• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Bonusy společenství

VStanikV

Znalec fóra
První postup je za 25k, druhej za 75k. Bude každej další postup stát trojnásobek toho předešlého?
 

12alfa

Pokročilý žák
Což o to, že bude stát trojnásobek další level, ale že se zvýšila z 25 tis. na 50 tis. aktivace i toho, co aktivováno nebylo, to mě překvapilo...
 

GorGlin

Veterán
Já to z bety už znám, takže mě to nepřekvapilo.
Ano, bez ohledu na to co zvolíš, tak zdraží všechno
aktuálmě mále nakoupeno 1, 2, 5, 1
tedy jeden bod za den, 5k bodu do turnaje, 250 bodů do věže a 4h na výpomoc
a další vylepšení je
275k. 300k, 375k, 275k
pokud máte jasno co chcete, tak bych se soustředil na to jedno
 

Mescal

Znalec fóra
Celkem mi je jasné, co každý hráč získá za bonusy u vědomostí, u turnaje a u sousedské.

Ale vůbec mi není jasné, co hráči získají za archivované body ve Věži.
To hráči dostanou vyšší odměny? Protože ne všichni hráči vylezou až na vrchol Věže. Někteří zůstanou hluboko pod fialovým ukazatelem skóre Věže, někteří budou nad ukazatelem skóre Věže, ale zároveň nebudou až na vrcholu.
Dokáže mi někdo vysvětlit jaké osobní odměny dostanou hráči ve Věži (jak Ti na vrcholu, tak ti nad skóre a ne na vrcholu, tak ti pod skóre)?
Předem díky za vysvětlení. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Mescal Archív věže umožňuje dosáhnout na lepší odměny pro společenství ve věži, než jakou sílu reálně společenství má.
Zejména se to hodí společenstvím, které jsou kousek od zlaté, ale na zlatou nedosáhnou.

Hráčům, kteří jsou hluboko pod výkoností ostatních členů ve věži, to nic nepřinese (proč by taky mělo, takhle věž funguje od začátku (narozdíl od turnaje, kdy nahraješ 30 bodů a dostaneš plánek (obvykle jenom jeden, pak tě vyhodí, pokud jsi turnajová vyžírka*(dočasný výpadek dlouhodobého aktivního člena je samozřejmě úplně jiná situace, ten vyhozen nebude))).
Ale umožní to dosáhnout lepší společnou odměnu těm, kteří jsou nad tím průměrem.

Pro společenství, která dosahují zlatou pravidelně, ale dost často je to na těsno, je to pojistka, pro případ, kdy jim někdo vypadne a oni by zlatou těsně nedali.
Společenství, která pak pravidelně dávají zlatou s velkou rezervou, je to pak nejspíše zbytečnost (ale i tito se můžou pojistit pro případ, že jim několik členů vypadne, anebo to investovat do jiných bonusů).


* I když je pravda, že díky existenci elvenstats to mají turnajové vyžírky o dost těžší, jelikož každý si na nich může ověřit předchozí i dlouhodobou turnajovou aktivitu uchazeče.
 

Nitramek

Pozorovatel
Mohl by mi někdo vysvětlit fungování " ARCHIVŮ" v praxi ?
Kdy je dobré bonus zapnout , jak dlouho platí a jak to vlastně celkové funguje ... ?

Díky
 

GorGlin

Veterán
@Nitramek
nic na tom není, na dosažení truhly, nebo krystalu potřebuješ určitý počet bodů a když jich budeš mít víc, ale současně ne dost na dosažení další/ho, tak si je můžeš schovat na příště
kolik záleží na počtu lvl dané perk
a tam je budeš mít dokud je nepoužiješ
 

Ludi

Veterán
Co se týče archivu věže - i pro spolky, co hrají běžně zlatou věž, se malý archív hodí, protože někdy je prostě dost lidí na dovolených nebo jsou nemocní, a tak mít něco malého v rezervě pro podobné situace je fajn. A u turnaje je to jasné - často v turnaji přebývají body nad poslední dosaženou truhlou, tak je fajn to uložit a příště použít a udělat o truhlu víc. VB jsou taky dobrý, prodloužení motivací mě moc nebere, škoda bodů.
 

