• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k soutěži

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Dobrý den, jen bych ráda podotkla, že text ve wiki Elvenaru ohledně 3. soutěžní otázky (bodování řešení střetů) je pravděpodobně napsán dvojznačně. Kromě termínů "střet" a "provincie" se tam také používá slovo "území", které však není blíže vysvětleno, a vzhledem k odpovědím došlo patrně u více hráčů k výkladu buď tomu, že je to synonymum pro celou provincii, anebo pro střet. Pokud jsem něco přehlédla, budu ráda, když mě opravíte. Pokud však definování výrazu "území" nikde nezmiňujete, považuji tuto otázku za nevhodně zadanou. Děkuji za váš čas a přeji hezký zbytek dne, Lady Eveline.
Cit. textu we wiki: "Vzdálenost provincií také ovlivňuje zisk bodů do žebříčku, které získáte za vyřešení každého střetnutí v provincií. Za každé vyřešené území získáte 1 bod - a ten ještě vynásobíte vzdáleností dané provincie. Příklad: Získáte území v provincii, která má vzdálenost 3 od vašeho města. V takovém případě dostanete do žebříčku 3 body."

Zdravím @Lady Eveline,

již z Tebou přiložené citace z Wiki vyplývá, že území je část provincie (čili je to to, co získáš při vyřešení střetu, když nepočítám relikvie a VZ) a toto slovo je též v Tebou uvedeném příkladu na konci citace. :)
 

Eshu

Guest
Soutěž ještě není u konce :)
Lady Eveline: I z toho, co cituješ, je naprosto zřejmé, co je území a co provincie. Viz předposlední věta tvého příkladu: "Získáte území v provincii, ..."
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
:D :D přejme mu to, zaslouží si to.
tak třeba první a poslední hráč budou z hodnocení vyloučeni :) a chyba se dá udělat vždycky. Vědět to Eshu že bude automaticky první a poslední hráč vyloučen ze soutěže tak raději udělá chybu dobrovolně nebo si ji nechá na poslední chvíli :)
Pořád jsou další dvě vítězná místa. Takže není důvod to vzdávat :)
 

DeletedUser34

Guest
hmmm škoda chytáku na 1 otázke ale táto súťaž je lepšia mohlo by ich byť viacej takýchto väčšia sranda :))
 

Anubis

Guest
Dotaz k 5 otazce..neni nahodou spatne polozena? V jakych pripadech nebudeme platit poplatek ...a v jake je vysi? To nedava smysl pokud to neni dvojotazka :D
 

DeletedUser34

Guest
otázka č. 5 je totálne nezrozumitelná sice viem počesky ale toto neviem preložit nechapem tu otazku je to nezrozumitelne troska inak to sformulujte prosim
 

Sindri

Guest
Ptáme se na to, jak je vysoký poplatek obchodníkovi a v jakém případě ho neplatíte. :)
 

Bilas

Guest
Mně to přijde jasné :) V jakém případě ten poplatek platit nebudeme a kolik "ušetříme" tím že ten poplatek neplatíme :)
 

Anubis

Guest
tohle je docela chytak..resp zaludna otazka k odpovedi...tak doufam ze si tu nahrabu body pokud to bude hodnoceno tak jak ocekavam :D takze by mela i procistit herni púole lehce :D
 

DeletedUser122

Guest
Do háje, jen mě štve, že se mi sesypal noťas a nestihl jsem včas odpovědět na 4. otázku :( Sice se mi to povedlo odeslat ještě před odhalením odpovědi, ale už to bylo pozdě. Možná mě to připravilo o výhru, no co se dá dělat...
 

Eshu

Guest
Musím říci, že přestávám chápat logiku této soutěže. První otázka se hodnotila velice přísně, záleželo na každé drobnosti. Čtvrtá otázka se naopak vyloženě odbyla, stačilo říci dvě podmínky, které moderátoři vybrali, a na zbytek se nehledělo. U páté otázky je nejasné a zmatené zadání. Je tohle vůbec ještě regulérní soutěž? Záleží na vědomostech, nebo na znalostech českého jazyka a štěstí, jak se trefím moderátorům do pocitu?

Začínám z toho být trochu zklamaný :(
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Logika je pořád stejná. Jsou dané body, které odpověď musí obsahovat a ty věci okolo jsou jen doplňující informace, co každý hráč doplňuje sám za sebe. Co se týče 4. otázky, tak když byly obsaženy odpovědi, které jsme chtěli, tak proč bychom měli bodovat jinak?! To, že se hráč rozepíše, doufá, že nasbírá více bodů, proč? Odpovědi stačí napsat v bodech, nikde nebylo psáno, abyste se rozepisovali a je to vědomostní soutěž, nikoliv spisovatelská. :)

Pátá otázka je jasně daná. Kdy neplatím poplatek a v jaké je výši? Co je na tom nesrozumitelného? Vyjmenuji kdy poplatek neplatím a dodám v jaké je jinak výši. Záludnosti bych v tom zrovna nehledal. :)
 

Eshu

Guest
Děkuji, jsem rád, že soutěž záludnosti neobsahuje. U hodnocení čtvrté otázky mi scházelo vynechání podmínky: "hráči nemůžu poskytnout sousedskou pomoc, pokud jsem mu tuto pomoc již v uplynulých 23 hodinách poskytl" a také podmínky "hráč musí mít ve městě stavbu schopnou sousedskou pomoc přijmout". Podle mého jsou to naprosto regulérní podmínky, stejně důležité jako ty, které jste požadovali.

U páté otázky se mi nelíbí způsob jejího položení, ale konkrétně to nechci rozebírat, dokud probíhá její zodpovězení.
 

DeletedUser382

Guest
Zdravím @Lady Eveline,

již z Tebou přiložené citace z Wiki vyplývá, že území je část provincie (čili je to to, co získáš při vyřešení střetu, když nepočítám relikvie a VZ) a toto slovo je též v Tebou uvedeném příkladu na konci citace. :)

Také zdravím.
Ano, děkuji, tento jeden výklad je mi již znám. Ale ten druhý, který mě napadl, je češtinářsky i logicky též možný, a to ten, že území v provincii se dá chápat prostě jako plocha, země, area, která je obsažena v provincii, ve smyslu celé provincie. Není nikde definováno, že slovo území je vyhrazeno konkrétnímu termínu "podjednotka provincie". Pochopila jsem, že neuznáte obojí výklad, protože by se musely prohlížet znovu všechny odpovědi, přerozdělovat body a přepisovat text ve wiki, jen by mě zajímalo, zda jste schopni vidět i tuto jinou pravdu. Jen jestli můžete jako člověk člověku přiznat, že pokud vás nenapadla druhá možnost výkladu, pak je přece možné, že nenapadla mě zase ta vaše verze. Logicky např. ve větě: Na území v Libereckém kraji můžeme nalézt ...", můžeme tím mínit kdekoli v tomto kraji, pokud není předem řečeno, že slovo "území" je termín pro konkrétní územní jednotku.

Děkuji, jsem rád, že soutěž záludnosti neobsahuje. U hodnocení čtvrté otázky mi scházelo vynechání podmínky: "hráči nemůžu poskytnout sousedskou pomoc, pokud jsem mu tuto pomoc již v uplynulých 23 hodinách poskytl" a také podmínky "hráč musí mít ve městě stavbu schopnou sousedskou pomoc přijmout". Podle mého jsou to naprosto regulérní podmínky, stejně důležité jako ty, které jste požadovali.

U páté otázky se mi nelíbí způsob jejího položení, ale konkrétně to nechci rozebírat, dokud probíhá její zodpovězení.

Eshu, naprosto souhlasím. Jsem ráda, že to nemusím psát zase já. =D Akorát ta pátá otázka mě spíš rozesmála, ta mě neštve. Máš pravdu, že je položená ne zrovna elegantně, ale pochopit se dá. ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Chápu jak to myslíš, avšak když se podíváš na ten příklad, který je uveden na Wiki, tak máš jasně definovano, co je území, tedy že je to část provincie. Ale přeci tady nebudeme slovíčkařit a tahat se za slovíčka. Je to přeci jen hra, i když za ní můžete dostat odměnu. ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jak je to v případě, že odešlu zprávu a zjistím, že jsem tam udělal chybu? Mám už smůlu nebo můžu zprávu smazat a dát novou? Prakticky do doby, než bude ohodnocená by to mělo jít, ne? :) To samý úprava svojí odpovědi do doby, než se ohodnotí. Proč je to zakázané?
 

Baska

Pokročilý žák
Zdravím a mám dotaz, stále mi čeká odpověď na 5.otázku na schválení !!! Není to nějaký zádrhel? Děkuji za odpověď: Baška
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Pravidla jsou tak dána, protože když je čas, tak odpovědi už hodnotíme průběžně, kdyby někdo změnil odpověď po hodnocení, tak by se víceméně dopustil podvodu a tomu jsme chtěli předejít, abychom nemuseli ze soutěže někoho vylučovat. Proto je to psané i v pravidlech této soutěže a zároveň jsou odpovědi kontrolovány, změny jsou vráceny zpět a odpověď je ohodnocena před touto opravou. ;)

Baska - neboj, dočkáš se. :)
 
Nahoru