• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuse k verzi 0.28

CherryFlower

Guest
Mně teď taky ne... ale včera se to táhlo příšerně. ;)
 

Eragon92

Znalec fóra
Na Chromu mi to nejede vůbec, na Mozzile v pohodě, rychlost načítání mapy ještě přežiji ale v připojení to není protože před tím mi to dělalo daleko víc.

Co se týká vzhledu mapy - nevadí mi imitace pergamenu, noapak se mi to líbí ale vadí mi počet zobrazených polí. Provincie nemám popořadě v kruhu ale na přeskáču takže se mi špatně orientuje a věčné hledání mě nebaví. Buď ať přidají možnost dostatečného zoomu což by bylo nejlepší a nebo ať ji oddálí. Myslím, že by i dost pomohlo kdyby se lišty v okně mapy schovaly.
 

DeletedUser312

Guest
hoj všichni :)

taky si rejpnu....

mapa .... když opomenu že ten "tankovej průzor" jak to tu někdo napsal je fakt fuj tak při posouvání mapy to prostě zamrzá...

kdyby jen zdvojený ůkoly... tím myslím ty co mají dvě položky ..... docela nechápu proč se mě mezi ůkolama třikrát zasebou ukáže postav budovu na 6 a pak je to tam ještě v asi čtyřech dalších mutacích....

nemluvě o tom že se tu myslím někde psalo že ůkoly na dlouhý časy se zrušily... to nevím nevím.... mě 24 hodin připadá jako dlouhej čas..... a takovejch je tam mrak....

každopádně válka s prázdným políčkem na mapě je taky sranda když nevím co na mě jde za příšeru páč má na sobě nejspíš plášť neviditelnosti :-D

absence jednoduchýho klikání "paciček" je dost velkej problém... 8 kliků na packu u vlastní aliance je fakt blbost.... ani se nedivím že se s tím válčí ve všech aliancích... nikomu se prostě nechce si u hry rozmlátit prst o myš......

když jsem u toho klikání.... uvítal bych nějakou jinou možnost vypnutí nápovědy po najetí myší na cokoliv... (vzít monitor kladívkem je docela drahej vypínač) nemluvě o tom že to pokaždý něco zakrývá....

neustálý potvrzování potvrzenýho potvrzení... taky nic moc... ať si to třeba vyskočí jako info... ale ať to samo zmizí a nemusím to klikat... a nebo ať to vyskočí jako malinkatý okýnko na okraji co nevyžaduje moji reakci a tam ať si to třeba shnije..... :-D

no tak sem si ulevil a včil jdem na kafe :-D
 

DeletedUser467

Guest
Já nevím, ale asi hraji jinou hru :) Mně vše funguje naprosto v pohodě, pacičku mi to vezme hned, přeblikávání mezi sousedy je taky v pohodě, na nic nečekám, mapa mi taky šlape dobře, nic u čeho bych znuděně seděla, protože by načítání bylo dlouhý jak týden před výplatou :D

Mapa mně nejprve taky dost zaskočila, a je fakt, že se na ní hledá hůře, ale tak nějak jsem si zvykla. Mít toho pootevíraného víc, tak mě to ale asi taky štve :) Nicméně na to nadávají i jinde, nejen tady u nás, tak předpokládám, že to se bude určitě ještě měnit :) Zdvojený úkoly tam jsou určitě schválně, protože když už je můžeš projet víckrát za den a libovolně rušit, tak ať to není tak jednoduchý to točit, to je podle mně v pořádku. Občas mám pocit, že by si někteří představovali, že přijdou do hry, odkliknou jeden, již označený jako splněný, úkol obdrží z toho tunu odměny a nebudou už muset nic řešit :D O tom, že by se měly rušit úkoly na dlouhý čas jsem ofiko zprávu nezaregistrovala, nepsal o to jen protokol, že to zkouší na betě?

Zavedení možnosti vypnutí nápovědy po najetí myší na cokoliv můžeš přenést do návrhů na změnu, pokud ti to jako člověku, co už se v tom orientuje vadí ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
každopádně válka s prázdným políčkem na mapě je taky sranda když nevím co na mě jde za příšeru páč má na sobě nejspíš plášť neviditelnosti :-D

dole na panelu máš aktivní jednotku a ostatní jednotky. Aktivní jednotka je jasný - označená. Zbytek stačí najet myškou na ono prázdně políčko a dole na panelu se ti zvýrazní jaká to je jednoka, kolikátá půjde nebo jestli je na řadě a tak. Není to ideální, ale lepší než drátem do oka.

absence jednoduchýho klikání "paciček" je dost velkej problém... 8 kliků na packu u vlastní aliance je fakt blbost.... ani se nedivím že se s tím válčí ve všech aliancích... nikomu se prostě nechce si u hry rozmlátit prst o myš......

Některé myši mají životnost až 20 milionů kliknutí. Věř mi, tvoje myška to zvládne :) Jestli ti vadí 8 kliků, tak si se minul žánru hry. Což už tu pár takových hráčů je. Snad jsem jim to už i psal... To že by bylo pohodlnější nějaké ulehčení je pravda. Ale ani teď to není problém a i projet plný cech je záležitost 5 minut.



To je samý stěžování, brečení, nadávání na něco... Prostě lidi :) Někdy až přemýšlím, jestli ta chyba je vždy na straně hry :D
Občas mám pocit, že by si někteří představovali, že přijdou do hry, odkliknou jeden, již označený jako splněný, úkol obdrží z toho tunu odměny a nebudou už muset nic řešit :D

Díky bože za tyto moudré lidi. Už to konečně vidí i někdo jiný než jen já :D
 

Eragon92

Znalec fóra
GoldAngelcz - nějakech chytrej ne? :D (ano potrefená husa se vždy ozve :rolleyes:)

To, že mu radíš ať najíždí na políčko kde jsou jednotky mě fakt dojalo, protože evidentě to někomu pořád blbne a je to CHYBA hry.

Co se týká pomoci - 5 min. to určitě není, zvlášť pokud dáváš to co si dotyčný přeje a nepereš co ti zrovna příjde pod myš. Zjednodušit by se mohla ale jinak to asi přežiju, a doufám, že má myš vydrží víc než 20 mil. kliknutí protože jinak mi asi brzo odejde :D :D

A pokud ti mapa nevadí nebo ještě hůř vyhovuje tak jsi prostě divný :D :p

Co se táký úkolu tak jsem +/- spokojen. Jen nechápu proč výstavba manufaktur na bonus a mimo bonus má stenou odměnu a ta je stejná jako s výstavbou jaké kolik budovy na lvl 6.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To, že mu radíš ať najíždí na políčko kde jsou jednotky mě fakt dojalo, protože evidentě to někomu pořád blbne a je to CHYBA hry.

to ano, a je to kolikrát nahlášená chyba. Stěžováním se asi nic moc nezmůže, to samý opakováním do nekonečna. Chyba je nahlášená, jediný co můžeme dělat je čekat až to páni nahoře spraví a nacpou to do nejbližší aktualizace hry. Případně využít šablonu pro nahlášení chyb, kde každý dá svoje parametry a na základě toho se to třeba pohne. Brblání a hejtění na fóru se opravdu nic nezmění :)

Co se týká pomoci - 5 min. to určitě není, zvlášť pokud dáváš to co si dotyčný přeje a nepereš co ti zrovna příjde pod myš. Zjednodušit by se mohla ale jinak to asi přežiju, a doufám, že má myš vydrží víc než 20 mil. kliknutí protože jinak mi asi brzo odejde :D :D

Vážně? hm, to je divný. Já to za těch 5 minut oběhnu a až na nějaké úkliky dávám co ostatní chtějí. Nebude chyba třeba jinde? :D Samozřejmě někdo nemusí být rychlý klikač a jede si to v pohodě a klida. Však taky proč ne.. ale rozhodně to nezabírá extra času. Holt hrajete hru, který sem tam pár minut věnovat musíte. Ale tak je to se vším prostě :)

A pokud ti mapa nevadí nebo ještě hůř vyhovuje tak jsi prostě divný :D :p
Pravda, přeci jen nebrblat a nestěžovat si do nekonečna je známka divnosti :D Hm, ale aspoň moje žvásty, připomínky a narážky jsou založený na zkušenostech z hraní týhle hry. Ne na opakování toho co někdo napsal nebo psaní bezvýznamných příspěvků, kde si dotyčný myslí jak je strašně chytrý a možná čeká i nějaký to poděkování navíc od ostatních, stejně nespokojených či jinak podobných, hráčů :D Dle mého, kolikrát napsaného, názoru mapa není ideální. o tom žádná. Ale s trochou rozumu a špetkou té inteligence si člověk zvládne poradit. Kdo ne tak jen chce hejtit a do nekonečna opakovat stejný slova nebo by mu měl někdo ukázat, jak se orientovat na mapě (což jsem někde napsal takový malý tip, který by mohl pomoct). Nějaké ztrácení a bloudění po mapě je přeci nesmysl. Ano, na začátku když se to objevilo možná, ale ne po několika dnech. Samozřejmě to jak psala chery, že se jí špatně načítá mapa nejde ovlivnit a tam je problém. Stejně tak jako další chyby a bugy podobně znemožňující fungování ale mapa jako taková je vcelku v pohodě.


Já se tu nechci hádat, urážet někoho nebo se s někým přít :D Jen mě trochu vytáčí filozofie některých hráčů a jejich příspěvků. Jasně, moje taky nejsou žůžo, ale občas dávají i smysl a mají konstruktivní kritiku (teda aspoň doufám). Tak a hurá do peřin, je 12 :D
 

DeletedUser312

Guest
dole na panelu máš aktivní jednotku a ostatní jednotky. Aktivní jednotka je jasný - označená. Zbytek stačí najet myškou na ono prázdně políčko a dole na panelu se ti zvýrazní jaká to je jednoka, kolikátá půjde nebo jestli je na řadě a tak. Není to ideální, ale lepší než drátem do oka.

si děláš ze mě prcinky že jo ? :-D

je to chyba a proto se to musí furt a neustále psát a nejlíp aby to psali všichni... proč... protože jakmile se to nebude psát znamená to že to nikomu neblbne.... vcelku jednoduchý....

Věř mi, tvoje myška to zvládne

nemám myšku ale myšítko :-D a moje prsty už sou rozklikaný do placky ;-)

víš ono totiž jde hlavně o to udělat tu hru hratelnou i pro nováčky ne jen pro tebe nebo pro mě.... my jsme magoři co to budou klikat i když po tom bude prd ale to už je jiná.. my jsme případy pro Chocholouška... oni to chtěj hrát i normální lidi a to tam popisuju ty normální lidi většinou do týdne spolehlivě odradí.....

Brblání a hejtění na fóru se opravdu nic nezměn

si piš že změní proto si k týhle hře tohle fórum založili a proto se tahle sekce jmenuje připomínky k verzi xy..... aby měli zpětnou vazbu na hru a mohli s tím něco udělat .... jestli se mýlím a máš pravdu ty tak je asi načase najít si jinou zábavu :-D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

GoldAngelcz

Velmistr písma
si děláš ze mě prcinky že jo ? :-D

je to chyba a proto se to musí furt a neustále psát a nejlíp aby to psali všichni... proč... protože jakmile se to nebude psát znamená to že to nikomu neblbne.... vcelku jednoduchý....

Samozřejmě. Ale ne tupě a hloupě říct "hej, neukazují se mi jednotky!" ale rozumě a inteligentně to dát do chyb a přidat parametry kalkulačky, na který hraješ (ano, myslím počítač). Ne tu vykřikovat slepě dokola něco a doufat, že se to změní. Zapoj hlavu, může někdo vyřešit problém, když jen řekne že mu něco nejde? Vyléčí tě doktor když mu řekneš že je ti špatně? Asi ne viď, potřebuje vědět víc, třeba kde tě to bolí. Tohle je podobný, musí vědět při čem to blbne- Já sem napsal něco, co by mohlo pomoct alespoň dočasně, když to ještě nespravili. Takové ulehčení orientace mezi jednotkami co nejsou vidět. Místo toho, abys měl takový ty přitroublý kecičky kolem bys měl být alespoň trochu vděčný za to, že jsem napsal něco co by ti ten problém mohlo ulehčit. Ne tu vyplodit tohle. Doufám že to někomu pomohlo a že to uvítal.

nemám myšku ale myšítko :-D a moje prsty už sou rozklikaný do placky ;-)

víš ono totiž jde hlavně o to udělat tu hru hratelnou i pro nováčky ne jen pro tebe nebo pro mě.... my jsme magoři co to budou klikat i když po tom bude prd ale to už je jiná.. my jsme případy pro Chocholouška... oni to chtěj hrát i normální lidi a to tam popisuju ty normální lidi většinou do týdne spolehlivě odradí.....

