• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Cesty vzdušných obchodníků

flego

Mistr slova
No, já si konečně obstaral po tři lodě orků,v akademii jsem opravdu čekal minimálně měsíc marně na hnízdo,no od té doby kdykoliv kliknu na akademii,tak můžu hnízdo orků vesele vyrábět,tak nevím... náhoda?
 

aikomi

Mistr slova
Já jsem naštěstí získala co jsem chtěla. Dokonce jsem si i několikrát vytočila palivový krystal ( jen jednou padlo 500, ostatní několikrát za 200,100 ). Dnes jsem vše utratila za VBčka. Získala jsem jich celkem dost.
 

DeletedUser4336

Guest
Vicky1177 >> Tak za tohle přesně může ten náhodný generátor. Tahle situace se mi opakovala už někdy v daleké minulosti, někdy padlo odměn hodně na nic moc bodů, a jindy i kdybych protočil tisíce bodů, tak vůbec nic nebo třeba jen jednou.
 
taky roztočeno cca 6000 krystalů. Zpátky jsem dostal něco mezi 1500 a 2000, takže spokojenost. Napadalo to taky relativně slušně. Zbytek, co ještě vydělám, asi někdy na vojáčky
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Vicky1177
Tentokrát si nemůžu stěžovat, padá mi to +- 27-1700 bodů, ale vzpomínám si na jeden event, kdy mi nepadla budova za celé první dva týdny, fakt, až jsem si paranoidně myslela, že jsem nějak zablokovaná za trest. To je samozřejmě nesmysl, ale je divné, že se to může stát. Že by náhodný generátor? No, ale na tom přece taky někdo zapracoval. Tak tomu budeme nadále říkat štěstí nebo smůla, abychom nedráždili své okolí :D .
 

Showstall

Pokročilý žák
Další cíl splněn, mám loď víl na dvě zatočení. Tak už jen orky, ty bych klidně dvě :) a poslední bude elfácká. Mám na to cca 1200 krystalů, tak to snad dám. Pokud něco zbyde, narvu to mágů.
 

forthefirst

Učedník
Ahoj, spousta z nás si vytočila v truhlách již druhé hlavní doky a přístavní trh. Přemýšlel jsem, jak to uspořádat, aby ty hlavní doky dávaly oba po 3 VB a vymyslel jsem následující: horní řada přístavní trh, hlavní doky - prostřední řada stánek s jídlem, opravárenský dok, obchodní dok a spodní řada zase přístavní trh a hlavní doky. Jediná vada je, že ani jeden přístavní trh nesousedí se třemi budovami, takže dává o jeden level méně kladiv. Ale zbytek dává komplet nabídku. Pokud vymyslíte někdo něco lepšího, tak sem s tím. Mám to tak postavené na W, tak se, kdo má zájem, jukněte ;)
 

Showstall

Pokročilý žák
Tak nevím jak komu, ale mě to jde. Dnes 3x za 160 a jednou 20VB a 2x orkáčová loď. Už mi chybí jen ta elfí. Opravdu si nemám na co stěžovat. Jestli je postavím všechny to nevím, ale opravdu se mi líbí a do budoucna je tam chci mít všechny. Tento event se jim povedl.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak kdybych nevěděl, jaká je to bída s místem, tak bych je třeba taky točil všechny, takhle jsem si vytočil jen dvě mágů a dvě orčí, protože zbytek bych stejně neměl kam dát (ani se mi už tolik nelíbí jako tyto dvě). Ještě tak kdyby existovalo ono tajné místo navíc bez efektu na město, ale je? Není. Takže jsem točil VBčka, tam se mi i celkem dařilo, a zbytek vybouchám na armádu, až nějaká bude.
 

Ludi

Veterán
@forthefirst taky jsem to tak postavila, na čas to bude dávat 6 VB denně, ale je to velký jak kráva ;). Pokud budu potřebovat v budoucnu místo, tak set obětuji.
 

DeletedUser4336

Guest
Ludi >> No právě, zda se to vůbec vyplatí, já určitě stavět nebudu.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Já to postavila bez hlavního doku, na plochu 6x5, svitků se ráda vzdám a VB oželím. Bude to dávat trochu křišťálu a hedvábí, méně než kolik mi vyprodukuje jedna svitková manufaktura za devět hodin. To je moje odpověď na moudré rady, jak se máme my svitkaři přizpůsobit. ;)
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
@Pauleo - mám před sebou poslední tři výzkumy (včetně 2 nepovinných) a chybí mi jen VB, tak beru všechno, co pomůže, ať už to mám konečně z krku
 
Naposledy upraveno:

