobu, počínaje už před zahájením předvýrobou,atd,tedy nějaký společný plán,jak,co a kdy vyrábět...tedy běžným provozem města to opravdu nejde, hodně tomu dopomohl transport budov,to je pravda,v 10 lidech by to šlo @GorGlin , nám posledně právě jeden člověk chyběl,od tud tedy vane ta " mrzutost " s neúplnými artefakty :)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
No nesmí se sejít všichni hráči, co nemají čas a nebo vůbec žádné místo navíc. Já když hrál, tak se vždy našel někdo, kdo třeba zrovna končil kapitolu, takže mohl postavit farmičku na krátké výroby nebo ty pro více manufaktur (sám jsem to dělal, když to tak vyšlo u mě), popř. se napsalo, že bude vyrábět tu a tu výrobu, ať ostatní preferují ostatní. Jako je zřejmé, že kdybych věděl, že hraju sám s pár dalšíma, a že na odměny nemáme šanci dosáhnout, též bych účast vzdal, já vždy byl ve společenství, kde se hráči snažili dosáhnout aspoň na odměny (a na umístění nehrajeme doteď). A taky je dobré, aby se hráči dohodli, co se pojede za cestu, aby se zbytečně neházelo do ostatních.
 
Nahoru