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj všem.
Měl bych dotaz. Přebytečné body z věže bychom si tedy mohli uložit. Otázka zní, zda se pak mohou sčítat až do nějaké celkové výše (vyzkoumané kapacity) nebo tam zůstane jen přebytek bodů z poslední odehrané věže (a z té např. předposlední se vynulují)?
Díky za reakci. Snad jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně :).
Ryny
 

Nitramek

Pozorovatel
@Nitramek
nic na tom není, na dosažení truhly, nebo krystalu potřebuješ určitý počet bodů a když jich budeš mít víc, ale současně ne dost na dosažení další/ho, tak si je můžeš schovat na příště
kolik záleží na počtu lvl dané perk
a tam je budeš mít dokud je nepoužiješ
abych si ty body mohl ukládat musim mít ale zapnutý archiv a když je budu chtít pak vybrat , tak kliknu na to " ZELENÉ PLUS" ve věži .
Chápu to dobře ?
 

Mescal

Znalec fóra
@Ryny, @Nitramek jestli jsem to pochopil dobře, tak je celkem jedno, jestli uložiště archivu naplníš najednou a nebo navíckrát. Velikost uložiště archivu je daná čistě úrovní archivu. A co se týká výběru archivu zeleným +, tak je to umožněno pouze v případě, že máš v archivu dost na to, aby jsi výběrem z archivu pomohl k další trofeji.
Prosím ty, kteří bonusům lépe rozumějí, aby mě, v případě, že kecám, opravili. :)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Archív turnaje funguje nějak takto:
1639805503040.png

Aktuálně máme na betě 9770/10000 bodů do další bedny.
Když kliknu na +, tak mi to zobrazí uložené body a zobrazí cenu do další bedny (v tomto případě 230 z 5000 uložených).
Kdybych na to kliknul, tak mi to těch 230 bodů přidá do turnaje a odečte z archivu.

Věž bude fungovat stejně, akorát to + je na tom fialovém teploměru věže a čísla v archivu a potřebná budou nižší.
Ukládání by mělo fungovat následovně:
Př. 1: Mám aktivovaný lv1 archív věže (50)
Ve věži se nahraje 888/880 bodů, tzn. 8 bodů přes aktuální milník.
Do archívu se uloží přebytečných 8 bodů.

Př. 2: Mám opět aktivovaný lv1 archív věže (50)
Ve věži se nahraje 1420/1330 bodů, tzn. 110 bodů přes maximum (zlatá věž).
Do archívu se uloží 50 ze 110 přebytečných bodů (maximální kapacita archivu).


A ještě pro ukázku, jak to vypadá o chvíli později (v archívu není dost bodů na odemčení další truhly - 5000 uloženo, 10606 potřeba):
1639806129805.png
 
Naposledy upraveno:

Trumpetka

Znalec fóra
Chybí mi vizualizace bodů v archivu - třeba u přehledu bonusů.
Dokud není Věž nebo turnaj a nekliknu na "+", tak se archivní body nedozvím :(
Nebo se pletu a je to někde vidět?
 

Mescal

Znalec fóra
Nemáte někdo odkaz na přehled bodů potřebných k dosažení jednotlivých levelů u bonusů?
Předpokládám, že tabulka bude spíš složitější, protože když se jede (navyšuje) jen jedna větev bonusů, bude množství bodů menší, než když se souběžně navyšuje 2 a více větví bonusů.
 

Lovec Krys

Legenda
Tabulku pro tebe nemám, ale pravidla jsou poměrně jednoduchá:
Při každém navýšení bonusu se cena všech bonusů zvyšuje o 25k a cena zvýšeného bonusu o dalších 25k (dohromady o 50k).
Tímto pravidlem si snadno můžeš nasimulovat libovolný počet scénářů, které chceš porovnat.
 

LucyLoo

Pozorovatel
Chtěla jsem se zeptat ,pokud dáme reset , množství bodů za úroveň se sníží zpět na začátek? Nebo co se stane....
 

Ludi

Veterán
@LucyLoo - vše se vymaže do základní pozice, vrátí se bonusové body, ale také se vymažou body, které máte naspořené v archívech věže a turnaje.
 
Nahoru