• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k verzi 0.27

CherryFlower

Guest
Vypadá to, že tohle vylepšení se jim moc nepovedlo :( Plusy víceméně žádné, zato mínusů habakuk... Hra padá čím dál tím víc...
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Moc nás mrzí, že po nové aktualizaci přibylo tolik chyb. Tvůrci na jejich odstranění pracují, přičemž v tuto chvíli už můžu potvrdit chyby s modrou plochou místo mapy a též načítání města v maximálním přiblížení. Ty byly opraveny a v příští verzi by už měly být v pořádku. Teď pracujeme na dalších chybách.

Co se týká mizení budovy po zadání výstavby, tak na tomto problému pracujeme již přes týden a stále se nám nedaří jej úplně odstranit. Budu tedy velmi rád, pokud nám zde popíšete, jaké kroky přesně k chybě vedly. Tzn. co jste před zobrazením chyby dělali, jestli jste třeba navštěvovali sousedy, zda jste jen přihlásili do hry a nic jiného nedělali, jakou budovu jste dali postavit atp.: https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/chybné-zobrazení-po-výstavbě.563/.

Ohledně padání boje můžu říci jen to, že problém budeme znovu urgovat. Smím vás poprosit o vyplnění hlášení o chybě v tomto tématu? Plus budu rád, pokud zmíníte, které jednotky konkrétně zmizely: https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/boj.87/.

Děkuji!
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser497

Guest
Mě na tomto updatu hodně mrzí ta změna odměn úkolů. Snížení z 2x 600materiálu na 2x50, to je opravdu nechutné a na jeho splnění je potřeba zadat 1 denní výrobu, takže teď je to úkol téměř o ničem (to samé ten na materiál 2. stupně). Určité snížení bych pochopil, ale tohle je trochu moc velké znehodnocení.
 

DeletedUser467

Guest
Já nevím, ale přijde mi v pohodě, že tu materiální odměnu z opakovatelných úkolů, kde bylo potřeba zadat výrobu na jeden den, snížili. Tohle bylo fakt přehnané a dalo se to pěkně zneužívat a nehorázně si na tom nahrabat, stačilo mít třeba 10 mramorníků na low úrovni a za den jste měli 8k oceli a prken, které jste mohli jednoduše směnit za mramor a ani jste se nemuseli nijak o něco snažit. Celkem se to dalo i čekat, že s tím něco udělají. Bylo to hrozně easy sehnat materiál a zvýšení výroby trochu postrádalo smysl, minimálně u těch manufaktur na první úrovni, tam jsem díky těmto úkolům měla víc ostatních surovin jak toho, u čeho mám zvýšenou výrobu. A za ty peníze, které k tomu přidali, si můžete nějaký ten materiál koupit u obchodníka, pokud jich máte dostatek a nepotřebujete je.
 

Bilas

Guest
Minimálně by příště bylo hezké, kdyby nás varovali, nebo nechali odměnu za kterou jsme úkol "přijali". :)
 

DeletedUser238

Guest
Mám teď problémy s ovládáním touchpadem. Pohybování ve městě je problém. Snížení odměn mě překvapilo nepřipravenou, ale beru to jako hru, chci hrát, tak se s tím musím popasovat.:)
 

DeletedUser34

Guest
no každopádne odmeny za opakujúce sa úlohy prešli naozaj dosť veľkou zmenou ale na úkor naradia nakoľko

to dosť obmedzilo odmenu naradia mince neni problém mince dávajú susedia keď ich motivujeme mince dávajú domčeky

a odmeny za úlohy je tiež minci habadej

len akosi toho naradia neni dostatok

viem poviete si postaviť viacej dielni hmmm ale kam keď dielne zaberajú dosť veľa miesta

chcú extrémne veľa ľudí ale nejako moc naradia sa tam nedá nazbierať

nakoľko na úkor kultúry sa musia stavať domčeky pre robotníkov na nove dielne

hold opakovacie úlohy sa žiaľ pokazili a výrazne a pritom náradie je treba vo veľkom keď dáte verbovať vojakov tam padajú náradie akoby ich jedli rovnako pri výrobe surovín tam tiež keď mate manufaktúru na 15 úrovni

a to nepočítam výskum

žiaľ hra sa dosť zunovala keď z opakujúcich úloh je použitelnich tak asi 3 z 20 a neustala rotácia už lezie troška na nerv ale asi to tak plánovali to bol asi úmysel sťažiť to na toľko aby sa to stalo ešte viac pohodovejšie a tým pádom nudnejšie neviem aspoň mne to tak pripadá

inak náročnosť získania z opakovacích úloh stúpla o 50% ale odmena sa znížila

príklad úloha získaj 150 000 minci odmena 15000 kladív

teraz získaj 200 000 minci odmena 13 000 kladív
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím vás , .
musím zde uznati,že i já váš velký fanda jsem nechci říci zklamaná ale nepotěšena odměny za úkoly.
Rapidně se mi snížil přínos peněz ,za které jsem díky úkolům otevírala provincie.
Momentálně mne provincie stojí 120000 a jedno vylepšení dílny na úroveň 16 - 772 000 peněz a na úroveň 17 -895 000 peněz
to nepočítám denní výrobu surovin atd...
Úkoly za suroviny vážně neplním, za tu dobu si vyrobím víc a na tržišti vyměním
Odměna za 150 čarodějnic je teda vážně zarážející tak trochu, já budu čekat přes 15 hodin na 40.000 , to bych byla blázínek :rolleyes:.
A má bojová taktika je děsná ,takže rekrutuji pouze lesní duchy ( což samozřejmě je můj postoj ) zbytek co nezvládnou kluci jedu za suroviny.
Co se týče sektorů tak to jde mimo mne protože teď bez použití diamantů čekám 20 hodin...
A jediné úkoly kterými jsem se mohla zabavit jste zrušili a ty ostatní jste hodně skrouhli co se týče odměn...
Takže ani na bod výzkumu když si chci pospíšit s nimi nevydělám. ( Jsem to trochu rozjela teď mne stojí půl mega ):D.
Co se týče motivací denně cca přes 130 lidí a tak 40 z toho vrátí tlapku,takže i když mám hodně kultury stejně se ukazatel nevyšplhá výše než na 120 procent takže úkol na kladiva 1600 je docela darda :)). Ten mám hotový za dvě hodiny výroby po hodině...Protože samozřejmě nechci u hry prosedět celý den.
Je pravda,že já to beru s rezervou a mohu si díky mé práci (doma) hru přizpůsobit.
Ale obávám se toho,že hráči co nemají toliko času začnou vidět hru velice zdlouhavou...
Přeci jen i trpělivost má své meze a čekat ve hře ,že něco budu mít až za týden a jen se koukat na obrázky či stavby ?
Samozřejmě,že jsou úžasné :D.
Možná by ty úkoly bylo dobré lépe propracovat ,do třetice všeho dobrého :).
Taky jste nás odměny dost rozmazlili,tak není divu ,že tak trochu hudrujeme ;).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser76

Guest
Dodatek :
Napíši to ještě jinak se své pozice, vzhledem k tomu,že jsem vážně aktivní hráč ( tím mám na mysli,že hru mám puštěnou celý den) jsem díky aktualizaci ohledně opakovacích úkolů pocítila velké zbrzdění ve hře.
Včera jsem si mohla otevřít provincii a vylepšit dílnu,plus domy a ještě koupit body do výzkumu.
Dnes ne,dala jsem přednost provincii a teď mám na dvě dílny s tím, že kdybych dokončila výrobu nemám peníze na novou.
A to hned ráno jsem tlapkovala jako každý den. Tím pádem se mi prodlouží jak postup ve výzkumu tak možnost vylepšování a hraní celkově. ((když nebudu chtít si koupit diamanty).
Jiný hráč také aktivní který věnuje hře třeba 20.minut denně večer to nepocítí tolik, ten většinou něco vylepší něco sebere a přijde opět ráno.
Ale já ráda hraji a teď vlastně nemám do čeho píchnout...:)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Není do čeho píchnout? Tak pak mohou přijít na řadu přátelé, rodina a život venku... Ehm, to je tam za tím oknem, víte... :)))) Aby jste pak nedopadli, že se budete divit, že s vámi nějaký cizí člověk bydlí v bytě/domě a ono to nebyla vaše drahá polovička :D

...ale ne, jen sranda :D Úkoly mě taky zabolely. Nikdy jsem nepocítil, že bych neměl za co kliknou produkci na noc. Včera ano. Je fakt, že hodně lidí je doslova závislých na úkolech. A to je zase špatně. Ano, úkoly tu jsou na to, aby hráče zabavily, ale zase ne na to, aby jediný způsob jak hrát hru byl klikat úkoly :) To tu drtivá většina lidí má a to je špatně. Zvykli si, že vlastně hra je jen klikat úkoly celý den dokola a sem tam dát stavět budovu. Sem tam obklikat cech, aby se neřeklo a vyměnit suroviny na stavbu. Pak zase klikat a klikat... A večer, po zabitým dnu klikání úkolů, konečně jít spát, aby byla síla na druhý den klikat :D Faktem je, že ze začátku jsem je taky klikat o sto šest, ale poslední cca měsíc je dělám jen když je to nutné a potřebuju něco "hned". Každopádně ať si kliká každý jak chce, na to nenarážím. Třeba i celý den bez kontaktu s okolím :)))))) Tam už záleží na prioritách každýho hráče zvlášť, jak využije jeho vlastní čas. Narážím jen na to, že bez úkolů snad ani lidi "neumí" hrát. Neumí si počkat až se jim něco vyrobí, což je základní věc v těchto hrách.

Prostě jak se sáhne na úkoly, je zle. Jak lidi nemůžou celý dny klikat úkoly nebo se to trochu ztíží (případně sníží odměny), je taky zle. Vlastně, nejradši by všichni měli úkoly za 10 mincí je odměna 10000000000 kladiv a ideálně k tomu nějakou tu surovinku :D Nevím, to zas dělá ze hry nesmyslnou klikačku a ztrácí ten pravý význam. Ty úkoly by to chtělo upravit, to je pravda, ale přijít s něčím originálním (což se lehko řekne, já vím - sám nemám rozumný nápad). Aby v tom byl smysl. Ne jen vybalancovat požadavky a odměny dokud i ti nejnáročnější klikači nebudou mít klid v duši :)
 

DeletedUser76

Guest
:D... Zlatý anděli jak jistě víš , my ženy máme tu kouzelnou vlastnost,že stíháme více věcí najednou .
Takže u hraní krásně stíhám,venčit psa, péct ,smažit ,vařit ,chodit na nákupy,učit syna ,tvořit a popichovat partnera :D
Který se při každé aktualizaci modlí aby přišla novinka a měl tím pádem ode mne pokoj :D:D (aspoň na chvíli)...
 

DeletedUser34

Guest
no len jedna otázka ?

[QUOTE="GoldAngelcz, post: 9528, member: 24" Ano, úkoly tu jsou na to, aby hráče zabavily, ale zase ne na to, aby jediný způsob jak hrát hru byl klikat úkoly :) To tu drtivá většina lidí má a to je špatně. Zvykli si, že vlastně hra je jen klikat úkoly celý den dokola a sem tam dát stavět budovu. Sem tam obklikat cech, aby se neřeklo a vyměnit suroviny na stavbu.
Neumí si počkat až se jim něco vyrobí, což je základní věc v těchto hrách. [/QUOTE]

nejak mi ten odkaz nefunguje :)

