• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Diskuze k soutěži O nejlepší přání

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1930
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1930

Guest
Vážení přátelé,
máte-li chuť nebo potřebu, zde je prostor k diskuzi, využijte jej.
 

DeletedUser1930

Guest
Jen pro připomenutí pravidel fóra si vás dovoluji upozornit, že GIFy (pohyblivé obrázky) nejsou povoleny a pochopitelně to platí i pro soutěže - včetně této.
Všem přeji mnoho kreativních nápadů, těšíme se na všechna díla.
 

DeletedUser2639

Guest
Každý soutěžící odesláním díla potvrzuje, že jej nezískal od jiných autorů nebo odkudkoliv z internetu, neboť tento způsob je přísně zakázán.
Předpokládám že toto pravidlo se vztahuje pouze na dílo jako celek, nikoliv na použité zdroje? Konkrétně myslím herní prvky, jako obrázky budov, obyvatel, pozadí, a spol., které by byly použité na tvorbu přání.
Díky za odpověď.
 

Fulla

Guest
Doplnění k dodatku pravidlům soutěže. Pravidla již byla změněna:

Vaše přání vkládejte do sekce O nejlepší přání do vámi vytvořeného nového tématu.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na příspěvky :)

Předpokládám že toto pravidlo se vztahuje pouze na dílo jako celek, nikoliv na použité zdroje? Konkrétně myslím herní prvky, jako obrázky budov, obyvatel, pozadí, a spol., které by byly použité na tvorbu přání.
Díky za odpověď.
Zde bych se odkázala na pravidla fóra, konkrétně na § 10, který říká, že je „zakázáno používat jakékoliv materiály chráněné autorskými právy ve svých příspěvcích.“
 

DeletedUser2639

Guest
Fulla nic ve zlém, ale tohle pravidlo je více než nejasné a tak obecné že se dá vyložit jakkoliv. Protože kdyby se to co si sem vložila mělo brát do důsledku, bylo by zakázáno na fórum vložit prakticky jakýkoliv obrázek ze hry, například tento:
a_evt_winter_4dailyreward8_1-2fc6866ae6ad38cfccda4f0e41af2515.png
Což je samozřejmě nesmysl, i když je chráněn autorským právem, vkládám jej na fórum které vlastní stejná společnost, a netvrdím že jsem jej sám vytvořil.
Kdyby tohle krátké pravidlo mělo platit všude, tak by student na VŠ nemohl ani napsat seminárku, a žádný člověk by nemohl dělat prezentace bez toho aby byli oba plagiátoři.

Prošel jsem si všechna pravidla která jsem našel, a v nápovědě je mnohem jasnější formulace:

Poskytovatelé služby („my“, „nás“, „náš“) poskytovanou touto stránku („služba“) nejsou zodpovědní za účty uživatelů a obsah, který uživatelé vytvoří („obsah“). Vložený obsah vyjadřuje pouze názory autora.

Souhlasíte, že tuto službu nebudete používat k vkládání nebo odkazování na obsah, který je urážlivý, nenávistný, výhružný, představuje spam, obsahuje obsah pro dospělé, nežádoucí obsah, osobní informace o druhých osobách, představuje riziko porušení autorského zákonu, podporuje protiprávní činnost nebo jinak porušuje platné zákony.

Všechen obsah, který vložíte nebo nahrajete, může být přezkoumán členy herní podpory. Všechen obsah, který vložíte nebo nahrajete, může být též odeslán třetí straně k ověření (to zahrnuje mj. služby na ochranu proti spamu). Nevkládejte obsah, který považujete za soukromý nebo důvěrný.

Vyhrazujeme si právo odstranit nebo upravit jakýkoliv vložený obsah, a to z jakéhokoliv důvodu bez udání vysvětlení. Požadavky k odstranění nebo úpravě budou prováděny pouze na základě našeho uvážení.

Udělujete nám povolení k trvalému, neodvolatelnému a neomezenému použití a publikování vašeho obsahu ve spojení s touto službou. Nad vaším obsahem si stále zachováváte autorská práva.
A ve VOP:
  • zveřejňovat, množit, veřejně zpřístupňovat nebo rozšiřovat chráněný obsah, obzvláště porušovat práva na ochranu podnikání (např. autorská práva, práva k ochranné známce, patentová práva, práva k registrovaným či užitným vzorům), propagovat, nabízet nebo prodávat zboží či služby,

Čili jak to chápu hráči je povoleno vkládat obsah který mimo jiné neporušuje autorská práva, což obrázky použité pro vlastní potřebu, navíc na portálu vlastníka hry, neporušují. Jo kdybych vám chtěl tu pohlednici prodávat, to by byla jiná, ale to v téhle soutěži není případ.
Navíc v pravidlech soutěže přímo stojí, vytvořit přání na motivy hry Elvenar. Tak by mne zajímalo, jak má člověk na PC v grafickém programu podle pravidel fóra vytvořit obrázek na motivy existující hry, aby ony pravidla neporušil? To jednoduše nejde.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1930

Guest
Tak by mne zajímalo, jak má člověk na PC v grafickém programu podle pravidel fóra vytvořit obrázek na motivy existující hry, aby ony pravidla neporušil?
@Midgardsorm obrázky ze hry Elvenar v našich soutěžích používat lze, přání tvoříte jako soutěžní úkol fóra a hry Elvenar a pro tyto účely jsou s vědomím a svolením INNO používány po celou dobu existence hry a to po celém světě. (Tolik k vašim obavám o porušení autorských práv).
Pokud ovšem nechcete využít obrázků ze hry, existují i další možnosti. Lze například přání namalovat (nakreslit) a poté přenést do počítače a když bude někdo namítat, že to nesvede, lze přání vytvořit třeba jen formou psanou, pravidla soutěže to nezakazují.
 

DeletedUser2639

Guest
Vídar děkuji za odpověď, přesně v takhle konstruktivní jsem doufal. Jinak myslím že mi není potřeba vykat, jsme přeci všichni spoluhráči z jedné hry. :)
 

saly31

Guest
díky za doplnění ;) celkem sem se lekla, že jsem udělala něco špatně....jen mohla bych poprosit aby se po kliknutí na mé jméno zobrazil můj soutěžní obrázek stejně jako ostatním? nějak to nefunguje :(
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru