• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k soutěži

Galin

Guest
Možná nejde ani tak o těžké otázky, ale i pozornost při jejich zodpovězení a množství bodů za ně udělených. Čím více bodů tím teoreticky vyšší rozptyl v celkových součtech. Zaměření na jak logiku, fantazii tak i na pravidla a vyhledávání. V neposlední řadě je i takováto náhodná otázka je vhodná kde hodnocení může byt trefím se +/- 10 dostanu 10 bodu, +/-50 dostanu 7 bodům, +/-100 dostanu 5 bodu atd... berme to však jen jako příklad, který je omezen svým použitím a fantazií zadávajícího.

Vícebodové otázky mohou být i sloučením dvojice či trojic jiných otázek pro větší rozptyl z jiných koutů znalostí Elvenaru :) Kolik stromů potkáte při procházce jižní stezkou za mostem :)

Tak soutěž pomalu končí a rozhodnutí je na zadavateli stejně jako i pravidla a zadání. Když byla otázka někomu nejasná mohl se zde informovat na podrobnosti a smysl zadání. Něco však nemuselo být řečeno nebo záměrně uvedeno. Holt ani nejchytřejší člověk není nejchytřejší navždy a sebelepší otázka časem najde svou odpověď jen se některých odpovědí nedočkáme.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Anubis

Guest
Nejsem duck toy..ale otazky u kterych by se clovke musel alespon trochu snazit a dat si s nima praci a i tak by v dosti otazkach pravdepodobne udelal chybu ,nebo nesepsal kompletni...a nasli yb se i dalsi otazky ..tohle me napadlo za 5 minut po precteni prispevku
1, vyjemnuj postavy ve hre (ty co davaj questy)
2, kolik relikvi je potreba ziskat na zvyseni vyroby bonusove manufkatury na 337%
3,Kolik bdue stat prozkoumani prvni 10 provincie v pripade ze mate prozkoumany vsechny provincie nizsi a provedeny vsechny vyzkumy pruzkumnika
4, Kolik minci (dohromady) vas bude stat 327 bod vyzkumu
5, Kdy byla officialne spustena prvni beta verze hry elvenar (vubec prvni nejen ceska)
6,napis jmena tvurcu hry Elvenar (cim nvice tim lepe)
7, Za jak dlouho vyrobime 5800 sermiru(sekerniku) mame li kasarny na urovni 7
 

Galin

Guest
Anubis tak tohle jsou tedy složité otázky, no asi bych víc jak polovinu nedal, ale zkus nám nastínit jak bys je bodově hodnotil případně za co dal body.
 

DeletedUser34

Guest
čo sa my páči na tejto súťaži že sa konečne prebralo aj fórum za posledných 7 dnítu konečne začalo viacej ľudí písať troška to ožilo ale zase v hre to čim ďalej zaspáva
ale napríklad otázky do súťaže mohli byť aj takéto
ktoré jednotky majú bonus proti ľahkoodencom
za každý vymenovaný bonus by bol jeden bod
a taktiež za každú jednotku by bol 1 bod to je taká ľahšia
ale čo tak
kedy sa spustil elvenar poprípade kedy bol spustený cz server
alebo
napíšte poradie jednotiek ako pôjdu za sebou v útoku nasledujúcej zostave
hráč: lesný duch II. 2x čarodejnicu I. 1x golem I. 2x
počítač má: delostrelca 2x pes I. 3x
poprípade iná zostava :))

no úloh sa dá vymyslieť hrozne veľa :)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Když bych měl odpovídat, jako většina šťouralů tady:

ad. 1) Ti, co teprve se hrou začínají, tak mají hned s první otázkou problém, protože se nedostanou ke všem postavám během 24 hodin.
ad. 2) Jednoduchá odpověď, najdeš na WIKI
ad. 3) Otázku jsem zcela nepochopil „...prvni 10 provincie“ a opět problém pro začátečníky
ad. 4) VB se přidávají automaticky a zadarmo, takže 0
ad. 5) Někdy v červnu loňského roku (24. 6. 2014) - odhad
ad. 6) Otázka, na kterou je těžká odpověď, protože bys musel vypsat i všechny CM, LCM, atd. - respektive celé oddělení Elvenar včetně jejich lokálních CM, protože se dá říci, že Ti všichni jsou tvůrci hry. ;) - pak je další část hráčů, která neumí anglicky - takže opět znevýhodnění.
ad. 7) 327.120 vteřin, tj. 5.452 minut; tj. 90 hodin a 52 minut; tj. 3 dny 18 hodin a 52 minut
 

