• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kouzla Crafting - Odčarování Postavených Budov (Pouze soutěžních)

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3079
  • Vytvořeno

DeletedUser3079

Guest
taky jsem pro, nicméně

chápu to tak, že crafting slouží pro zužitečnění budov (atd.) z inventáře, které neměly užitek. Ty postavené už svůj užitek přinesly a tím by byly užity podruhé. Z toho pohledu trochu pochybuju... připadá mi, že to jde proti podstatě toho craftingu. Ale přát si to pochopitelně můžeme :)

Mnoho hráčů ale nemá tolik budov v inventáři. Znám ty kteří mají třeba jen tři v inventáři a pár kouzel, třeba 20. Já teda mám všeho hodně tak nemám s tím problém, ale začátečníci, začínající hráči nebo ti menší toho mají málo. Proto mají Crafting docela obtížný, takto by aspoň mohly nabrat důležité věci na něj z prodeje, teda z odčarování těchto budov, vím že by jim to hodně pomohlo. Kdo se dostane do fáze že nemá kouzla ani budovy či požehnání, tak je crafting opravdu extrémní záležitostí když se tam objeví něco třeba za 1500 svitků zlatých :D Proto by se to velmi hodilo, ono i těchto budov dojde a dostane se každý do fáze kdy crafting bude obtížný. jen teď to vidíme světle, protože je to novinka a všichni jsme byli přeplnění budovami. Teď se už pomalu těm novým hráčům vyplatí šetřit spíše ty velké stavby, nebo si vybírat v craftingu pouze to co se jim skutečně hodí. Možnost odčarovat postavenou soutěžní budovu vidím jako plus právě pro menší a nové hráče. Aspoň takto když přibyli do hry jako noví a mají málo všeho, mají potom možnost získat někde zlaté svitky. Budovy z první doby dávají maličko kultury a lidí, a velmi rychle se tyto základní doby překonávají. Ten kdo začal hrát má třeba jen právě tyto jediné budovy postavené a nic víc. Takto si v další době může je s přehledem odčarovat a získat aspoň trošku :)

Jinak Hezkého Silvestra ♥ :D ;) =)
 
to je sice pravda, ale pořád je crafting jen něco navíc. Ne věc, kterou musíš dělat, aby ses ve hře dostal dál. Já jsem měl taky inventář budov vymetený (asi 3 kusy jsem rozbil), ale díky turnajům jsem měl skoro 300 všech kouzel, tak je teď postupně drtím. Alepravda, když jsem začal craftit i VBčka, tak to začalo rychle mizet :)
 

PallandoCZ

Učedník
Tak já myslím, že je přirozené, že začínající a malí hráči to mají se spoustou věcí těžší. Tak je to přece normální, ne? Já nejsem žádný velký hráč, ale ve věcech, co jsem hrála, to tak vesměs bylo - prostě k některým věcem se je třeba postupně dopracovat. Každý z nás tady začínal a měl houby :) Byla by nuda mít všechno hned, k čemu se pak snažit :)) (mimochodem já mám třeba budov dost, ale crafting zase až tak nevyužívám, teď jsem se rozhodla ho používat jen na magické násobitele a vylepšení jednotek, a to zase tak často není)
 

DeletedUser3281

Guest
Já těch budov měl dost, přesto jsem v půlce druhé truhly a skoro nemám co ani za co craftit. Dle mě pokud to nechají takhle, tak časem usne crafting jako věc, kdy člověk vyhodí odpad co získal v doublu nebo hlavní ceny pokud je nebude chtít stavět, já mám 100 činidel a zastavil jsem výrobu. Ono jestli si vývojáři myslí, že v tom budu craftit urychlovače nebo takové věci, tak to by museli dát nějakou rozumnou volbu jak získat ty scripty aby byli levnější, jinak tam je 3/4 receptů celkem k ničemu (z mého pohledu není rozumné craftit nic krom pár budov a turnajovek) ale jako uvidíme no, třeba ještě bude nějaký způsob jak získat scripty, mimo prodej kouzel a požehnání.
 

