• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

DNA je rodu ženského

MilanVeliky

Kolemjdoucí
Ve Forge of Empires (nevím, proč mne to vždy registruje na fórum na Elvenar) teď v novém věku Dobývání měsíce Jupiteru používáte nesprávně označení DNA! Už jsem to psal na podporu, ale stále to ignorujete.

DNA je deoxyribonukleová kyselina (deoxyribonucleic acid) zkratka se ponechává s A, nepíše se DNK, jak by bylo úplně přesně česky, ale odborníci jsme se tak dohodli, tedy rodu ženského. Skloňujete to špatně. Myslel jsem si, že když píšete "Neznámé DNA", je tím myšleno množné číslo. To se ale většinou nedělá a píše se NEZNÁMÁ DNA. Nevím, jak vypadá originál v angličtině (mají tam DNA nebo DNAs?) Ale když jsem viděl nápis "Získej 80 neznámého DNA", tak je mi jasné, že to máte přeložené špatně. A velmi mne to mrzí, že si nedáte říct a neopravíte to do češtiny. Jsem profesí molekulární biolog a vím, o čem mluvím. Denně mi to trhá oči i uši! Kdybych nebyl tak daleko, tak kvůli tomuto bych hru rychle opustil.
 

Showstall

Pokročilý žák
Toto téma by mělo být asi v chybách překladu a ne v chybách o hře.
Ale nejvíce mě zaráží důvody ukončení hry.

PS: hledal bych asi zdatného chirurga, aby ty uši dokázal přišít. A jelikož nejsem lékař, tak nevím, jak je to s očima, ale trhat oči asi moc nejde.
 

Luonnotar

Vedoucí herní podpory a Správce Wiki
Elvenar tým
Ahoj,

děkujeme za nahlášení chyby, nicméně jak správně zmiňuješ, jedná se o chybu ve Forge of Empires, nikoliv v Elvenaru, je tedy nutné ji nahlásit na fóru příslušné hry, konkrétně ZDE. Každá hra má svůj vlastní tým a my bohužel nemáme přístup k čemukoliv, co se týká jiné hry, než je Elvenar.
 

Prealiena

Velmistr písma
Jako já to chápu, už jsem ve hře zažila spoustu překlepů, generálka Rhim o sobě mluví v mužském rodě, kapitola ambasád s trpasličím králem a vílí královnou byla taky matoucí, když člověk nevěděl, kdo mluví, protože oba používaly mužský rod.
 
Nahoru