• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Cesty vzdušných obchodníků

Bazinka

Kolemjdoucí
Jaká je vůbec u toho, že dvakrát za sebou truhla za 53 a dvakrát za sebou :kp:??

Truhly 53 a 39 jsou něco jako Enšpígl, prostě hraješ kasíno. :-D 84 je taky ještě risk. u 160 ti ale na tři až čtyři pokusy musi padnout co chceš. To je matika i Murphyho zákon.

Ja dokonce chtěla teď být skromná, tak jdu po 26 apod a normálně na mě vypadla loď. :-D Z 5% šance. A nebylo to poprvé.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Já už mám lodě skoro všechny po jedné, lesní 2x a orčí 3x, jenom loď elfů mi chybí a budu na ní mít přes 1000 krystalů. Nemusí to stačit, je to různé. Některé mi padly na první pokus a na některé jsem vyházela až 1500. To už je taková tradiční úlitba za bedýnky. Jinak, alespoň pro mě, je tenhle event něco jako Letní Vánoce náhradou za ty zimní, poprvé po dlouhé době se bavím. Při bližším pohledu by se jistě nějaké ty mušky našly: nejsilnější budova ze sady je opět na svitky, navíc ve spojení s VB, už proto ji mnozí postaví, chybí studny, zesilovače a posléze i obchodní stanice, je převojáčkováno, takže opět orientace na bojůvky ve věži, 1VB nebo rozjímání si taky mohli nechat, ale: budovy jsou krásné, úkoly splnitelné, paliva dost, ceny dobře rozvržené v průběhu hry - nikdo nebude nakonec smutný, že mu hlavní výhra utekla o jeden bod nebo poslední den o půlnoci čekat, jestli ten poslední bod na dokončení posledního artefaktu přece jen z nebe nespadne. Za mě na závěr: nejlepší event za poslední rok, a - nevím jak kdo, ale já bych tam nějakou tu zpětnou vazbu přece jen našla. Takže hodně dobrý. :) ;).
 

Showstall

Pokročilý žák
Event se povedl, potřebuji ještě tři lodě do kompletu, ale stejně je teď nepostavím všechny. Event taky ne. Mě to padá dobře, vždy max 4 truhly a odměna byla. Taky mám přes 900 krystalů a další loď, která bude na řadě je v neděli, následuje pondělí a středa. Pak je budu mít komplet. Trpaslíka mám dokonce 2x, na dvě vytočení. Tedy 100% :)
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Já tenhle event vnímám pozitivně.
Grafická stránka se mi moc líbí.
Set určitě postavím, VBčka jsou potřeba, ale ty ostaní lodě ne, ikdyž mě to moc mrzí, protože jsou opravdu pěkné.
To že nemusím eventovou měnu utrácet na dvakrát mě velmi těší.
Omezení na VBčkách, kdy instant v denních odměnách dává jen 20VB je méně než jsem doufal, ale ted je omezování v kurzu, tak uvidíme jestli inno příště přidá.
 

forthefirst

Učedník
Tak v sobotu bude hlavní cena 20VB. Když se bude točit 160 truhla, tak je 80% pravděpodobnost zisku minimálně 20 VB :D . 15% je portálový bonus a 5% 500 paliva. To by šlo !!! Mám nasysleno 6200 paliva v obou městech. Set si určitě alespoň na chvíli postavím. Event je za mě O.K.
 

DeletedUser4336

Guest
forthefirst >> Tak už vím kvůli komu se snižuje počet bodů v událostech ;). Kromě toho se stvá, že protočíš 2xpůllitr a nepadne ti třeba ani jednou. Portálový bonus je podle mě docela odpad, doufám že mě už padat nebude, z věže jich mám tolik, že u ani nevím co s nima, po úlomcích docela častá odměna např. z finálních monster místo lepších odměn.
 

Ludi

Veterán
Už jsem se smířila s tím, že Studny pravděpodobně definitivně skončily, ale vzhledem k celkovému vývoji hry je tento event velmi dobrý. Set se mi nelíbí, ale po zbourání prošlých Studánek a výrobní linky Ambasád mám dost místa, tak jsem set zatím postavila kvůli VB. Rozhodně si ho nenechám trvale, ale dodělávám ještě pár posledních výzkumů, a tak každý VB se hodí.
Lodě v denních odměnách jsou velmi pěkné a produkčně fajn. Vyměnila jsem kulturu a doplnila kulturu za vymazané prošlé Studny. Takže spokojenost.
 