Samozřejmě, o to jde i mě. A věřím že spoustě lidí. A dokonce věřím že i vývojářům (divný co? Věřím že tohle většinu překvapí). Jenže s tímhle my nic neuděláme. Kromě diskuzí, nahlašování chyb a trpělivosti, až to šéfové opraví. Naší "povinností" a jedinou možnou pomocí je jim říct co je špatně a na čem nám to blbne (parametry počítače - prostě ta šablona, která tam není pro srandu králíkům). Z toho, že tu 10 strejdů napíše "mě to blbne, je to naho*no a strčte si to tam kam slunce nesvítí" - tímhle se opravdu nic nevyřeší. Další věc kterou můžeme udělat je pomoct nováčkům jak to zvládnout. Viz pár řádků výš s "drátem do oka".

si piš že změní proto si k týhle hře tohle fórum založili a proto se tahle sekce jmenuje připomínky k verzi xy..... aby měli zpětnou vazbu na hru a mohli s tím něco udělat .... jestli se mýlím a máš pravdu ty tak je asi načase najít si jinou zábavu :-D

Máš pravdu. Ale taky to není "napište 30x jednu chybu a rozeberte jí tak nesmyslně. Jasně, chyba se nahlásit musí. Stejně tak co je špatně. Ale tady se sakra řeší jen mapa :D nic jinýho se tu snad ani nezmínilo. A většinou ani nic novýho, spíš jen vylézají a připojují se do toho starší chyby, které jsou už stokrát omleté ve všech tématech a dokonce i nahlášené. Očividně jsem já jediný, kdo se snažil alespoň pomoct, místo věčných keců :) Asi taky začnu, je to větší zábava
 

Eragon92

Znalec fóra
to ano, a je to kolikrát nahlášená chyba. Stěžováním se asi nic moc nezmůže, to samý opakováním do nekonečna. Chyba je nahlášená, jediný co můžeme dělat je čekat až to páni nahoře spraví a nacpou to do nejbližší aktualizace hry. Případně využít šablonu pro nahlášení chyb, kde každý dá svoje parametry a na základě toho se to třeba pohne. Brblání a hejtění na fóru se opravdu nic nezmění :)



Vážně? hm, to je divný. Já to za těch 5 minut oběhnu a až na nějaké úkliky dávám co ostatní chtějí. Nebude chyba třeba jinde? :D Samozřejmě někdo nemusí být rychlý klikač a jede si to v pohodě a klida. Však taky proč ne.. ale rozhodně to nezabírá extra času. Holt hrajete hru, který sem tam pár minut věnovat musíte. Ale tak je to se vším prostě :)


Pravda, přeci jen nebrblat a nestěžovat si do nekonečna je známka divnosti :D Hm, ale aspoň moje žvásty, připomínky a narážky jsou založený na zkušenostech z hraní týhle hry. Ne na opakování toho co někdo napsal nebo psaní bezvýznamných příspěvků, kde si dotyčný myslí jak je strašně chytrý a možná čeká i nějaký to poděkování navíc od ostatních, stejně nespokojených či jinak podobných, hráčů :D Dle mého, kolikrát napsaného, názoru mapa není ideální. o tom žádná. Ale s trochou rozumu a špetkou té inteligence si člověk zvládne poradit. Kdo ne tak jen chce hejtit a do nekonečna opakovat stejný slova nebo by mu měl někdo ukázat, jak se orientovat na mapě (což jsem někde napsal takový malý tip, který by mohl pomoct). Nějaké ztrácení a bloudění po mapě je přeci nesmysl. Ano, na začátku když se to objevilo možná, ale ne po několika dnech. Samozřejmě to jak psala chery, že se jí špatně načítá mapa nejde ovlivnit a tam je problém. Stejně tak jako další chyby a bugy podobně znemožňující fungování ale mapa jako taková je vcelku v pohodě.


Já se tu nechci hádat, urážet někoho nebo se s někým přít :D Jen mě trochu vytáčí filozofie některých hráčů a jejich příspěvků. Jasně, moje taky nejsou žůžo, ale občas dávají i smysl a mají konstruktivní kritiku (teda aspoň doufám). Tak a hurá do peřin, je 12 :D

Já netvrdím, že ta pomoc bere extra času, jen, že to nebude 5 min :D, zvlášť když polovine dávám stavitele a věčně ho hledám zvlášť když ho pořád stěhují. Ale když bych měl přičíst čas co by mi zabral objetím sousedů při téhle mapě a rychlosti načítání min. 15 by mi to zabralo. Přitom by ten čas mohl být poloviční. Jinak já osobně nic neomýlám. Vyjádřil jsem se k dané verzi, napsal co mi nevyhovuje a tím pádem jsem myslím svou úlohu o zpětné vazbě splnil. Takže i když to psalo dalších x předemnou je to v pořádku. Od toho to tady je. Ale jinak suma sumárum z Tebou souhlasím ;)

PS: Pokud ta tvá rada ohledně mapy byla jezdit v kruhu na hranici poslední objevené provincie. Tak to je dobrá rada a myslím, že každeho průměrně myslícího člověka to napadlo. Ale mě to je naprd, protože já province neberu postupně a ani je postupně nedobývám, dá se na to zvyknout ale příjde mi prostě na hlavu postavené něco co docela dobře fungovalo vyměnit za něco co hru stíží i když třeba nepatrně pro někoho....
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
teď jsem z mobilu, takže předem se omlouvám za chyby. S prvním odstavcem souhlasim, pokud je při tom problém ohledně chyb načítání měst nebo hledání co možná nejlepší kultury na motivování tak to chvíli zabere. Faktem je, že ne každý mění město každý den aby hledal něco pořád někde jinde :) teda aspoň u nás v cechu ne a když se občas donutim do motivováni všech sousedů, tak většinou taky nějak extra netapu. Samozřejmě nejdu na jistotu. Těch 5 minut jsem myslel spíš motivaci společenství (to jsem měl napsat konkrétněji, to je pravda), se sousedama dohromady mi to zabere taky docela dost času, to je pravda. A o tom že by chtělo vymyslet nějakou funkci nebo ulehčení je také už někde v napadech a rozhodne by to chtělo. Motivování je asi ta největší hrůza a spouště lidem se nechce a nebaví je to. Včetně mě, taky se musím někdy nutit. O sousedech ani nemluvím :D


K té radě... Ano není to nic svetobornyho a už vůbec ne nic co by stalo za obdiv já vím. Ale když někdy čtu co ostatní mají za problém... (občas se mi to zdá absurdní). Takže myslím že i rada, která na první pohled vypadá jak pro zvláštní školu, může pomoct. Samozřejmě teď nenarazim na nic konkrétního ani na někoho konkrétního. Co se týká stylu odemykání provincii pak je třeba si vymyslet nějaký podobný postup. Nebo si alespoň pamatovat na které straně odemykam. Případně věřím že i 3-4 odemknute/nedokončené provincie (aspoň směry) si dokáže průměrný člověk prostě pamatovat. Teď zase na druhou stranu, kolik lidí poskytlo pořádně informace o tom co jim nejd a hlavně na čem? Jen zlomek, ale křičet a nadávat umí každý. Na to tak trochu narážím.

Být na PC tak se rozepisu, takhle je to nepříjemný a automaticky dokončovaní taky není ideální :D
 

DeletedUser76

Guest
Ty jo, to je nářez , tak mobil už mají i Zlatý Andělé v nebi :D:D
 

DeletedUser76

Guest
Tak to si musím dávat pozor abych měla stále nabitou baterku a nepropásla hovor až přijde ten osudný den .
Pak bych tu totiž mohla zůstat strašit na věky .
A to by bylo daleko horší než nějaká mapa , věřte mi :D:D:D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Třeba půjdeš do pekla :D A nevím jestli čerti už mají moderní techniku. Přeci jen kotle mají pořád ty starý rezavý ošklivý :D
 

DeletedUser76

Guest
Ty jsi mi ale Anděl , máš být hodný a ne mne strašit peklem :D
Tak a mažu Tvoje číslo z mobilu :D...
Csss místo toho aby napsal,neboj máš to dobrý ,za ty děkovačky na forum ,tak kotlem na mě...
Bože,bože koho tam ten Všehomíra zaměstnává :rolleyes::D
 

DeletedUser76

Guest
:D:D:D...bez komentáře, se tlemím,že nemůžu psát, číslo jsem si znovu uložila ;)
Můj Zlatý hodný Anděli :rolleyes:
 

DeletedUser467

Guest
každopádně válka s prázdným políčkem na mapě je taky sranda když nevím co na mě jde za příšeru páč má na sobě nejspíš plášť neviditelnosti :-D

Ještě se vrátím k těm neviditelným jednotkám. Všimla jsem si, že to není problém konkrétní provincie, ale tak nějak se to objevuje náhodně, asi :D Každopádně když dám ústup a vlezu do té provincie znovu, už jednotky vidím. Takže pokud někomu neviditelné jednotky vadí při hraní a nechce se mu čučet dolů na panel, jak psala lama, tak z toho zkuste vylézt a zase tam znovu vlézt. Samozřejmě, když vám psi schramstnou armu než stihnete dát ústup, tak je lepší to dohrát i přes neviditelný jednotky :)

Btw neříkám, že tím je problém vyřešen, aby se toho zas někdo nechytil a nezačal po mně štěkat :D Samozřejmě by měli dál pracovat na tom, aby chybu odstranili. Jen vám dávám možnost jak v současné situaci můžete postupovat ;)
 
Nahoru