CherryFlower

Guest
ad 4 chápu tak, že Anubis myslel nakupování VB za mince... to zelené +

Jinak ty vaše otázky byly fajn, protože "donutily" spoustu lidí se nad některými věcmi zamyslet a aspoň prolistovat wiki :)
Anubisovo otázky jsou takové "divné" a na to množství diamantů, které je na rozdělení, neadekvátní ;)
 

Anubis

Guest
2,aha tak to o tech relikviich sem nevedel ze na wiki je(a to jsme myslel ze jsem ji prolez celou,ale asi ne :D) ..ale byt to v otazce tak byhc tam udelal chybu urcite,prtz bych to pocital rucne :D
3, naspal sem to v rychlosti..bylo mysleno prvni provincie v 10 okruhu..tedy 10bodova,kde ziskavama za jeden stret 10 bodu (podle me jedna z nejtezsich otazek)
4, ano pridavaj se zadarmo ,ale jdou kupovat i za mince .. a bylo to mysleno tak kolik bdue stat 327 bod (secteno dohromady) pokdu se koupi za mince tzn secit od 1 az do 327 bodu
5 no o to jde..ze ej to odhad a ze by si to clovek musel alespon vygooglit a dat si s tim praci
6..no cim vice tim lepe takze zde by se treba rozhodlo :)
7. to byla nejlehci otazka :)

a jeste sme se ty otazky snazil smerrovat smerem k tomu kde jsou aktivni hraci ve vyzkumu atd...pro ty by to melo byt halvne alespon tedy podle meho(aby je to tu drzelo vice) ..malo aktivni ci zacinajici pritahne uricte neco jineho nes soutez na foru
Ale to neni mysleno jako kritika ze by se mne dosvadni soutez nelibila nebot ak neco. Ale vicemene jedina tezka otazka byla ta prvni (a 7 bonusova samozrejme :D )
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Já ty námitky chápu, ale stejně takové námitky měli i jiní hráči. Proto jsem psal, že Ti odpovím, jako ti, co s tím měli problém. :) Jen jsem tím chtěl ukázat, že se všem nikdy nezavděčíš, ať uděláš co chceš... ;)

u té 3. bys měl problém s těmi, co začínají... nemají na to jak přijít...
u 4. námitku chápu, napsal jsem to tak schválně, vím, že se dají kupovat za zlaté. ;) - opět problém se začátečníky - nemají to jak zjistit

Každý a zvlášť začátečníci chtějí diamanty „zadarmo“, takže bychom je spíše těmito otázkami odradili. ;)
 

CherryFlower

Guest
Otázky, co navrhuje protokol, se mi líbí, možná by to naučilo hráče využívat výhody a nevýhody jednotek :)
 

DeletedUser34

Guest
pravdu máš táto súťaž bola naozaj pre všetkých som spokojný :)
inak mohla byť o niečo delší trebárs na 10 dní ale aj tak najlepšia :D aj keď som nić nevyhral ale som sa super zabavil
 

Fulla

Guest
A je konec soutěže! :) Už brzy se dozvíte výsledky.

Co se týče návrhu otázek, je opravdu těžké vymyslet takové, aby to nebylo lehké pro ,,starého" hráče, ale zase moc těžké pro nováčka. I my jsme vymysleli pár zajímavých otázek, ale opravdu by to nebylo pro nováčky, což nebyl náš účel. Myslím, že mohu zveřejnit jednu ze zamýšlených otázek: V jakém poměru můžeme koupit zboží za mince u obchodníka?

