• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Darování libovolné věci z inventáře členům společenství.

indian068

Znalec fóra
Danber7777
Multi hraci je problem ktere tezko odstranis.To by musela byt spoluprace hracu a adminu.Jenze je to o dokazovani ze to tak opravdu je.Vzdy se najde nekdo kdo vyuzije slabinu systemu a vyuzije toho.
 

Theas

Kolemjdoucí
Přesně jak říká Danber7777. A jak jsem se již v úvodu zmínila, proč na ně mají doplácet ostatní hráči? Vždy se prostě najde někdo, kdo se bude snažit najít skulinku a vše zneužít.
 

12alfa

Pokročilý žák
Osobně jsou mi multihráči úplně jedno, i to, co a jak si dotují. Tohle není žádná soutěž, ale hra! Kdo si ji chce kazit, ať si ji kazí, anebo jestli ho to tak baví, jeho věc. Tak či onak, možnost darovat ze skladu spoluhráčům z družstva by byla super!
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Mým osobním názorem je, že tento návrh je zcela nereálný. Vzniklo by zde prostředí, kde hráči, jež již nyní využívají push účtů, by si začali ještě přehazovat budovy na hlavní účet. Musela by se dodatečně změnit pravidla a musel by se začít řešit multiúčet, kdy by byl každý hráč povinen využívat pouze jeden jediný účet. Spousta hráčů má vícero účtů a tímto by na serverech vzniklo mnoho mrtvých měst (pokud sám hráč nepožádá o smazání a jeho město je v pokročilejší fázi hry) a to jistě nikdo nechce. Žádost o smazání musí hráč udělat sám a potřebuje k tomu interakci se svou emailovou schránkou, kterou má k danému účtu použitou.

Dále bych zde viděl problém, že menší/novější hráči budou mít menší motivaci se účastnit různých eventů, dobrodružství, apod., protože budou mít šanci získat budovy z těchto událostí zadarmo, od svých spoluhráčů, jež by byli již v pokročilejší fázi hry a získali například danou budovu vícekrát.

@12alfa - dle mého soukromého názoru je rovnice, kde hra = soutěž, zvláště v případech, kdy je hra nějakým způsobem hodnocena (zde body do žebříčku), ale chápu, co tím chceš říct. :)
 

Lovec Krys

Legenda
Ono vůbec nemusí jít o push účty. Bohatě stačí, že by tímto způsobem mohl končící hráč dát některému kolegovi třeba ohnivého fénixe (jakožto asi největší turnajovou výhodu). Už taková možnost bohatě stačí na neprůchodnost návrhu.

ps:
A on ani např. nemusí končit. Jak odlišíte případy (z hlediska algoritmu hry):
Nemá fénixe, protože jej nikdy neměl.
Nemá fénixe, protože jej omylem(nebo úmyslně) smazal.
Nemá fénixe, protože jej někomu daroval/prodal.
Nemá fénixe => Může jej (znovu) vyrobit. A pokud má nebo získá artefakty, tak i vylepšit (a (zase) darovat/prodat).
Uvedené se týká kterékoliv budovy.

A kdyby z toho byly všechny problémové budovy vyjmuty (v podstatě všechny sety a evo budovy), tak to nejspíše bude jen okrajově používaná funkce, která nejspíše nebude vývojářům stát za spoustu práce navíc.
 
Naposledy upraveno:

GoldAngelcz

Velmistr písma
Řešit pushing by se musel pouze v případě, že tohle darování půjde do nekonečna pořád a pořád bez omezení. S omezení je tento nápad myslím realizovatelný. Moje myšlenka je takováhle...

