• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová funkce Diamanty - výhody a funkce

Paušální výhody a funkce za diamanty? / přidání úkolu do eventu na nákup diamantů?

  • Ano - přidání event úkolu na nákup diamantů

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    7

DeletedUser3346

Guest

[Shrnutí]
– Rozšíření možností výhod a funkcí za diamanty

[Podrobnosti] - Rozšířit možnosti výhod za diamanty. Třeba vytvořit ceník výhod např. přidání dělníků či rozšíření za menší částky příklad v první kapitole za 100 diamantů třeba na časové období první kapitoly, druhá kapitola by byla za 250 diamantů na časové období druhé kapitoly. Ceny pronajmutí na čas: pronájem +1 dělník 100 dia v první kapitole, +další dělník v první kapitole za 150. To samé rozšíření území. Takto si innogames určitě vydělá a není to nic proti ničemu. Možná otázka když se na takto rozšířeném políčku vsadím budovu ... prostě daná budova se přesune jinam nebo si systém udělá místo sám automatickým smazáním třeba jedné dílny v případě stálé budovy jako je hlavní sídlo atd, v případě smazatelné budovy hráč budovu ztrácí.

[Důvody] - Nápad něco za něco pro obě strany: pro hráče jako možná pomoc při kritickém nedostatku místa a pro innogames vyšší příjem z nákupu diamantů.

[Dopad na jiné herní prvky] - spíš bych zde uvedl pod návrh: V eventech přidat dobrovolný odmítnutelný úkol - nakup libovolně diamanty. Jestli se to někomu zdá již moc, tak při delší časovém období pokud bude pokaždé plnit úkoly v různých událostech typu nakup VB tak se určitě časem dopracuje do fáze že požadavky cen budou převyšovat jeho kapitolu, né hned pro pozdější hráče ale u těch počátečních veteránů kde mají sídlo v poslední možné fázi vylepšení a náklady převyšují možnosti to už problém je. Takže tito hráči už vlastně takto ten úkol třeba plní přes diamanty.
 

DeletedUser3346

Guest
Ještě menší dodatek pro možné dotazy atd. Tá možnosti paušalizovat funkce by platila pouze jen na některé funkce a výhody. Třeba je jasné že pronajmout si další čtverec v kapitole tak toho by se to netýkalo a podobných věcí.
 

DeletedUser2988

Guest
Jestli je to napsané sarkasticky a z recese, tak ok. Ale jinak mi to fakt nedává smysl a za mě tedy ne
 

DeletedUser4336

Guest
Podle mě ta hra není až tak složitě vyspělá, aby si mohla dovolit zavádět složitější mechaniky.
 

DeletedUser3346

Guest
@Pauleo Neberu ti tvůj názor. Ale dle mého je přesně takový styl argumentace silně diskutabilní. Na nějaké změny je hra vyspělá až dost zvlášť od firemní značky innogames a na stejně náročné změny navržené samotnými hráči je zase zaostalá. A stejný je i postoj jaký se můj nápad vnímá. Já fakt nekritizuji když to někdo odsoudí po chvilkové úvaze a přečte si to dvakrát co vlastně píšu. Ale někdo si čte jen anketní otázku a článek v rychlosti, někdo zase protože nápad je od značky Turunen že?

Zde totiž funguje něco jako zákon schválnosti akorát že zde je to zákon vtipnosti. Kdyby se základní nápad o paušalizaci služeb za diamanty realizoval pod značkou innogames a moderátor by to odprezentoval jako novinku ve hře, psalo by se o dočasném děkovném vylepšení z řad hráčů jak vám to zlepšuje i hratelnost eventů třeba v případě časově omezeného rozšíření třeba na kapitolu. Nebo jak je super mít možnost za menší ceny třeba 1/5 (záleží na kapitole) si přidat na čas dělníka.

Co by se psalo tenkrát kdyby někdo navrhoval tehdejší změnu na aktuální systém cen obchodníka? Za tu bodu co Elvenar hraji vím, že každý nápad nebo skoro každý cca 70% současných i minulých návrhů je zcela realizovatelných. Nebo když se zavedlo odmítání příběhových úkolů po tom co se dosáhne další kapitola? Kolik z vás kdyby to byl můj nápad by psalo i pravdu tu že je to nefér vůči hráčsky starším hráčům? Nebo odměny truhly ve výzkumu.

Takže místo argumentů proč to nejde, protože si to nedokážete představit i když v soutěžích typu vymysli příběh máte představivosti dost že? Argumentujte tak že vymyslíte něco lepšího.