DeletedUser1148

Guest
Já jsem ,jak už jsem výše napsala , rezolutně pro tento návrh. Crafting je jako novinka ,která nám přinesla výhody ,ale jako každá novinka by se měla dále rozvíjet a toto je skvělý návrh na využití budov z eventů apd. , které hráč například potřebuje vyměnit za lepší nebo se mu již nehodí a nebo zabírají místo apd. Jak je návrh napsán ,šlo by jen o budovy soutěžní. Je to opravdu skvělý nápad ,jak tuto novinku zdokonalit.

ZASLOUŽÍ SI VELKOU POZORNOST A MYSLÍM SI ,ŽE ZAVEDENÍ TOHOTO NÁVRHU BY NEMĚL BÝT ZASE TAKOVÝ PROBLÉM A HLAVNĚ SPOUSTA HRÁČŮ BY TO S NADŠENÍM UVÍTALO. VIZ ODEZVU ZDE ( NA FÓRUM NECHODÍ MOC HRÁČŮ , JINAK BY POZITIVNÍ ODEZVA BYLA MNOHEM VYŠŠÍ !!! )

Přiznám se a kdo mně zná tak to ví ,že jen tak se za nějaký návrh tak hodně nestavím.Ale toto je fakt dobře vymyšlené.
 

tupecpolni

Znalec fóra
Omlouvám se, že jsem proti návrhu. Pro hru mi vhodnějším připadá jednoznačné rozhodnutí hráče - postavit nebo rozčarovat? No a pak si mohu rvát zbytky štětin z pleše... zábavka prostě...
 

aikomi

Mistr slova
@tupecpolni chapu tvuj nazor...Ale pred craftingem se ti valeli nevyuzite budovyve skladu.ted kdyz je na ne vyuziti, proc by tomu nebylo tak u kulturnich budov,ktere jsis jeste pred tim postavil? Aspon se najde pro ne jeste nejake vyuziti...Kdyby nebyl crafting, tak se ti tam hromadi plny sklad, pokud bys ho nevyprazdnil postavenim a nasledne smazanim eventovych budov ::)
 

PallandoCZ

Učedník
Já si teda taky myslím, že mělo být jedno nebo druhé (postavit nebo rozčarovat), ale ne obojí. Prostě je to i o nutnosti se rozhodovat.
 

aikomi

Mistr slova
to sice ano, ale casem nebudes mit co craftit, kdyz nebudes mit co rozcarovavat.....Pokud nemas z ceho to udelat, tak za chvilku nebude nikdo craftit. Sice jsou kazdou chvilku eventy, ale pokud ze soucasnych eventu nahradis za predchozi, a ty stare logicky smazes, tak zadne ve skladu mit nebudes.... Ano je to o volbe,.....inno naslo vyuziti nepotrebnych budov, ktere bys stejne casem ze skladu smazal, nebo je tam jen tak nechal.....Ale myslim si,ze tohle neni vubec spatny napad,proc by to nemelo jit.....v tomhle jdes i sam proti sobe...bylo by to i pro tebe vyhodne....
 

DeletedUser3281

Guest
Oni lidi obecně mají tendenci vlézt na strom, že ořežou větve ale už nemají buňky aby si uvědomili, že na té větvi nesmí sedět, když jí řežou...
 

Magni

Guest
Z mého pohledu je tu funkce rozčarování z toho důvodu, aby nevyužité a pro hráče nezajímavé budovy měly alespoň nějaké využití. Ne aby hráči využili budovy a ještě z toho "vytřískali" něco na konec, což je myslím smysl tohoto návrhu a důvod některých hráčů podporovat tento návrh. Jenže dle mého názoru lidé nepochopili význam této funkce správně.