Těžké otázky se dají vymyslet, ale nebyla by to fér hra. Nicméně chci osobně všem poděkovat za účast, byli jste skvělí a doufám, že vás to bavilo! :)
 

Anubis

Guest
6 otazka byla prvni otazak kteoru sem odflaknul a napsla odpoved presne takovou jaky bylo zneni otazky :D(kdyz sme o to byly jeste pozadani vicemene) v jienjch otazkach se rozepisu kde by mel/mohl byt cyhtak a oni chcou zrovna v tehle otazce naspat sestiuhelnik :D:D :D :(
 

DeletedUser122

Guest
Ódin: Přesně jak píše Galin, nejde ani tak o složitost v tom smyslu, že bych chtěl z někoho tahat věci, na které se dá jen těžko přijít, ale aby toho bylo víc a aby prostě člověk jen nepřišel na Wiki, opsal jeden údaj a měl hotovo. Vždyť ta první otázka byla perfektní, a to u ní mohly být ještě další body navíc. Stačí si jen pročíst odpovědi hráčů a porovnat je s otázkou. Spousta odpovědí totiž přesně odpovídá zadání otázky a jsou to body, které jste po hráčích nechtěli. Byla by to spousta bodů navíc a spousta ztracených bodů u těch, co měli plné počty (resp. 1-2 ztracené bodíky). Kdyby v podobném duchu bylo i dalších 5 otázek, troufám si říct, že ta sedmá, tipovací, by byla jen formalitou... A ani nic složitého navíc se vymýšlet nemusí, stačí jen chtít po hráčích víc než jednu věc. Vždyť příklad už jsem psal u otázek 2 a 4, klidně můžu vymyslet spoustu dalších příkladů.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
"Jak velké je bojiště?"

..nevidím tam nikde otázku nebo dovětek "jak vypadá bojiště" nebo z "z čeho se bojiště skládá" . Je to otázka pouze na velikost. Kdyby byla otázka z čeho se skládá nebo jak vypadá, neřekl bych ani slovo. Nevím, jestli jste změnili názor po tom, co hráči psali do diskuze svoje názory na tuhle soutěž, ale je to trochu podpásovka. Člověk teda "najede" na způsob vašeho hodnocení, kde za nic co bylo navíc body nedostal a teď najednou změníte "názor"? Trochu mě to rozčiluje :) Když teda soutěž, tak jí dojet tak, jak se začala. Včetně hodnocení. Tohle je řekl bych dost podpásovka. Já to beru, nebudu z toho dělat scénu, ale fakt mě to docela irituje :)
 

DeletedUser122

Guest
No, opravdu mě teď zaráží odpověď u 6. otázky - důležité pro Vás bylo slovo šestiúhelník, na nejž jste se v otázce vůbec přímo ani nepřímo neptali. Ptali jste se na velikost, to je 8 polí v 9 řadách, výraz šestiúhelník nemá absolutně nic společného s velikostí...
 

Anubis

Guest
tak nejak jak sem psal a pises ,ale evidentne to pojali stejne uplne vsici co byly v cele..vcetne s Eshu..takze je to stejne jedno no..ale je to k zamysleni
 

Sindri

Guest
Vaši zpětnou vazbu určitě započítáme do koncepce budoucích soutěží založených na podobném principu. Jsme rádi, že jste nám sdělili své postřehy, neboť bez nich by se vámi vytknuté nedostatky mohly vyskytnout i příště.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Tak teď už vás nikoho nechápu. Celou dobu si tady stěžujete, že nehodnotíme celou odpověď, ale je to, co jsme chtěli a když už to uděláme tzv. po vašem, tak se vám to taky nelíbí?!
Pokud vím, tak v odpovědi od týmu je jasně napsáno, že je to bonusový bod. Každý z vás to mohl napsat, každý...
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Milý odine... Když to vztáhnu trochu na sebe, tak já si nestěžoval. A právě proto jsem to napsal. Vy jste měli to stěžování přijmout, v hlavě si říct "hm, něco na tom možná bude. Tak příště to zlepšíme, ať jsou naši milí hráči spokojení". Ne těsně před koncem si vzpomenout, že to změníte! Asi jste to udělali v dobré víře, každopádně jste to tím spíš pokazili. Neciť se uraženě, když ti někdo řekne něco, s čím nesouhlasíš a co je ti proti srsti. Myslím, že "naštvanost" ze strany hráčů je naprosto pochopitelná. To že lidi remcali, že by něco změnili byla jen obyčejná kritika. Tu jste si měli vzít k srdci a použít v následující soutěži. Pak by bylo vše v pohodě. Ne si vzpomenou na poslední chvíli. Takže tak... Teď se můžeš zlobit.
 
Nahoru