Jinak co se týče nápadů, základem je pochopit že u každého nápadu by nemělo být jen krásný jednorožec pro hráče ale i pro innogames. Napsat zde někdo nápad na věž věčnosti a kdyby autor uvedl že investované suroviny, mince či zásoby v případě že se nedohodnete jsou nevratné ... co by se asi psalo? Zase od značky innogames to vypadá tak skvěle že?

Jinak paušální výhody fungují třeba u hry od innogames Grepolis kde šlo realizovat i to co zde prej nejde: střídání dne a noci. Což by v podobě některých budov Elvenaru byla fakt krása.

@donutka nedivím se a nepřekvapuje mě to :D plně to chápu ;)
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen No při uvedených cenách - proč by si hráč každou kapitolu platil diamanty za něco, co si o něco dráž pořídí na trvalo?
Např. 250 dia za dělníka už v 2. kapitole (kterou hráč proletí za pár týdnů(i dříve)), když 3. dělník na trvalo stojí 500 dia je cena opravdu mimo.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Děkuji za tvůj příspěvek. Jsem tak nějak nedoplnil že by šlo o rozšíření jako možnost, nikoliv změna systému výhod a funkcí za diamanty. Prostě obě varianty.

A co se týká tvého dotazu: Je fakt že v prvotních kapitolách jak uvádíš je to na zvážení. Ovšem třeba když se budeme držet dělníků a rozšíření, tak když někdo v jakékoliv fázi hry si zadá stavění a na to naváže event, událost apod tak zaplatit si menší částku na dalšího dělníka který postaví další dílny či manufaktory, k tomu se bude hodit i rozšíření že? Já myslím že můj návrh na dělníka či rozšíření za menší částku na omezenou dobu a můj návrh je na kapitolu je fér. A případné otázky jsem vyřešil také třeba jako že když si dám do toho rozšíření dělnickou či jinou stálou budovu tak co? Tak nic no systém prostě sám udělá dělnické či hlavnímu sídlu místo tím že smaže třeba dílnu či obytku v nejnižší stupni vylepšení. Já myslím že tohle řešení je zcela fér vůči danému záměru a trest adekvátní.

Jo mimochodem pro všechny: Prosím přečtěte si návrh opravdu pořádně. Nikomu neberu názor ale chci se zeptat jestli když vidím anketu to není náhodou tak, že v návrhu daného příspěvku přehlížíte důležité slovo týkající se eventového úkolu na nákup diamantů že je uvedeno důležité slovíčko a to že se jedná o DOBROVOLNÝ úkol. Jako já fakt nevím co je horší varianta, jestli úkol co nejde odmítnout na nákup VB pro hráče který tento úkol plní každý event nebo zcela dobrovolný úkol který lze odmítnout na nákup diamantů? Nebo úkol kdy hráč pokud se chce v eventu dostat dále musí čekat fakt dlouho na průzkum další provincie ...

Já nevím ale myslím si že panuje jistá rovnováha nepromyšlenosti některých aspektů ve hře vs chápání hráčů, oba tábory si nemají co vyčítat.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Ok, pokud by to byl dočasný dělník navíc, tak by to tak asi šlo.

Jinak odmítání povinných úkolů z předchozích kapitol bylo zavedeno pravděpodobně na žádost hráčů(něčí návrh) a to kvůli velkému množství hráčů, kteří prostě tyto úkoly přestali dělat(ze stejného důvodu, z jakého na ně kašleme i dneska - nedostatek místa na požadované množství osadnických budov, mizerné odměny za stavění něčeho, co po splnění úkolu ihned smažeme, darování surovin řádově vzácnějších než je odměna, apod.) a měli je zaseknuté i několik kapitol zpětně.

Vývojáři si s návrhem stejně udělají, co budou chtít, takže klidně může jít i v této podobě (za předpokladu, že to projde přes naši pobočku).
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys o to přesně jde ;) tím paušálem nemyslím něco jak u mobilního operátora. Já to myslím že třeba v první kapitole je sazba u dělníka 100 diamantů na první kapitolu. Po dosažení druhé kapitoly se dělník ruší a sazba v druhé kapitole je 200 diamantů na druhou kapitolu. To samé rozšíření měst. A každý ať si klidně má i v první kapitole rozšíření třeba na celou plochu s tím že jedno rozšíření na kapitolu je třeba 200 diamantů a druhé rozšíření je už za 250 diamantů. Ovšem všechno rozšíření mizí vstupem do další kapitoly. Myslím že takové rozšíření by bylo dobré i pro hráče co si chtějí přestavovat město a připravit se na budoucí kapitolu. Argumenty typu že je to hloupý návrh protože se jedná o dočasné rozšíření a že jim zmizí smazatelné budovy na dočasném rozšíření nejsou na místě. I tohle totiž je řešení nejlepším kompromisem mnohých návrhů které řeší přestavbu měst a bojují s místem, nebo si chtějí udělat místo pro další dílny či manufaktory pro eventy. To že si někdo řekne že se toho dá zneužít jen proto že si na dočasné rozšíření postaví i nesmazatelné budovy je zcela v omylu. Pokud by to někdo udělal tak by doplatil tak že si nesmazatelné budovy udělají místo tak že se smažou smazatelné třeba dílny a manufaktory v nejnižších fázích vylepšení.

Takže suma sumárum já vymyslel něco jak pro hráče tak pro innogames. :)

Stručně: jsou v tom samé plusy i pro hráče třeba

+ dočasné rozšíření pro účely hráče jako třeba: další dílny a manufaktory pro eventy, strategická přestavba měst pro další kapitoly

+ dočasné přidání dělníka pro: stavění rychlejších staveb pro event v pozdějších fázích hry.

Ano jsou zde negativa a mínusy třeba v tom že

- dočasné rozšíření neslouží jako stálé rozšíření

- dočasný dělník neslouží natrvalo
 
osobně beru celý návrh jako naprostou kravinu. Zvlášť nevím, kdo by si kupoval dělníka na kapitolu, když za téměř stejnou cenu ho bude mít natrvalo... (už si nepamatuju, kolik to stálo, ale i ten pátý dělník byl maximálně někde kolem tisíce dia)

dokonce myslím, že ani ty sám bys téhle změny nevyužil. Podezřívám tě pouze z toho, že máš nějaký komplex, který se snažíš přebít tím, že kvůli zviditelnění se za každou cenu sem předkládáš nápady, o které nikdo (a to včetně tebe) vlastně nestojí a je ti úplně jedno, co na to kdo řekne. Cíl je dosažen tím, že zmáčkneš "odeslat".

Doufám, že jsem to napsal dost slušně, aby to nebylo bráno jako porušení pravidel fóra. Ale prosím, zkus se občas důkladně zamyslet, než něco napíšeš nebo navrhneš. Trochu si ten nápad promyslet, podívat se na něj z více úhlů, atd. Mám pocit, že z toho kvanta návrhů za poslední dobu, bylo 90 % naprostý odpad a ten zbytek byl pochybný..
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Přiznám se že u některých z vás je mi to opravdu jedno a zvlášť když se k tomu staví někdo jako ty. Ono tá herní menšina co je zde většina, která dovede takto se stavět k návrhům a nápadům na základě osobních sympatií či averzí k danému přispěvateli ale jejich argumenty jsou víc než jednoduché a pak dokážou jen a pouze psát moderátorům stížnosti že? Tak taková herní menšina opravdu nemá můj zájem respektovat jejich názory když vy nerespektujete ty mé. Já narozdíl od vás mohu čestně prohlásit a jakýkoliv moderátor ať klidně zveřejní konverzaci, že jsem si nikdy na žádného z vás nikdy nestěžoval. Takže kdo zde má komplex?

Omlouvám se za osobní vsuvku ale já nezačal ...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen člověk nemusí být zaujatý, aby viděl, že píše slátaniny. Příspěvky by měli být co nejvíce věcné a bez nezbytných příkras, ale prostě Tobě to z nějakého důvodu nejde, protože to co vychrlíš do příspěvku je dost obtížné na předčtení -> dlouhé souvětí ( v něm chybějící čárky a to nejsou lokální chybičky, to je cirka 95% ignorace), které má charakter myšlenkové asociace, než promyšleného textu.

A ještě jako bonus uděláš hlasování pro lidi, u kterých Ti vlastně nezáleží na názoru, protože to je ta menšina, co má jiné názory než Ty. Mimo jiné jak i často tvrdíš (tento argument zmiňuješ ve více příspěvcích).