Do teď byla pouze jedna možnost. Hráč získá budovu a buď jí použije (což je v pořádku - využívá její bonusy) a nebo mu zůstala na věky věků v inventáři. To už dle hráčů moc v pořádku nebylo a je to pochopitelné. Z toho důvodu se vývojáři rozhodli vytvořit možnost (funkci), která umožní využít nevyužité budovy. Důležité je však to nevyužité.

Nyní jsou tedy dva způsoby jak využít budovy z eventů a úkolových linií. První je standardní využití bonusů budovy, tedy umístění budovy do města. To, že po určité době uplyne její bonus nebo že se po čase její výhodnost (při průchodu kapitolami) nějakým způsobem snižuje, ještě neznamená, že by vám hra měla umožnit jí rozčarovat, protože je dle vás již nepoužitelná a nemáte zní (už) nic. Vy jste přeci bonusy již čerpali a vyčerpali oproti tomu, kdyby tato budova ležela nevyužitá v inventáři. To znamená, že vy jste tuto budovu už využili a nelze požadovat ještě něco navíc v podobě rozčarování a již vůbec za plnou cenu. To je doufám logické :)
Druhý způsob je pak takový, že budovu z inventáře, ze které jste nečerpali žádné bonusy do této doby a tím pádem jste z ní neměli nic, můžete rozčarovat a získat něco jiného za to.
Třetí způsob nebo kombinace první dvou možností není a neměla by být. Obdobně je to například s budovami za diamanty, kde při smazání také nic nedostanete a to právě proto, že bonusy a výhody z těchto budov jste využili.



Každopádně nejsem člen vývojářského týmu a rozhodně nemluvím za innogames, berte tedy můj příspěvek jen jako obyčejný názor a příspěvek do diskuze, případně jako podnět k zamyšlení :)
 

PallandoCZ

Učedník
No tak nebudu mít co craftit, no... (něco budu, já třeba málokdy využiju všechny získané budovy a tak, ale chápu, co myslíš). Jenže mě prostě připadá, že cílem není, aby bylo všechno jednoduché a nestálo to žádnou námahu. Mě by to asi nebavilo. Nejde jen o crafting, ale o hru obecně. Když budu chtít craftit a nebudu mít co, tak se holt budu muset rozhodnout, jestli si počkám až mi zbude nějaká nepotřebná budova ve skladu, nebo si třeba vyrobím kouzlo, které rozčaruju, nebo obětuju urychlovače nebo doplnění kladívek nebo mincí. (a nemyslím si, že každý kdo to tak nevidí, nemá buňky na to, aby nevěděl, že nesmí sedět na větvi, kterou řeže)
 

DeletedUser4530

Guest
... Vy jste přeci bonusy již čerpali a vyčerpali oproti tomu, kdyby tato budova ležela nevyužitá v inventáři. To znamená, že vy jste tuto budovu už využili a nelze požadovat ještě něco navíc v podobě rozčarování a již vůbec za plnou cenu. To je doufám logické :)...
Díky za post.
Určitě je fajn že podpora "nesedí zahrabaná v ticketech", a koukne mezi "prostý plebs".
Jen si dovolím rozporovat pasáž kterou jsem nechal v citaci. Ono to právě úplně logické není.
Prostý příklad. Koupím si; postavím dům. Využívám jeho všech možností-výhod, a v případě nepotřeby ho prodávám. A dostanu za něj něco, že?!
Tož tak
Ještě jednou, díky za post.
EDIT:Gramatika. Plus+
Ano, v případě budov jako násobitel, jedinečné vylepšení apod. Je tu trochu problém, jak zůstatkovou hodnotu posoudit správně. Protože třeba uvedené budovy ztrácejí značnou část své užitečnosti. Nicméně, asi není problém to prohnat nějakou tabulkou-databází, a stanovit zůstatkovou hodnotu.
Za sebe celý nápad craftingu hodnotím pozitivně. Ale dalo by se i trochu lépe. A o tom je tento nápad. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Magni

Guest
Jenže nemovitost (v tomto případě dům) není to stejné co spotřební zboží :) Jistě nebudeš srovnávat třeba dům a mobil, který je často zastaralý v dnešních poměrech a rychlosti vývoje i třeba za půl roku. Budova je v tomto případě spotřebním zbožím. Vezmi si třeba pro příklad, že si koupíš například vonící svíčku, zapálíš jí a vypálíš do konce (něco obdobného například s budovou studna přání a její rozčarování po expiraci). Také jí už za nic nikomu neprodáš nebo nevrátíš do obchodu s tím, že jsi jí už použil a jdeš jí vrátit za nižší nebo stejnou cenu. Případně za něco jiného v menší ceně, co si vybereš ty (v tomto případě výběr v řemeslné výrobě). Je to tak? :)
 

DeletedUser3281

Guest
On myslel určitě barák. Postaví barák za N kladiv a Y mincí. Barák mu tam stojí sezónu, přijde event a místo baráku najde v eventu lepší budovu, barák bourá - bum získá X procent z N a Y.
 

Magni

Guest
@ExplorerFfff V případě že je myšlena obytná budova ve hře, pak do této budovy jsi tyto komodity vložil. Do eventové budovy jsi nevložil žádnou surovinu, byla prakticky beznákladová (nepočítaje eventovou "surovinu", kde zpětný přípasání není možné). U budov produkující suroviny rasy se taky nevrací suroviny ras, které jsi investoval do těchto výroben. Případě již zmíněné budovy za diamanty.

@Corwin22 nějaká znatelně snížená hodnota by asi byla cesta, ale z mého pohledu je to spíš takové jako "získat z toho ještě něco navíc". Nehledě na to, jak by se cena určovala? Byla by pevně daná hodnota nebo by to bylo ovlivněné tím, po jaké době (v tomto případě asi o kolik kapitol po získání) se budova maže? A co třeba kolize s budoucím vylepšováním kulturních budov? Bral by se i na to ohled a jak by se cena přizpůsobila úměrně tomu, když by hráč vylepšil tuto budov a až následně prodal. Bylo by to asi velice složité a muselo by se to skloubit s plány vývojářů. Těžko říct :)
 

DeletedUser3281

Guest
Ano, ale z mého pohledu jsou v této hře pouze dvě komodity které stojí za to řešit a hodnotit.
A) Místo
B) Čas

Čím více místa, tím méně času a naopak. Jestli vyrábím N toho, nebo M toho je fakt jedno, proto lidi časem neřeší mince, pak už ani kladiva a časem skoro ani suroviny, vlastně ani ty prošlý suroviny nejsou takové peklo, v tom množství o které zatím jde. To co ta hra reálně stojí je prostě čas a eventová budova je z tohohle minimálně pro mě dražší, než barák za něco, co se mi vyrobí prakticky samo. To je ovšem pragmatický pohled, chápu technický skrz hru, pro inno výhodný ale já to beru jako člověk tak nějak vše ve hře hodnotím jako místo/čas, ten zbytek podstatný není.

Ve výsledku musím vědět, kolik času mě stojí nějaký cíl. Ať už suroviny na budovu nebo nějaká eventová budova a suroviny na ní. To je věc co jde porovnávat jako "cena".
 

Lovec Krys

Legenda
@Magni Tvůj přístup je samozřejmě možný a má i logiku, ale...
Ale naráží prostě na problém, že za nějakou poměrně krátkou dobu budou skoro všichni hráči ve stavu - nemám za co craftit.
Tudíž bez možnosti doplnit (a teď nemyslím nepřetržité craftění) svitky na craftění mi přijde vynaložené úsilí ze strany Elvenar týmu na tuto novou funkčnost pro jednorázové využití budov v inventáři jako docela plýtvání silami vývojářů. Tedy možnost doplňovat svitky na craftění mi přijde logická a tohle je jedna z možností. Navíc ono to zase tak moc nepřidá i vzhledem ke klesajícímu počtu budov, které se dají z každého dalšího eventu získat.
 
Nahoru