aký je zmysel tejto hry ??? ak nie stavanie a zlepšovanie mesta ?
čo iné má hráč robyť pokial sa mu 5 hodí alebo 16 hodin stavia nejaká budova
a ak chce stavať aj neskoršie tak potrebuje niekde zohnať zdroje na neskoršie stavby
mne sa tiež včera večer stalo žesom nemal za čo dať do rana virábať surky v manufaktúrach
jednoducho došli kladivá aj mince a teras aj keď robým opakovacie úlohy na večer budem musiet buď oželieť virobu vojakov alebo produkciu v manufaktúrach nebudú kladivá žial je pravda že sa hra pribrzdila a výrazne
nakolko my dovoli odomknutie len jednej provincie za jeden den tam ju skosim za par minut a neni co robyť okrem uloh hmmm asi to bol účel neviem moj názor :)
ako netvrdím že by sa tie opakovačky mali nechat naozaj lahké to nie len je to braté asi z pozície hráča čo začína hrat lebo inak neviem aké majú zmysel úlohy vylepši manufakturu na 11 uroveň a višie alebo dielnu ked je na 15 urovni a v trpasličej ére je to hodne daleko a aj tak sa daná úloha plní otrasne dlho a za myzernu odmenu ako len sa pýtam v čom tkvie zmysel tejto hry ???
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
:D... Zlatý anděli jak jistě víš , my ženy máme tu kouzelnou vlastnost,že stíháme více věcí najednou .
Takže u hraní krásně stíhám,venčit psa, péct ,smažit ,vařit ,chodit na nákupy,učit syna ,tvořit a popichovat partnera :D
Který se při každé aktualizaci modlí aby přišla novinka a měl tím pádem ode mne pokoj :D:D (aspoň na chvíli)...

jojo, zaslechl jsem legendy, že ženy něco takového dovedou :D No, ale páni se taky chlubí vším možným a pravda je někde jinde, že... :D Tedy, ne vždy samozřejmě. Takže ono se to musí brát trochu s rezervou :D Ale pokud tedy zvládáš, tak jsi šikovná :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
pokažená citace napsal/a:
no len jedna otázka ?

[QUOTE="GoldAngelcz, post: 9528, member: 24" Ano, úkoly tu jsou na to, aby hráče zabavily, ale zase ne na to, aby jediný způsob jak hrát hru byl klikat úkoly :) To tu drtivá většina lidí má a to je špatně. Zvykli si, že vlastně hra je jen klikat úkoly celý den dokola a sem tam dát stavět budovu. Sem tam obklikat cech, aby se neřeklo a vyměnit suroviny na stavbu.
Neumí si počkat až se jim něco vyrobí, což je základní věc v těchto hrách.

nejak mi ten odkaz nefunguje :)

aký je zmysel tejto hry ??? ak nie stavanie a zlepšovanie mesta ?
čo iné má hráč robyť pokial sa mu 5 hodí alebo 16 hodin stavia nejaká budova
a ak chce stavať aj neskoršie tak potrebuje niekde zohnať zdroje na neskoršie stavby
mne sa tiež včera večer stalo žesom nemal za čo dať do rana virábať eurky v manufaktúrach
jednoducho došli kladivá aj mince a teras aj keď robým opakovacie úlohy na večer budem musiet buď oželieť virobu vojakov alebo produkciu v manufaktúrach nebudú kladivá žial je pravda že sa hra pribrzdila a výrazne
nakolko my dovoli odomknutie len jednej provincie za jeden den tam ju skosim za par minut a neni co robyť okrem uloh hmmm asi to bol účel neviem moj názor :)
ako netvrdím že by sa tie opakovačky mali nechat naozaj lahké to nie len je to braté asi z pozície hráča čo začína hrat lebo inak neviem aké majú zmysel úlohy vylepši manufakturu na 11 uroveň a višie alebo dielnu ked je na 15 urovni a v trpasličej ére je to hodne daleko a aj tak sa daná úloha plní otrasne dlho a za myzernu odmenu ako len sa pýtam v čom tkvie zmysel tejto hry ???
[/QUOTE]

no holt nemůžeš mít všechno během dne. To je to čekání. Ideálně vylíhnout miliardu vojáčků denně, naklikat plný sklady a postavit 30 budov. A pak znovu naplnit sklady, ať je všechno naplno. Jasně, cílem hry je zlepšovat, zkrášlovat a zvětšovat město. Ale prostě ne mít zachvilku hotovo. To je to čekání co lidí neumí a nechápou. Počkat si na to, až se natěží potřebný věci. Na co je vůbec nějaká dílna, když si teda naklikáš kladiva z úkolů? To je přece zbytečný, zruš jí. Ušetříš místo, lidi i kulturu na potřebnější věci, ne? A na co domy... Postavíme bohyně, ty dají taky lidi. A zlato? Hm, no co... Máme přece úkoly, naklikáme si miliardy. Takhle je to snad v pořádku? :)

