• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

CorwinOfAmber

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Osobnost1.png

3337.jpg

CorwinOfAmber je velmi sympatický kluk. Bylo milé popovídat si s ním. Moc děkuji, že přijal pozvání do Osobnosti Elvenaru.

1. Mohu znát tvé jméno, odkud jsi a kolik ti je let?
Jmenuji se Michal, je mi 33 let a jsem z Brna.

2. Jak jsi objevil tuto hru a co tě k ní přitáhlo?
Díky naprosto náhodné reklamě na Facebooku. Bylo to zrovna v době, kdy jsem hledal nějakou nenáročnou hru, kterou bych si mohl klikat, když zrovna budu mít čas. Jako první mě samozřejmě zaujala grafika. A protože mám fantasy rád, rozhodl jsem se vyzkoušet něco nového. Hlavně je to moje první online hra tohoto typu.

3. Co pro tebe znamená tvůj nick ve hře?
Nick Corwin, případně jeho variace, používám v různých koutech internetu. Se jmenovci se často nesetkávám, a to je také důvod, proč ho většinou volím. Navíc Corwin je princem ve fantasy světě, což sem krásně zapadá. Je to má oblíbená knižní postava, byť velkým čtenářem nejsem.

4. Co je pro tebe ve hře největší motivací?
V tuto chvíli je to hlavně fakt, že ještě nejsem na konci. Těším se na každou novou kapitolu. Nicméně si myslím, že dokončení výzkumu pro mě rozhodně nebude znamenat konec. Z minulosti vím, že se jakékoli hře dokážu věnovat i po splnění nějakého toho základního příběhu, pokud je tam takříkajíc "co dělat".

5. Nedávno tu bylo po několikáté spuštěno dobrodružství společenství. Jaké jsou z toho tvoje pocity?
Samotný nápad přijít s něčím, jako je dobrodružství, je výborný. Prvního jsem se s chutí zúčastnil. Bral jsem ho tak nějak, že je ještě v režimu testování a další dobrodružství bude zase o něco lepší. Například z hlediska odměn - no hlavně z hlediska odměn. Jenže pak přišlo druhé, úplně stejné. Hlavní odměna opět cílená na hráče od lesních elfů dál. A potom třetí s potulným kupcem, který je zase dobrý tak nanejvýš první 3 kapitoly... Což si myslím, že je škoda. Princip akce je super, ale odměny vůbec neodpovídají vynaloženému úsilí.

6. Zdá se ti dobrodružství lepší než turnaje? Bojuješ rád?
To bych porovnával jabka s hruškama. Dobrodružství má u mě blíž k události, tedy správně k úkolové linii. Plní se úkoly, za ně je odměna. Taková společná událost pro všechny členy spolku. Naopak turnaj beru hlavně jako možnost zisku vzácnějších zdrojů: runy, rozbité úlomky a VB, těch není nikdy dost. Ale hlavně je to pravidelná aktivita, kterou se můžu zabavit, když nemám co stavět.
Boje mě určitě baví, to je hádám z mých příspěvků na fóru poznat. Rád zkouším nové jednotky, nové kombinace jednotek a ještě raději o tom debatuji. U turnajů bych ale uvítal větší diverzitu. Máme 4 skoro stejné: křišťál, svitky, hedvábí a prach. Všude je mág a obrněný střelec, ve dvou je kerberos a ve dvou lehký střelec. Prkna a elixír jsou úplně stejné. Chybí mi například kombinace dvou lehkých jednotek a mága nebo dvou těžkých jednotek a mága. Zase bych mohl zkoušet nové strategie.

7. Jsi hráč, který začal hrát po určitých změnách, které tu proběhly. Třeba takový pozměněný bojový systém, případně změny pro prastaré divy. Co si o těchto úpravách myslíš?
Změna v divech se mě myslím dotkla jen jediná - Křišťálový maják (Zvonice). Tam jsem se v důsledku změny akorát rozhodl, že ho ještě stavět nebudu. Alespoň posloužil na generování rozbitých úlomků.
O bojovém systému jsem se dočetl až na fóru, že prošel nějakou změnou. Sám sice v provinciích nebojuji, nepovinné velikosti oddílů vynechávám, ale i tak si myslím, že jsou boje v provinciích zbytečně náročné.
Když jsem měl naposledy žlutou obtížnost, byla tam prostě tak obrovská čísla nepřátel, že si ani nedovedu přestavit, že bych to stíhal trénovat. Kasárny pořád mají jistý omezený přísun vojáků za den. Pokud jdu cestou výkupu, postavím prostě víc manufaktur a vyrobím víc zboží. Ale vojenské budovy mají frontu jen jednu. Zatím se mi to zdá jen jako nevýhoda pro hráče, co jsou v průzkumu provincií napřed.

8. Za jakou rasu hraješ a máš oblíbenou spřátelenou rasu?
V obou světech jsem zvolil elfy, protože lidé mi připadli na fantasy hru příliš "obyčejní". Spřátelené rasy jsem potkal zatím 3, takže nemůžu ještě vybrat tu nejoblíbenější. Líbila se mi trpasličí architektura. Ale ten jejich výzkum, ten byl nekonečný. Oproti páté kapitole, kterou jsem prosvištěl, jak namydlený blesk, to byla hodně studená sprcha. Naopak víly šly pěkně od ruky, ale všechny ty jejich budovy tak nějak splývaly. S orkama se teprve seznamuji a zatím musím říct, že jsou hrozně vtipní. Všechny ty úkoly typu "král chce házet dlažební kostky, získej mramor" nebo "král chce rozšlapat nějaké ovoce, vyrob košík jídla" jsou prostě geniální.

9. Co rád děláš ve volném čase, když se zrovna nevěnuješ Elvenaru? Máš nějaké koníčky?

Koníčků mám víc, to by bylo na další rozhovor. Na jedné straně sportuji a na druhé vysedávám u počítače. Jsem třeba úplně závislý na seriálech, pořád musím na něco koukat. Žánrově hlavně sci-fi, horor, komedie a samozřejmě fantasy. I když dobrého fantasy je zoufale málo.

10. Řešíš spíš estetičnost městečka nebo žebříček?
Estetičnost je pro mě důležitá. Pořád je to hra o budování města, takže by mělo za něco stát. A když se na něj každý den dívám, musí se mi líbit. Ale zase to nesmí být na úkor efektivního využití místa. Na druhou stranu si myslím, že když se člověk drží základních pravidel pro výstavbu, jako je stavění cesty z kratší strany budov, umístění stejných budov vedle sebe do řady, kulturní chumel někde na kraji. To městečko bude vždycky pěkné. Abych řešil body do žebříčku, na to mám ještě asi čas. I když jsem rád za každý posun nahoru, vždycky raději postavím prastarý div než nadbytečnou budovu, která dá víc bodů.

11. Zajímá mě tvůj názor na bojová kouzla. Jsi jejich příznivcem? (otázka od hráče @Zharthuru)
Určitě jsem pro. Vlákno o kouzlech jsem četl a některé z nich bych ve hře viděl rád. Jen by jich nesmělo být moc a musely by být intuitivní k použití. On samotný výběr jednotek na každý střet je náročný. Pokud by se boje ještě komplikovaly kouzlama, mělo by to být rozumně. A hlavně tak, aby mě špatně použité kouzlo nemrzelo. Abych ho mohl snadno doplnit, podobně jako padlé vojsko.

12. Chtěl bys říct něco na závěr?
Myslím, že jsem řekl vše, co jsem měl na srdci. Chci už jen poděkovat za pozvání do rozhovoru.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru