• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuse k soutěži

Sindri

Guest
Vážení Elvariané,

zde nám můžete sdělit své otázky a také i veškeré připomínky, názory, či cokoli dalšího, co vás k této soutěži napadne!

Zasoutěžíte si? Zkusíte své štěstí a kreslířský um? :)

S přátelským pozdravem
Váš Elvenar tým
 

DeletedUser254

Guest
A to logo musí být přímo kreslené ?
Mám jeden nápad ale neobsahuje kresbu jako takovou, spíše bych z různých "přísad" vytvořil logo Elvenar.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Mně samotného napadl výborný nápad na logo, které by nebylo kreslené. Bohužel co si budeme namlouvat, kdybychom to povolili, byla by tu spousta úžasných prací a pro nás by už bylo takřka nemožné vybrat vítěze. Takže ano, logo musí být jen kreslené.

Alespoň máme námět pro další soutěž do budoucna. :)
 

Deleted User - 13353

Guest
Patlala jsem se s logem celé odpoledne a teď jsem zjistila, že někdo použil úplně stejný nápad. Vadí to? D':
 

DeletedUser254

Guest
Tajja :
Tak myslím že pokud ten obrázek nebude vyloženě kopie, tak to nevadí ne ?
Tady se asi nedá moc originalničit. Takže směle z obrázkem naklusej, ať ho můžem zdrbnout ;)
 

DeletedUser34

Guest
asi sa vam tam nejaka chyba nedopatrenim stala nakolko Flavici ta ma prispevok o najlepši pribeh a ziaden obrazok a myslim ze ani nekreslila ziadne logo aspon mne to tak ukazuje
 

DeletedUser180

Guest
U Flavici to odkazuje na příběh o nejlepší vzpomínku.
Flavici se loga neúčastnila.

A teď jsem si ještě všiml že byl docela silně znevýhodněn Norquis, který z důvodu že logo má být pouze kreslené, svůj výtvor nemohl umístit do soutěžních.
jesterka74 ale soutěžit může, protože se dodatečně povolilo logo i z PC. A třeba Já osobně jsem toto dodatečné povolení vůbec nezaregistroval a to tady opravdu čtu všechno velmi pozorně a určitě bych se po tomto povolení soutěže o logo taky zůčastnil.
 

DeletedUser34

Guest
presne tak jasterka74 nema kreslene logo ako bolo v zadani a menit pravidla pred koncom no neviem je to divne
obrázok je pekný o to pokoj ale ja osobne hlasujem za ludi čo išli starými pravidlami teda kreslili to ručne
 

Sindri

Guest
Ohledně Flavici - Koukám, že jsem se dnes moc dobře nevyspal, odstraněno. :(

Zda povolit i počítačově vytvořená loga, jsme probírali krátce před spuštěním soutěže (konkr. k té úpravě muselo dojít 18.10.).
 

DeletedUser87

Guest
já to pochopila tak, že obrázek může být kreslený v pc už od počátku vyhlášení soutěže, ale jde o autorský práva (ten asi 3.bod v zadání, kde soutěžící potvrzuje, že to nikde nestáhl, bla bla)...můžeš si i v pc něco nakreslit úplně sám, viz.MasterMajkl (možná komolím nick, nepamatuju si ho přesně, tak se případně omlouvám), ten kreslil v pc a problém neni...rozdíl je, když stáhneš a ořežeš, dodatečně upravíš kresby někoho jinýho...jesterka74 to má sice hodně pěkný a měla s tím určitě spoustu práce, ale nejsem si jistá, že by třeba ty postavy z Elvenaru kreslila sama :/
 

DeletedUser180

Guest
Jsou to Vaše pravidla, se kterými Já nic nenadělám.
A k rozhodnutí povolit i PC obrázky nemohlo být 18.10.2015, jak píšeš, protože Forseti píše 19.10.2015 ve svém přízpěvku velmi jasně že logo musí být pouze kreslené.

Problém z tím nemám, jen mne to prostě překvapilo.
 

DeletedUser87

Guest
ono to asi celý bude o tom, že si každý pod "kreslený" představíme něco jinýho...já za kreslený považuju i to, co vytvoříš i s myší v ruce v grafickým programu (jen je třeba to od počátku vytvořit sám, ne tam přenést a upravit kresbu někoho jinýho)
si pamatuju, když tu Sindri vylepil zadání, že jsem se rozhodovala, jestli vezmu do ruky křídy nebo zapnu Illustrator a to zadání soutěže se od té doby nezměnilo..Forseti možná reagoval na Norquisovo "přísady" - Norquis tvoří tak, že právěže slepuje kresby z pc jiných autorů...pak mi ze strany týmu přijde vše v pořádku, jestli to celý chápu správně..
 

DeletedUser87

Guest
ale i ne, není otřesné, je vtipné a roztomilé :)) ono taky kreslit v Malování (tam jsi to asi dělal?) není vůbec žádná sranda..ten program používám jen když potřebuju někam rychle vložit screen, jinak to je zabiják :D

a mimochodem mi teda asi brzo došlo, o čem tady byla celou dobu řeč :D ono je fakt, že i kdyby bránily uznání kresby v soutěži ty autorský práva, tak by jesterka neměla být zařazena do hlasování..njn, ono se nás blbě vyspalo asi víc :D
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Mně samotného napadl výborný nápad na logo, které by nebylo kreslené. Bohužel co si budeme namlouvat, kdybychom to povolili, byla by tu spousta úžasných prací a pro nás by už bylo takřka nemožné vybrat vítěze. Takže ano, logo musí být jen kreslené.

Alespoň máme námět pro další soutěž do budoucna.
Má odpověď byla reakcí otázku na Norquise, zda musí být dílo jen kreslené, nebo jestli ho může vytvořit z určitých přísad. Což jsem pochopil tak, jestli se soutěže může zúčastnit např. s logem z plastelíny nebo vyřezaným ze dřeva. Proto jsem napsal, že musí být kreslené.

Co se týká změny pravidel, tak je vidět, že někteří mají rádi konspirační teorie. Vytvoření loga z počítači bylo povoleno již od začátku soutěže, nic jsme v průběhu neměnili. Kdyby se tak stalo, byli byste o tom náležitě informováni. :)
 

Santerr

Veterán
Norquis se ptal na toto:
A to logo musí být přímo kreslené ?
Mám jeden nápad ale neobsahuje kresbu jako takovou, spíše bych z různých "přísad" vytvořil logo Elvenar.

Vzhledem k tomu, že všichni víme, jaké obrázky vytváří, je celkem jasné, že měl na mysli vytvořit v nějakém programu z různých obrázků logo... teda alespoň tak bych to pochopila já.
Ale teď už je to myslím jedno, vítěz bude brzy vybrán (doufám) a příští soutěž už bude jistě lépe formulovaná ;)
 
Nahoru