• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k soutěži

Sindri

Guest
Holky tu jsou velmi oblíbené. Jak překvapující. :D Kdo by je také neměl rád.
 

Deleted User - 42211

Guest
Lukulo, pokud to nebyla ironie, tak mi musíš prozradit fígl, jak na to, protože to je něco, co vždycky na plné čáře projedu :D
 

DeletedUser68

Guest
Drahá Fullo asi jsem tak trochu zmatená při vyřešení tvého 4 úkolu ve 3 obrázku máš napsáno, že řešení je 5 - 2 = 3 , ale pokud já dobře vidím tak by tam mělo bít 5 - 3 = 2 a vyřešení úkolu už vůbec nechápu, myslela jsem , že logické řešení je když sečteme 6 + 5 * 2 ´= 22, ale ty asi řešíš matematické úkoly jinak. Prosím nezlobse, ale jsem fakt zmatená.
 

DeletedUser1795

Guest
Mimochodem, odkryjí se odpovědi ostatních účastníků soutěže??

Drahá Fullo asi jsem tak trochu zmatená při vyřešení tvého 4 úkolu ve 3 obrázku máš napsáno, že řešení je 5 - 2 = 3 , ale pokud já dobře vidím tak by tam mělo bít 5 - 3 = 2 a vyřešení úkolu už vůbec nechápu, myslela jsem , že logické řešení je když sečteme 6 + 5 * 2 ´= 22, ale ty asi řešíš matematické úkoly jinak. Prosím nezlobse, ale jsem fakt zmatená.
Násobení před sčítáním

//Sloučen doublepost, Váli
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lukula

Velmistr písma
@Chimera Skylla ten poslední příklad je bohužel správně. Podle matematických pravidel má násobení přednost před sčítáním... Ale neboj, já na to taky zapoměl... ;)
 

Fulla

Guest
Chimera: Omlouvám se, překlep. Na obrázku to bylo však správně a to je stěžejní :)
Logické řešení je pouze jedno :) Násobení má před sčítáním a odečítáním vždy přednost. Proto nejprve spočítáme 5*2 = 10 a připočteme 6, tedy dohromady 16. Snad Ti to pomůže :)
 

DeletedUser68

Guest
Děkuji za rychlou odpověď co je člověk ze školy spoustu věcí zapomíná. Příště budu chytřejší, a opatrnější. Děkuju a hezký den všem.

//Sloučen doublepost, odstraněna nadbytečná citace. Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru