• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Boj

mroukous

Guest
Boj mě už několikrát flustroval natolik že jsem měl velkou chuť přestat tuhle hru hrát. Síla a počet především střeleckých jednotek protivníka. Dělostřelci a golemové jsou naprosto brutální díky jejich rezistenci proti střeleckým jednotkám, dostřelu, vzdálenosti atd. Hraju za elfy, dobil jsem jsem většinu provincií na které jsem měl sílu. Není tu možnost magie nebo dovybavení jednotek například štíem.. zrychlení pohybu, nebo jednotku přeskočit a být na tahu před skončením kola.

Hra počtem jednotek, počtem velikosti skupiny, místem pro budování takovým způsobem že to připomíná pat.. nudné čekání x dnů než vynaleznu technologii která umožní něco aktivně dělat.. Udržování růstu a vzestupu na podobné rychlosti vývoje. Stává se uniformní..

Dělám někde chybu nebo máte podobný názor?
 

DeletedUser34

Guest
na strelcov delostrelcov a golemov jedina odpoved a to čarodejnice čarodejnice a znova čarodejnice nič ine nepomoze a potom trpaslicie vilepsenie golemov a mečov ale tam si asi daleko
 

Sindri

Guest
Tempo expanze se u her tohoto typu nedrží na konstantní úrovni, ale zpomaluje se. Elvenar tedy není výjimkou. Chce to zkoušet různé taktiky, typy jednotek... a jednou přijdeš na způsob, jak danou sestavu nepřátelské armády porazit. Od určité fáze hry mi i připadá, že je dobré mít ve svém vojsku i nějaké „levné maso“, které sice nic nevybojuje, ale schytá útoky za jinou jednotku a umožní ti tak přesunout silnější, ale pomalejší jednotky blíže.
 

mroukous

Guest
Sindri: jako levne maso používám Šermíře, čarodějnice jsem vynalezl až dnes a ještě s nima nebojoval. Vystrčím je dopředu oni schytavaji utoky.. všichni po nich jdou když jsou v dosahu. Snad tedy čarodějnice budou řešení.. je divné že stromy jsou tak citlivé na střelecké útoky.. asi mají zápalné střelivo... pomalá jednotka se k střílejícím jednotkám nikdy nedostane živa..
 

Ethariel

Guest
Já bych využil stromy jako takzvané "cannon fodder" anebo "tanky". Nechat je ať si do nich střílejí a řežou a zatím likvidovat zástupy nepřátel svými střeleckými jednotkami. Ale pokud jsou pro tenhle účel moc drazí, tak jsou šermíři asi fakt lepší volba.
 

DeletedUser34

Guest
veru veru meče dobre lividuju strelcov aj delo en musia richlo dopredu delostrelec nikdy nnejde do predu lebo nepotrebuje tak knemu co najrichlejsie z carodejnicami alebo mecmi aj ked mate v ceste lukostrelca treba zautocit na delostrelca co je za nim lukostrelec sice roby skodu ale delostrelec veciu
 

DeletedUser312

Guest
hoj

seš elf já taky... popravdě dokud sem neměl svoje golemy tak sem na férovku všechny oázy kde byl cvok s trubkou uplácel nic jinýho na něj nemá šanci... kromě čarodějnic .... na golemy platí defakto to samý :-D prvně to musíš uplácet a fofrem se snažit dostat k čarodějnicím... co se velikosti a počtu jednotek týká to je občas taky hezkej podraz ale dá se tomu předejít tak že si prozkoumáš všechny dostupný oázy a pak teprve vylepšíš jednotky a zvedneš počet vojska v jednotce...v oázách tak na tebe budou čekat jednotky podle tvý předchozí ůrovně... tzn budeš mít lehkou výhodu.... co se týká toho kanonenfutru tak to platí na běžný jednotky... jakmile je tam třeba jen jeden cvok s trubkou tak je to defakto k ničemu ten při svojí síle ůtoku a dostřelu ti zničí cokoliv... máš jedinou šanci dostat se k němu co nejdřív a to zajistí jen lukostřelec protože pěchotu ti zlikviduje dřív než projdeš půlkou mapy natož aby si do něj byť jen jeden aspoň jednou bouchl...
 

DeletedUser34

Guest
musim oponovat ked nemaju carodejnice tak proti delu a lukostrelcom treba cist len mece oni sice v prvom kole vystrelia ale na druhe su uz v doahu mecu horsie je ak daju z delom ritierov to uz je tasie ale nie nemozne ono totiz delostrelec striela povecine na jednotku ktora ide prva
 

mroukous

Guest
j chodil jsem proti dělostřelcům jen s rytířema, ale když jich bylo nebo překážky v cestě bylo jasné že živí nedojdou... s čarodějnicema v armádě je to o něco veselejší.. ale jak říká protokol.. jak jsou s dělostřecema silné jednotky zase chybí síla.. když je dělostřeců víc skupin.. taky je to masakr ane bitva...
 

DeletedUser312

Guest
jako elf se už trubek nebojím... jdu prvně po nich a ostatní jednotky mě až tak netankujou... pokud mezi něma ovšem není dvojkovej golem :-D ale s tím si čarodějnice taky poradí.... každopádně prvně musí lehnout trubci a pak už je o v klidu...
 

Ethariel

Guest
No jo no ale ty máš kopýtka, takže bojiště přeběhneš jak nic. Ale my dvounožci se tam musíme dobelhat a to ani nedoplivneme tak daleko jako ty :D
 

DeletedUser34

Guest
ked ich jludia maju vyhodu psie jednotky tie tam docvalaju jedna radost e viac treba davat carodejnicov na vset
 
Nahoru