• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Chyba při vylepšování

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

BigHans

Kolemjdoucí
A. - v1.160.3-(967bc1a)
B. - Version 106.0.5249.103 (Official Build) (64-bit)
C. - Edition Windows 10 Pro
Version 21H2
OS build 19044.1889
Experience Windows Feature Experience Pack 120.2212.4180.0
D. - Winyandor
E. - 5
F. - Zlatá propast při vylepšení nezvyšuje množství obyvatel, ale jen mince. Dále kulturní budovy při vylepšení zvyšují jen množství obyvatel ale nezvyšují kulturu. A budovy které poskytují jen kulturu, při vylepšení nedostávají žádný bonus za vylepšení.
G. - Během normálního hraní
H. -
Kultura 3 - Bug.jpgKultura 2 - Bug.jpgKultura - Bug.jpgPropast - Bug.jpg
 

Danber7777

Pokročilý žák
to je divný já mám na 31lvl 112k obyvatelstva a zvyšoval bych také na 112k asi manufaktury tam jsem se nedopočítal ted při vylepšování Za to ti vyrábí celkem málomincí 2300k/3h kdežto mne 6000k/3hod možná kapitola tý jo nevím v každém případě mne dává od všeho víc,ale obyvatelstvo mne také nezvedne
 

Radvanus

Znalec fóra
U zlaté propasti nejde o chybu. Prostě některé divy od 31. lvl zvyšují pouze jeden bonus. Stačí se podívat na přehled divů na Wiki.
 

BigHans

Kolemjdoucí
to je divný já mám na 31lvl 112k obyvatelstva a zvyšoval bych také na 112k asi manufaktury tam jsem se nedopočítal ted při vylepšování Za to ti vyrábí celkem málomincí 2300k/3h kdežto mne 6000k/3hod možná kapitola tý jo nevím v každém případě mne dává od všeho víc,ale obyvatelstvo mne také nezvedne
Zlatá propast nezvyšuje obyvatelstvo od úrovně 31-35 z nějakého důvodu, proč to se tam nepíše. Ale od 32. úrovně by to mělo vyrábět manu, takže nejspíš kompenzace? Jinak ta nízká výroba bude asi záviset na úrovně hlavního sídla a kapitoly ve které jsem, takže to bych neřešil. Mě jen mátlo, že to ukazuje zeleně nárůst obyvatel po vylepšení, ale ve skutečnosti to číslo bylo stejné jako předtím. Každopádně pořád zůstává ten problém s těmi kulturními budovami. Tam se to nechce aktualizovat. A přitom když jsem byl v předchozí kapitole a kliknul jsem na záložku 'vylepšit' tak se mi to zobrazovalo správně, tedy i s tím narůstem kultury.

Ještě pro jistotu jsem se zkusil odhlásit a přihlásit a bez úspěchu. K tomu ještě jsem zkusil promazat cookies a mezipaměť prohlížeče a také nic bohužel.
 

voyager-1

Velmistr písma
zlatá propast od lvl 30 navyšuje jen mince. Jak píše Radvanus. Prostě to tak je. Zatím. Možná v budoucnu to další lvl. změní. A Manu tam určitě nečekej. To platí i pro ostatní divy
 
Naposledy upraveno:

Mescal

Znalec fóra
@BigHans jestli mluvíš o Zlaté Propasti (od lvl 30 navyšuje pouze mince) tady se nejedná o chybu, ale o úmysl designérů hry. Takže nečekej žádnou opravu.
Podívej se do Wiki na Zlatou propast. Na vloženém obrázku vidíš, že to je tak nastaveno již dlouho, dole v zápatí můžeš vidět, že "Stránka byla naposledy editována 26. 6. 2020 v 08:11."
Co se týká many, tak to je nákladová položka = žadnou nedostaneš, ale pro stavbu musíš dát (byť v případě 30. lvl je požadavek na manu = 0).

ZP.png
 
Naposledy upraveno:

Mescal

Znalec fóra
Co se týká vylepšení kulturních respektive populačně/kulturních budov, nemyslím si, že se jedná o chybu.
Mám to stejně, viz přiložený obrázek. Budova je normálně dále rozvinutelná, viz odkaz na Idavisovu stránku, kde se můžeš podívat, jak se Sněžný okouzlující strom dále vyvíjí, ale zkoušet to teď kvůli Tobě nebudu, přece jen, 12 KR je 12 KR. :)
Snad by to šlo označit jako opomenutí, ze strany tvůrců hry (Inno), že tam zapomněli dát šipku a novou hodnotu kultury.

SOS.gif
 
Naposledy upraveno:

BigHans

Kolemjdoucí
Co se týká vylepšení kulturních respektive populačně/kulturních budov, nemyslím si, že se jedná o chybu.
Mám to stejně, viz přiložený obrázek. Budova je normálně dále rozvinutelná, viz odkaz na Idavisovu stránku, kde se můžeš podívat, jak se Sněžný okouzlující strom dále vyvíjí, ale zkoušet to teď kvůli Tobě nebudu, přece jen, 12 KR je 12 KR. :)
Snad by to šlo označit jako opomenutí, ze strany tvůrců hry (Inno), že tam zapomněli dát šipku a novou hodnotu kultury.

Zobrazit přílohu uživatele 6276
O tom právě mluvím, že to neukazuje správně hodnoty repsektive vůbec a to je podle mě chyba. Zkusil jsem vyplýtvat 16 rekonstrukce na vylepšení budovy abych si to otestoval a ono to normálně přidá ty extra body, ale na té záložce se to vůbec nezobrazuje a to by měli opravit, protože to je matoucí. Ohledně té propasti tam už je to jasný scam, který nemá smysl dále vylepšovat na další úrovně dokud tam nepřidají něco navíc k tomu, protože 0,2% k mincím se jednoduše nevyplatí. Akorát to chce nehorázné množství bodů za nic. Prakticky skok z 840 na 2000 mi přijde strašně nevybalancované. A k tomu by měli teda ještě zrušit tu šipku u položky obyvatelstvo, protože to evidentně nemá přidávat k obyvatelstvu žádné procenta, takže to je také matoucí. Ale teď asi nejdůležitější otázka. Čtou tuhle sekci vývojáři vůbec? Zatím se tu officiálně nikdo nevyjádřil.
 

Mescal

Znalec fóra
@BigHans dá se předpokládat, že žádný z německých vývojářů hry nezvládá ČJ tak dobře, aby vše bez šumů v překladu pochopil. Nemluvě o tom, že na to nejspíš nemají čas. :)
 

Waso

Učedník
Zdravím do Němec a hlásím, že i já jsem mírně nespokojen, když mám v baráčku kulturu 120 a po vylepšení 120!
:(
 

Mescal

Znalec fóra
Tak jsem to zkusil a ten svůj Sněžný okouzlující strom jsem vylepšil - skoro si myslím, že mi dlužíš 12 KR. :)
Výsledek je, jak jsem předpokládal, budova je vylepšená a dává víc kultury, viz screenshot.
SOS12.gif
 
Naposledy upraveno:

Njord

Herní podpora
Elvenar tým
Přečetl jsem si pozorně celé vlákno a:
  • Zlatá propast je předpokládám vysvětlena a vyřešena
  • Jak zde již bylo řečeno výše ve vláknu, o chybu "...kulturní budovy při vylepšení zvyšují jen množství obyvatel ale nezvyšují kulturu..." se jednoznačně nejedná - na screenshotech budovy Sněžný okouzlující strom před vylepšením a po vylepšení je jasně vidět, že po vylepšení je kultura navýšena.
Je otázkou, zda-li to, že kultura není na kartě Vylepšení uvedena je ze strany programátorů a vývojářů Inna opomenutí nebo záměr. Dokážu si totiž představit podobně naladěného hráče, který bude reklamovat, že údaj kultury u vylepšení neodpovídá tomu, kolik on získal.​
Kultura, kterou každá budova dává, je totiž velmi proměnná a závisí na okouzlení, divech a sousedské.​

Závěrem bych se jen rád ohradil nad tím, co zde nebylo řečeno, ale co zde čtu mezi řádky, že Vaše příspěvky na fóru jako Herní podpora nečteme a že nereagujeme.
Ani jedno není pravda, příspěvky na fóru čteme a v případě potřeby je předáváme dál do Inna.
 

voyager-1

Velmistr písma
No, řekl bych že je to spíš chyba a ne úmysl. Nedávno to ještě ukazovalo. Přece musí hráč vidět o kolik se mu kultura navýší, jestli má vůbec význam navyšovat. A kultura budov je jedna věc a okouzlení a sousedská věc druhá. Div mě ani teď nenapadá který by ovlivnil kulturu budov. Ale já všechny divy nemám.
 

voyager-1

Velmistr písma
tak to jsou divy co přidávají kulturu do města, mě jde o výchozí kulturu budovy.

ono se to všechno nějak s.re, chci dohodit do věže z bonusů, nejde to, restartuju hru a pak to jde, nebo je chyba u mě? Kolečka se ztrácejí, bonusy nefungují, kulturky neukazují navýšení, už mě to nějak nebaví.
Celý dny pořád restartuji hru
 

BigHans

Kolemjdoucí
Přečetl jsem si pozorně celé vlákno a:
  • Zlatá propast je předpokládám vysvětlena a vyřešena
  • Jak zde již bylo řečeno výše ve vláknu, o chybu "...kulturní budovy při vylepšení zvyšují jen množství obyvatel ale nezvyšují kulturu..." se jednoznačně nejedná - na screenshotech budovy Sněžný okouzlující strom před vylepšením a po vylepšení je jasně vidět, že po vylepšení je kultura navýšena.
Je otázkou, zda-li to, že kultura není na kartě Vylepšení uvedena je ze strany programátorů a vývojářů Inna opomenutí nebo záměr. Dokážu si totiž představit podobně naladěného hráče, který bude reklamovat, že údaj kultury u vylepšení neodpovídá tomu, kolik on získal.​
Kultura, kterou každá budova dává, je totiž velmi proměnná a závisí na okouzlení, divech a sousedské.​

Závěrem bych se jen rád ohradil nad tím, co zde nebylo řečeno, ale co zde čtu mezi řádky, že Vaše příspěvky na fóru jako Herní podpora nečteme a že nereagujeme.
Ani jedno není pravda, příspěvky na fóru čteme a v případě potřeby je předáváme dál do Inna.
Zřejmě jste to pozorně nečetl. Jelikož tam vidím hned 3 chyby. První je, že se jedná o chybu a ne o opomenutí nebo záměr. Celou dobu se tu bavíme o tom jak se (ne)zobrazuje hodnota u kulturních budov a ne o tom jestli skutečně po vylepšení dostaneme danou kulturu. Druhá věc, to jak funguje okouzlení není předmětem tématu a k dané věci to je irelevantní, protože řešíme něco jiného. A poslední věc, nelíbí se mi, že jsem tady osočován podporou, že jsem tady někoho nařkl z toho že nečte téma, což není pravda. Padla tu akorát otázka jestli tohle téma čte někdo kompetentní. Takže ty vaše "pravdy" a osočování si nechte příště pro sebe. Na gaslighting jsem zvyklý od regulérních uživatelů, ale aby tohle dělal zástupce komunity resp. herní podpora, to jsem ještě nezažil.
PS: A kdo určuje, že je potřeba něco přeposlat? Nikdo z nás neví jestli se to dostane k vývojářům nebo ne.
 

Njord

Herní podpora
Elvenar tým
A kdo určuje, že je potřeba něco přeposlat? Nikdo z nás neví jestli se to dostane k vývojářům nebo ne.
K této otázce je jednoduchá odpověď. O tom co se předá jako připomínka nebo návrh vývojářům rozhodují samotní hráči. Obvykle to vypadá tak, že některý z hráčů např. navrhne nějaké vylepšení a za tímto návrhem je pak plno odpovědí, které více méně s původním návrhem souhlasí a nebo jej ještě vylepšují nebo rozvíjejí. Příklad takového vlákna je třeba zde.
 
Naposledy upraveno:

luterina

Veterán
no jak to tak čtu, tak správně by se ta chyba a její nahlášení měla jmenovat ne "Chyba při vylepšování", ale "Chyba v zobrazení kultury" nebo tak nějak, na mobilu se mi, pokud chci budovu vylepšit, to o kolik se zvýší kultura, zobrazuje bezchybně, ale nezobrazuje se vůbec na PC, jinak když tu budovu vylepším, tak se mi u ní ta kultura navýší, to mi funguje a ukazuje správně...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru