• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Úkoly Denní úkoly [předáno]

Uvítali byste realizaci tohoto návrhu?


  • Celkový počet hlasujících
    19

Vlnik

Guest
Zdravím,
tak jsem zase s něčím přišel :)

Co to vůbec je?
Denní úkoly jsou vlastně souhrnem činností, které by aktivní hráč měl během každého dne běžně udělat. Na rozdíl od normálního úkolu na ně máte omezený čas (1 den) a denně se opakují.

Kde to najdeme?
Denní úkoly by měli být umístěny pod současnými dvěma normálními (místa je tam ještě dost). Půjde o ikonku, která povede na obrazovku z výpisem všech denních úkolů a odměn.

Jak to bude vypadat?

Vzhled ikonky už nechám na vývojářích, určitě to udělají líp než já, ale měla by být nějak odlišena od úkolů normálních. Samotná obrazovka denních úkolu pak bude vypadat následovně:
Vlevo výpis úkolů, přičemž splněné budou nějak označené, stačilo by zeleně odškrtnout, jako když splníte podmínku u normálního úkolu. Vpravo pak bude sloupec označující postup v úkolech a odměny. Nějak takto (ano, jsem expert v malování :D ) :
screenshot_747.png
Máme málo místa, takže počty budou vidět až po najetí myší.

Jaké budou úkoly?
Vybrat x mincí
Vybrat x zásob
Vybrat x zboží (v závislosti na bonusech hráče. Jak bude postupovat výzkum, přibydou další 2 úkoly a pokryjí tak veškeré zboží s bonusem)
Obchodovat s hráčem na tržišti
Poskytnout výpomoc x sousedům
Vycvičit x vojáků
Postavte nebo vylepšete budovu (časem bude nahrazeno posledním úkolem na výběr zboží)
(pokud bude někdy zavedeno:
Napište na cechovní chat
Přispějte do cechu (mince , suroviny zboží....co se zavede, jestli se zavede :D ))


Každý úkol můžete splnit jen jednou denně a nejde ho splnit zpětně (Jednou denně, nejspíše o půlnoci se postup vynuluje, i kdybyste měli 99% :p )


Jestli vás napadne cokoliv dalšího, rád to tam přidám. I když v případě zavedení cechu bychom se mohli dostat na 10 úkolů, což je tak ideální, ale mohou být nějaké rezervní :)

Jaké budou odměny?
Už jsem to trochu naznačil tím obrázkem, ale:
1.úroveň (zatím 2 úkoly) - mince+zásoby
2.úroveň (zatím 4 úkoly) - vojáci
3.úroveň (zatím 6 úkolů) - zboží (obsahuje jeden druh zboží z každé kategorie. Zboží se bude každý den obměňovat)
4.úroveň (zatím 8 úkolů) - Na 24 hodin zvyšuje efekt vašich relikvií o 25% (násobí se s původním efektem - např. 1,25*200% = 250% )
Odměny je nutné vybrat ručně, stejně jako u normálního úkolu, v den splnění.

Požadavky i odměny se budou postupně zvyšovat na určitých bodových hranicích (bohužel neznám výpočet bodů, takže ani neumím odhadnout ty hranice)

Proč by se to mělo zavést?
Motivace pro vyšší aktivitu hráčů.

Dopad na hru:
O něco rychlejší postup aktivních hráčů = možná nás to nepřestane bavit moc rychle :D

Snad je to vše. Díky za přečtení a za případné reakce :)
 

Iefyr

Guest
Fakt, že by hráč k dá se říci denní odměně nepřišel jen tím, že se přihlásí, ale opravdu vykáže nějakou aktivitu, se mi líbí. Jen si nemyslím, že to méně aktivní hráče namotivuje. Pokud jsem méně aktivní, je mi po herní stránce všechno jedno... i to, jestli mám o pár zásob více či méně, ne?
 

DeletedUser34

Guest
niečo také tu máme a je to ale neobmedzené
a totiž úlohy na preskakovanie oni sa opakujú am môžete si vybrať čo potrebujete ako odmenu či je to mince suroviny alebo nástroje ja osobne za den získam takto za 45 minut 45000 mincí a to je len jedna uloha
 

Iefyr

Guest
Jen se ne vždy vyplatí poměr odměna vs. požadavky na její získání. Např. dokončit všechny střety v jedné provincii, když nemáš žádnou otevřenou, získat zboží, které je na trhu zřídkakdy a bonus na něj nemáš... Proto i když úkoly ve hře jsou, možná některé upravit a udělat z nich zároveň i denní odměnu?
 

DeletedUser34

Guest
na suroviny čo nemáš bonus získaš keď nazbieraš suroviny na ktoré máš bonus
a úloha nazbieraj náradie a odmena zlato sa vyplatí najviac nakoľko zbieraš a produkuješ kladivká
a zároveň odmena za úlohu je veľké množstvo zlata
 

iDavis

Legenda
V súčasnosti, vzhľadom k množstvu funkcií v hre, by som s dennými úlohami určite počkal. Už podľa uvedených príkladov je jasné, že by spočívali na stereotype, ako je takmer tomu u klasických úlohách. V takom prípade by denné úlohy pre hráčov neboli veľkou prioritou, teda radšej by som počkal zakiaľ sa hra trochu "rozšíri", aby tak mohlo vzniknúť viacero nových, rôznych zadaní úloh.
 

DeletedUser61

Guest
Páni. Ty jsi nad tím hodně přemýšlel.;) Za mě 10 bodů za snaživost.:D
 

DeletedUser146

Guest
začnu trochu jinak,
bláhově jsem si myslel že když tuto hru vytvořilo stejne herní studium jako hru Forge of Empires tak sem již přenesou zkušenosti a to nejlepši
co již bylo vymyšleno v Forge of Empires ( gildy a jejich fungování,opakujici se ukoly-možnost plnit více ukolů najednou,boje mezi hráči,gildovni války o uzemi,gildovni trh,Velkolepé budovy,inventář,bonusové akce ,sousedi na liště) a ne že tato hra bude jako když Forge of Empires začinalo na 1 serveru a vše se začne vymýšlet znova

a ted k návrhu co zde prezentujete,
asi jste to odkoukali v Ikariamu tam maji stejne ukoly, pokud by to bylo soubežne se stavajicimi ukoly pak bych byl pro ale pokud by jste zrušili stavajici ukoly a nahradili tím co navrhujete tak bych byl zásadne proti,již v součastnosti i na Forge of Empires muzete plnit denní ukol
 

Vlnik

Guest
Tohle je spíš přebrané od goodgame empire a obecně GGS her (jedna z mála věcí, co jim zároveň funguje a není úplně k ničemu :D ). Ikariam jsem přestal hrát, co přišli s novou grafikou, která nejen nestála za nic, ale ještě se to začalo šíleně sekat. To už bude alespoň 2 roky dozadu a nemám nejmenší tušení, jak to tam teď funguje, ale to už trochu odbíháme. Denní úkoly by měli fungovat nezávisle na těch současných a nic se kvůli nim, alespoň podle mého návrhu, rušit nebude.
 

LuciskaCh

Mistr slova
já myslím, že je to dobrý nápad, ale určitě bych s tím taky ještě nějaký čas počkala. V poslední době je hodně eventů a úkolových řad plus do toho ještě přibylo Dobrodružství společenství, tak si myslím, že by to lidi moc neplnili.
 
Nahoru