Prostě tohle co se řeší je z mého pohledu nesmysl a hru to trochu ničí. Jasně, úkoly jsou podpůrná věc. Když něco potřebuju nutně vydělat, naklikám. Ale tady je to tak, že se z úkolů doslova žije a je na něm postavená taktika drtivý většiny hráčů :) Nevím jestli mě chápete, protože odpovědi co tu jsou, jsou vždy jen "a co je smysl hry???" nebo "a kde vezmu suroviny???" a podobně... Nikdo nikde ještě neřekl, že mince si nakliká během dne z domků/motivace sídla. Nebo že si nakliká kladiva z dílen. A to je to, tyhle možnosti hráči totálně odsunuli, dělají je jen proto, protože se jim to samo natěží (zlato konkrétně). Prostě ten smysl úkolů se posunul za pomyslnou nebezpečnou hranici důležitosti a už to nejde vrátit zpět :) Což je škoda.

Jako já tu nechci vyvolávat nepokoje a nějaký debaty na tohle téma. Jen mě to přijde absurdní jak je velká scéna kolem úkolů a jak se všichni bouří a dělají z toho strašnou katastrofu :)
 

DeletedUser34

Guest
no žial ti musim oponovať
ja mince zbieram z domcekov celi den no kultura je vždy na maxime 120 % aj ked mam motyvovane všetky kulturne budovi
dielne mam 6 na 15 urovni virobia mi 2500 kladiv za 3 hodiny vzdy ich pozbieram to je 15000 kladiv za 3 hodiny čarodejnice jedno okieno naraz zozerie 5860 kladiv
víroba manufakturi na 3 hodiny v pracharni zozerie tiez okolo 8000 kladiv mám momentalne nepracujucich ludi mám uz mesto tak napraskane ze neni kam uz stavat a tak tie 6 dielni nedokazu naprodukovat dostatok kladiv ano motyvujem susedov komplet všetkych aj spolucechovnikov do kopi dostanem tak okolo 800 000 minci mince miniem na ednorazove odomknutie provincie 1 200 000 minci trva to nieco cez 14 hodin jedina provincia zial neam miesto na dalsie stavanie domcekov nakolko na odomknutie sprovincie potrebujem 8 provincii komplet dobyt aby mi dalo rozsirenie mesta tak povec Angelo
kde mám hladať zdroje orem opakovacich uloh a to uzneverbujem vojakov aspon 2 dni len aby myzostali kladia na suroviny
hmm zial neni kde stavat zial je nedostatok ludi na staby a kulturu drzim zubamy nechtamy aby to nejak fungovalo
mne by sa tiez veselsie pisalo mat aspon 10 alebo aj 8 rozšireni naviac to by uz bol clovek inde alebo mat kulturnu budovu co ti da viac ludi ako rezidencia to by uz nebol az taky problem ziskavat zdroje aj ked bez opakovacich by to bolo dost taske
hmmm ale co už a neber to ako krytyku ale ako konštatovanie :(
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ale jo, pokud jsou třeba suroviny na tohle tak ano. To jsou úkoly důležité. Každopádně i s těmito úkoly to jde jakž tak vyřešit. Zase záleží na šikovnosti jedince. Někdo ztratí málo vojáků v bojích, takže nepotřebuje cpát kladívka do vojáků. Někomu holt boje bohužel nejdou a ztrácí v nich spoustu vojáků, takže má pak "potřeby" vyšší. Ale i přes to jde s těmito úkoly jakž takž vyžít. Jasně, nebudou ti asi zbývat plný sklady, ale o to přece ani nejde. A neříkej, že za ten prosezený čas si alespoň ty potřebný suroviny nezískáš :) To není možný a pokud opravdu ne, tak je chyba asi jinde. Úkoly jsou jak proto, aby člověku dodaly potřebný suroviny, ale ne aby mu naplnily sklady (tedy, aspoň já si to tedy myslím). To znamená, že když máš málo surek na kliknutí produkce, tak naklikáš za úkoly co je třeba. Případně chybí pár surovin na výzkum/budovu, tak si je takto doklikáš. Ale nejsou tu proto, aby si člověk naklikal miliardy zlata a sypal jeden výzkumný bod za druhým, který koupí za zlato z úkolů. Případně hromadu kladit a sypat si surky od NPC obchodníka. Tohle mám na mysli. Ano, diamanty taky hrají svojí roli v tomhle, ale na to už byla debata zase jinde a nedávno, takže to tu nemá smysl rozebírat znovu. Prostě způsoby jsou, akorát úkoly se změnili tak, že vás nezaplaví surovinami. A to se právě vám nelíbí a v tom je ten problém, který jsem psal už víš, protože na to jste (samozřejmě včetně mě) zvyklý. Já nevím, si připadám jak kdybych to zas jako jediný viděl z toho jinýho úhlu, než z pozice ublíženýho hráče :D Nevím jak to napsat srozumitelněji nebo jasněji než jako do teď. Tak to aspoň berte jako pohled z jiného než vašeho úhlu pohledu. Alespoň k zamyšlení.
 

