• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze k soutěži o nejlepší vědomosti II

Beu1

Guest
Já teprve teď koukám na správné odpovědi... a budu patřit k těm, kdo namítají, že rozšíření není budova :D Jasně, ve hře to tak asi je bráno, ale přeci jen slovo "budova" má krapánek jinou definici - mezi budovou a nemovitostí je trochu rozdíl, takže tohle byl pěkný chyták :p :D

A mám dotaz ohledně druhé otázky - když nemám uvedený počet bodů, znamená to, že jsem žádné nedostala? (A to jen proto, že mám názvy jednotek uvedené v množném čísle, nikoliv jednotném?) o_O
Druhá otázka se ještě vyhodnocuje :) Body budou prý zítra :cool:

Díky, otázka je vskutku nešťastná. :( Zrovna u této otázky jsem problém nehledal a abych se přiznal, tak když jsem zjišťoval odpověď, tak jsem si nepřečetl odstavec, který je napsán nad tabulkou, že které byl pořízen screen. :( Takže uznávám, moje chyba. :( Musím vymyslet způsob, abych odpovědi ohodnotil tak, aby nepřišel nikdo zkrátka... :(
Zlatá střední cesta?! Průměr a všem stejně?:rolleyes:

//sloučeno
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Maatina

Znalec fóra
Díky, otázka je vskutku nešťastná. :( Zrovna u této otázky jsem problém nehledal a abych se přiznal, tak když jsem zjišťoval odpověď, tak jsem si nepřečetl odstavec, který je napsán nad tabulkou, že které byl pořízen screen. :( Takže uznávám, moje chyba. :( Musím vymyslet způsob, abych odpovědi ohodnotil tak, aby nepřišel nikdo zkrátka... :(
Děkuji, že v tomto tématu nalézám odpověď na svůj dotaz pro Fulla ohledně druhé soutěžní otázky (jen doufám, že jsem systém zpráv pochopila správně a ona ještě nečetla..).

Jinak, dovolím si navrhnout, pokud mohu, druhou otázku jednoduše zrušit a pokračovat dál bez ní (případně vymyslet náhradní za ni).
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já teprve teď koukám na správné odpovědi... a budu patřit k těm, kdo namítají, že rozšíření není budova :D Jasně, ve hře to tak asi je bráno, ale přeci jen slovo "budova" má krapánek jinou definici - mezi budovou a nemovitostí je trochu rozdíl, takže tohle byl pěkný chyták :p :D

Já to bral takhle: Rozšíření je na wiki v sekci budovy. Jako budova to přímo není, ale patří do sekce budovy. Stejně tak jako když ho chce někdo stavět, musí do menu s budovami. Takže z toho jsem vydedukoval, že se mezi budovy řadí :D

Díky, otázka je vskutku nešťastná. :( Zrovna u této otázky jsem problém nehledal a abych se přiznal, tak když jsem zjišťoval odpověď, tak jsem si nepřečetl odstavec, který je napsán nad tabulkou, že které byl pořízen screen. :( Takže uznávám, moje chyba. :( Musím vymyslet způsob, abych odpovědi ohodnotil tak, aby nepřišel nikdo zkrátka... :(

Možná otázku přeskočit, nehodnotit a hodit náhradní. Ale to zas budou hráči co třeba odpověděli správně ublížení a zas bude "zle". Těžko říct... Ale zase můžete uplatnit právo:
  • Elvenar tým si vyhrazuje právo kdykoliv pozměnit pravidla soutěže nebo celou soutěž zrušit.

...s kterým hráči souhlasili hned po zúčastnění se první otázky :D Ale to je jen taková úvaha.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Všem děkuji za pochopení a za návrhy, jste skvělí!!! ;)

Otázku se mi rušit nechce, z časových důvodů by se musela o den prodloužit celá soutěž. Mezi soutěžemi je dobré mít nějaký den klidu a už se připravuje další soutěž.

Dá se říci, že drtivá většina hráčů odpověděla dobře, tudíž všem, co se zúčastnili 2. otázky dám 1 bod, aby nebyli ošizeni oproti těm, co se jí nezúčastnili.
 

DeletedUser495

Guest
Teď mám trochu otázku k 2. otázce. Když jsem psal svojí odpověď, zrovna jsem měl otevřenou provincii na elíky a bojoval jsem jí. Při ní jsem tam měl jednotky, které jsem měl v odpovědi - golem 2, kamenochod, lesní duch, lesní duch 2 a nekromant. Ovšem jako správná odpověď měla být lučištník, kamenochod a nekromant. To se mi trochu nezdá, není to trochu divné? Teď jsem prozkoumal další provincii na elixíry a žádný lučištník tam opět není a opět jsou tam ty co jsem psal (to znamená že odpověď je z části špatná a ještě tam chybí možnosti). Jak to tedy je, není tu trochu špatná odpověď? Tedy myslím odpověď člena elvenar týmu. Myslím že je to dané i velikostí hráče. Takže třeba malý hráči mohou mít lučištníky místo třeba golemů nebo tak a zase větší hráči to mají naopak. Případně jiná alternativa... Prostě se mi to nezdá :)

...odpověď na tuto otázku je zveřejněná, takže doufám že to není nevhodné když tu rozjedu na to debatu.

také jsem měla zrovna otevřenou provincii na mapě a měla jsem tam teda jiné jednotky, než je správná odpověď...

Golem, kamenochod, nekromant, lesní duch, močálová nestvůra
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser501

Guest
Otázka 2: Nebudu zde tedy vířit své připomínky k této otázce, v níž jsem vyargumentoval snad obstojně svou odpověď a víceměně zazněly výše.