Pokud vývojáři omezí nějaký způsobem co vše půjde darovat, například ne evoluční/setové budovy nebo obecně budovy, které jsou silné a ovlivní město a postup hráče. Protože se shodneme, že darování těchto budov je docela přínos pro samotné město a to už je hodno zneužití. Kděžto naopak nějaká obyčejná kulturní budova, která není tak přínosná a pro hráče třeba už neatraktivní, může být darována jinému, který jí třeba zužitkuje. To samé s požehnáními, kde by šlo darovat pouze určité typy a "hodnoty" - například základní a ty "zelené", jejichž hodnoty jsou pořád nízké. Požehnání jako portálový bonus, rekonstrukce a podobně by darovat nešly vůbec, jelikož toho by šlo opravdu silně zneužít. Stejně tak omezení těchto darů nějakým cooldownem bude vhod, dejme tomu 1 dar/týden či dokonce i měsíc (jak uznají vývojáři za vhodné) - bez ohledu na to jestli stejnému nebo jinému, prostě omezený počet věnovaných darů. A stejně tak opačně... Každý hráč by mohl obdržet pouze 1 dar za měsíc (aby nemohl dostat 10 odměn). V takovém případě si myslím, že řešit pushing nebo zneužití je absolutní zbytečný nesmysl, protože i kdyby někomu stálo za to dělat si účty pro tyhle věci, nebylo by to ani zdaleka tak hrozné, jako pushing v divech či třeba i DS :) Tudíž problém pushing absolutně odpadá. To samé problém, že by to mělo dopad na herní ekonomiku nebo nějakou vyváženost.

Darování mezi hráči rozdílné kapitoly je taky potřeba řešit, nějaký "přepočet", kde by se darovaná budova změnila na kapitolu hráče - a to jen třeba směrem "dolů", nikoliv "nahoru". Aby se nemohly farmit budovy na malých účtech a dávat si je na účty do posledních kapitol. Nebo něco na ten způsob :)

V nějakém takovém tvaru je, podle mě, tento nápad realizovatelný a vlastně pořád zůstane jeho smysl - tedy obdarovat někoho něčím, co nepotřebuju. Umím si představit, že pozvu hrát svého kamaráda se mnou a budu mu moct tímto třeba darovat i lepší kulturku do začátku - něco co ho neposune "o kapitolu" dopředu, ale pořád lehoučce pomůže. Smyslem jistě není někoho zahrnout nesmyslným počtem kulturek nebo čehosi jiného.
 

GorGlin

Veterán
nechci vypadat jako škarohlíd, osobně by mi nevadilo mít možnost rozdat nováčkum něco z inventáře
mám budovy, pro které nenajdu využití, aretfakty pro které nemůžu sehnat základnu, protože už mi stojí
ale s touhle funkcí si push účet postaví v řemeslné výrobě zálkadnu na ohníváka, dá jí jinému hráči a protože ji nemá postavenou ani v inventáři, za čas si postaví další
tak jak ted hra funguje to nejde
 

12alfa

Pokročilý žák
@Odin Pro mě hra = zábava, ale taky rozumím tvému postoji. :)
Když ne budovy, tak alespoň výměna artefaktů... :-D Na ty se nevztahuje dosažená kapitola... A ani se nerozdávají ve velkém a "zadarmo", takže mulťáci by systém nezahltili městy duchů, ne?
 

Theas

Kolemjdoucí
Líbí se mi co píše GoldAngelcz :)
Padl tu návrh a pak už je na vývojářích, jak ho třeba poupraví. :) A, Tak jak to píše GoldAngelcz si myslím, že to zní dobře. :)
 

jirinas

Pokročilý žák
No poctivě jsem si přečetla všechny příspěvky a je fakt,že je spousta pro i proti. Jako nápad bezva,taky mám inventář plnej. Ale jak vás hodné píše v něčem těžko realizovatelný a někteří hráči by ztratili motivaci. Asi bych to " odkladiště " omezila na kulturní budovy ( určitě ne rozvíjející se a artefakty ) a ať si každý občas vezme. Stane se,že někomu dojdou úlomky,tak na rozčarování,nebo aby si jen vylepšil okamžitě kulturu.
 

prchlik

Znalec fóra
Tohle je téma, které se řešilo opakovaně i v jiných hrách.
Když jsem tu myšlenku četl prvně tak jsem si říkal, že by to bylo super. Ale jak jsem se postupně nad tím zamýšlel, tak jsem se víc a víc klaněl k druhé straně.
Osobně jsem proti předávání předmětů. Je to hra a jako hra by se to mělo brát. Co jsem si ve hře nahrál to mám. Předávání předmětů by celkově vedlo ke snížení snahy hráče někam se ve hře posunout, něco získat. A možná by to vedlo k otravování silnějších hráčů, kteří by mohli být zaspamování žádostmi o předměty.
 

CuteBenhur

Pozorovatel
Já si myslím, že by úplně stačilo přidat artefakty, případně krmeni,a jine jako komoditu do tržiště a obchodnikovi. Mnoho problémů jednoduše vyreseno obchodovat co chci za to co pozaduji jako suroviny.
 

Picisek

Učedník
Já bych byla pro udělat něco jako black market pro prodej nebo směnu artefaktů / třeba artefakt fénixe za artefakt medvěda / kterých mám v invetáři fůru a nepoužiji je, ale hodily by se mi jiné , kouzelných budov na menších úrovních než mám já a vím, že je nevyužiju a tak podobně...
 

Marian24

Znalec fóra
Prosim Vas, nerobte z hry tržište. Ak je Ohnivy Fenix,Hnedy medveď atd ine super sety zo starych časov legendarnymy, tak nech to aj tak ostane.
Ste hrači ,alebo obchodnici na burze ? Uplne tymito navrhamy odpalujete posolstvo a vyznam celej tejto hry.

Ak chce hrač Ohnivaka, tak nech si ho nahraje ,tak , ako si ho nahral kažďy v Evente alebo artefaktamy z veže a remeselnej vyroby.Priestor a možnosť na to mate stejny, ako sme mali i my .Toto je strategicka a budovatelska hra , su tu hrači a ne vetešnici !

Takto by ste zabili celu hru a jej vyznam a bol by som prvy, ktory by skončil ,pretože všetko čo si hrači tymy rokmy nahrali by stratilo cenu pocitu že si to hrač poctivo nahral....a hra by nemala zmysel nehrala by sa, ale vymienala sa.

Myslim, že tieto šilenosti idu z hlav novo prichozich, ktory by chceli všetko hneď a teraz , tak ako aj v živote tak aj v hre .
Nahraj si to a važ si to, že si is to nahral, to je ten pocit ,ktory hra dava a ne ,že si všetko povymieňaš ,toto by časom nebavilo ani teba.
A ak si mysliš , že tymto pomahaš niekomu že mu to daruješ alebo vymieňaš tak sa myliš , okradaš ho o pocit ake to je keď sa ti konečne podari po čase dať Ohnivaka na 10 level . Tento pocit by dotyčny nikdy nepoznal - okradol by si ho o to -vymenou alebo darovanim.

Vždy budem proti takymto napadom vetešnictva , nema to s hrou nič spoločne.Vymienajte si trebars znamky ,alebo pohladnice to bude lepši a o tom polemizujte :D:D:D:D

P.S. tymito navrhamy ste majsti v ničeni Legendarnych budov a ich hodnotach,menenim by v hre už nič nemalo cenu a legendarne budovy by sa nazyvali dobrymy budovamy valajucimi sa na tržišti (toto chcete , ano ? ) ja Ne !!! - Dufam , že to chapete

Ty čo pišu o prebytku artefaktov ... vydržte INNO niečo vymysli tak ako aj vymyslel s ulomkamy run na ktore sa všetci sťažovali že ich maju miliardy.
To ako to s nimy vyriešili už na bete sa mi moc pači a tešim sa až to pojde aj do svetov
 
Naposledy upraveno:

Prealiena

Velmistr písma
Musím souhlasit s @Marian24, už co jsem hrála PokemonGO, tak vyměnění pokemoni (regionální, co se nedali získat v ČR) na mě působily dost nezaslouženě. Neměla jsem pocit, že jsem je získala sama. Prostě mi přistáli v inventáři bez jakéhokoli boje a měla jsem z toho hořkou pachuť.
 

Theas

Kolemjdoucí
Vůbec jsem tím nemyslela, že bych někomu darovala vývojové budovy či jejich vylepšení. Jak už to tu x krát padlo, to jsou budovy, které jak píšete si každý musí získat sám a ty by prostě byly uzamčené. Myslela jsem spíš různé kulturní atd. které můžeme získat např. v eventech. Už několikrát se mi stalo, že hráči čekají na daný den, protože chtějí získat odměnu (já také), nastřádají si třeba 3.000 a pak jim padne 1. Kolikrát to je odměna, kterou já třeba nechci, ale protože už mě žádná neláká, tak nemusím střádat a čekat na daný den a budova, kterou někdo chtěl a štěstí mu nepřálo, mě osobně padla třeba 5x.
 
Nahoru