• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k soutěži

Anubis

Guest
Bonusova byla 7 otazka ale byli jsme tu vicemene ajsne pozadani at odpovidame presne na otazku a nevypisujeme romany . Nikdo o zmene neinformovla ze se nyni azcnou romany hodnotit. Tak hraic prijmuli nejjedonodussi cestu odpovedi kteroa byla jsne definovana v otazce. Jenze vy sjte zase naopak udelali opak a dali na hrace.Takze my jsme se prizpusobili vam a vy nam a vznikl z toho absolutni chaos a zmatek
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Nejprve Ti k tomu napíší, že bodování se za celý průběh soutěže nezměnil, vše bylo dopředu promyšleno, včetně bonusového bodů 6 otázky. ;)

Pokud si přečteš mě předchozí odpovědi, zjistíš, že kritiku přijímám, ale prostě nedokážu přijmout to, že jedni o něčem celou dobu remcají, náhodně se hodnocení otázky podobá jejich názoru a to se jim stejně nelíbí?! O to mi jde, že se mění názory... Když jednou něco napíší, tak se za tím stojím a neměním to podle toho, jak se zrovna hodnotí.

Anubis - 72 šestiúhelníků - to je román?!
 

Fulla

Guest
Já myslím, že jeden bod nevyvolal žádný zmatek a chaos. Teda alespoň v to pevně věřím :)

A jak psal Ódin, neproběhla jediná změna v bodování, takže i tento bonusový bod byl předem určen.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Logika je pořád stejná. Jsou dané body, které odpověď musí obsahovat a ty věci okolo jsou jen doplňující informace, co každý hráč doplňuje sám za sebe.

tohle mi docela leží v žaludku. Nejdřív tedy psát co máme a najednou v předposlední otázce (prakticky poslední) po záplavě "stížností" od hráčů na bodování je bonusový bod. Snad se neurazíš, pokud ti nebudu věřit. Soutěž byla fajn, ale tohle mě dost zklamalo teda. Pokud tedy přeci jen bylo bodování dopředu promyšlené, možná jste měli promyslet i lepší položení otázky.

Já myslím, že jeden bod nevyvolal žádný zmatek a chaos. Teda alespoň v to pevně věřím :)

Právě že ten jediný v tom ten zmatek a chaos vyvolat mohl :) Myslím že samotný otázky hráči docela přijali a soustředili se na tipování
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Kamarádi, abychom se tu neobviňovali zbytečně, vkládám screenshot z interní sekce, kde jsme pro vás měli připravené otázky. Určitě se doporučuji podívat do pravého dolního rohu, tj. na datum poslední úpravy, abyste viděli, že otázky i odpovědi byly už před soutěží předem dané. Je možné, že jsme nevymysleli nejlepší odpovědi či otázky, každopádně vše už bylo dopředu dané, nikdo nebyl znevýhodněn, každý měl šance stejné! ;)

PS: Jediná úprava byla s počtem hráčů, jak už bylo napsáno, rozhodli jsme se tam dám nějaký odůvodněný datum a čas. :)

0ZCR6H2.png
 

Anubis

Guest
Ano o nic nejde tedy

ale jen tedy pro ukazku to vezmu pdole svych prispevku(ostatnis e men enchcou hledat)

napr 5 otazka :
Otázka:
V jakém případě (případně případech) nebudeme platit poplatek obchodníkovi a v jaké je výši?

Odpověď:
Poplatek je 50 % ze zboží, které zaplatím za směnu zboží s jiným hráčem. Neplatím jej v případě, že hráče, se kterým uzavírám obchod, mám objeveného na mapě, případně je členem našeho společenství.

Za tuto otázku bylo možno získat až 2 body.
Poplatek byl za 1 bod a zbytek za další bod.

Moje odpoved

A,Poplatek obchodnikovi neplatime(tzn je ve vysi 0%) v pripade :
1,pokud obchodujeme s jiz objevenym sousedem (bereme od nej nabidku)
2, pokud obchodujeme s hracem ve stejnem cechu (bereme od nej nabidku)
3,pokud hrac v cechu prijma moji nabidku na trzisti
4, pokud mnou neobjeveny soused prijme moji nabidku na trzisti (ale on muze poplatek platit pokud take nema objeveneho me,v pripade ze ma me objeveneho poplatek neplati ani on)
5,pokud mnou objeveny soused prijme moji nabidku na trzisti(ale on muze poplatek platit pokud take nema objeveneho me,v pripade ze ma me objeveneho poplatek neplati ani on)

V ostatnich pripadech si obchodnik uctuje 50% navyseni(tzn obchoduji s neobejvenemy sousedem - prijmam jeho nabidku an trzisti)

B, Poplatek obchodnikovi neplatime v pripade pokud obchodujeme primo z obchodnikem a nakupujeme surovinu
1, za zasoby
2, za mince
3, v pripade pokud menime surovinu za jinou suroviny tak tu neni zadny poplatek ovsem smenny kurz je 5:1 tzn napr za 100 kristalu dostaneme od obchodnika 20 hedvabi