CherryFlower

Guest
Každý volí jinou strategii, vidím to i v našem společenství... každý má jiný podíl domků, dílen, manufaktur. Někdo preferuje co nejvíc vylepšené hlavní sídlo, někdo dá přednost manufakturám, někdo kasárnám. Kdybych měla vše dotáhnout na co nejvyšší úroveň, tak se v tom také zauzluji... a tak v jednu chvíli mají přednost třeba suroviny a kasárna se sídlem musí počkat, protože na vše najednou nejsou lidi... stejně nechápu proč v tom sídle potřebují tolik služebnictva o_O A když doplním lidi, jde do háje zase kultura a tak pořád dokola... je to o neustálém vyvažování a volbě, co dříve a co později. :) A o tom ta hra myslím je :) Ne jen bezhlavě klikat, ale vybírat si, zvažovat...
Také jsem ze začátku proklikávala úkoly, ale už mě to nějak přestalo bavit ;) Jednak mezitím potřebuji i něco udělat a druhak mě klikání fakt neba.
 

DeletedUser76

Guest
Protokol ,ohledně těch opakovacích úkolů já mám pocit,že ne všichni hráči je mají stejný. že to závisí jak jsi daleko ve výzkumu a možná kolik máš bodů. Jednou jsi je vypisoval a já jsem některé z nich vůbec neměla. Porovnávala jsem je s hráčem v cechu ,který měl také jiné než já.
 

DeletedUser254

Guest
Protokol ,ohledně těch opakovacích úkolů já mám pocit,že ne všichni hráči je mají stejný. že to závisí jak jsi daleko ve výzkumu a možná kolik máš bodů. Jednou jsi je vypisoval a já jsem některé z nich vůbec neměla. Porovnávala jsem je s hráčem v cechu ,který měl také jiné než já.

Mám to asi podobně.
Hledím kde protokol bere takové úkoly. Já mám tak možná 60% toho co má on a to ještě z toho tak třetina má jiné zadání.
Asi to vážně bude propojené z tím jak daleko jste ve hře.

PS : a protokola bych poprosil, aby si trošinku víc hlídal psanou formu svých přízpěvků. Špatně se mi to čte a kolikrát ten přízpěvek musím číst i 3x než mu dokážu rozumět, když píše bez háčků a čárek + Slovenksky. To je ale jen drobná výtka, kterou nechci protokola nějak urazit.
 
Nahoru