Ludi

Veterán
@Lovec Krys nesouhlasím, že pro hráče v Ambasádách není v eventu nic užitečného. Získala jsem několik velmi slušných budov, pár placek na zlaťáky i kladiva se vždycky hodí, vojáčci z kasáren jsou dobří na nižší úrovně provincií v turnaji a ušetřím tak účinnější jednotky z Tábora, které nasazuji na těžší boje. Prostě všechno se dá využít. Nemá cenu pořád jen fňukat, ale kreativně pracovat s tím, co je.
 

Lovec Krys

Legenda
@Ludi Ano, samozřejmě, zatím se vždy dalo z eventu získat alespoň něco (jinak bych se ho neobtěžoval dělat), otázka je, zda už vývojáře přestalo bavit nahrazovat lepší odměny horšími anebo v tom budou pokračovat. Už v jednom z letošních eventů (nevím přesně ve kterém) jsem šel jen po obsahu beden a denní ani hlavní odměny mě ničím nezaujaly.
Většinu těch slušnějších denních odměn mají hráči v ambasádách již z předcházejících eventů (netýká se hráčů, kteří vstoupili do ambasád po skončení předchozího eventu).
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Ludi sice si můžeš postavit hrad z bláta, ale pořád to je jen bláto a při prvním dešti se to rozteče...toť vše k tomuto eventu, jen další kliky myší navíc, nuda
 

Ludi

Veterán
@Fjorgyn - neřekla bych, že mám ve městě bláto ;). Prostě nepatřím k lidem, co kašlou na kulturní bonus a pak naříkají na nedostatek kladiv a zlata, takže pár dobrých věcí s čistou slušnou kulturou se našlo.
Klasickou popkulturu už dávno nepěstuji, protože lidí mám habaděj. Dává málo kultury a v konečném důsledku zabírá jen místo. Sem tam kulturka na semínka se hodí a tím to hasne. Od té doby, co je div Termální pramen, je to prostě jinak.
Pár rozvinutelných budov držím spíš kvůli VB a nějaká ta produkce taky pomůže, když jsou tam i lidi, tak dobrý. A staré sety nic nenahradí.
V tomto eventu jsem získala to, co bylo pro mě přínosné, v minulém toho bylo méně. Ale každý má jiné priority. Každopádně moje město má dostatek surovin všeho druhu, takže řekla bych, že moje taktika hry dává smysl.
 
Naposledy upraveno:

Jirinazel

Znalec fóra
@Lovec Krys
Problémy s vojáčky jsou 2:
1) Je jich o dost méně, než se dalo natrénovat pomocí urychlovačů, které tam byly před tím.

A kdybys chtěl urychlovače na něco jiného než na vojáčky - např. na výstavbu města - můžeš si je za ty vojáčky vyhrát ve Věži, bude to ale s velkou ztrátou a budou slabší. Někdy si připadám jako ten chasník z dětské skládačky, co šel na trh s koněm a domů se vrátil s jehlou. Prostě tam chybí ta možnost volby, co se získaným udělám, jestli to zhodnotím nebo prošustruju. Anebo jak tu někdo napsal, "oni nás tu Věž hrát naučí". ;)
 

DeletedUser4336

Guest
Tak zrovna mince a kladívka mi i přes vyjednávání ve věži tak nějak nechybí, i když jí hraju často až nahoru, mincí posbírám kolem sebe mraky, jsem na kraji mapy, a kladívka se dají hojně nahonit z dílen, i požehnání na ně v akademii je až moc často. V události by teoreticky pro Ambasďáky něco být mohlo, ale prakticky spíš ne, protože budovy neodpovídají návaznosti budov časů předchozích. Takže ano, někteří doplnili budovy na orky, protože ta samá z akademie jim nepadá, někdo doplnil kulturu, protože nejede na hybridy (ona celá nová kapitola je najednou tak nějak proti nim, nároky + div, který nahrává obytkám, přitom ty samotné mají i celou řadu nevýhod). Tak věž byla od začátku dost riskantní část hry, kde někdy napadají věci nemožné, a jindy několik věží prakticky nic (jen mi přijde, že dřív mi padalo daleko víc bočních truhlic). Změnilo se jen rozšíření o kolektivní odměny, které trochu setřely tu teorii neurčitosti.
 

Vicky1177

Mistr slova
Jojo, teď třeba v poslední věži ani jedna truhla...

Ale mě teď spíš vadí jiná věc na jinak skvělém eventu (a Inno za to nijak nemůže). Od minulé neděle jako když prostě utne a i kdybych se na hlavu postavila, ani jedna loď. :( Jinak spousta použitelné okolní bižutérie, snad jen jednou runa a jednou 1x VB. Ale prostě denní odměna celý týden ani ťuk (i dvakrát za sebou ve 160 truhle nic). Jako jeden, dva dny OK, ale týden furt za sebou nic, to už je znechucení...
 
Nahoru