Tak teď zpět k návrhu: Existence časově omezeného periodického poplatku je v jiných hrát existující funkce, které dává různé bonusy, např. rychlejší stavba, další bonusy na nákup herní měny, více slotů na výrobu, atd. Samo o sobě jsou tyto microtranskace stravitelné pro větší spektrum hráčů. Ale nejsem si jist, že tato hra potřebuje pseudo stavitele a plochu navíc, protože v této hře není žádná cílová meta. To, že je někdo na prvním místě, nemá žádný větší význam. Aby toto mělo smysl, pak by se muselo zavést i periodické odměny za umístění v žebříčku (v libovolném). Zatím jsou odměny za umístění jen v DS a zatím zbytečné body v turnaji do žebříčku. Není důvod pro zavádět paušálních výhod.
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn Ono v prvopočátku mě samotnému ani hned nedošlo že tento nápad může souviset i jako možná varianta ideálního řešení pro hráče co si chtějí přestavět město. Ale vy radši sami nevíte co s tím a vymýšlíte různé inventáře apod a nedokážete ani vymyslet co by se stalo s budovami a místo toho je v tom chaoz který nedává smysl. Dočasné rozšíření za diamanty řeší všechno to co vás v hodné debatě ani nenapadlo. A to bez možného zneužívání jako v případě vašich inventářů. A zrovna ty to začínáš zbytečně tahat na cestu která s tím nemá co dělat. Jaký cíl nebo žebříček? V tomto souvislost nevidím. Spíš řešení přestavby měst a pokud máš třeba 2 dělníky kteří ti budou ještě 24 hodin stavět a potřebuješ dalšího tak dočasný bude dobrý ne?

A náhodou tá anketa je super v tom že se zde jasně ukáže na čem a kvůli komu a čemu, i kdyby se o tom jednalo to neprošlo. To že máte názor zdůrazňuji názor na návrh je v pořádku. To že ale kvůli vlastní zaujatosti to hned odsoudíte že to je pod značkou Turunen tak jdete proti sobě a proti ostatním hráčům. A ano jste menšina co tady přispíváte a dohromady vás je dvě ruce plus dva až tři prsty víc určitě né.

Takže až si zase někdo založí diskuzi a bude fňukat že si nejde přestavět město, tak já napíšu že už by to i šlo ale že to hráči nechtějí. Různé inventáře nemají šanci projít nikdy pokud někdo nevymyslí něco proti zneužití. Můj nápad to řeší jednoduše že budovy typu hlavního sídla si udělají místo na úkor smazatelných budov.

Nebo asi je tento nápad blbost. Pokud je nejlepší směr vymýšlet celkem nenáročné nápady, které problém řeší přes polní cesty a nebo jen dočasně. K tomu nejvíc vadí kosmetický vzhled hry. Podle postoje nejlepší je nedělat nic nebo spíš skoro nic.

Ale přece jenom se zeptám když si myslím že můj nápad řeší i přestavbu měst nad kterou se debatovalo, tak co se vlastně vymyslelo?

A jinak já osobně si myslím že zrovna v elvenaru je žebříček hráčů úplný nesmysl. Spíš jde o žebříček herního času ale nic víc.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
nejdřív se přiznám, že jsem nečet úplně celou diskusi a tak budu reagovat pouze na prvotní návrh :)

dočasný stavitel : proč ne, určitě by se našel někdo, kdo by to využil. ceny by to ale asi chtělo jiné, než jsou navržené, ale jako návrh v pohodě.
dočasná rozšíření : jak je navrženo určitě ne. pokud by se v jakkoli výjimečném případě měla budova mazat, generovala by tato funkce hromadu naštvaných lidí. úplně vidím, jak nato zapomenu a přijdu o manufakturu na 20 úrovni nebo o div co jsem leveloval třeba měsíc...
nákup diamantů jako eventový úkol : také ne. z toho důvodu, že logika úkolů se v poslední době už příliš moc mění, ne vždy ke spokojenosti hráčů, a tak bych to nekomplikoval ještě další věcí jako je nákup diamantů.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen Jsi si jistý, že píšeš na forum do správné hry?

Všechno co jsi napsal teď na téma inventář se slovem samotným, je naprostý nesouvislý blábol.

Anketa je z 66% nesmysl. Validní je pouze první otázkový pár.

Je to prostá psychologie: Takže je logické, že je potřeba vymyslet vhodný motivační model, který se bude lidem líbit, aby za něj zároveň byli ochotni platit. A s tím souvisí, třeba ty odměny za pořadí. Prostě to co se používá i v jiných hrách, kde je paušální poplatek za například měsíční prémiový účet.
 

DeletedUser5831

Guest
K tomu docastnemu rozšíření - podle mě je to blbost a jsem proti. V této hře je místo výzvou, jak to město vlastně přestavět tak aby se všechno vešlo, dočasné levné rozšíření by to zkazilo. Navíc a to platí i pro stavitele! Pokud si člověk nekoupí ten prostor na pořad, tak si ho dočasně nekoupí už vůbec :D

Dočasný stavitel - to by nebylo marné pokud by to fungovalo nad rámec ninějšich 5 stavitelů ale zase by to bylo využité jen pro hráče kteří si už zaplatili za jeho vylepšení. Pokud si hráč stavitele nekoupil na pořád, tak si ho nekoupí ani dočasně ;)

K úkolům na nákup dia se vyjadřovat raději ani nebudu nebo mi ten příspěvek ještě smažou:D

Pořád tu upozorňuješ na to, že na fóru je jen menšina (v čemž s tebou souhlasím), tak člověk začíná mít pocit, že chceš něco co bude využitelné a přínosné pro většinu a pak tady stvoříš návrh využitelný pro naprosté minimum :D:D
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Děkuji za nezaujatý názor proti kterému nemám absolutně nic stejně jako @SummerPicka

Jen snad bych chtěl menší reakci @CorwinOfAmber ono právě ten záměr není rozšíření pro to aby jsi si dočasnou plochu zastavěl ale využil pro přestavbu. Dá se to skoro srovnat jak studna přání kterou by jen jako kulturní budovu chtěla jen 1/3 hráčů ale taky máš dočasnou produkci náhodného typu. Ono to samé je třeba eventové budovy kultura+obyvatelstvo. Náhodou zapomenu a mám obyvatelstvo v mínusu. A přesně tohle by se dělo jako protiargument kdyby tenkrát někdo zde měl nápad a navrhoval by právě mix budovy kultura+obyvatelstvo. Lepší by bylo zahrnout do studny přání že by přidávala obyvatelstvo jako produkci a to obyvatelstvo bylo nastálo než si neustále hlídat eventové mixy.

@SummerPicka určitě bych nenavrhoval aby to bylo nad maximální limit stavu dělníků. Zcela jednoduchý důvod je že aspoň jednoho si hráč může získat když má urychlovače. Stejně jak ty teď už napíšeš že dělníci nad rámec dělnické chatrče i když pokud si do toho vrazíš diamanty tak proč ne? Ale to je to samé jak tvůj argument o tom rozšiřování.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Jenom poznámka k té přestavbě. Dneš už máš kouzlo teleport (pokud navštěvuješ věž - stačí i čištění prvního patra), které k té přestavbě můžeš použít. Většina pokročilých hráčů je zvyklá dělat přestavby mezi kapitolami, případně si nechávat nějaké místo na eventy a dobrodružství (alespoň do minulého eventu určitě), takže by navrhované funkce asi nevyužili. Což samozřejmě není nic proti ní, navrhnout se to může.
 
@Emhyr var Emreis II Přiznám se že u některých z vás je mi to opravdu jedno a zvlášť když se k tomu staví někdo jako ty. Ono tá herní menšina co je zde většina, která dovede takto se stavět k návrhům a nápadům na základě osobních sympatií či averzí k danému přispěvateli ale jejich argumenty jsou víc než jednoduché a pak dokážou jen a pouze psát moderátorům stížnosti že? Tak taková herní menšina opravdu nemá můj zájem respektovat jejich názory když vy nerespektujete ty mé. Já narozdíl od vás mohu čestně prohlásit a jakýkoliv moderátor ať klidně zveřejní konverzaci, že jsem si nikdy na žádného z vás nikdy nestěžoval. Takže kdo zde má komplex?

Omlouvám se za osobní vsuvku ale já nezačal ...
v pohodě, nepřišlo mi to nijak osobní :D
jinak, co si vzpomínám (a že tvé nápady a názory vždycky pozorně přečtu celé - často i vícekrát, abych to pobral), tak jsem podpořil snad jediný nedávno. Bohužel už mi zapadlo, co to bylo. Tuším snad, že systém eventových úkolů jako v dobrodružství společenství?
 

Deleted User - 488716

Guest
Co se týče těch dočasných rozšíření a dělníků, já bych to určitě nevyužil, protože pro mě jsou diamanty velká vzácnost a utrácím je pouze za trvalé výhody, nikoliv dočasné. Pokud se to zavede, budiž, ale podle mě mohou vývojáři řešit užitečnější věci, než co udělat s budovami, které stojí na právě mizejícím rozšíření.

Co se týče úkolu nakup diamanty, tam jsem zásadně proti. Platící hráči by postupovali v události rychleji a v takovém případě se obávám, že by došlo k nějakému stížení průchodu událostí pro všechny. Varováním nám budiž podzimní zvířetník, kde stížení události spočívá v neustálém opakování malého počtu náročných úkolů.
 
Nahoru