Otázka 1: Budova je nemovitost, pozemek je nemovitost. Budova není pozemek, obojí je nemovitost. Vztahy jsou jasné. Otázka byla na budovy, nikoli nemovitosti a nebylo specifikováno, že se míní menu Budovy. ;) Pochopitelně o Rozšíření vím, ale budova to prostě není a neuvedl jsem ho. Poučen výsledkem jsem své další odpovědi rozvedl. Nyní jen doufám, že tím že je rozvádím nebudu penalizován za nekonkrétnost. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser301

Guest
Můžu se zeptat proč je v 5. otázce v závorce napsané "bez kouzel" ? Co se tím mělo na mysli? Já to pochopil tak, že se mají napsat jenom jednotky, které nemají zvláštní schopnosti.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Protože kdyby se počítala i kouzla, tak odpovědi budou jiné.

V případě, že je jednotka účinější oproti jiné jednotce, tak se nejedná o zvláštní schopnost, ale její vlastnost. Každá jednotka má své vlastnosti a my jsme vybrali jednotky s účinější obranou oproti střelcům, poněvadž ani počet životů dané jednotky nenaznačuje její sílu v obraně. ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ono to, aspoň co jsem já pochopil, bylo myšleno tak, že ty střelci nemají žádný bonus v útoku. Protože kdyby měli třeba o 20% víc, pak by se ta výsledná obrana brala jako 60% a těch jednotek bylo třeba víc. Případně mě napadl ještě bonus třeba od čarodějnice nebo kněze. Ale to už asi nikoho nenapadlo jako možnost... Takže tak nějak :)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
My se ale na střelce neptali. :D Je úplně zbytečné nad tím takto uvažovat, stačilo se podívat na tabulku Wiki s přehledem jednotek, uvědomit si znění otázky a hle, sloupec Bonus -> Obrana, zjistit jak vypadá ikonka Střelců a vypsat ty jednotky, které mají nejvyšší hodnoty a též připojit tuto hodnotu do odpovědi. Nic víc, nic míň. ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Já vím že neptali, ale jen že někdo by to tak mohl brát. Já jsem trochu váhal, protože jestli to tak myšleno nebylo, pak nevím jaký kouzla byly myšlený :D A tím tedy by to v závorce nemělo žádný smysl a byl to nesmysl. Žádná kouzla, jak jsi psal, ve hře nejsou :D

Edit: mělo tam být tedy "bez speciálních schopností" aby to bylo přesné.
 

DeletedUser501

Guest
My se ale na střelce neptali. :D Je úplně zbytečné nad tím takto uvažovat, stačilo se podívat na tabulku Wiki s přehledem jednotek, uvědomit si znění otázky a hle, sloupec Bonus -> Obrana, zjistit jak vypadá ikonka Střelců a vypsat ty jednotky, které mají nejvyšší hodnoty a též připojit tuto hodnotu do odpovědi. Nic víc, nic míň. ;)

Není zbytečné uvažovat. Ve znění otázky jste použili pojem "základní obrana" což wiki nikde nezná. Proto jsem v první řadě musel uvažovat nad tím co můžete myslet tímto pojmem. ;)
 

DeletedUser34

Guest
bude aj niekde napísané koľko bodov sa dá ziskať maximálne z konkrétnej otázky
nieco ako uhodli ste 6 zo 7 spravnich odpovedí alebo stacilo by aj 6/7
bude niečo take ?
 

DeletedUser236

Guest
To jsem pěkně ztrollila, protože v odpovědi mám i čarodějnici, kněze a nekromanta, ale napsala jsem, že si myslím, že u nich se tedy jedná o ta kouzla, která jsme neměli brát v potaz, takže tam nepatří, tudíž pápá body :D
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
@GoldAngelcz - taky pravda, ale nikdy jsem neuvedl, že ve hře nejsou kouzla. ;)
@Arweth - protože je to tě jednotky základní obrana. Jak jsem psal, jiná obrana jednotek uvedená není, jen ta, která je vlastností dané jednotky. Někdo by tuto obrany mohl brát včetně kouzel, dalších kol v boji apod., proto jsem radši do závorky napsal bez kouzel. ;)
@protokol - Tebe výjimečně potěším, bude. Po závěrečném kole bude vše doplněno v závěrečném hodnocení soutěže. :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Je úplně zbytečné nad tím takto uvažovat, stačilo se podívat na tabulku Wiki s přehledem jednotek, uvědomit si znění otázky a hle, sloupec Bonus -> Obrana, zjistit jak vypadá ikonka Střelců a vypsat ty jednotky, které mají nejvyšší hodnoty a též připojit tuto hodnotu do odpovědi. Nic víc, nic míň.

Ale tady nejde o to, že si neuvedl, že kouzla ve hře nejsou. Tady jde o to, že si právě uvedl a naznačil, že jsou :D Takže to mohlo hráče zmást. Ale to je prostě jen zbytečný slovíčkaření, jen říkám, že třeba hráče mohlo napadnout to jak jsem psal. A vlastně i logiku by to mělo, ačkoliv je fakt, že žádný takový střelec s bonusem není. Mě to třeba napadlo, protože kouzla ve hře nejsou a nevěděl jsem, jak je to tedy myšlený (jestli bonusy v útoku střelců, nebo právě ty speciální schopnosti). Případně jestli chybka nebo další chytáček... :) Takže tak. Ve výsledku je to jedno, jen v tom zadání by bylo "hezčí" a lepší právě ty speciální bonusy v závorce místo kouzel.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Chápu, jak to myslíš, ale to bych pod to mohl napsat rovnou odpovědi a začali by se zase kupit názory, že to bylo až moc jednoduché. Nikdy se nezavděčíš všem a každá hlava má svůj rozum. ;)

Děkuji všem, za vaše reakce! :)
 
Nahoru