• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Diskuze k Velké podzimní soutěži

DeletedUser67

Guest
3. úloha: kde sú slová, ktoré treba nájsť? Každá osmismerovka ich ponúka.
 

DeletedUser2058

Guest
3. úloha - ano, měl by být výpis slov, které je třeba najít, nebo alespoň počet slov k vyškrtnutí
 

DeletedUser1930

Guest
@angelikapey @Archlord je mi líto, ale nemáte pravdu. Zde je výňatek z pravidel pro tvorbu vícesměrek, mezi něž naše osmisměrka patří, použité výrazy nebyly uvedeny záměrně, neboť osmisměrka není rozsáhlá a má jednoznačnou úvodní textovou část:

(8) Legenda je výčet vyhledávaných či legendových výrazů nebo souhrn informací tyto výrazy nahrazující.

U vícesměrek je mnohem běžnější než u křížovek uvádět vyhledávané výrazy přímo. Na druhé straně je možné tyto výrazy neuvést vůbec, což u křížovek v podstatě nepřipadá v úvahu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser429

Guest
co slova ktere se opakuji ...skrtat , neskrtat? Osmismerka muze byt i lomena ..sedim nad tim hodinu a neco, a jeste to nemam :D
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Osmisměrka má pouze osm „základních“ směrů, tudíž logicky nemůže být lomená, neb by se jednalo o další směr.
 

DeletedUser2191

Guest
Je nějaká minimální délka slov nebo se počítají i slova o třech písmenech?

A třeba chemické prvky (celé názvy, ne zkratky) nebo státy? :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Fulla

Guest
Zkus si všechna slova vypsat a pak usoudit z tajenky, jestli se počítá, nebo ne :)
 

Atira

Pokročilý žák
nějak mi tam hapruje jedno slovo, jeho část normálně vyšla, ale poslední dvě písmena jsou součástí vyškrtaných a to jasných a nezpochybnitelných slov, tak nevím, jestli to prostě tipnout nebo ne... v posledním mi zas jedno písmenko přebývá, asi mi nakonec nezbude než tipovat a doufat, že jsem se aspoň přiblížila...:/
 

DeletedUser1930

Guest
@Atira osmisměrka má tu vlastnost, že stejné písmeno může být použito třeba ve třech slovech, tudíž může být přeškrtnuto třeba 3x. :)
 

Atira

Pokročilý žák
právě, takže mi tam dvě písmenka z jednoho slova tajenky prostě chybí, protože byla vyškrtnutá... ty přebývající už se vyřešily...
 

DeletedUser1656

Guest
ta tajenka je na zabití.. jednou chybí písmena, pak přebývají.. nezbylo mi nic jiného, než to dát dohromady a tipnout.. nápad super, ale každý člověk má jinou slovní zásobu, tudíž nemusí vidět slova, která se mají vyškrtnout.. nicméně u osmisměrek je ta nevýhoda, že někdy tam vznikne i slovo, které nemá být vyškrtnuto.. nemá to být nic lehkého ,to chápu, ale pro příště by to mohlo být třeba i líp vymyšlené, aby nevznikalo to, že by písmena chyběla (přebývat by neměla, že.. :D )... už se těším na další úkoly.. :)
 
Nahoru