Tady se poplatek neplati ve vsech pripadech minimalne v bode A takze tus e clvoke rozepise. Kde by mohlo byt vice bodu ale neni


Po 5 otazce se tu zaclo diskutovat a Odin napsal tenhel pripevek

Logika je pořád stejná. Jsou dané body, které odpověď musí obsahovat a ty věci okolo jsou jen doplňující informace, co každý hráč doplňuje sám za sebe. Co se týče 4. otázky, tak když byly obsaženy odpovědi, které jsme chtěli, tak proč bychom měli bodovat jinak?! To, že se hráč rozepíše, doufá, že nasbírá více bodů, proč? Odpovědi stačí napsat v bodech, nikde nebylo psáno, abyste se rozepisovali a je to vědomostní soutěž, nikoliv spisovatelská. :)

Pátá otázka je jasně daná. Kdy neplatím poplatek a v jaké je výši? Co je na tom nesrozumitelného? Vyjmenuji kdy poplatek neplatím a dodám v jaké je jinak výši. Záludnosti bych v tom zrovna nehledal



6 otazka
Otázka:
Jak velké je bojiště?

Odpověď:
8x9 polí, tedy 72 šestiúhelníkových polí.

Za tuto otázku bylo možno získat až 2 body.
1 bod za správný počet polí + jeden bonusový za to, když hráč napíše, že každé pole je šestiúhelníkové.


moje odpoved podle predchoziho vyvoje souteze a prispevku aniz ybhc tedy hledal zaludnosti a slozitosti 9x8 tedy 72


A ta pointa nikde v otazce neni uvedeno ze ma byt vypsan i tvar(a presto je bodovan). Takze to slovo sestiuhelnik tam je proste navic i kdyz je to jen slovo. A neni to roman na 20 radku jako moje odpoved v pate otazce. Kde teda taky nebylo konkretne napsano navic : vyjmenujte vsechny moznosti (ale bodovany nebyly) Proste v tomhle nebyla logika a klidne mohlo byt hodnoceni 5 a 6 otazky uplne naopak.
Snad je to srozumitelne.
Jak pisi neni to kritika jen pripominka nelogiky..ale je to soutez, a pravidla urcuje zadavajici...takze to beru
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
No dobře, dejme tomu Forseti... Tak snad příští bude podle představ obou stran :) každopádně, ještě to nikdo neudělal... Tak jako první gratuluji vítězům! :)
 

Anubis

Guest
kdyz si to ted znova ctu tak v 5 otaze je dokonce zavorka (pripadne pripadech) a vsechyn moje pripady tomu odpovidaj co jsem vypsal
TO u 6 otazky mohla byt take tedy zavorka a napsano tam slovo priapdne dve slova (popripade tvar)
Takze v 5 otazce kdyz to vezmu doslova nebyli vsechny pripadny kdy je to mozne ohodnoceny
A naopak v 6 otazce kde po nas odpoved sestiuhelnik zadani ani nechtelo to hodnoceno bylo
 

Anubis

Guest
No dobře, dejme tomu Forseti... Tak snad příští bude podle představ obou stran :) každopádně, ještě to nikdo neudělal... Tak jako první gratuluji vítězům! :)
ja gratulovla prvni..prehlidl jsi muj prispevek :D
Tak negrtuloval..ale jsem si jistej ze jsem dnes gratulaci psal po soutezi ..jsme uz asi uplne blbej,jdu si dat radsi sprchu :D
 

DeletedUser122

Guest
Ódin: Nelíbí se mi to, že v odpovědi je bodované něco, na co se vůbec neptáte.

Vezmi si třeba již zmíněnou otázku č. 4: V jakém případě můžeme poskytnout sousedskou výpomoc?
Za odpověď by se dalo např. brát to, že dotyčný, jemuž pomáhám má motivovatelnou budovu - pokud totiž takovou budovu nemá, tak mu výpomoc poskytnout nemůžu! Takže toto je naprosto regulérní odpověď na danou otázku, přestože Vy jste tuto otázku zamýšleli jinak.

otázka č. 6: Jak velké je bojiště?
Nikdo se tu neptá na nic, co by souviselo s tvarem políčka. Pochopil bych, kdybyste bonusový bod dali za poznámku, že pole je 9x8. Ale pokud programátoři šestiúhelníky překreslí na kolečka, tak to nebude mít absolutně žádný vliv na velikost bojiště (na kterou jste se ptali). Tyhle dvě věci spolu absolutně nijak nesouvisí, takže tady jsou trochu smíchaná jablka s hruškami.