iDavis

Legenda
No udalosť sa postupne blíži ku koncu, pravdepodobne zajtra budem otvárať za 4000 kryštálov a celkovo mám z tejto udalosti pocit, že sa podarila (teraz sa odosobňujem od odmien, ale aj k tým prídem). Vidím veľký posun vpred v celkovej hrateľnosti a v tom, ako zapadá do tejto hry (aký dáva zmysel, najmä novým hráčom). Za toto môže najmä miľníkový systém, ktorý sa zjavne konečne používa ako trvalá súčasť udalostí (narozdiel od valpuržinej noci pred rokmi, kde sa použil len ako obrázok a potom sa od neho aj tak upustilo). Teraz už tá sada úloh konečne nepôsobí ako nejaký hrnček var, z ktorého sa mi sypú úlohy až jedného dňa dôjdú a potom (hlavne ako nový hráč, ktorý to nepozná) hľadá kam má nahlásiť chybu. Dáva to zmysel, miľníkový systém je dobre navrhnutý tak, aby vedel hráčovi zrozumiteľne vysvetliť, ako systém funguje a to je veľmi dobre. Takže čo sa týka hrateľnosti a celkového pôsobenia udalosti v rámci hry vidím v tejto (a aj májovej) výrazný posun vpred.
Odmeny sú druhá kapitola. Nemáme studne, nemáme zesilovače. Na jednej strane to spôsobuje pokles hodnoty denných odmien (najmä pre hráčov, ktorí po týchto odmenách išli), no na druhej strane čo vidím je, že viaceré aspekty hry sa nastavujú tak, aby tieto "ponechané" odmeny dávali väčší zmysel (a tým myslím najmä budovy). Pri brodení sa ambasádami mám pocit, že pri ich vývoji boli budovy z udalostí nejakým spôsobom zobrané do úvahy a za seba môžem povedať, že sú to snáď roky, čo som nemal tak veľkú motiváciu po nejakých budovách z udalosti ísť. Veľký podiel na tom má loď orkov (ktorá, ak by prišla predtým, ako som zdvojnásobil množstvo zbrojníc, by sa v mojom meste určite ocitla) a tiež napríklad loď amuniov, pre produkciu semien, v ktorých na mňa ambasády tak tlačia, že konečne začínam vidieť v stavaní týchto budov zmysel (i keď ešte stále tam je istá medzera, pre ktorú mi po dlhšom zvážení záujem dopadol na iné ceny). Toto napredovanie je z hľadiska balansu určite veľmi dobre, tak, žeby to bolo tým, že sa do tímu vrátil Timon?
 

voyager-1

Velmistr písma
že zrušili urychlovače v hlavních cenách, jsem taky nedávno remcal ale je to oprávněný, sypou se z věže, dají se vyrábět v akademii a navíc zůstaly v truhlách. Dvě lodě amuniů jsem taky dočasně postavil kvůli krizi semínek, pro nižší kapitoly tam nebyly špatný odměny, já hrál spíš na ty VB a pár vojáčků.
edit: vlastně v tuhlách asi nezůstaly že, no ale i tak.
 

Ludi

Veterán
@iDavis - souhlas. Myslím, že jsi to vyjádřil dobře. Ze začátku jsem z eventu nebyla nadšená, ale nyní konstatuji, že byl přínosný. Určitě systém úkolů je pohodový, a hráči nemají problém postavit během eventu celý set i ve zvětšené formě. Ten se mi sice nelíbí, ale zatím ho mám a dává 6 VB denně. Beru ho jako dočasnou záležitost.
V Ambasádách dokončuji poslední výzkum. Orků mám stále dostatek, i když mám jen 5 zbrojnic. Nevím, že mi tolik lidí vyhrožovalo, že je to málo, ale vše v pohodě, stále mám rezervu. Přesto dvě lodě orků jsem do města postavila, proč ne, větší zásoba se vždy hodí.
Se semínky je to teď ke konci náročnější, protože původní velká zásoba je pryč, a tak pár budov na semínka se moc hodí, hned je to znát.
Oceňuji budovy na čistou kulturu, je to pomoc pro moje město, protože požadavky na kulturu jsou v Ambasádách velké. Skončily mi všechny studny a tak jsem potřebovala nutně kulturu doplnit.
Event byl pro moji hru hodně přínosný a bez stresu. Spokojenost, takže díky za něj.
To, že studny skončily, jsem už akceptovala. Pár dia padne z Věže, alespoň něco.

Kdyby nový systém eventu znamenal konec DS, byla bych velmi spokojená. To, že poslední dobou eventy byly stavěné tak, že hráči byli DS nuceni hrát, aby eventové budovy postavili na max, bylo hodně nepříjemné.
 

iDavis

Legenda
Pri otváraní truhiel sa mi vrátilo 1800 kryštálov, čo je absolútne prijateľné. Pribudlo pomerne veľa jednotiek (denná cena padla na podiv veľakrát), takže som rád, pretože vďaka tomu budem môcť niekedy v budúcnosti ušetriť pomerne veľa zesilovačov (pre tréning jednotiek).
 

DeletedUser4336

Guest
Ludi >> Ten konec jsem nějak nepochopil. O jaký nový systém události se má jednat? Já nic nového nehrál. Proč by měl nějaký systém znamenat konec DS? Každá událost je jiná, někde jsou rozvinutelné budovy, jinde ne. Pouze některá DS vložila mezi normální odměny ještě artefakty, protože po nich byla neustálá sháňka, že nejdou jinak sehnat. A pouze jedno DS si pamatuji, že by sedělo popisu, že bylo potřeba hrát, aby bylo možno získat víc artefaktů, a stejně jsem jich měl málo.
 

luterina

Veterán
Už na začátku tohoto eventu, jsem cítila, že je zatím nejlepší od toho Zimního co byl, tedy co do systému i jeho nastavení, ale teď se spíše zaobírám otázkou, v reakci na to, co psala @Ludi , když teď to DS na další artefakty nepotřebujeme, nechystá se v něm také nějaká ta zásadní změna? :)
 

DeletedUser4336

Guest
S tím naprosto souhlasím, po těch náhodných perníčkomániích by byl každý nejlepší :).
 
Nahoru