Rozsáhlejší odpovědi? Ano, ale odpověď na to, na co se skutečně ptáte, nebo si otázku naformulujte jinak. ;)
 

qxzucek

Guest
Ahojte moderátoři,
tak vidím, že vaše soutěž o nejlepší vědomosti měla docela úspěch, tedy aspoň po stránce ohlasů soutěžících..
Nic méně bych chtěl podotknout, že tato soutěž moc společného s vědomostmi neměla, spíše jen o tom jak kdo umí hledat ve wiki.
K tomu bych chtěl podotknout špatnou formulaci 5 a 6 otázky:
5. V jakém případě (případně případech) nebudeme platit poplatek obchodníkovi a v jaké je výši?
Protože odpověď na tuto otázku je poplatek obchodníkovi 0%
a 6. Jak velké je bojiště?
Co s touhle otázkou má společného šestiúhelník?? :D

No to jenom aby řeč nestála :)

S pozdravem qxzucek

(mimo jiné by mě zajímalo kde se dá změnit nick ve hře protože to jde snad ve všech hrách jen tady nééé :D )
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
ja gratulovla prvni..prehlidl jsi muj prispevek :D
Tak negrtuloval..ale jsem si jistej ze jsem dnes gratulaci psal po soutezi ..jsme uz asi uplne blbej,jdu si dat radsi sprchu :D

:D Jsem říkal, že bych tě přehlídl...? Ale nenašel jsem nikoho kdo by gratuloval, dokonce ani fulla ve vyhlášení. Tak jsem to břemeno vzal na sebe :cool::D Aspoň nějaké prvenství, když už ne v soutěži, no ne? :D
 

Anubis

Guest
:D Jsem říkal, že bych tě přehlídl...? Ale nenašel jsem nikoho kdo by gratuloval, dokonce ani fulla ve vyhlášení. Tak jsem to břemeno vzal na sebe :cool::D Aspoň nějaké prvenství, když už ne v soutěži, no ne? :D
Presne tak,nakonec jsi udelal to nejdulezitejsi :D


jinak mimochodem zajimal by mne skutecny pocet registrovanych hracu celkem (tedy i ty jejichz mesta byli smazany z duvodu neaktivity a nahrazeny jinymi) KLidne i do SZ pokud je to "tajna" informace ..ale chapu ze kdyz je tajna tka nedostanu ani tu SZ :D
 

Maloska

Guest
Je to přece hra, tak to berme tak jak to je :) Sláva vítězům, čest poraženým. První otázkou jsem přišla o možnost bojovat o přední místa, ale aspoň mě potěšil můj tip v poslední otázce, kdy jsem se skoro trefila :), i když to bylo vlastně k ničemu. A ještě jsem zapomněla dodat, že soutěž se mi líbila, i když měla drobné mouchy, ale pro každého to bylo nastaveno stejně.
 

sabinabetty

Guest
Ahoj :)
Já jsem strašně ráda že jsem se umístila :)) Po první otázce jsem myslela že už to nebude možné, ale nakonec se to povedlo (díky 6. a 7. otázce) :))
Byla to skvělá soutěž, doufám že takových bude více :) Je pravda že nějaké otázky mohly být za více bodů ale to je přeci jedno... ta šestá otázka byla dobrá... na to jak se všichni rozepisovaly u předchozích otázek to mohli vydržet až do té poslední (respektive předposlední) :))
Takže děkuji za skvělou soutěž a blahopřeji dalším dvěma vítězům...
 

DeletedUser347

Guest
To mate pro příště ja osobně vim žě zučastnit se tu je ztrata času.Do dalsi soutěžě už nejdu ani omilem to same sem na forum.sbohem.
 

Anubis

Guest
tady se stal omil omylem..tohle me pobavilo :) I kdyz ja byt taky dobry cestin a uz vubec si to po sobe nekontroluju a pisu preklep za preklepem :D
 

CherryFlower

Guest
Jupíí, to už jsem ani nevěřila, že bych mohla zabodovat, a ono se to nakonec podařilo :) Byla to fajn hra a myslím, že i poučná. Hráči, kteří teprve začínají, díky ní mohli objevit věci, které dosud nevěděli... a naučit se aspoň hledat ve wiki :)
A co se týká nějakých nedorozumění... chybami se člověk učí a není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Takže smekám před všemi, kteří tomu dali svůj čas a tuto soutěž pro nás připravili :)
 

Galin

Guest
Gratuluji vítězům a hlavně "sabi" že se umístila :)
Netušil jsme, že je tak dobrá v tipování.

Už teď se těším na další podobnou i jiné soutěže a doufám že budou minimálně tak poučné jako tato. Z mé strany bych bodoval klidně i mínusové, ale jen při uvedení množství možných získaných bodu za otázku bylo by to velice zajímavé maximálně by však mohla být nula za otázku :) Tohle by pěkně zahýbalo s celkovými body :) ale bylo by to tedy velmi náročné na hodnocení co je a co není už mínus.
 

Eshu

Guest
Děkuji za soutěž, doufám jen, že hodnocení té příští bude více promyšlené. Hodnotit různé otázky různým stylem si opravdu koleduje o rozhádání fóra. :confused:
 
Nahoru